Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @fyztrl Teşekkürler. E-mail şeklinde mi normal mail ile adresinize mi geliyor acaba?

• merhaba, mülakata götüreceğim belgeler , mesela birth certificate vb gibi, türkçe asıllarının yanında ingilizce tercümelerini de götürmek gerekiyor mu, mesela boşanma belgelerinin türkçesi var ama ingilizce tercümesini götürmem gerekiyor mu bilmiyorum, belgelerin istendiği sitede belgeler ingilizce veya türkçe değilse tercüme edilmesi diye bir ibare var, yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

• @BADE immigrant visa status linkinden activitelerini kontrol edebilirsiniz. SIzin dosya ellerine gecince Administrative Processing yazicak. Sonra birden NVC ye yukledikleriniz ve orjinal hali yeterli.

• @drserdar evet kendi email adresinize geliyor işleme başlarken verdiğiniz email adresinize

• @drserdar siz de gerçekten sağlam hazırlanmışsınız 😅 Ben eğitim belgelerini ve formül B'yi almadım sanırım gönderdiklerim yeterli olacaktır. Fakat bizim fotoğraflarımız nikah için istenen vesikalık fotoğraflar yani biyometrik değiller ve 2x2 inç ( 5 cm x 5 cm ) oranında kesilmemişlerdi. Onları kesip mi yüklesem acaba? Sordukça soruyorum kusura bakmayın tecrübeli insanların görüşlerine ihtiyacımız var 😅 tekrardan teşekkür ediyorum verdiğiniz değerli bilgiler için 😇

• @mustafawashington genelde Türkçe istiyorlar ama boşanma evrak Aslı yanında ingilizce olsa iyi olur demişlerdi, biz uscıs ve nvc yüklediğimiz tüm evrakları risk almamak adına götürmüştük, bol şans…

• @yonca_2020 Kargom 17 haziranda teslim edildi görünüyor ptt kargo takip sayfasında. Ama 1 hafta oldu, CEAC sayfasında hala refused yazıyor. yanlış yere gitmiş olmasın kargom?

• Bu ileti silindi!

• @sertas teşekkür ederim

• @BADE zannetmiyorum.2-3 hafta oyle kaliyor. Onlar dosyaniza dokununca AP ye gecer. Az daha sabir

• @Samet-Ünlü Rica ederim.

Eğitim belgeleri şart değil. Formül B de aile cüzdanı kabul edilmezse diye öylesine yüklediğim döküman. Fotoğraflarla ilgili koşullar travel state gov da photo requirements kısmında yazıyordu ve biyografik diyordu diye hatırlıyorum ben o yüzden biyografik yükledim. Değilse de dijital hali varsa biyometrik e uyarlayabilirsiniz bence.

• @drserdar teşekkürler 😇

• Pasaport teslim için ev adresi seçmemiz bir sıkıntı yaratır mı, bilgisi olan paylaşabilir mi?

• Merhaba.Foruma yeni katılanlardanım ben de 🙂 Eşim ABD vatandaşı,eylül 2020 de nikah kıydık Türkiye’de ve sonra eşim gitti ABD’ye 28 ekim 2020 de vizeye başvurduk.aylarca ayrı kaldık haber gelmedi bir türlü ve ayrı gayrı da olmuyordu artık biz de 2021 Ağustos ayında düğün yapmaya karar verdik ve vize çıkınca birlikte gidelim dedik. Eşim oradaki işini bırakıp geldi burda işe girdi.5 Mart 2022 de bize nvc den onay maili geldi ve evrakları hazırlamaya başladık 11 inde tüm evrakları gönderdik.ve beklemeye başladık 22 mayısta dosyamıza bakıldığına dair mail geldi eksik evrak varmış ve onları hemen tamamlayıp 23 ünde geri gönderdik ve 1 ayı geçkindir bekliyoruz halen..bi görüşme randevusu verecekler diye beklemekten çok yorulduk artık.. 19 aydır bekliyoruz inşallah en kısa sürede hepimiz sonuç alırız

• @hzlinan, içinde söyledi: IR1/CR1 sureci ve mulakat deneyimleri (ABD vatandasi ile evlenip Turkiye'de Green Card almak)

Merhaba.Foruma yeni katılanlardanım ben de 🙂 Eşim ABD vatandaşı,eylül 2020 de nikah kıydık Türkiye’de ve sonra eşim gitti ABD’ye 28 ekim 2020 de vizeye başvurduk.aylarca ayrı kaldık haber gelmedi bir türlü ve ayrı gayrı da olmuyordu artık biz de 2021 Ağustos ayında düğün yapmaya karar verdik ve vize çıkınca birlikte gidelim dedik. Eşim oradaki işini bırakıp geldi burda işe girdi.5 Mart 2022 de bize nvc den onay maili geldi ve evrakları hazırlamaya başladık 11 inde tüm evrakları gönderdik.ve beklemeye başladık 22 mayısta dosyamıza bakıldığına dair mail geldi eksik evrak varmış ve onları hemen tamamlayıp 23 ünde geri gönderdik ve 1 ayı geçkindir bekliyoruz halen..bi görüşme randevusu verecekler diye beklemekten çok yorulduk artık.. 19 aydır bekliyoruz inşallah en kısa sürede hepimiz sonuç alırız

Merhaba.
    Biz de 18 Nisan tarihinde eksik evrak yükledik. Maalesef ki eksik evrak yükleyince yükleme tarihi baz alınarak süre tekrar başladı. Bizim kategorimize göre NVC şuan 13 Nisan tarihinden itibarenki dosyaları inceliyor. Şuradan zamanları takip edebilirsiniz:

• @MYusuf sizin 2 ayı geçiyor o zaman ve hala bekliyorsunuz..ama haftaya gelir sanırım sizin haber 🙂 o sürecin tekrar başlamayacağını umut etmiştik ama tekrar başlıyor demekki ve bu çok kötü oldu gerçekten. O sayfayı takip ediyoruz zaten her pazartesi bakıyoruz yine de Çok teşekkür ederim. Başka haber alacağımız bir yer yok zaten kimseye ulaşamıyoruz ki . Tüm herşeyi net olarak belirtseler eksik evrak vs çıkmayacak zaten ama en ufak bişeye bile takılıyorlar malesef. Ve bu forumu keşfetmem iyi oldu çünkü aynı şeyi yaşayan insanların da olduğunu bilmek ve konuşmak en azından teselli edici 🙏🏽

• Bu sabah eşimle beraber I-130'u doldurup gönderdik fakat bütün forumda arasam da fotoğrafları nereye yükleyeceğimi bulamadım. Proof of bona fide marriage bölümüne yükledim. Nüfus kayıt örneğini de oraya yükledim. Submit ettikten sonra evrak yükleyebiliyor muyuz? Sosyal medya konuşmalarını ve biletleri de yüklemek istiyorum. Ekstra evrak için ne yapılması gerektiğini ve yanlış bilgi girildiyse nasıl düzeltileceğini bilen birisi yardımcı olabilir mi?

• @Samet-Ünlü
    NVC nin sayfasınsa ek dosya seçeneği sunuluyor bütün dosyalar submit edildikten sonra submitted butonuna tıklarsanız listede required documets in altında optional documents e yükleyebilirsiniz diğer dosyalarınızı. Yanlış yüklenen gerekli dosyaları değiştirebiliyor musunuz bilmiyorum çünkü submit ederken emin misiniz. Bir değişiklik yapamazsınız gibi bir mesaj çıktığını hatırlıyorum. Değişiklik yapmak isterseniz NVC ye ulaşabilirsiniz diyorlar ama NVC ye ulaşmak imkansız şu anda çünkü telefonla iletişimi kapatmışlar yoğunluktan dolayı ve maillere çok yavaş cevap veriyorlar. Ben yüklerken dosyaları OTHER ı seçerek tatil biletlerimi vs. yüklemiştim

• @hzlinan cevabınız için teşekkür ederim. Şimdi kontrol ettim receive bilgisi gelmiş, dosyamız potomac'teymiş. Ekstra evrak yüklemekte bir sakınca yok sanırım? Uçak biletlerini kendi pasaportumun taranmış halini yüklemek istiyorum bir aksiliğe mahal vermeyelim. Bu arada şu an yapmamız gereken bir şey yok sanıyorum? Potomac bekleme süresini 12 ay gösteriyor 🫠

• @Samet-Ünlü rica ederim😊yardımcı olabildiysem ne güzel. Ekstra bir dosya eklemenizde bir sakınca yok ama destekleyici bulduğunuz bütün dosyaları ekleyebilirsiniz

Benzer Başlıklar

• 644
  • 2
  • 2
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |