Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mevlut-Yilmaz Sizin galiba Abd turist vizeniz vardı ve Kanada için dosya trasnferiyle ilgili işlemler yürütmeye çalışıyordunuz oralardan herhangi bir sonuca varamadınız mı ? Bir de bu vizesiz seyahat edilebilen ülkelerden hiç mailinize dönen oldu mu durum hakkında bilgi verir misiniz?

• @ouzgngr Mülakatınız hayırlı olsun, tebrikler. Mülakat mailini bugün mü aldınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@braveheart-34 dünkü mülakatlardan bahsediyorsanız, alan kişi sayısını yayınladık zaten;

• @gucarslan Hayır Uğur Bey.Bugün @ouzgngr sabah mail aldıgını söyledi kendileri ondan dolayı sordum.Tşkkrler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@braveheart-34 o mail dün gelmiştir, kendisi sabah gördü muhtemelen.
    bugün herhangi bir mülakat dağıtımı olmadı.

• @gucarslan Tşkkr ederim.Ben de o şekilde düşündüm fakat emin olamadım.

• @braveheart-34 Siz alabildiniz mi ?

• @braveheart-34, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bugün sadece bir kişi mi aldı görüşme mailini başka alan yok mu?

Dostum her ay bir defa mülakat veriliyor. Ağostos ayı bitti. Temmuz sonuna doğru son mülakatlar dağıtılacak ve film bitecek...

• @braveheart-34 olursa bir gelisme yazarim mutlaka.. hicbisey yok. Olumlu bir gelisme olmadi hic

• @gucarslan Evet. Dün 15.00'da gelmiş. Biz yeni görmüşüz. Yanlış yönlendirme için kusura bakmayın.

• Bugün mülakat verirler mi sizce Ankara'ya Ağustos ayı için yoksa sadece Eylül mü kaldı

• @TuRquality Hayır henüz bir mülakat maili alamadım.Durum zaten ortada hala mayıs ayı submitler görüşme alıyor.İmzamda da görüldüğü üzere Ekim ortası submit ettim.O sebepten şuan bizim açımızdan malesef diyorum çünkü yıllardır uygulanan sıra numarasıyla mülakata cagrılma işlemi her ne hikmetse makasa alır gibi önce baştan kabaca 3000 e kadar yürütülüyor sonra erken submit olayı başlıyor ve mayıs ayı suybmit edenlere öncelik tanınıyor ve biz resmen makasa girmiş bulunuyoruz.Zerreyi miskal hakkımı helal etmiyorum.Çünkü bir öyle bir böyle prosedör uygulaması olamaz.En başında kararı ne şekilde veriyorsan o şekilde devam ettirmelisin.Eylül ayınının mülakatlarında da inşallah diyorum artık bize göre yani sıra numarasına göre hareket ederler.Artık o zamanda kim nasiplenebilirse....

• @Mevlut-Yilmaz Hayırlısı inş.

• @sanaldeniz Evet haklısınız ben @gucarslan a da az önce yazdıgım gibi bugün şüpheye düştüm malesef çünkü @ouzgngr ün bugün sabah mail geldi diye yazınca....

• @braveheart-34 Umarım güzel haberler alırsınız, bizle de paylaşırsınız.

• @TuRquality Çok sagolun çok teşekkür ederim bu süreç çok yıprattı bizleri umarım gerçek manada savaşan tüm kalbiyle isteyen hayalleriyle yatıp kalkan herkese inş.nasip olur.

• @braveheart-34 Sonuna kadar haklısınız. Kazananların büyük bir kısmı resmen hayatını bir senedir bekletiyor. Bu çocuk oyuncağı değil. Mülakat verirsin, sonra vize vermezsin vs. ayrı bir durum.

Yıllardır normal giden süreç. Çeşitli birimlerde çalışanların mahkemelerde söyledikleri yalanları kapamak için bu şekilde bir sürece girildi.

Ankara’da çok backlog vs. varmış. Fakat aylık yayınlanan vize istatistiklerinde basılan bir aman aman vize sayısı yok ya da ben göremiyorum. Bu kısımda koca bir yalandan ibaret.

DV kazananlara yeterli yer ayıramayan konsoloslukların bir çoğu email, twitter ya da facebook üzerinden talihlilere bildirim yaptı, cevap yazdı. Ankara ise cevap verme tenezzülünde bile bulunmadı.

• Gercekden 2022 kazananları da çok zor bir süreç geçirdi bir sürpriz olmazsa Ağustos ayı için mülakat dağıtacaklarını sanmıyorum. Fakat son bi şans Eylül ayı için Twitter'da iyi yazılmış bir rica mesajını konsolosluğuda etiketleyerek bütün mülakat bekleyenler paylaşabilir elimizdende bundan fazlası zaten gelmez. (Her ne kadar twiterda bu dediğim yapılsada paylaşımların ve beğenilerin çok az olduğunu görüyorum daha ciddi bi katılım olmalı diye düşünüyorum.) Allah sabrımızı ve umudumuzu boşa çıkarmaz inşallah.

• Şuan Tr için sıra bekleyecen tahmini kaç case var ki?

• @Kekw 400 civarı kişi Excel tablosunda var dışarıda kaç kişi var bilmiyorum ama bence yarısı kadar da vardır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |