Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayşebirkadın Riske atmış olursunuz. Biz de sevgilimle aynı yola girdik. Şu an nikahlıyız 1 hafta oldu. Aileler anlayışlıysa nikahlanın gitsin mülakattan sonra düğününüzü yaparsınız maddi durumu düşünüyorsanız eğer.

Çünkü şöyle düşünün, mülakat tarihini aldınız diyelim ve akabinde 1 hafta sonrasında nikah yaptınız. Pasaportunuzu, kimlik kartınızı vb bir çok dökümanı yeniletmeniz gerekecek. Biz nikahlanalı dediğim gibi 1 hafta hatta 10 gün oldu ve hala sisteme evli olarak düşemedik bile. Dolayısıyla pasaport vs yenileme için bekliyorum. Diyelim ki düştü ve kimlik kartı ile pasaportu değiştirmek için gittik, pasaport için ortalama 1 ay kadar bekliyorsunuz. Mülakatı tarihiniz de aşağı yukarı 1 ay öncesinden verileceği için hayatta yetiştiremezsiniz.

Teoride problem çıkmasa da pratikte gördüğünüz gibi bir sürü sıkıntı var. Sıkıntıya girmeyin derim ben en azından 16.000 case no current olduğunda nikahınızı yapın ki 2-3 ay vaktiniz olsun.

Aklınıza takılan bir şey olursa özelden yazabilirsiniz.

Bol şans...

• Merhaba arkadaşlar bu noktada bir fikir almak istiyorum, birşey dikkatimi çekti. Ds-260 formunu doldurduğumda "Do you want the Social Security Administration to issue a Social number and a card ? Sorusunu "NO", "Do you authorize disclosure of information from this from to the Department of Homeland Security ile başlayan soruyu "Yes" olarak işaretlemişim. Ama galiba Do you want the Social Security Adminitration ile başlayan "Yes" olması lazımmış. Bu bir sorun teşkil edermi ? Bunun için DS 260 formunu açtırmama gerek var mı ? Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐

@Ferid-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar bu noktada bir fikir almak istiyorum, birşey dikkatimi çekti. Ds-260 formunu doldurduğumda "Do you want the Social Security Administration to issue a Social number and a card ? Sorusunu "NO", "Do you authorize disclosure of information from this from to the Department of Homeland Security ile başlayan soruyu "Yes" olarak işaretlemişim. Ama galiba Do you want the Social Security Adminitration ile başlayan "Yes" olması lazımmış. Bu bir sorun teşkil edermi ? Bunun için DS 260 formunu açtırmama gerek var mı ? Teşekkürler şimdiden

Hayır gerek olmaz diye biliyorum. Zaten DS260 formunu mülakat aldıktan sonra gerek olduğunda açtırmanızı her kaynak öneriyor mülakat almadan hayati bi sebep yoksa kesinlikle açtırmayınız. Ancak ABD'ye giriş yaptıktan sonra SSN almak için ekstra bir başvuru yapmanız gerekir.

• Merhaba. Ben ilk greencarda başvurmak için 6 aylık pasaport çıkarttım. Daha sonra kazanınca 2 yıllık çıkarttım ama seneye mülakattan önce evlenme durumum var. Soyisim değişikliği nedeniyle 3. ye pasaport çıkartmak sorun çıkarır mı bana? @gucarslan teşekkürler.

• @ayşebirkadın @gucarslan yerine ben cevap vereyim, hayır sorun olmaz.

• @gucarslan örneğin karar değiştirdik Baska eyalette ki tanıdığın yanına gideceğiz istersek mülakatta eyaleti değiştirebiliriz değilmi gc ve ssnin postalanacağı ve yaşayacağımız

• @Emrey34 gideceğiniz yerin nere olduğunun hiçbir önemi yok söylediğiniz yere gitmek zorunda değilsiniz.kartın gönderileceği adresi hem mülakatta hemde havaalanında girişte değiştirebilirsiniz.mülakatta verdiğiniz adresi havaalanında da değiştirebilirsiniz

• @ayşebirkadın Nikahı mümkün olduğunca erken yapın. Şimdiden yapmanız en doğrusu. Çok sorun çıkar.

• @BeyzaSelim benzer durum bizde de vardı bebis var ama pasaport yok hatta büyük kızın da pasaport yok.siz bebiş olunca hepinize 10 yıllık pasaport alın zira zaten diğerleri ile arasında çok bir fiyat farkı yok.case nonuz baya düşük eski yıllardaki gibi olursa büyük ihtimal gidersiniz.hatta case iniz Kasım gibi current olabilir.mulakat maili mülakattan genelde 40-50 gün önceden gelmiş geçmiş senelerde.simdi form actirmayin zira herkes çok ciddi bi hata olmadıkça form actirmayin diyor ve siz formu doldururken bebek olmadığı için bilgileri doğru formu önden açtırmaya gerek yok.mulakat tarihi verilince açtırıp add applicant yapıp alınan pasaportu ve eski pasaportlarınızi mülakat götürmeniz gerekecek çünkü eski pasaportlarınız ile ds form doldursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşebirkadın hepsini mülakata götürdüğünüz takdirde sorun olmaz.

• Merhaba,

Sign and submit yapamıyorum, tüm belgeyi doldurdum ama onaylama butonu çalışmıyor. İnternetten baktığımda bir öneri olarak 0'ları silerek yaptım ama olmadı. Sebebi ne olabilir?

İyi günler,

• @melikeugur merhaba.
    Case no ların aktif olup olmadığını nereden göreceğiz acaba?

• @seyidalper 000 ları nasıl siliyorsunuz örnek veriyorum 2023eu0000xx ise o 4 sıfırı silmeniz gerekmektedir. bide o şekilde kabul etmiyorsa forumda mutlaka bi yerde eksik bıraktığınız bi yer olmalı tekrardan kontrol edin

• @Gökhan-Öz Merhaba,

Bu başlığın ilk iletisinde sayın @crazycells açıkladı. İlk iletiyi okursanız çok daha detaylı şekilde durumu analiz edebilirsiniz.

Yine de link vereyim; buradan

• ⭐⭐⭐

@seyidalper Review esnasında tek tek sayfaları kontrol edin direk submit ekranına geçerseniz üst panelden submit etmeme izin vermemişti benimde.Sonra review bölümünde tek tek bütün sayfaları geçince submit edebilmiştim

• ⭐⭐⭐

@BeyzaSelim Yeni doğanlar için pasaport başvurusu kolay yapılıyor internetten biraz bakının direk başvurusunu yapabilirsiniz bebeğiniz için. Add Applicanttan çocuğunuzu ekleyip sizin formlarınızıda güncellersiniz. Add apllicant yapmak için formu açtırmanız gerekmiyor bildiğim kadarıyla direk ekleyebiliyorsunuz ama sizin formlarınızda çocuğunuz var mı sorularını düzenlemek için mülakat aldıktan sonra formu açıp o kısmıda düzenleyebilirsiniz. Kendi pasaportlarınız içinde eylülde zaten bitiyorsa şimdiden 10 yıllık pasaporta başvurun mülakata zaten en az 8 ay geçerliliği olan bir pasaportla gitmeniz gerekiyor her halükarda yenilemeniz gerekecek yani

• @tohma31 tüm başlıkların yanında mavi tik görünüyor. eksik olmadığını düşünüyorum. mavi tik olduğu halde eksik olma ihtimali var mıdır?

• @waterman Anladın. Teşekkür ederim

• ⭐⭐

@seyidalper Merhaba dv23 kazananıysanız öncelikle lütfen Sürecinizi imzanıza taşıyın her aşama maviye döndüyse sorun yok demektir ama baştan bir göz gezdirin. Son aşamada örneğin 2023EU000028XXX olan numaranızı 2023EU28XXX olarak yazarak deneyin.

Benzer Başlıklar

• 152
  • 2
  • 296
  • 56
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |