Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @entropik merhaba, dv2022 sürecinde kcc evrak isteği yapmadan direk mülakat maili aliniyor diye biliyorum ancak siz istek olmadan evrak gondrermissiniz ve evrak onay maili almışsınız. Ama herkes bu yolu izlememiş gördüğüm kadarıyla, bunun avantajı oluyor mu ?

• @kronos evrak isteği 9 aralıkta kaldırıldı. Muhtemelen onay sırasına göre siraliyorlar, sizden daha sonra gönderen bir şekilde sizin önünüze geçebilir ama bunun çok bir önemi yok. Verilen mülakat sayısı ortada. Her ay 20-30 kişi ile bir çoğumuz alamayacaktı zaten.

• @yesilturk 54000 sayısına nereden ulaştınız?

• @datanist https://frankgh.github.io/dvstats/ tablonun aşşağısında total kısmına bakınız

• @furkan-polat @yesilturk Oradaki 54000 sayısına bakarak kontenjan doldu demeniz doğru bir hesaplama olmuyor.

• @gucarslan total de Ret sayıları düşüyor mu ?

• Toplam verilen vize sayısı 55000 değil miydi?

• @furkan-polat galiba refused olanlar çıkartılıyordu

• @furkan-polat Toplam vize sayısı 55000. Ancak, yukarıdaki 54000 sayısına refused olanlar da dahil. Ayrica, tüm ready olan dosyalar issued olmayacak.

• ⭐⭐

6300 Refused ve 25600 Ready var. Ready içerisinden mülakata katılmayan ve red alanlar olacaktır. 54000 kısmı doğru olmuyor böylece.

• @achillesoag Güzel bir noktadan bahsettiniz. Örneğin; 2 Şubatta Ankara'dan mülakat alan ve gitmeyenler var. O dosyalar hala ready olarak sistemde gözüküyor

• @kronos paylaştığın bilgiler için teşekkürler.
    Büyük ihtimalle evrakları onay tarihini de baz alıyorlar konuştuğumuz gibi.
    Totalden EUya baktığımda 3500 - 4000 kişiye daha vize verme kapasitesi görülüyor.
    Polonyadan Almanyaya, Özbekistandan Kırgızistana 100 ile 350 arası hatta daha fazla olanda var, mülakat dağıttı.
    Ankara illaki Ağustos ayı için mülakat açıklayacaktır.
    Tatmin edici bir sayı neden açıklamasın ki.
    Herşey olabilir.
    Şuan 4000 kapasite EU için var.
    Ankara hariç hepsinin sadece Eylül kurşunu kaldı.
    Çoğuda kapasitesinin üzerinde mülakat dağıttı totalde.

• @teamspirit merhaba. Evrak isteği maili gelmişti.
    Avantajını görmedim. Halâ bekliyorum.

• Kolay gelsin ben 2023 talihlisiyim ds 260 formu doldururken ailem gelmek istemedi şimdi ise gelmek istiyorlar nasıl yol izlemem lazim

• Bir sorum olacak, geçen ay kccdv adresine yaptığım 2 sorguda da “your case is ready for an interview…. KCC can no longer unlock your ds” şeklinde dönüş aldım. Bugün ceac’a baktığımda hala “at nvc” görmem kafamı karıştırdı. Madem ds i güncellemek için konsoloslukla iletişme geçmem lazım, o zaman neden dosyam at nvc’de görünüyor? Şimdiden yanıtlarınıza teşekkür ederim.

• @Not_Born_Yesterday DS-260' ı güncellemek adına konsoloslukla iletişime geçmeniz için mülakat almış olmanız gerekiyor. Dosyanız konsolusluğa transfer olduğunda, dosya açma işlemini konsolosluk yapıyor

• @datanist gelen her iki epostada da ds i artık kcc olarak biz açamayız diyor. Yani dosya kendilerinde değil, o zaman neden hala at nvc görünüyor. Ben de tam olarak bunu anlamadım işte.

• @Not_Born_Yesterday ilave:
    Yani dosya transferi tamamlandığında mülakat alana kadar da at nvc mi görünüyor. Dosya gitmiş ama mülakat alamamış olduğu durumda?

• @Not_Born_Yesterday benim bildiğim durum şöyle: KCC dosyasınızla ilgili işlemi bitirdi ve konsolosluğa gönderilmesi için dosya bekliyor. Bu arada dosyanız, mülakata gireceğiniz birim ile ilişkilendirilmiş durumda. Aslında dosya KCC' de ve artık dosya üzerinde işlem yapmıyorlar. Mülakat aldığınızda ise dosya konsolosluğa geçtiğinden, açma işlemini konsolosluk yapıyor. Sn. @gucarslan bu yazdığımda yanlış bir nokta var mıdır? Teşekkürler

• @Not_Born_Yesterday Kcc özetle size gelen mailde "biz dosyanızı inceledik, artık dosyanız mülakat için hazır, dosyanızı kilitledik, bu nedenle bir değişiklik yapamayız, dosyanızın sırası geldiğinde konsolosluk mülakat için talep eder de, biz de dosyanızı gönderdiğimiz zaman, konsoloslukta dosyanızda değişiklik yaparsınız, biz artık burada değişiklik yapamayız" diyor.

Benzer Başlıklar

• 1465
  • 3439
  • 56
  • 12024
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

52

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |