Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Daha once bende 3 tane J-1 vardi. Bugun B vizemiz onaylandi, esimle beraber.

• @mistralcoo, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Amerika'ya girişte otel rezervasyonu yada dönüş bileti soruyorlarmı?

Sormadilar bizde hem ucak hem de otel rezervasyon vardi.

• İyi akşamlar, 3-4 günlük bir Amerika seyahati için vize görüşmesinde banka hesabımda ne kadar göstermem gerekir, orada arkadaşım da kalacağım bu arada. Teşekkür ederim

• Genelde sorulmaz.

• @tuncayarat, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

İyi akşamlar, 3-4 günlük bir Amerika seyahati için vize görüşmesinde banka hesabımda ne kadar göstermem gerekir, orada arkadaşım da kalacağım bu arada. Teşekkür ederim

Kesin olmamakla beraber harcanan tutarin uc, dort kati seklinde bilgi vermisti tanidik danisman.

• @charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Genelde sorulmaz.

Merhaba, vizemiz PTT şubeye gönderilecek ve bizzat gidip alacağız değil mi hocam? İş ya da ev hangi adresi verdim hatırlamıyorum. Nereden kontrol edebilirim?

• Merhaba Ds 160 formunu doldurdum ve o formla randevu aldım. Fakat contact bilgilerini yanlış girdiğimi farkettim. Tekrar yeni bir ds 160 formu doldurmam gerekir mi?

• @break randevu sayfasında yazıyor hocam. Levent PTT şube olması lazım. Adrese postalanmasını istiyorsanız mesafeye göre ücret alınıyor diye biliyorum. Farklı bir ptt şubesinde içinde 60 TL idi en son.

• @ob16222, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@break randevu sayfasında yazıyor hocam. Levent PTT şube olması lazım. Adrese postalanmasını istiyorsanız mesafeye göre ücret alınıyor diye biliyorum. Farklı bir ptt şubesinde içinde 60 TL idi en son.

Hocam teşekkürler. Ankara görünüyor bende. Farklı adrese postalanmasını istiyorum fakat bunu nereye bildireceğim?

• @break ais sitesinden bu değiştirilebiliyor ama ücret ödeyeceksiniz levent şubesi dışındaki bir yere gitmesini istiyorsanız.
    belli bir zamandan sonra değiştirilemiyor bu arada.

@break ais sitesinden bu değiştirilebiliyor ama ücret ödeyeceksiniz levent şubesi dışındaki bir yere gitmesini istiyorsanız.
    belli bir zamandan sonra değiştirilemiyor bu arada. Mesela vize görüşmesine girdiyseniz yada postayla hallettiyseniz değiştiremezsiniz

@break ais sitesinden bu değiştirilebiliyor ama ücret ödeyeceksiniz levent şubesi dışındaki bir yere gitmesini istiyorsanız.
    belli bir zamandan sonra değiştirilemiyor bu arada.

Hocam bu kötü oldu ya. Her şeyi yaptık vizeyi aldık, burada sınıfta kaldık. Resimdeki gibi görünüyor.

@charon, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

belli bir zamandan sonra değiştirilemiyor bu arada. Mesela vize görüşmesine girdiyseniz yada postayla hallettiyseniz değiştiremezsiniz

Karıştırdım fakat değişiklik ile ilgili bir şey göremedim ne yazık ki...

Ekran Alıntısı.JPG

• Arkadaşlar birşey sorucam, şuanki pasaportumun fiziksel durumu çok iyi değil, değiştirmem gerekli vize başvurumda ise bu pasaportun numarası kayıtlı ne yapabilirim? Ds-160 formumu da güncellemem lazım 2 sene önce doldurmuştum. İkisini aynı anda yapsam bi karışıklık olur mu acaba mülakatta?

• ⭐⭐

@break tebrik ederim genel profilinizden bahseder misiniz ve içerde red mi çoktu onay mi red alanlar neden red aldı anlayabildiniz mi görüşmede neler soruldu size kimle hangi memurla girdiniz görüşmeye biraz bahseder misiniz

• @break hocam ben çok uğraştım değiştirmek için. Postayla yolladığımda ayvalık seçmiştim, daha sonra randevuya çağırdıklarında levente değiştirmeye kastım ama olmadı.
    email falanda attım baya, ııh nuh dediler peygamber demediler. başka bir departman ilgileniyormuş, onlara mail attim,yine birşey çıkmadı.
    sistemsel birşey büyük ihtimal.

pttyi arayabilirsiniz, size forward etsinler. Levente giden pasaportlar forward edilemiyor, lakin diğer yerlere gidenler ediliyor benim bildiğim.

@break hocam ben çok uğraştım değiştirmek için. Postayla yolladığımda ayvalık seçmiştim, daha sonra randevuya çağırdıklarında levente değiştirmeye kastım ama olmadı.
    email falanda attım baya, ııh nuh dediler peygamber demediler. başka bir departman ilgileniyormuş, onlara mail attim,yine birşey çıkmadı.
    sistemsel birşey büyük ihtimal.

pttyi arayabilirsiniz, size forward etsinler. Levente giden pasaportlar forward edilemiyor, lakin diğer yerlere gidenler ediliyor benim bildiğim.

Kargoya verilmiş. Gün içinde arayacağım şehrime gelmesi için. Teşekkürler.

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@break tebrik ederim genel profilinizden bahseder misiniz ve içerde red mi çoktu onay mi red alanlar neden red aldı anlayabildiniz mi görüşmede neler soruldu size kimle hangi memurla girdiniz görüşmeye biraz bahseder misiniz

Bence bizi zorlamadılar. Diğerlerine nazaran kısa sürdü. 07:30 ilk girenlerdeniz. Red ve onay hemen hemen aynıdır.

1. Tek giren bir genç kadın ilk görüşmeci olarak red aldı.

2. Daha önce B vizesi olan, oğlu ABD'de yaşayan hafif yaşlıca bir kadın vize aldı.

3. Oğlu ABD'de yaşayan çift red yedi. ABD'de okumuş ve GC ile orada kalmış. Konsolos kendini iyi anlatamadın demiş. Kış dönemi ziyarete gideceğiz demişler. Süre sormuş konsolos ve o soruya birkaç ay gibi bir cevap gelmiş. Ucu açık konuşmuşlar sanırım.

Görüşmeler aile olarak yapılıyor. Çocuk, eş birlikte giriyor. Biz de birlikte gittik.

Konsolos: Hello
    Ben: Hello
    K: Passport please.
    B: Sure
    K: English?
    B: Yes
    Eşim: Türkçe lütfen
    K: Why do you want to go to the US? (Bana bakarak)
    B: Just want to visit to New York for 6 nights.
    K: Mesleğiniz nedir? (Eşime bakarak)
    E: Peyzaj Mimarı
    B: I am an Agricultural Engineer.
    K: Hiç yurtdışına gittiniz mi? (Eşime bakarak)
    E: Evet, Avrupa'ya gittim.
    K: Birlikte gittiniz mi? (Eşime bakarak)
    E: Evet.
    K: You have been to US before.
    B: Yes.
    K: Have you ever xxxxxxxxx in US?
    B: Sorry?
    K: Have you ever studied in US?
    B: No. I just joined to SWT Program for 3 times.
    K: I approved your visa. İyi tatiller, enjoy.

Görüşmemizi en sağdaki genç beyefendi ile gerçekleştirdik.

• @farukuygun, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba Ds 160 formunu doldurdum ve o formla randevu aldım. Fakat contact bilgilerini yanlış girdiğimi farkettim. Tekrar yeni bir ds 160 formu doldurmam gerekir mi?

Gerek yok. Formu düzenleyebilirsiniz? Önceki sayfalarda bir arkadaş nasıl düzenlendiğini tarif etmişti. Yada yenisi de olur. Randevuya giderken en son güncel olanın ön sayfa çıktısını götürün.

Not: güncelleme yapınca ds160 onay numarası değişiyor.

• @break analizini yapalım bu konuşmanın izninizle. sorular gayet standart gelmiş.

-K: Why do you want to go to the US? (Bana bakarak)
    yani tercümesi; ne ayaksın kardeş? gitme sebebin ne?
    new york güzel bir cevap.

-Mesleğiniz nedir? (Eşime bakarak)
    tercümesi; profil nedir? düzgün bir iş+kariyeriniz var mı? hadi oldu da abdye kaçak göçtünüz, ülkeme yararlı olacak bir işiniz var mi?

-Hiç yurtdışına gittiniz mi? (Eşime bakarak)
    -Birlikte gittiniz mi? (Eşime bakarak)
    tercümesi; bunlar kritik sorular. İlişkiyi de irdeliyor. Yani 'adam gibi evliyseniz birlikte gitmişsinizdir değil mi?' ve 'avrupaya falan gittiyseniz gezginsiniz, ülkeme kaçak göçme şansınız daha az'. Mesleğiniz de var, istediğiniz zaman avrupaya göçebilirdiniz ama yapmadınız. Güven +1.

-You have been to US before.
    tercümesi; database'de çıktın, bakalım dürüst cevap verecekmisin?

-Have you ever studied in US?
    tercümesi; abdye gitmişin, vizeyi düzgün kullandın mı? ögrenci ve swt vizeleri için ülkenize geri dönmenizi taahhüt etmeniz gerekir. Adam da bunu check ediyor.

bu arada sorduğu soruların cevabının hepsi ds160da var. Sormasının sebebi beyanınızı teyit etmesi ve dürüst olup olmadığınızı check etmeleri. ds160 formunu başkaları da sizin yerinize doldurabilir çünkü.

Diğer profillere bakalım;
    Daha önce B vizesi olan, oğlu ABD'de yaşayan hafif yaşlıca bir kadın vize aldı.
    Yorum; oglu abdde yaşasa bile vizesini düzgün kullanmış, ülkesine geri dönmüş. Tekrar vize verilmesinde bir sıkıntı yok.

Oğlu ABD'de yaşayan çift red yedi. ABD'de okumuş ve GC ile orada kalmış. Konsolos kendini iyi anlatamadın demiş. Kış dönemi ziyarete gideceğiz demişler. Süre sormuş konsolos ve o soruya birkaç ay gibi bir cevap gelmiş. Ucu açık konuşmuşlar sanırım.
    Yorum; red gelmesinin tek sebebi seyahat planının düzgün olmaması. Ayrica bu çiftin mesleği, daha önce avrupaya gidip gitmemeleri gibi şeyleri bilmiyoruz.

Tek giren bir genç kadın ilk görüşmeci olarak red aldı.
    yorum; profilini ve mesleğini bilmiyoruz. Red almasının sebebi bu gider evlenir, green card alır

Bu görüşmeden anlıyoruz ki, 3 ana faktör b1 vizesinde kritik;.
    -ABD seyahat planı
    -Profil(iş, meslek, evli misiniz vs)
    -Daha önceki seyahatler(özellikle avrupa/ingiltere/avustralya vs.)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |