Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Delaware'de Covid oncesinde $1000-1300 araliginda olan kiralik 2+2 daireler simdilerde $1500-2000 araligindalar. Yine Covid oncesinde $1500 civarlarinde olan kiralik 3+2 evler ise $2000'dan basliyor.

• amerika'da yaşamıyorum mutlaka yaşayan daha iyi yorum yapar ama şu an halihazırda %150 enflasyon ile bu ülkede nefes alıp, ayakta kalabiliyorsanız. amerikan enflasyonu size sinek ısırığı gibi gelir. sizler "survivor türkiye ekonomisi" ile her türlü ekonomik zorluğa göğüs gerebilecek eğitimi alıyorsunuz, alıyoruz.

• ....dolarin cildirdiginin bende farkindayim,turk lirasiyla servetim hergun daha cok artiyor ne yazikki turkiyeye gidemem,bizdede petrol fiatlari yukseldi en dusuk kaliteli benzin 180-190 cent civarlarinda.....pek araba kullanmaya ihtiyacim olmadigi icin bazen ayda bir bazen iki ayda bir depo dolduruyorum,her gun arabalariyla ise gidenler icin petrol fiatlarinin artisi iyi degil....
    ..dunyanin her ulkesinde zamlarin oldugunu dusunuyorum,almanyada yasiyanlarda zamlardan bahsediyorlar,ekonomisi duzgun ulkelerde zamlarin ahaliya aksi buyuk olay olmuyor diye dusunuyorum..

• ⭐⭐

avustralyada misin @sir-altan abi...?

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

1$=16.07₺
    İnşallah hızlıca yükselişe devam etmez. Green card çıkan arkadaşlara Allah yardımcısı olsun durum büyük sıkıntı seneye daha da kötü olacak maalesef:(
    Demin 5 yıllık bir grafiğe baktım 1 Haziran 2017 de 1$=3.50₺ 5 yılda nasıl değer kaybetmiş yazık çok yazık. Üzülüyorum ülkem için bir şey elimden gelmiyor inşallah artık birileri artık farkına varır.

Ve üstünden sadece 14 gün geçti
    1$ = 16.94TL

Biraz daha gider sonra yine balyoz hareketi gelir yine halkın eline verirler dikkatli olun dostlar. Yazacak çok şey varda maalesef artık gittikçe umudumu kaybediyorum ülkeye karşı yazık içinden geçtiler ülkenin kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var ....

• ⭐⭐

Arkadaşlar varsa dolarınız acil satın 1.5 TL'ye inme durumu var.

• @celica, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

evet australya nin sydney sehrinde yasiyorum galiba 48 yili burda bitirdik.

• @uzaysan yok daha neler 😂 Dolar 1.5 TL ye düşsün etek giyer dans ederim 😂

Dolar şuan 17.08₺

Söylenecek çok şey var da, özet geçeyim: Bittik!

• Gerçekten içler acısı haldeyiz, hükümetten ne istifa var ne bir açıklama.. Yönetemediklerini kabul etmiyorlar, insanları açlığa, sefalete sürüklüyorlar...
    Bu kurlarla artık Türk lirası gerçekten pul değerinde, insanların satın alım gücü yok ve gerçekten sadece mutfağa çalışacağız...

Tatil yapmak yok, tiyatro/sinema yok, konsere gitmek yok, sosyalleşmek artık lüks hale geliyor...

Bittik!

• ⭐⭐

@vartorian, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Gerçekten içler acısı haldeyiz, hükümetten ne istifa var ne bir açıklama..

Açıklama nasıl yok. "Teknik anlamda enflasyon yok, suç fakirlerin" dedi ya.

• @uzaysan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@vartorian, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Gerçekten içler acısı haldeyiz, hükümetten ne istifa var ne bir açıklama..

Açıklama nasıl yok. "Teknik anlamda enflasyon yok, suç fakirlerin" dedi ya.

Gülelim mi ağlayalım mı bilemedik vallahi...

• ⭐⭐

@NightShadow, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@uzaysan yok daha neler 😂 Dolar 1.5 TL ye düşsün etek giyer dans ederim 😂

Dolar şuan 17.08₺

Söylenecek çok şey var da, özet geçeyim: Bittik!

Dolar 1 saatte 7 kuruş daha artmış 17.15 olmuş.

• Cumhuriyet tarihine baktığımızda ortalama her 20 yılda 1 bu tür kriz yaşadığımızı görebilirsiniz. 1 gram ilerleme yok. Aynı tas aynı hamam. Bu güzel ülkeye yazık oluyor...

https://imgyukle.com/f/2022/06/08/VrW4B0.jpg

• @NightShadow, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Cumhuriyet tarihine baktığımızda ortalama her 20 yılda 1 bu tür kriz yaşadığımızı görebilirsiniz. 1 gram ilerleme yok. Aynı tas aynı hamam. Bu güzel ülkeye yazık oluyor...

bu kriz değil ki. bu planlı programlı şekilde ülke insanini fakirlestirip, cumhuriyet değerlerini satıp, halkı kin ve düşmanlığa sevkederek bölüp, ekonomik olduğu kadar sosyolojik bozukluklar yaratmak suretiyle bile isteye yaratılmış bir ekonomik buhran. biz 90'larda hem çocuk ve sonlarına doğru da ergendik. 2001 krizini de bizzat gorduk. tek işçi maaşı ile babamın neler yaptığını buraya yazsam sasirirsiniz. hangi esnaf tanıdığıma hangi büyüğümle konuşsam hiçbiri böyle bir şey yaşamadığını söylüyor. bunu diğer krizlerle kıyaslamak yanlış. yaşadığımız durum çok daha ağır bedeller odeyecegimiz bir süreç.

• @nicky Doğru söze diyecek bir sözüm yok. Her millet layık olduğu şekilde yönetilir.

• @nicky, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@NightShadow, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Cumhuriyet tarihine baktığımızda ortalama her 20 yılda 1 bu tür kriz yaşadığımızı görebilirsiniz. 1 gram ilerleme yok. Aynı tas aynı hamam. Bu güzel ülkeye yazık oluyor...

bu kriz değil ki. bu planlı programlı şekilde ülke insanini fakirlestirip, cumhuriyet değerlerini satıp, halkı kin ve düşmanlığa sevkederek bölüp, ekonomik olduğu kadar sosyolojik bozukluklar yaratmak suretiyle bile isteye yaratılmış bir ekonomik buhran. biz 90'larda hem çocuk ve sonlarına doğru da ergendik. 2001 krizini de bizzat gorduk. tek işçi maaşı ile babamın neler yaptığını buraya yazsam sasirirsiniz. hangi esnaf tanıdığıma hangi büyüğümle konuşsam hiçbiri böyle bir şey yaşamadığını söylüyor. bunu diğer krizlerle kıyaslamak yanlış. yaşadığımız durum çok daha ağır bedeller odeyecegimiz bir süreç.

her şeyi ile haklısınız kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var maalesef

• @sir-altan, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@celica, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

evet australya nin sydney sehrinde yasiyorum galiba 48 yili burda bitirdik.

Sydney'e gitmiştim çok hoşuma gitmişti

• $1 = 17.23 TL

$ kuruna endeksli faizli hesaplardan sonra GES de ise yaramayacak gibi gorunuyor..

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

$1 = 17.23 TL

$ kuruna endeksli faizli hesaplardan sonra GES de ise yaramayacak gibi gorunuyor..

Tabi ki işe yaramayacak dolar şuan reel değerde olması gereken yer burası biraz daha yukarı vururlar sonra yine aşağı çakarla gibi hissediyorum. Mantığa bakar mısınız faiz haramdır diyip %14 de tutuyorlar haramsa çek 0 a çekemiyorsun. Bir inat ve ihracat kalemini güçlendirmek için diğer tüm kalemleri yok saydılar. Üzülüyorum çok üzülüyorum ama elden bir şey gelmiyor. Bu hafta iki tane arkadaşım ABD ye uçtu kardeşim umman a gitti hepsi maks 25 yaşlarında çok üzücü bir şey . Neyse daha akşama kadar yazarım ben de bir şey değişmeyecek. Dolar da benim beklentim yıl sonu 22-25 bulur yine olan fakire olacak zengin daha çok zengin olacak.

• ⭐⭐

Bunların derdi şöyle sanırım. "Zaten seçimi kaybedeceğiz, öyle bir batıralım ki yeni hükümet 10 sene uğraşsa da toparlayamasın. Biz de 10 sene sonra geri alırız". Mantık bu bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |