Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Umutcum facebook linki varmı kim bunu demiş şuan ben yıkıldım eğer bu haber doğruysa

• Merhabalar arkadaşlar. 1 haziran Çarşamba günü turist vizesi randevum vardı. Mülkatım iyi geçti ve siyahi çalışanın yanındaki gözlüklü genç kadın çalışan vize onay kağıdını verdi. Bugün pasaport elime ulaştı ancak vize basılmamış ve pasaportun arasına vizeniz idari işleme kalmıştır yazısını koymuşlar. Normalde idari işleme kaldıysa bunu mülakatta söylüyorlar , mülkata göturdüğünüz belgeleri alıyorlar ve o sarı idari işlem yazısını veriyorlar diye biliyorum. Bana niye önce onaylandı deyip sonra idari işleme bıraktılar anlamadım. Bu yönde tecrübesi olan arkadaşlar var mı ? Benim mail adresime doldurup göndermemi istedikleri bir forum göndermişler. Seyahat detayları ile birlikte seyahat ettiğim ülkeleri, kardeşlerimin isimlerini , eş bilgilerini ( 34 yaşında bekarım ) son 15 yıldaki ikamet ettiğim bütün adresleri , son 5 yıldaki kullandığım telefon numaralarını ve zaten ds - 160 formunda belirttiğim bazı bilgileri istemişler. Son satırda da açıklama yapacağım bir alan bırakmışlar. Ben seyahat sebebi olarak Sosyal Güvenlik Kurumunda Denetmen olarak çalıştığımı, yurt dışında yaşayan Türklere Turkiyedeki sosyal güvenlik , emeklilik hakları ile ilgili danışmanlık verdiğimi, Amerikaya da aynı şekilde new jerseyde yaşayan Türklere danışmanlık faaliyetimle ilgili tanıtım yapmak için gitmek istediğimi aynı zamanda turistik gezi yapacağımı söylemiştim. Dediğim gibi mulakatim iyi geçmişti seyahat sebebim ve daha önce gittiğim ülkeler dışında soru sorulmadı. Niye sonradan fikir değiştirdiler anlamadım. Ben bu formu word dosyası üzerinden doldurup mu göndereyim yoksa çıktısını alıp el ile doldurduktan sonra taratıp mi göndereyim sizce ? Son olarak ben mülkattan 3 gün önce yeni bir ds-160 formu doldurdum ve veznelere gitmeden önceki formu gösterdiğimiz ilk görevliye bu durumu belirttim. Kendisi de formu güncellediğini söyledi. İdari işlem konusunda bilgisi olan veya herhangi bir fikri olan arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum .

• Arkadaşlar Temmuz 2023 için bazı günler açılmış tekrar ileri tarihe alan varsa geri çekebilir.

• @ahsenaydgdu gelir mi bu aralar one çekilme gelir sanki 2022 içi olanlara olur mu bilemem anlamadimda neye göre çekiyorlar sistem başlı başına sacmalik turist vize ya turist bu kadar zaman aralığı çok fazla

• @Umutcum, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Günaydın selamlar, Vize tarihi 2023 den yakın zaman çekilen var mı acaba? Facebookta biri 2023 nisandan 2022 hazirana çektiklerini yazmıştı. Benim mülakat tarihimde 20223 mart ama hala ses yok.

Birde acil vize talebine elim çok gitmeye başladı Eylülde işim ile ilgili amerikalı resmi bir kuruluşun semineri var. Bu kurum ile aramızdaki mailleşmeyi ve resmi web sitesindeki seminer tarihini ve içeriğini konsoloslukla paylaşsam öne çekme ihtimalleri sizce varmıdır?

b1lerin acil talebi genelde onaylanmaz ama denemekten de zarar gelmez

• Merhaba,

Ekim ayında ABD Vize randevum var. Mâlumunuz olduğu üzere Türkiye'ye geri döneceğimize dair sebepler sunmak zorundayız. Benim aklımda şu iki sebep var, sizce bunlar benim için avantaj olur mu?

• Bedelli askerlik ödemesi dekontu (Sonuçta 56 bin TL yatırmış olacağım, paramın yanmaması için Türkiye'ye geri dönmem gerekiyor, bu avantaj olur mu?
    • Premium sağlık sigortası (Yüksek fiyatlı bir sağlık sigortası yaptıracak olmam, hayatımı Türkiye'de yaşamak üzere planladığımı ifade etmek için avantajıma olur mu?)

ABD'ye kısmet olursa 7-8 günlüğüne bir konferansa katılmak için gitmek istiyorum. Bu süreçte elçiliğe güvenilir birisi olduğumu kanıtlamak istiyorum.

Bu belirttiğim konular hakkında ne düşünüyorsunuz, avantajlı olur mu?

• @Umutcum ben kongrede bildiri sunumu yapcağım için acil randevu talebi istedim ama reddedildi maalesef, sanırım sadece sağlık sorunu gibi çok elzem durumlar için öne çekiyorlar

• @onurc, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba,

Ekim ayında ABD Vize randevum var. Mâlumunuz olduğu üzere Türkiye'ye geri döneceğimize dair sebepler sunmak zorundayız. Benim aklımda şu iki sebep var, sizce bunlar benim için avantaj olur mu?

• Bedelli askerlik ödemesi dekontu (Sonuçta 56 bin TL yatırmış olacağım, paramın yanmaması için Türkiye'ye geri dönmem gerekiyor, bu avantaj olur mu?
    • Premium sağlık sigortası (Yüksek fiyatlı bir sağlık sigortası yaptıracak olmam, hayatımı Türkiye'de yaşamak üzere planladığımı ifade etmek için avantajıma olur mu?)

ABD'ye kısmet olursa 7-8 günlüğüne bir konferansa katılmak için gitmek istiyorum. Bu süreçte elçiliğe güvenilir birisi olduğumu kanıtlamak istiyorum.

Bu belirttiğim konular hakkında ne düşünüyorsunuz, avantajlı olur mu?

1)hayir(dekontu sunamazsiniz,vize memuru belgelerle ilgilenmez)
    2)hayir,hatta alakasi bile yok.

Sizi turkiyeye baglayan sebepleri sunmaniz gerekir. Ornek sorular(cevabini vermenize gerek yok)
    -isiniz ne?(mesela avukat,doktor vs. gibi saygin bir is sahibi misiniz?)
    -maasiniz ne?
    -sirketteki pozisyonunuz ne?
    -sirketiniz taniniyor mu?(ulkede ve dunyada. Zannedilenin aksine vize memurlari yasadiklari ulkeyi cok iyi bilirler)
    -evli misiniz? Cocugunuz var mi?(bekar Ve belli Yas ustu kadin-erkeklerin Geri doneceklerini kanitlamasi zordur)
    -abdde akrabaniz var mi?
    -ailenizden(sulale diyelim) abdye kacak goc edenler oldu mu?(yasal olarak gocenler pozitiftir,kacaklar negatif)
    -daha once yurtdisina ciktiniz mi? Nerelere gittiniz?(abd veri paylasimi yapar kanada,avustralya,yeni zelanda Ve Ingiltere ile,vizeler database'de cikar)

Vize memurlari onlari ikna etmediginiz surece bu kisi abdye gocmek istiyor diye dusunurler.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mexido onu tam bilmiyorum sormam lazım ama yeniden vize al demişler yani sen bi konsolosluğa git tekrar demişler sadece bu kadarını biliyorum

Teşekkürler.

• ⭐⭐

@charon ABD'ye bir vize aldığınız zaman o vizenin amacı ile ABD'ye gitmeniz gerekir örneğin turist vizesi ile ABD'ye gidip evlenebilirsiniz ancak evliliğiniz 3 aydan kısa olursa bu otomatik red ve ömür boyu banlanma ile sonuçlanacaktır bu yüzden evlenmek isteyen çiftler 3 ayı geçirdikten sonra "evlilik kararı" alırlar. Siz turist vizesi ile gidip yatırım yapayım diye vize alırsanız bu yasa dışıdır zaten bunu söylerseniz vizeyi amacı dışında kullanmak istediğiniz için vizeniz reddedilir

• ⭐⭐

@onurc bunları görüşme esnasında söyleyebilirseniz olumlu etkisi olacaktır bazen size sizi neden onaylayım diye sorabiliyorlar o ara bunları söyleyebilirsiniz veyada fırsat bulursanız siz bunları belirtin

• @LordBolton yanlış, turist vizesi ayrica iş vizesidir(ondan dolayı b1 ve b2 denilir). İş vizesiyle istenirse abdde şirket bile kurulabilir ve yatırım yapılabilir.
    gayrimenkul yatırımı gayet rahat yapılabilir(en basit örnek) ve vizenin amacına uygundur.
    yanlış bilgi vermeyin.

• Arkadaslar vize mulakat tarihine kadar pasaport geçerlilik süresi dolduğu taktirde yeni pasaportumuzla birlikte mi gidiyoruz?

• ⭐⭐

@charon burada işten kasıt şirket açmak değil her iş insanı iş amacıyla gidiyorum dediği yere şirket açmıyor değil mi? Ayrıca dediğiniz gibi olsaydı E2 ve türevi vize türleri olmazdı . Siz çok yanlış yorumlamışsınız B1 vize türünü..

• @LordBolton yanlışsınız.
    e2 vizesi ve diğer yatırımcı vizeleri abdde yaşamak için verilir. Yani şirket açarsınız/yatırım yaparsınız ve orada YAŞARSINIZ ve açtığınız şirkette çalışma hakkı verir.
    b1 b2 ile istediğiniz şekilde yatırım yapabilirsiniz, özellikle pasif ise. Mesela bir şirketin ortağı olabilirsiniz, gayrimenkul alabilirsiniz vs. lakin hiçbir şekilde çalışamazsınız. Mesela şirket satın alabilirsiniz b2 ile lakin o şirkette çalışmanız yasaktır e2 almazsanız.
    https://www.avvo.com/legal-answers/can-a-b1-b2-visa-holder-make-a-business-investment-1974537.html

• Bu sabah b2 vizesi mülakatım vardı. RED ALDIM

Önümdeki 7 kişi de red aldı.

• ⭐⭐⭐

@batuhancirak asırı üzüldüm nasıl ya herkese red vermeleri 😞 profiliniz nasılsı biraz bahsedebilir misinz musait olduğunuzda

• @batuhancirak geçmiş olsun kardeş, vize mülakatı için kaç ay bekledin? Neden herkes red aldı? Gitme nedenin ve sosyal durumun neydi? Bunları paylaşabilir misin hepimiz adına

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@batuhancirak asırı üzüldüm nasıl ya herkese red vermeleri 😞 profiliniz nasılsı biraz bahsedebilir misinz musait olduğunuzda

Bilemiyorum ağlayanlar çoktu ve aşırı kalabalıktı en son görüşme yapılan bölümde rahat 40 kişi vardı.

İngilizce ve Türkçe bölümleri ayrılmış bu arada
    İngilizce bölümüne sadece 1 erkek bakıyor. (Hiç sıra yoktu)
    Türkçe bölümünde 2 kişi vardı tiplerini göremedim.
    Herkes türkçe girdi bu arada

Profilime gelicek olursak Yurt dışı çıkışım yok
    Lise 3.sınıf öğrencisiyim ve sponsor annemdi.

Nereye gidiyorsun ne yapıcaksın
    Kiminle gidiceksin
    Lise kaçıncı sınıftasın
    Ailenin mesleği nedir
    Tanıdığın var mı

Bu soruları sordu düzgün cevaplamıştım ama yapıcak birşey yok.

• @batuhancirak peki ne zaman başvurmuştunuz vize randevusu için

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |