Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ob16222 inşallah tahmininiz tutar çünkü başvuran çok herkesin farklı bi hikayesi var görüşmeye o an giremeyecek olanlarda azımsanacak kadar az değildir diye düşünüyorum başvuru sayısını düşününce binler söz konusu, bende yakında öne çekileceğine inanıyorum istiyorum sabırla bekliyorum sabır taşına döndük mülakat beklerken 🥺

• Merhaba herkese, ilk defa ABD vizesine başvuracağım. DS160 formunu doldurdum. Ankara'yı seçtim ve hep B2 olarak ilerledim. New York'da düzenlenecek olan fuara gönderilmek isteniyorum çalıştığım firma tarafından. İstanbul'dan randevu almak daha olası randevu tarihlerinden dolayı bir de b2 yerine b1 mi seçmemiz gerekiyor acaba fuar organizasyonuna katılacağım için? (Fuara katılımcı olarak değil ziyaretçi olarak gönderilmek isteniyorum. Katılan firmaları ve ürünleri gözlemem için, stand açma vs. görevim yok)

Ankara ve B2 yerine İstanbul ve B1 olarak yeni bir ds 160 formu mu doldurmam gerekiyor acaba yardımcı olur musunuz lütfen? Teşekkürler

• @LordBolton o dönem galeri işletiyordum üzerimde 15 adet kadar araç vardı galeri ruhsatı bana aitti ev tapusu vardı ve abim o dönem abd vatandaşıydı bir kere çin e gidiş dönüşüm olmuştu.

• @Ghost vize türünü B1/B2 yapabilirsiniz. Bir de her ikisi için de randevu yeriniz İstanbul olacak. Ankara göçmen olmayan vize türlerine bakmıyor.

• Merhabalar.
    Az önce vize görüşemsinden çıktım ve onaylandı. Allahım büütün herkesin yardımcısı olsun.
    Öncelikle görüşme siyahi bey ileydi( normal gelişen olayları anlatmıyorum, giriş neler yaşıldığı standart).
    Randevum 8.30 da idi.
    Profilim 7 ay önce shengen ile İspanyaya gittim. Kız arkadaşım Abd li(orjinal) formu beraber doldurmuştuk.
    Sorular şu şekilde:
    ( Türkçe başladı ama ben İngilizceye döndüm)
    -Günaydın
    -Günaydın
    -neden abd ye gidiyorsunuz.

• kız arkadaşımı(orjinal abd vatandaşı) ziyarete gidiyorum.
      -nerden tanıştınız.
      -online daha sonra İspanyada tatil yaptık
      -o geldi mi buraya
      -hayır benim yolculuğumdan sonra gelecek.
      -ne iş yapıyorsun
      -mühendisim
      -nereleri gezdin
      -İspanya, duabi, tayland, endonezya
      -iş için mi?
      -sadece gezi için
      -maaşınız ne kadar?
      -x tl
      Kağıt uzattı vizeniz onaylandı.( sadece günatdını Türkçe söylettim gerisi ingilizce)
      Benden önce sadece 1 kişi aldı o da önümdeki arkadaştı onunla sırada tanıştık. Geriye kalanlara red verdi. Bayanların 2 si ılımlı idi. Benim hiçbir evrakıma bakmadılar.
  • ⭐⭐

@JBforever tebrik ederim, red alanlar neden red aldı biliyor musunuz

• @ahsenaydgdu Ahsen dediğim gibi ben ailem için başvuru yaptım , benim vizem var zaten tek isteğim temelli ABD ye yerleşmeden önce onların vize işlemlerini burada halletmek yoksa kendileri zorlanacak. Hayırlısı olsun herkes 2022 için bekliyor zaten.

• Selamlar vizeyi basarili bir sekilde aldim.

2 tane f1 vizem vardi gecmiste.
    Gorusmem 40 sn surdu.
    Good morning sir diye giris yaptim siram gelince.
    Neden gitmek istiyorsun
    Ne is yapiyosun
    Kac kisi calisiyor
    Daha once yurt disina ciktin mi? Amerikaya gittim dedim baska bi yere gittin mi dedi.
    Hayir dedim
    Iyi eglenceler!
    Hicbir evraklarima bakilmadi. Hazirdim ama gorusmeye. Ingilizce giris yapinca ben 40 sn gorusme surdu.

• ⭐⭐⭐

@JBforever tebrikler yolunuz açık olsun, 3 memur mu vardı yani kadınlar ılımlıydı derken ben öyle anladım doğru mudur

• ⭐⭐⭐

@furk4n tebrikler 🙂 yolunuz açık olsun

• ⭐⭐

@furk4n tebrik ederim, siz içerdeyken red alan kaç kişi oldu ve red alanlarin neden red aldığını anlayabildiniz mi? Ve green carda kaç defa başvurdunuz

• @JBforever tebrikler kral. Red aldilar derken, acaba kac kisi red aldi sizin gördügünüz?

• Hayırlı olsun.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@JBforever tebrikler yolunuz açık olsun, 3 memur mu vardı yani kadınlar ılımlıydı derken ben öyle anladım doğru mudur

Evet 3 memur vardı. Red alanlar neden red aldı bilmiyorum ama benden önce sanırım 5 kişi o siyahi beyle mülakata girdi. Red alanları dinleyip moralim bozulmasın diye sıradaki arkadaşla konuştum

• ⭐⭐⭐

@JBforever memur sayısında artma olmuş galiba eskiden 1 sarışın kadın ve siyahi nick beyden bahsedilirdi. Sayının artmasına sevindim daha hızlı ilerleme kaydolur bekleyenler için çok belirsiz bi süreç, eve eşya almıyorum gideceğiz diye 😂

• ⭐⭐

@JBforever aslında çok şanslı bir şekilde onay almışsınız çünkü bazı memurlar giderse donmeyip evlenebilir diyebiliyor yani karşıya verdiğiniz mesajlarla konuşma şeklinizle güven vermişsin tebrik ederim gerçekten, red alanlarla ilgili bir sorum olacakta bu red alan kişiler genç miydi yaşlı mi?

• Merhabalar, bugun annem icin basvuru yaptim ve Mayis 2023'e randevu alabildim. Acaba randevu tarihini degistirmek icin adimlar nelerdir, yardimci olabilir misiniz? Simdiden tesekkurler.

• @Dev Sistemi günde 3/4 kere kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Ben aylardan beri kontrol ediyorum ancak sadece 1 kere konsolosluk kendisi öne çekti onun dışında hiç boş lot açılmadı erken tarihlere.

• Herkese merhaba! Annemin bugunku gorusmesinde vizesi onaylandi. Ancak verdikleri kagitta pasaport teslim olarak sadece PTT subesi gorunuyor. Sistemde de teslim edecek sube olarak Levent gorunuyor. Benim hatirladigim kadariyla kurye opsiyonu da vardi. Bunu degistirmek mumkun mu? Annem Istanbulda yasamiyor.

Tesekkurler

• @LordBolton, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@furk4n tebrik ederim, siz içerdeyken red alan kaç kişi oldu ve red alanlarin neden red aldığını anlayabildiniz mi? Ve green carda kaç defa başvurdunuz

Valla 3 kere wat yapmis bir arkadas alamamisti. Neden oldugunu bilmiyorum. Bende gorusmeyi afro amerikan adam ile yaptim kendisi sicak kanliydi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |