Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan hocam ben DS260'ı gönderdiğim zaman eş ve çocuklar benimle birlikte ABD'ye seyahat etmeyecekler diye işaretledim fakat kararımız değişti. Bunu nasıl düzeltebilirim lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SAMERbey onların da formunu doldurup submit edin.
    mülakat aldığınızda da [email protected] a mail atıp durumu bildirecek ve formunuzu açtırarak ilgili kısmı düzelterek mülakata bütün aile bireyleri ile katılacaksınız ve bütün aile bireylerine vize alacaksınız.

şuan bir değişiklik yapmanıza gerek yok.
    siz diğer aile üyeleri için formları submit edin bir an önce.

• @crazycells Merhaba add applicant yaptıktan sonra [email protected] adresine mail mi atmalıyım değisiklikler ile alakali ? KCC ye Formu açtırmayacağım çünkü, mailde belirtmem gereken farklı bir bilgi olurmu ?

Teşekkürler.

• @eipeksen 1- "no but i will provide necessary document at the time of consulate interview" yazabilirsiniz.

2- anne kizlik soyadi

• @gucarslan anlaşılmıştır hocam. Çok çok teşekkür ediyorum 🙏🙏

• @Programmer
    Hocam bu yil yasanan olaylar demissiniz bunu biraz acar misiniz. Benim siram biraz daha yuksekde .

• Merhaba Arkadaşlar,

Nüfus kayıt örneğini (birth certificate) nasıl sunmalıyız? E-devlette bu belge mevcut. E-devletten alındığı gibi sunulabilir mi yoksa İngilizceye çevirtilip, imzalı ve mühürlü halde mi sunulması gerekiyor? Eğer imza ve mühür gerekiyorsa, bunlar kimin imza ve mührü olacak? Yeminli tercüman ve Nüfus müdürünün imzaları mı olmalı?

Bir de bu belgenin anne ve baba isimlerini kapsayan türü "Nüfus Aile" (bunun dışında "Kişi" ve "Aile" gibi türler de var). "Nüfus Aile" türünü seçmemiz gerekiyor diye anlıyorum, ne dersiniz?

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Selamlar...

• @crazycells Merhaba Bir Konuda Yardiminiza Ihtiyacim Var.Ben DS-260 Formunu Doldurup 12/05/2022 de Gonderdim.Ama 15/05/2022 Tarihindede Resmi Olarak Evlendim.Bilgilerimi Guncellemek Icin Hangi Yolu izlemem Gerekiyor Acaba.

• @gucarslan hocam ben user name kısmını yanlış doldurdum telafisini nasıl yapabiliriz ?

• @MuratA ++++ güzel sorular cevaplarını benden merak ettim

• @Programmer Tavsiye icin tesekkurler. $25k + ev seklinde bir mali tablo sunabilirim o zamana kadar muhtemelen. Evet arkadasimin adresini verdim ve kendi hayatimi oturtana kadar orada kalacagim, bu da barinma masraflarimi dusurmus olacaktir onlarin gozunde. Hic tanidigimin olmadigi ama daha ucuz bir eyaletin adini vermekten daha tatmin edici olur diye dusunuyorum.

• ben DS260 formumu eşimle beraber doldurdum. fakat 1.5 yaşında oğlumun formunu nasıl dolduracağım. bilgisi olan var mı?

• @Programmer hocam ben eşimle birlikte DS260 formunu doldurdum fakat oğlum 1,5 yaşında onun formu nasıl dolduracağım?

• ⭐⭐⭐

@MuratA Merhaba, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin mühürlü ya da imzalı olmasına gerek yok. E-Devletten alınan belge geçerlidir. Ayrıca "Aile" seçeneği yeterlidir. Nüfus Ailede fazladan anne-babanızın bilgileri var, ki bu da gerekli değil. Ama bunu almanızda da bir sakınca yok. Tercümeye de gerek yok.

• ⭐⭐⭐

@erkan-serpinli Bu yıl, önceliği DV2022'yi kazanan T.C. Vatandaşlarından çok, SIV (Special Immigrant Visa, yani Afgan, Irak, İran gibi ülkelerden kendilerine hizmet edenler), 'e vermekle geçti diyebilirim. Yani ağırlık daha çok Afganlara verildi. Bunun devamında da ülkemiz vatandaşı olmayanlara (başka ülke DV kazananları) mülakat verildi. Örnek İranlılar. Bunun dışında tabi ki biriken turist, yatırımcı, aile birleşimi gibi diğer vize türleri var. (Pandemi sebebiyle birikenler-bekleyenler). Bunları da hesaba katarsak, neden sıkıntılı bir yıl olduğu ortaya çıkıyor.

• ⭐⭐⭐

@omerfarukarisoy Nasıl derken ? Sorunuzu biraz açar mısınız ?
    Kafanıza takılanlar adres, eğitim vb. bilgiler mi ? Eğer bunlarsa, adres doğal olarak sizin adresiniz olacak. Eğitim bilgileri ve iş bilgileri kısmı için, örnek iş bilgisine not employed diyeceksiniz. Çoktan seçmeli olmayan metin kutularında yerine göre NONE veya N/A yazabilirsiniz.

• @MuratA Edevletten alinanlarda sorgulamak icin QR kod oluyor, tercume ve imzaya gerek olmaz diye dusunuyorum.

• @gucarslan mrb ds-260 formuna abd'de adres kısmına chıcago'da bi arkadaşımın adresini yazmıştım kartları almak için ama orası yaşamak istediğim şehir değil. Vize görüşmesine gittiğimde vize memuru bunu yaşayacağım yer olarak algılamaz demi yaşamak istediğiniz şehir burası mı diye soruyor mu ?
    Çünkü 3 kişi için 20-25k gösterecem bu chıcago için yeterli olmayabilir teşekkürler.

• @Musty50 oraya yazdığın adresde yaşamak zorunda değilsin ki

• @omerfarukarisoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

ben DS260 formumu eşimle beraber doldurdum. fakat 1.5 yaşında oğlumun formunu nasıl dolduracağım. bilgisi olan var mı?

Sizin ve eşinizin isminin yazdığı yerde çocuğunuzun adı yazıyor olması gerekiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |