Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar selam, kafama takilan bir soruyu sormak istiyorum. Yapilmis ve Tamamlanmis kanser Tedavisi Yada herhangi bir organda yapilan bir ameliyat yada alinan parca Green card almaya engel midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cumhur-kutlu hayır sorun olmadı.
    yine aynı durumda kanser tedavisi olan ve tamamlamış bir arkadaşımız sorunsuz şekilde aldı vizesini.
    tavsiyem, sahip olduğunuz bütün epikriz raporlarını sağlık muayenesine götürün.
    geçmiş olsun diliyorum bu vesile ile.

• @gucarslan cok teşekkürler🙏

• ⭐⭐⭐

@leviathan Bekar bir insan için bu miktar yeterli ($20K+ev). Tekrar söylüyorum, Texas'a gideceğim dedikten sonra Massachusetts'e gitmeniz kesinlikle sorun olmayacaktır. Madem garanti istiyorsunuz, dediğim yöntem Massachusetts'i seçmekten daha garanti bir yol.
    Eğer kaygınız, adres olarak MA'de bulunan arkadaşınızın adresini vermiş olmaksa bu belirttiğiniz para miktarı yeterlidir. Buna rağmen içiniz rahat etsin istiyorsanız ve imkanınız varsa $5K ila $10K arası daha paranıza ekleme yaparsınız.

• Selamlar sanırım 2023 talihlilerinin hepsi burada 🙂 Türk vatandaşıyım ve eşim Kırgızistan vatandaşı Türkiyede turist olarak farklı zaman dilimlerinde 3 ay 3 ay gibi sürelerin toplamında 9 ay gibi bir süre Türkiyede bulunmuş ablasının yanına gezmeye gitmiş yani fakat oturum almamış şimdi Türkiyede oturumu olmadığı için adli sicil kaydı çıkaramıyoruz fakat ds260 formuna kaldığı adresler arasında yaklaşık 9 aylık bir zaman aralığında Türkiyede yaşadı şeklinde doldurduk KCC den formu açtırmama gerek var mdıır yoksa mülaakat esnasında değiştirilebilir mi bir de Adli Sicil kaydını oturum olmadan da bir şekilde alabiliyor muyuz Türk konsolosluğu ikamet izniyle kart numarası olması gerektiğini belirtti bence pasaporttan bulabilmeleri lazım

• @Programmer Merhaba hocam. Dosya Numaram bende 14K. Sizce Ankaradan girmem mi daha mantıklı Gürcistandan mı?

• @cumhur-kutlu umarım sorunsuz bir şekilde vizenizi alırsınız

• ⭐⭐⭐

@aslanamca Bunun cevabı şuan için çok belirsiz. Net bir cevap yok yani. Eğer Gürcistan'a gidebilme ve orda oturum alma imkanınız varsa bunu ileriki dönemde kullanmayı düşünebilirsiniz. Kişisel fikrim 15K altı yüksek bir rakam değil. Ama bu yıl yaşanan olaylar tekrarlanırsa veya benzeri yaşanırsa, 10K üstü bile yüksek sayılabilir. Yani Gürcistan şimdilik bir seçenek olarak aklınızda bulunsun. Sadece sabırla gelişmeleri takip etmeye devam edin. Tabi nihai karar size ait.

• @gucarslan
    Hocam ben yaklaşık 2 hafta önce kendi DS260 formunu gönderdim. Ama mulkataailecek gitmeyi düşünüyoruz onların da formlarını şimdi göndersem sıkıntı olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐

@SAMERbey Tüm aile Amerika'ya gidecekse eğer, tüm formları submit etmeniz gerekli. Bilgilerde bir yanlışlık yoksa, iyice kontrol ettiyseniz onları da bekletmeden gönderin. Bir sıkıntı olmaz.

• @Programmer çok teşekkür ederim hocam 🙏🙏

• " Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? " bu soruya ne cevap vermemiş gerekiyor...?

ikinci sorumda ; anne için sorulan sorular da , " Surnames at Birth " bu evlenmeden önceki soy isim mi demek ?

şimdiden teşekkürler..

• Merhaba, doğum yerimde sadece şehir yazıyor, ilçe yazmıyor. Ama nüfusa kayıtlı olduğum yerde ilçe de var. Nüfusa kayıtlı olduğum yeri (ilçeyi) de mi yazıcam, yoksa doğum yerinde sadece şehir ismi yazdığı için iki boşluğa da yazan şehri mi yazıcam? Teşekkürler.

• Merhaba
    Eşim kızlık soyadını nasıl yazmam lazım ds formuna middle name mi yoksa surname mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jordan eşiniz için bu soruyu dikkate almanız gerek;

Q. Have you ever used other names? (Varsa diger isimleriniz)
    Bunlar gecmiste kullandiginiz isimler (mahkeme karari ile degistirmeden once) ya
    da evli kadinlarin kizlik soyadi olabilir. Eger boyle bir isminiz yoksa “No”
    demelisiniz, eger varsa “Yes” deyip isminizi yazmalisiniz.

lütfen bu başlığın ilk iletisindeki açıklamalı pdf dökümünını kullanın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alberty ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

formu doldururken bu başlığın ilk iletisinde yer alan açıklamalı pdf dökümanına bakın lütfen.
    sorunu için aşağıdaki açıklamaya bakın.

‘City of birth’ kismina kimlik belgenizdeki, nufus kayit orneginizdeki veya
    pasaportunuzdaki dogum yeri kisminda ne yaziyorsa oyle yazin. Bosluklari
    sirasiyla dogum yeri/il/ulke seklinde dolduracaksiniz. Eger dogdugunuz yer
    merkez ise yani il ismi ile ayniysa il/il/ulke seklinde de yazabilirsiniz.

City of birth: kimliginizdeki dogum yeri
    State/Province of Birth: dogdugunuz il
    Country/Region of Birth: dogdugunuz ulke

• @gucarslan
    Bu iletinin PDF dökümanına nerden ulaşabilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jordan bir önceki iletimde de yazdığım gibi, bu başlığın ilk (1.) iletisinde.

• Herkese merhaba.
    Greencard basvurusu yaparken yaşadığım yerin posta kodunu bilmiyordum ve google a adana posta kodu yazdım karşıma çıkan ilk posta kodunu forma yazdım ds 260 formunda da aynısını yaptım benim yazdığım kod 01010 idi ancak bu yan mahallenin koduymuş bizim kod 01030 muş bu hatayı nasıl düzeltebilirim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gürkan01 oraya yazdığınız posta kodunun bir önemi yok, zaten bir posta almayacaksınız.
    bu bilgiyi değiştirmeniz gerekme, bu şekilde kalabilir. mülakatınızı ektileyen bir durum değil.

Benzer Başlıklar

• 152
  • 3439
  • 296
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |