Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells '' Ulusal Vize Merkezinden (NVC), Kentucky Konsolosluk Merkezinden (KCC), ya da Konsolosluk Bölümünden bir Konsolosluk görüşmesi randevu tarihi ve randevum için bu sitede kayıt yaptırma talimatı aldım.'' tabiri konsolosluğun daha önce talimat olarak gönderdiği talimattan farklı olduğu için foruma yazdım. Bazı program güncellemeleri yapılmış olabilir. Daha sonra başvuracak arkadaşlarda bu gibi soruları en azından önlemiş oluruz. Yardımların için teşekkürler Kolay gelsin .

Bilgilendirme icin tesekkurler. Rica ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,
    Gunler ilerledikce ve tatil modundan cikinca aklimiza takilan sorular bir bir geliyor aklimiza.Green card tahlillisi esim Cift vatandas ve dogum yeri Bulgaristan.Biz bu durumda Bulgaristan kontenjenindan kazanmis oluyoruz sanirim.Talep edilen evraklar konusunda okudugumda genel olarak bizim Turkiye de kullandigimiz evraklar baz aliniyor.Ornegin Bulgaristanda vukuatli nufus kayit ornegi gibi bir uygulama olup olmadigindan emin degiliz.Kisaca sormak istedigim gorusme oncesi istenen evraklar kisiye ozel olarak mail ile bildiriliyormu yoksa biz Ankara da gorusmeye gidecegimiz icin standart evraklari hem Bg ve Turkiyeden temin mi etmeliyiz.Tesekkurler.

Forumdaki mulakata goturulecekler listesini takip edebilirsiniz. Bulgaristan'dan dogum belgesi ve polis kaydi alacaksiniz sadece. Ayrintili bilgi icin DV2019 mulakat deneyimleri konusunu inceleyebilirsiniz.

DV chargeability diye yazmasi lazim DS260 formuna girdiginiz sayfada, hangi ulkeden kazandiginiz orada yaziyor.

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DV chargeabilit

Tesekkur ederim

• arkadalar herkese tekrardan selam,
    DS-260 formunda uzun zamandır dolduramadığımız bölüm olan <permanent address> Amerika da kalacağımız adres bilgisi; (kesin kalacağımız adres olmasa da) bugün form'a yazabileceğim bir adres bilgisi elime geçti, adres ile alakalı olarak kafama takılan bir konuyu sormak istiyorum,
    aldığım adres şu şekilde: "xxx ....... avenue hamilton twp. NJ zip code: xxxxx
    sormak istediğim soru şu: burada şehir ismi yer almıyor ve genel olarak abd adreslerinde şehir ismi yazılmamış (internetten yaptığım araştırmalar sonucu bu kanıya vardım) bu adres maps'ten bakınca mercer county diye bir yerde gözüküyor ve şimdi ds 260 formunda city bölümüne none yazıp geçmek mi yoksa mercer county yazmak mı daha doğru olur ???

• @aytac59 yanlış anlamadıysam size verilen adres new jersey e bağlı Hamilton Township merkezli Mercer County bölgesi zip code posta kodu .... avenuede cadde sokak ismi numarası vs.

• @Kujo evet doğru , adresin sahibi olan abimiz şuan Türkiye de ve kendisi ile yüz yüze görüştüm, adresi kendi eliyle bir kağıda yazıp verdi ve eve gelip ds260 ta gerekli yerleri doldururken şehrin adını yazmadığını fark ettim, internet'te biraz ev adreslerine göz attım (Trulia vb'den) onlarda da city bilgileri belirtilmemiş, ancak ds260 da bu bilgi soruluyor ve açıkçası bu bölüme none yazıp geçmek istemedim, kendi araştırmalarım doğrultusunda bulduğum city bilgisine "mercer county" girip yanlış bir şey yapmakta istemiyorum

• @paw-of-eagle teşekkürler. Darısı tüm bekleyenlere

• merhaba, green card çekilişi başvuru formundaki bilgilerle ds260 formunda verilen bilgiler karşılaştırılıyor mu? çekiliş başvuru formunu bir şirket her sene bizim yerimize yapıyordu ama güncel bilgileri kullandığından emin değilim, ds260 formundaki her şeyi güncel yazdım ama kafama takıldı yine de. cevap için şimdiden teşekkürler:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadalar herkese tekrardan selam,
    DS-260 formunda uzun zamandır dolduramadığımız bölüm olan <permanent address> Amerika da kalacağımız adres bilgisi; (kesin kalacağımız adres olmasa da) bugün form'a yazabileceğim bir adres bilgisi elime geçti, adres ile alakalı olarak kafama takılan bir konuyu sormak istiyorum,
    aldığım adres şu şekilde: "xxx ....... avenue hamilton twp. NJ zip code: xxxxx
    sormak istediğim soru şu: burada şehir ismi yer almıyor ve genel olarak abd adreslerinde şehir ismi yazılmamış (internetten yaptığım araştırmalar sonucu bu kanıya vardım) bu adres maps'ten bakınca mercer county diye bir yerde gözüküyor ve şimdi ds 260 formunda city bölümüne none yazıp geçmek mi yoksa mercer county yazmak mı daha doğru olur ???

Eger adresinizin degisme ihtimali varsa ya da kesin degilse DS260 formunu bos birakmalisiniz ve mulakat gununde gercek adresi vermelisiniz.
    Zip code'u zaten cok kucuk bolgeyi temsil ettiginden orada o adresi bulmak zor degil hickimse icin. City bilgisini zip code'u arayarak bulabilirsiniz sanirim, fakat "mercer county" sehir degil, sehiri icine alan eyalet bolgesi oluyor. Eger sehir bilgisi olmadan da adres bulunabiliyorsa sehri yazmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, green card çekilişi başvuru formundaki bilgilerle ds260 formunda verilen bilgiler karşılaştırılıyor mu? çekiliş başvuru formunu bir şirket her sene bizim yerimize yapıyordu ama güncel bilgileri kullandığından emin değilim, ds260 formundaki her şeyi güncel yazdım ama kafama takıldı yine de. cevap için şimdiden teşekkürler:)

Temel kisisel bilgiler kiyaslaniyor tabii ki; ama degisme ihtimali yuksek olan adres, telefon, email adresi vs. gibi bilgiler onemli degil.

• Merhabalar herkese,
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve çok yararlı bilgiler ediniyorum emeğinize sağlık.
    @crazycells danışmak istediğim bir konu var.Eşim 2019 talihlilerinden ds260 belgemizi sanıyorım 2 haziranda submit ettik.Eşim çalışıyor ben ise şuan da çalışmıyorum sadece geçmiş iş deneyimlerimi belirttik şuan için ise unemployment işaretledik.Açıköğretimde yıllar önce yaptırdıgım bir kaydım vardı onu aktifleştirmek istiyorum.Dosyayı açtırmam gerekir mi?Nasıl bir yol izlemeliyim? Aynı şekilde eşinde açıköğretim de kaydını aktifleştirse talihli olarak hemen bildirmesi mi gerekir yoksa görüşmede mi belirtelim.çok teşekkürler:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mel DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar herkese,
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve çok yararlı bilgiler ediniyorum emeğinize sağlık.
    @crazycells danışmak istediğim bir konu var.Eşim 2019 talihlilerinden ds260 belgemizi sanıyorım 2 haziranda submit ettik.Eşim çalışıyor ben ise şuan da çalışmıyorum sadece geçmiş iş deneyimlerimi belirttik şuan için ise unemployment işaretledik.Açıköğretimde yıllar önce yaptırdıgım bir kaydım vardı onu aktifleştirmek istiyorum.Dosyayı açtırmam gerekir mi?Nasıl bir yol izlemeliyim? Aynı şekilde eşinde açıköğretim de kaydını aktifleştirse talihli olarak hemen bildirmesi mi gerekir yoksa görüşmede mi belirtelim.çok teşekkürler:)

Hayir, boyle bir guncelleme yapmaniza gerek yok, formdaki bilgilerin formu doldurmus oldugunuz gune gore dogru ve tam bilgiler icermesi yeterli, gerisiyle konsolosluk ilgilenmiyor. O nedenle mulakat gunune kadar bu konuyla ilgili bir degisiklik yapmaniza gerek yok, isterseniz mulakat gunu konsolosa durumunuzu belirtebilirsiniz ama dosyaniz icin kucuk bir ayrinti oldugundan dikkate alacagindan supheliyim.

• Hızlı dönüşünüz için çok teşekkürler herkese bol şans dilerim @crazycells

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

greencard çekilişi için başvuruyu bir şirket aracılığıyla yapmıştık, bilgileri doldururken isimde yanlışlık yapmışlar, ds260 formunu kendim doldururken düzeltme yaptım bir sıkıntı olur mu?

Simdi DS260 formunu dogru bilgilerle doldurmalisiniz. Isimde yapilan yanlisliga gore, dosyanizi inceleyen konsolos duruma karar verecek. Genelde cok ufak hatalar hosgoruluyor.

@crazycells aslında sıkıntı iki ismin yerinin yanlış yazılması, yani mehmet ali yerine ali mehmet yazılmış. bu sizce sıkıntı olabilecek bir şey midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

greencard çekilişi için başvuruyu bir şirket aracılığıyla yapmıştık, bilgileri doldururken isimde yanlışlık yapmışlar, ds260 formunu kendim doldururken düzeltme yaptım bir sıkıntı olur mu?

Simdi DS260 formunu dogru bilgilerle doldurmalisiniz. Isimde yapilan yanlisliga gore, dosyanizi inceleyen konsolos duruma karar verecek. Genelde cok ufak hatalar hosgoruluyor.

@crazycells aslında sıkıntı iki ismin yerinin yanlış yazılması, yani mehmet ali yerine ali mehmet yazılmış. bu sizce sıkıntı olabilecek bir şey midir?

Hayir, ben yerinizde olsaydim endiselenmezdim.

• randevu tarihi alan arkadaşlara sorum olacak,
    bu bilgileri emailinizde mi goruyorsunuz , yoksa uscis sayfasında mı?
    emailde hangi bilgi veya yazı gorunuyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

randevu tarihi alan arkadaşlara sorum olacak,
    bu bilgileri emailinizde mi goruyorsunuz , yoksa uscis sayfasında mı?
    emailde hangi bilgi veya yazı gorunuyor ?

randevu tarihiniz "dvlottery" sayfanizda yer aliyor olacak.

• email şifremi unuttuğum için randevu tarihi bildirimini alamayacağım. sürekli dvlottery sitesini kontrol etmem mi gerekiyor?

• yle gorunuyor , bende yalnış email vermişim , bu ay içinde size bildirim gelmesi gerekir ekim ayına randevu almanız gerekiyor CN a gore .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

email şifremi unuttuğum için randevu tarihi bildirimini alamayacağım. sürekli dvlottery sitesini kontrol etmem mi gerekiyor?

evet ama "surekli" degil, haftada bir kontrol etmeniz yeterli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |