Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Merhaba hocam. Ben eski üniversiteler sayfasında üniversiteye giriş tarihim diplomamda 7 eylül ama ben 15 eylül yazdım(başlama tarihi). Sıkıntı çıkarır mı?

• @gucarslan bende kızlık soyadımi ve esimin soyadı ni beraber kullanıyorum kimliktede ikisi bir yazılı.o sebeple kızlık soyadı kısmını yani soru sanırım başka önceki adınız var mı gibi biseydi ona no yazdım sorun olmaz demi

• @gucarslan İlginiz için teşekkürler. Review kısmının adımlarını, baştan sonra tek tek ilerlediğimde "Sign and Submit" butonu aktif oluyor hepimiz için. Bilgi olarak paylaşmak istedim.

Ayrıca 2 adet sorum var.

1- 12 ve 15 yaşındaki çocuklarımın formlarını submit ederken E-signature kısmındaki PASAPORT NUMARASI kısmına, çocukların pasapot numarasını mı yoksa velileri olarak benim veya eşimin (asıl talihli) pasaport numaramımızı girmemiz gerekli?

2- Submit sayfasındaki "Preparer of Application" kısmına eşim ve çocuklar için ben kendimi eklesem bir problem olur mu? Bütün girişleri ben yaptığım için.

• Merhaba, forumda daha önce cevap verildi fakat bı turlu netleşmedi bende ,çünkü bazı yerde kimlik bilgisinde yanlis beyan red sebebi olur diye okudum. bazi cevaplarda da da 260 formunun actirilmasina gerek yok mülakatta değiştirebilir diye okudum.Cok özür dileyerek kaç gündür içimi kemiren. Soruma yanıt verirseniz çok sevinirim.ben esimin soy adı ile önceki soyadımı birlikte kullanıyorum. Örn Ayşe YİLMAZ ÖZTÜRK gibi . pasaportumda da aynı yazıyor,fakat daha önce kullandığınız soyad,isim sorusunu NO diye işaretledim.Bu ciddi bı sorun mu ? Formu actirayim mi?Mülakatta değiştirebilir miyim🙏

• @osonmez eski pasaport bilgileri ile doldurup sonrada yeni pasaport aldıysanız mülakata ikisini bir götüreceksiniz

• @uykusuz aynı durum bende de var merakla bekliyorum cevabı

• @gucarslan ama dv2021 ve dv2022 süreçleri de korona kaynaklı çok sekteye uğramadi mi onlar da istisnai bir süreç geçmedimi.onlar da yanıltmazmi

• @gucarslan uyarı için teşekkürler.copy paste da başka bilgi de gelmiş.2020 verilerinde 40 -44 bin 6 kişi;45-50 binde 3 kisi.51-55 binde 5 kişi visa almis
    gözüküyor tek kişi değil ama ki bunlar visa bilgi girenler. 18 kişi de mülakat tarihi olup visa boş kalmış. visa alsa da buraya bilgi güncellemeyenlerde vardır sanırım bunlardan

• @cerkezkizi09 arkadaşlar kimsenin kararına etki etmek istemiyorum ama kendi tecrübemi paylaşmak istiyoru ds formunda bir kaç yerde hata yaptığımı fark ettim anne doğum soyadı babamın doğduğu ilçe gibi ve risk alarak unlock maili attım çünkü beni çok rahatsız ediyordu bu durum 12 si perşembe günü unlock mailini attım 17 si açıldı düzeltmeleri yaptım umarım case no ya göre ilerlenir.

• @zmnc4 bizdeki kararsızlık yanlış mı ondan emin değiliz nüfusta sonuçta ikisi de kullanılıyor ve soru başka isim kullaniyormusunuz gibi bişey .ben zaten cift soyisim hep kullanıyorum başka değil ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanamca hayır yaşamazsınız içiniz rahat olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 mülakatta bildirirsiniz, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uykusuz bunun için formu açtırmayın tabi ki. mülakatta durumu aktarırsınız..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 sorunuzu tam anlamadım, daha açık yazar mısınız?

• Merhaba 21 yaş üstü 1 tane cocuğum var ilk lottery başvurusunun yönergelerinde 21 yaş üstü çocukların yazilmaması gerektigi belirtildiğinden başvuru formuda çocugumun bilgisini yazmadım. Yani çocugum yok gibi bir bilgi. Ancak ds 260 a basladığımızda yine ayni soru soruluyor. Ilk formla celişmemesi için benim goruşüm yine yok olarak işaretlemek. Ancak okudugumuz ingilizce yönergelerde (travelstate.gov) başvurudan önce çocuk olduğu halde bunu belirtmeyenler olması halinde süreçten diskalifiye olacağı şeklinde bilgi verilmiş, ama bunun 21 yaş alti için mı üstü için mi olup olmadıgı belirtilmediği gibi, bu açıklama için ds 260 formunda bir alan da verilmemiş. Sadece var ya da yok cevap seçeneği olan bir soru var. Forumu incelediğimde @nazli2856 isimli kullanicinin da aynı soruyu bircok defa sorduğunu 2 farklı görüs aldıgını görüyorum. Bu konuyu tekrar sormak istiyorum ds 260 formunda 21 yaş üstü cocugumuzu yazmalı mıyız? Yazarsak ilk lottery başvuru formu ile çelişmez mi? Bu konuda bilgi ya da tecrübesi olan var mı? Teşekkürler

• @gucarslan bSka bir iletide dv2020 verilerindeki 53 case nolarin visa almadını baz almayin dv2021 vedv2022 baz alin dediniz ya.o yıllarda da korona kaynaklı mülakat .pasaport işlemleri vb sekteye uğrayıp yavaşlaması mi.bu sebepten bir çok kişiye sıra gelemediği de visa alamadılar mi.bu sene ise korona önlemler kalktigi için daha seri daha çok kisinin visa alabileceği bi surec olmazmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09 olsa DV2022'de cn3000 olan arkadaşımız halen mülakat beklemezdi.
    her sene, yaşanan bir çok farklı etken var. evet covid + yasaklar yok ama bu sefer de DOS'un farklı ve yanlış politikaları var.

umalım ki hiçbir yasak ve sorun olmadan DV2023 süreci sorunsuz başlasın.

• Merhabalar. Ds-260 formumu yaklaşık bir hafta önce gönderdim fakat full name in native alphabet kısmında i yerine ı harfini kullandığımı fark ettim. Formu açtırmama gerek var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izzyyy06 ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    bunun için formu açtırmanıza gerek yok, mülakatta belirtirsiniz.

• @gucarslan Hocam mülakatta lise diploması hariç lisans veya yüksek lisans diplomalarına bakılmıyor deniyor. Doğruluk payı nedir acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |