Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Tugba merhaba herkesin süreci kısa sürede sorunsuz tamamlanır umarım.Benim oğlum amerika vatandaşı kız arkadaşıyla evlilik yaptı.Nikahları dün yapıldı.Verdiğiniz bilgiler herkesin işine yarıyor teşekkür ederiz.Bende bu süreçte gelişmeleri paylaşmayı düşünüyorum,bir kişiye bile faydamız olsa ne mutlu.i485 paketini ucsis sayfasından mı satın alıyoruz.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Sürece hemen başlamak istiyoruz.🙏

• @kamile, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Tugba merhaba herkesin süreci kısa sürede sorunsuz tamamlanır umarım.Benim oğlum amerika vatandaşı kız arkadaşıyla evlilik yaptı.Nikahları dün yapıldı.Verdiğiniz bilgiler herkesin işine yarıyor teşekkür ederiz.Bende bu süreçte gelişmeleri paylaşmayı düşünüyorum,bir kişiye bile faydamız olsa ne mutlu.i485 paketini ucsis sayfasından mı satın alıyoruz.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.Sürece hemen başlamak istiyoruz.🙏

😊 umarım herkes icin hayırlısı ile sonuçlanır süreçler.
    Lütfen bu linke göz atın. Ve lütfen unutmayın. ı-485 paketi içinde yer alan diğer belgeleri de tamamlayarak sürece başlayacaklar. İlgili forum konusunun linkini de ayrica paylaşıyorum . Daha net anlayabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak?_=1652817389935&page=1

• @Tugba Teşekkür ederim🙏

• Merhabalar Herkese süreçte başarılar
    Atlanta'da oğlum ABD vatandaşı benim (İzmirde bulunan babası)için Green Card başvurusu yapacak
    Benden istenen belgeleri soft pdf olarak ileteceğim, aşağıdaki belgeler yeterli midir?

1. Aile nüfus Kayıt Örneği ( Apostilli ve yeminli tercümeli)
    2. Form B Evlenme Kayıt Örneği ( Mevcut eşime ait Apostil onaylı) Çok dili olduğundan tercümesiz
    3. Form B Evlenme Kayıt Örneği ( Önceki Boşanmış eşime Ait Apostil onaylı) Çok dili olduğundan tercümesiz
      4.Boşanma karar yazısı ( Yeminli Tercümeli)
    4. Pasportumun biyografik sayfa Fotokopisi
      6.İkamet Belgem Apostil ve yeminli tercümeli)
      Bu belgeler doğru ve yeterli midir? Başkaca belge vs gerekli mi Teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Merhaba,

Ben Green kartlı olarak Amerika 'da 2017 den beri yaşıyorum. Vatandaşlık sürecimi başlatalı 2 sene oldu ancak 15 Temmuz nedeniyle Türkiye'de havaalanları kapandığı için uçağım iptal olmuş ve 6 aydan biraz fazla Türkiye' de kaldığım için vatandaşlık başvurum Ret edildi. Ben de darbe girişimi yüzünden biletli olduğum halde uçağım iptal edildi diyerek bir kaç belge yollayıp itiraz ettim, 7 aydır da bu itiraz sonucunu bekliyorum. Bu şekilde konuya giriş yaptıktan sonra sorum şu sevgili arkadaşlar.

Türkiye'de 1 sene önce nikah yaptım. 4 gün önce de eşimi turist vizesi ile Amerika 'ya getirdim. Turist olduğu için biliyorsunuz 6 ay izin verildi Acilen O'nun Green Card işlemlerini başlatmak ve legal olarak kalmasını sağlamak istiyorum.
    I130 ve I485 formu dolacak anladığım kadarıyla.
    I485 formu komple paket de olduğunu okudum kafam karıştı.

Şu an tam olarak hangi formlar dolacak.
    Cevap verirseniz çok mutlu olurum .
    Saygılar.

• @fktanik, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba,

Ben Green kartlı olarak Amerika 'da 2017 den beri yaşıyorum. Vatandaşlık sürecimi başlatalı 2 sene oldu ancak 15 Temmuz nedeniyle Türkiye'de havaalanları kapandığı için uçağım iptal olmuş ve 6 aydan biraz fazla Türkiye' de kaldığım için vatandaşlık başvurum Ret edildi. Ben de darbe girişimi yüzünden biletli olduğum halde uçağım iptal edildi diyerek bir kaç belge yollayıp itiraz ettim, 7 aydır da bu itiraz sonucunu bekliyorum. Bu şekilde konuya giriş yaptıktan sonra sorum şu sevgili arkadaşlar.

Türkiye'de 1 sene önce nikah yaptım. 4 gün önce de eşimi turist vizesi ile Amerika 'ya getirdim. Turist olduğu için biliyorsunuz 6 ay izin verildi Acilen O'nun Green Card işlemlerini başlatmak ve legal olarak kalmasını sağlamak istiyorum.
    I130 ve I485 formu dolacak anladığım kadarıyla.
    I485 formu komple paket de olduğunu okudum kafam karıştı.

Şu an tam olarak hangi formlar dolacak.
    Cevap verirseniz çok mutlu olurum .
    Saygılar.

Öncelikle online olarak uscis hesabınız üzerinden i130 ve i130A dolduracaksınız. 2 haftaya kadar elinize i797c belgesi gelecek ve üzerinde priorty date olacak. O tarih visa bulletinde current durumdaysa i485 paketini hazırlayarak uscise göndereceksiniz. Henüz current değilse current olmasını beklemeniz gerekiyor. Green card holder oldugunuz icin direkt 485 paketi gonderemezsiniz.

• @Tugba çok teşekkür ederim cevap için

Anladığım kadarıyla i130 ve i130A ikisi birden dolacak.

Green Cardlı olduğum için vatandaş olanlara göre daha uzun sürecek ama arada ben vatandaş olursam işler hızlanır mı ki acaba? Sanırım NVC 'yi vatandaş olduğum konusunda uyarmam gerekiyor.

I130 ve i130A form ücretleri iki ayrı form ücreti mi ödemem gerekiyor?

Teşekkürler

• @fktanik merhaba, bildigim kadariyla 2 formu ayni anda submit ediyorsunuz ve total ödenecek ucret (eş için) 535 usd idi. Yanlisim varsa duzeltilirse sevinirim.

• @Berkan-Duru anladım, çok teşekkürler

• Merhaba,

I-130 ve I130A dosyalarını AOS dosyasının içinde göndereceğim; ancak I-130'u USCIS sitesinden doldurup indirdiğiniz zaman marker'lı ve ''Electronic Form Only'' notice'li şekilde veriyor. Formu bu şekilde AOS'a eklemenin bir sakıncası var mı? Aksi takdirde AOS harici $550 ödemeden I-130'u dijital olarak göndermenin bir yolu yok zaten sanıyorum ki.

@Tugba çok teşekkür ederim cevap için

Anladığım kadarıyla i130 ve i130A ikisi birden dolacak.

Green Cardlı olduğum için vatandaş olanlara göre daha uzun sürecek ama arada ben vatandaş olursam işler hızlanır mı ki acaba? Sanırım NVC 'yi vatandaş olduğum konusunda uyarmam gerekiyor.

I130 ve i130A form ücretleri iki ayrı form ücreti mi ödemem gerekiyor?

Teşekkürler

Formlar $535.

Vatandaş olduktan sonra vatandaşlık belgenizi ve gereken diğer belgeler ile birlikte durumunuzu upgrade yaptığınızı açıklayan cover letter ı-130 başvuru yaptıktan sonra elinize gelen 797c üzerinde yazan centerin adresine göndereceksiniz.

Aynı belgeleri online account üzerine de yükleyebilirsiniz fakat uscis sitesinde de özellikle belge gönderimizin daha iyi sonuçlandığı ve gönderilen zarfın üzerine “ı-130 upgrading “ şeklinde yazılması gerektiği belirtiliyor. Aynı şeyi yaptığım icin emin olarak söyleyebiliyorum. Bunlarin haricinde uscis call center arayarak ayrıca da belirtin ve belgelerinizin bulunduğu centera ruquest oluşturun.

• @tampagv, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Merhaba,

I-130 ve I130A dosyalarını AOS dosyasının içinde göndereceğim; ancak I-130'u USCIS sitesinden doldurup indirdiğiniz zaman marker'lı ve ''Electronic Form Only'' notice'li şekilde veriyor. Formu bu şekilde AOS'a eklemenin bir sakıncası var mı? Aksi takdirde AOS harici $550 ödemeden I-130'u dijital olarak göndermenin bir yolu yok zaten sanıyorum ki.

• @Tugba Teşekkür ederim tekrardan.

• @Tugba çok teşekkür ederim Tugba.

Başvuru yaptım, receipt evrakı yolladılar.

Oturum izni için başvuruda kullanacağım numara yaklaşık iki hafta sonra gelecek sanırım. Onu bekliyorum
    Düğün ve nikah töreni ve bir kaç tane fotoğraf da yolladım. Olumsuz bişey olmasın 🙏

Saygılar.
    .

@Tugba çok teşekkür ederim Tugba.

Oturum izni için başvuruda kullanacağım numara yaklaşık iki hafta sonra gelecek sanırım. Onu bekliyorum
    Düğün ve nikah töreni ve bir kaç tane fotoğraf da yolladım. Olumsuz bişey olmasın 🙏

Saygılar.
    .

Rica ederim. İmzanıza sürecinizi eklerseniz takip ve de cevap durumu daha kolay olacaktır. Siz greencardli olarak eşinize başvuru yapıyorsunuz ve esiniz de usa içinde. Gelen kağıtta priorty date olacak. Eğer current görünüyorsa visa Bulletin üzerinde kontrol edince, 485 gönderebilirsiniz. Değilse tarihin current olmasını beklemek durumundasınız.

• Merhaba,

Amerika'da green cardlı olarak bulunurken, eşim de amerikadayken için I-130 doldurup sonra hemen AOS yapabiliyor muyuz?

Yani eşim F1 öğrenci vizesi ile bulunuyor. Hemen AOS işlemlerine başanabiliyor mu? Yoksa uzun süre 1-2 yıl öğrenciliğine devam etmesi mi gerekiyor?

Not: Visa bulletinde F2A durumu Current bulunuyor. Bu Current bunu mu belirtiyor?

Konu hakkında Bilginiz varsa çok yardımcı olursunuz 🙂

@Tugba, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@fktanik, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Tugba çok teşekkür ederim Tugba.

Saygılar.
    .

Rica ederim. İmzanıza sürecinizi eklerseniz takip ve de cevap durumu daha kolay olacaktır. Siz greencardli olarak eşinize başvuru yapıyorsunuz ve esiniz de usa içinde. Gelen kağıtta priorty date olacak. Eğer current görünüyorsa visa Bulletin üzerinde kontrol edince, 485 gönderebilirsiniz. Değilse tarihin current olmasını beklemek durumundasınız.

• @Tugba MErhaba,

Amerikada bulunan Greencard sahibi olarak eşime I130 ile green carda başvuracağız. Eşimde Amerika'da F1 öğrenci vizesi ile bulunuyor.

Şimdi başvurduğumuzda kendisine I485 i hemen gönderip kendisinin Amerikada bulunma sürecini düzeltebilir miyiz? Yoksa F1 öğrencilik durumunun devam etmesi mi gerekiyor?

Yani I130 a başvurduk. Sonra I 485 e başvurduk . Kendisi Amerika 'da öğrenci olmadan yasal statüde bulunabiliyor mu? Bilginiz var mı?

Visa Bulletinde bizle ilgili kısım F2A ve o Current. Bu AOS yapabilir anlamında mı?

• @gold, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

@Tugba MErhaba,

Amerikada bulunan Greencard sahibi olarak eşime I130 ile green carda başvuracağız. Eşimde Amerika'da F1 öğrenci vizesi ile bulunuyor.

Şimdi başvurduğumuzda kendisine I485 i hemen gönderip kendisinin Amerikada bulunma sürecini düzeltebilir miyiz? Yoksa F1 öğrencilik durumunun devam etmesi mi gerekiyor?

Yani I130 a başvurduk. Sonra I 485 e başvurduk . Kendisi Amerika 'da öğrenci olmadan yasal statüde bulunabiliyor mu? Bilginiz var mı?

Visa Bulletinde bizle ilgili kısım F2A ve o Current. Bu AOS yapabilir anlamında mı?

Merhaba. Esiniz adına i130 gönderip, tarihiniz current görünüyorsa i485 paketi gönderebilirsiniz. Fakat kendisi spouse of LPR statüsünde olduğundan öğrenciliğini devam ettirmesi, yanı koruması gerekecektir. Bu durum citizen eşleri icin gerekli degil ama green card eşleri icin gerekli.

İ485 ile süreç başlatmanız direkt bir statu kazanıldığı anlamına gelmiyor. Bu nedenle başvuruyu gönderseniz de okula devam etmeli, F1 statüyü hala korumalı.

Evet, F2A current ise Aos başlatılabilir demek. Zaten siz i130 gonderip receipt notice i1797 aldığınızda üzerinde priorty date göreceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf, içinde söyledi: I-130 formu ile ilgili sorular

Arkadaşlar,6 martda I-130 formunu doldurmuştum eşim için.Bugün 10 mart NOA mektubu aldım.8 martda “ We have taken an action on your case” maili almıştım ama USCIS hesabıma baktığımda hiçbirşey değişmemişti.Herhalde bu mektupmuş değişiklik.Şimdi 2ci mektubu bekleyeceğiz öyle mi?

Bir de Californiadan gönderilmiş mektup.Bu süreç ordaki servisten devam edecek anlamına mı geliyor?

NOA-1 mektubunun sol alt tarafinda hangi service center'in ismi varsa orada devam edecek; ama unutmayin ki yogunluk olursa service center'da degisiklik olabilir...

Evet, simdi I-130'un onaylandigini soyleyen NOA-2 mektubunu bekleyeceksiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |