Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Evet forumda aradım ancak Abu Dhabi'de mülakat deneyimi bulamadım - aynı şekilde excel listelerini kontrol ettim, geçen sene giren 2-3 kişi var onlara şu an çalışmaya çalışıyorum forum üzerinden

• @Tugce-0 ilk girisi yaptiktan sonra green kartinizi aldiniz mi? Netten gordugum karti gelmeyen bir kisi biometrics icin cagrilmisti. Havalimaninda giriste memurlara verdigi sari zarfi kaybetmislerdi ondan dolayi kart basilmamisti ve tekrardan biometrics isteniyordu acaba sizde de oyle bir durum olabilir mi?

• @Tugce-0 Merhabalar 2022 talihlisi olarak aynı durum bizimde başımıza gelmişti . eşim ve kızımın greencardları basılmasına rağmen ve Ankara konsoloslukta bende biometrik parmak izi vs. vermeme rağmen bana da ABD içinde biometrik randevusu vermişlerdi. o zamanlar öğretmen olduğumdan ve ayrılmak için yaz tatilini beklediğimden randevu kağıdında yer alan telefon numarasını arayıp durumu anlatıp ileri tarihe vermelerini talep etmiştik . onlar verdikçe sürekli arayıp yaklaşık 5-6 ay kadar ileriye bu sayede attırdık . Sizde böyle arayarak erteletebilirsiniz hatta yeni bir düzenleme olarak internet üzerinden de erteleme işlemlerinin başladığını okumuştum.

• @Yrngzgn selam, yok hayir ben sari zarfi verdim. Greencard'imi almadim problem o zaten Greencard'imi vermek icin tekrar cagiriyorlar. Birkac saat sonra tekrar Amerika'ya ucuyorum... Maddi ve manevi buyuk kaybi oldu. Umarim bu defa da problem cikarmazlar... Yorumunuz icin tesekkur ederim

• @Duygu-0 selam, sistem 3 haftadan oteye ertelemiyor ve telefonlarima cevap veren olmadigi icin birkac saat sonra tekrar Amerika'ya ucuyorum. Tek korkum gittikten sonra da problem cikarmazlar umarim, birikimimi ve isimi kaybettim hatam olmayan bir sey yuzunden. Halledebilmenize sevindim, ben riske atmamayi tercih ettim. Yorumunuz icin cok tesekkurler.

• @uraz-mert konsolusluklar halledemiyor, konustum ve amac amerikaya giren kisi ile pasaport sahibi fiili kisinin vize verilirken verdigi parmak izi ile amerikaya girerken verdigi parmak izi uyusuyor mu imis... Yorumunuz icin tesekkurler.

• @Tugce-0 sizin verdiginiz sari zarfi onlar kaybetmis olabilirler. Bahsettigim durum oydu.

• @Tugce-0 Merak etmeyin cikarmazlar . Biz ohio da vermistik . oldukca kisa suruyordu ayni sekil parmak izlerinizi aliyorlar . Sonrasinda 2 hafta sonra greencard belirttigimiz adrese basilip gelmisti .

• @Duygu-0 tam su an randevudan ciktim ve parmak izimi almadilar sadece fotografimi cekip imzami aldilar! Iki defa sordum parmak izimin alinmasi lazim diye hayir gerek yok dediler ve yolladilar! Bu durum normal mi ben buraya sadece fotograf cekinmeye mi geldim? Aynisini yasamis olan var mi

• @Tugce-0 Uscis hesabiniz varmiydi olusturmusmuydunuz ? Eger var ise daha onceden olusturdu iseniz uscis hesabinizin bagli bulundugu e-mail adresinize e-posta gelmisti bize parmak izini verdikten sonra . Bilgilerinizi aldik isliyoruz gibisinden . Ama yine de Bence bir sorun cikmayacaktir demek ki sadece foto istemisler sizden . Endiselemeniz gereken baska sikinti bir durum oldugunu sanmiyorum .

• @Tugce-0 Selamlar. Size gelen Biometric Letter'da sağ üstteki Code nedir?

• @OzdeNeslihan selam, code 2 yaziyor

• Bu ileti silindi!

• Merhaba arkadaslar ,esim ve ben yesilkart talihlisiyiz esim giris cikis yapti ,GC olmadan pasaportu ile giris yapabilir mi veya nekadar sure kalmasi lazim 1 mi 6 ay mi tesekur ederim

• Merhabalar, green card sürecimizi tamamleyarak ABD'ye ilk girişimizi yaptık ve 10 gün sonra tekrar TR'ye döndük. green card'ın Amerika'daki verdiğimiz adrese gelmesini bekliyorduk ancak benim için bir Form I-797C formu ile billikte biometik randevu tarihi ve saati geldi. Buraya gitmem gerektiği gelemeyeceksem, anlamlı bir açıklama göndermem istendiği belirtildi. Bunu yaşayan veya bu konuda bilgisi olan var mıdır? 5 ay sonra tekrar gir-çık yapmayı planlıyordum bu randevuyu ise bu haftaya göndermişler. Bu süreç neden olmuş olalbilir? Benim üniversite döneminde work&travel sürecim var ki o saman SSN'im vardı ki, bu mektuptan önce SSN kaığıdım gönderildi, herhalde aktive ettiler. Tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@Saner-Mesçioğlu forumda araştırırsanız daha önce bir kaç kişinin daha başına geldi. Önceki işlemlerle alakası yok büyük ihtimalle parmak izinizde vs bir sorun oluşmuştur.

Bilginiz dahilindedir büyük ihtimalle ama yinede uyarmak istedim 5 ay sonra tekrar giriş çıkış yapıcaktım yazmışsınız henüz yerleşmeyeceksiniz galiba. Giriş esnasında memurlarda büyük ihtimalle bunun uyarısını yaparlar ama sizin en kısa sürede ülkeye yerleşmenizi beklerler eğer giriş çıkış yapmaya devam etmeyi düşünüyorsanız bununla ilgili izin formu almanızı öneririm greencardınızı kaybetmemeniz için

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Saner-Mesçioğlu forumda araştırırsanız daha önce bir kaç kişinin daha başına geldi. Önceki işlemlerle alakası yok büyük ihtimalle parmak izinizde vs bir sorun oluşmuştur.

Bilginiz dahilindedir büyük ihtimalle ama yinede uyarmak istedim 5 ay sonra tekrar giriş çıkış yapıcaktım yazmışsınız henüz yerleşmeyeceksiniz galiba. Giriş esnasında memurlarda büyük ihtimalle bunun uyarısını yaparlar ama sizin en kısa sürede ülkeye yerleşmenizi beklerler eğer giriş çıkış yapmaya devam etmeyi düşünüyorsanız bununla ilgili izin formu almanızı öneririm greencardınızı kaybetmemeniz için

Dogru.Adi I 131 travel document .Araştırın

• Merhaba arkadaslar. Arkadaşımın annesinin agir saglik sorunlari sebebiyle(kanser 4. seviye), kendisi 6 ay icinde Amerikaya giris yapamadi. İlk girişi olacak ve green card’i aktif edecekti. Bundan sonra yapabilecegi birsey yok mu? Pasaportuna basili green card vizesi yandi mi? Cevaplariniz icin cok tskkur ederim.

• @MuRtY
    Slmlar cok gecmis olsun.6 ay icinde giris yapamazsa vize yaniyor diye bircok kez duydum .

• @MuRtY Verilen vizenin bir süresi geçerliliği var. Sanırım vize 6 aylık olması lazım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |