Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Merhaba, evraklar artık gönderilmiyor deniyor gördüğüm kadarıyla. Kazanma mesajında şöyle yazıyor, yanlış anlamadıysa, ds260 doldurulacak, onaylanınca ayrı bir mail gelecek. O mailden sonra dokümanlar gönderilecek gibi. Mesajı mı güncellemediler acaba bu konudaki ne dersiniz?
    ||Your case will not be scheduled for an interview appointment until a visa number is available, you have
    submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided
    copies of all required documentation to the Kentucky Consular Center (KCC). You will receive
    document submission instructions by e-mail after KCC processes and accepts the DS-260 application
    forms for you and any accompanying family members.....||

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@felemez DV2022'deki (şuan yütürlükte olan) uygulama "pilot" uygulama olarak geçiyor. devam edip etmeyeceğini henüz bilmiyoruz. DV yönergelerinde şuan bu bilgileri güncellemediler mutemelen, çünkü geçen sen de açıklandığında bu şekilde yazıyordu. bu sene de bu şekilde yazması çok normal. bekleyip görmek en sağlıklısı olacaktır.

• Herkese merhaba,

Formu submit ettim ama aklıma takılan bir durum var. Ben aynı anda 2 şirkette çalışıyorum. X şirkette 2013 yılı Y şirketinde 2020 yılı girişim var. Tarihsel olarak Y şirketinin başlangıç tarihi X in sonu gibi oldu.

1 - Bu bir sıkıntı mıdır?
    2- Mülakat tarihi almada bir sıkıntı çıkar mı? (Form açtırmak için beklemek daha mı mantıklı?)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doga26 merhaba,

1- burada kastedilen her zaman evliliğinizi ne erken şekilde yapmanızdır. bu yüzden herkese tavsiyemiz, eğer evlilik planınıza varsa bunu en erken şekilde yapıp eşinizi sürece en hızlı şekilde dahil etmesidir. cn'niz düşük olduğundan mülakat tarihiniz belli olmadan yasal evliliğinizi yapmanız en sağlıklısı olacaktır.

2- hali hazırda gc talihlisi olduğunu ve DS260 formu doldurduğunuz için göçmen olmayan vizeler için şansınız çok yüksek değil. karar sizin ancak; en sağlıklısı DV gibi duruyor. yine de bunu en doğru siz bilirsiniz. hangi işe ve işveren ile iletişimde olduğunuzu bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cyilmaz bu konular için formda değişiklik yapmanıza gerek yok.

• @gucarslan teşekkürler 🙂

• @justbasketbol Zannetmiyorum,çünkü birisi öğrenci statüsü vizesi,biris göçmen vizesi statüsü ,soracaklarını dahi düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@justbasketbol aldığınız hiçbir vize, DV mülakatınız için olumsuz etki etmez. çünkü o vizeyi de veren aynı kurum.

zaten DV vizesi alırsanız, eski göçmen olmayan ve geçerli bütün vizeleriniz iptal edilecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tuğberk-Önder bunlarla uğraşmak yerine sahip olduğunuz hesabı "ortak hesap" yapıp hem eşinizin hem de kendi adınızı hesapta geçmesini sağlayabilirsiniz. bu sayede hiçbir sorun kalmamış olur..

• Merhabalar 2023 talihlisiyim önümüzdeki birkaç ay içinde İnsternship programıyla Amerika'ya gideceğim mülakat adresimi Amerika mı yazmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fkrtskk sorunuza doğru cevaplar alabilmek için ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    ilgili program ne kadar sürecek?

• Tamamdır, Program süresi 13 ay. Vizelerde yaşanılan yoğunluk nedeniyle randevu bekliyorum. En iyi ihtimal haziran gibi görünüyor gidiş tarihim.

• Merhabalar dv 2023 ü kazandım

şuanda üniversite öğrencisiyim

ds 260 formunda amerika da ne yapicaksiniz konusunda

"student" ı seçmek istiyorum fakat student seçeneğini seçmem greencard dv lottery mulakatindaki vize gorevlisi banka da daha çok para göstermemi bekler mi

sizce ne yapmalıyım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@justbasketbol doğru olan neyse onu söylemelisiniz.
    hayatınızı idame ettirecek bir iş bulup, üniversite masraflarınız karşılayacak kadar maddi yeterliliğe ulaşana kadar çalışacağınızı ve sonrasında okulunuza devam etmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

• @gucarslan Program 13 aylık. Yoğunluktan dolayı vize randevusu verilmiyor, boşluk açılması bekliyorum. En iyi ihtimalle haziran yada temmuz gibi gidebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fkrtskk anladım, halen vize almadınız ve alacağınız da mechul.
    bu yüzden mülakat yerinizi ankara seçmelisiniz. zaten o dönemde abd'de olursanız zaten DS260 ile işiniz olmayacak.

• Merhaba, eşimle benim şimdiki evliliğimiz ikimizinde ikinci evliliği oluyor ama elimizde eski boşanma kararnameleri yok, (yırtıp atmıştım ben) UYAP üzerinden alınabiliyor fakat konsolosluk ıslak imzalı mı istiyor yoksa bu UYAP'tan alınan evraklar yetiyor mu nasıl öğreneceğim.

• İyi günler sağlık için gerekli olan aşı test vs listesinin tamamının listesini bilen biri var mıdır? Teşekkürler şimdiden.🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |