Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisiyim "Number of Educational Institutions Attended" kısmına kaç yazmam gerekiyor?

Ayrıca eğer üniversiteyi de oraya ekleyeceksem önce üniversiteyi mi liseyi mi eklemem gerekiyor? Onun önemi var mı?

• DS260 doldurduk gönderdik. Bundan sonra ne yapacağız, sırada ne var.

• @Ayhan2023 sadece beklemek

• Merhaba, çalıştığım için forumdaki yazılanları takip etme fırsatım olamıyor, o nedenle sorulduysa kusura bakmayın.
    Ben, kendim, eşim ve çocuğum için DS-260 formlarını doldurdum. Burada sormak istediğim şudur;
    Asıl başvuru sahibi olarak dosyamı imzalayıp doldurduktan sonra, siteden tekrar çıkp girebilir miyim. Çünkü diğer dosyaları göndermek için ilk aplicant information sayfasına başka türlü dönemiyorum. Adıma oluşturulan Immıgrant visa sayfası, imzalandıktan sonra kiltlenecek mi?

• @emreaydıner şu an okuduğunuz üniversiteden farklı bir üniversitede okumadıysanız 2 yazmanız yeterli, derece olarak en yüksek olandan başlayıp liseye kadar olanları lise dahil olmak üzere yazın. Daha üniversiteden mezun olmadıgınız için, üniversite için degree of diploma kısmına NONE YET yazabilirsiniz. Date of attendance to yerine de formu doldurduğunuz günden 1 önceki günü (bugün için 11 MAY 2022) yazabilirsiniz.

• Merhabalar anne kızlık soyadını yazmadım şimdi ki soyadını yazdım annemin bu bir problem olur mu ?nasıl düzeltebilirim ve bu düzeltme mülakat tarihi mi etkiler mi ?

• Arkadaşlar merhaba, formu daha fazla kişi için dolduracaksaniz, bir kişinin ki bitince sistemden çıkmak yerine sol üstteki HOME sekmesine basınca diğer aile üyelerinin formuna giriş yapabiliyorsunuz.Biz bunu submit sürecine gelince farkettik☺️.sizede yardımcı olabilir diye paylaşmak istedim.

• @Cakin_is, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, çalıştığım için forumdaki yazılanları takip etme fırsatım olamıyor, o nedenle sorulduysa kusura bakmayın.
    Ben, kendim, eşim ve çocuğum için DS-260 formlarını doldurdum. Burada sormak istediğim şudur;
    Asıl başvuru sahibi olarak dosyamı imzalayıp doldurduktan sonra, siteden tekrar çıkp girebilir miyim. Çünkü diğer dosyaları göndermek için ilk aplicant information sayfasına başka türlü dönemiyorum. Adıma oluşturulan Immıgrant visa sayfası, imzalandıktan sonra kiltlenecek mi?

@Cakin_is Evet çıkıp girebilirsiniz ama bir kişi için gönderdiğiniz form kilitlendiği için değişiklik yapamazsınız. Tabi forma tekrar girip kontrol yapabilirsiniz ama değişiklik yapılmıyor.
    Forma giriş yaptığınızda isimleri yeni sekme olarak açarsanız tekrar girip çıkmak zorunda kalmazsınız.

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar eski eş doğum yerini yaşadığımız yer saniyodum orda doğduğunu biliyodum çünkü meğer memleketinde yazdrmis babası o zamanlar malum doğum belgesi vs yok 🤦♀️benim formum öyle gitti çocukların pasaportları geldi smdi onları dolduruyorum burda duzeltiyim mi?Kısaca eski eşimin doğum yeri bilgisini kendi formunda yanlış yazmışım çocukların formunda duzeltiyim mi aynını mi yazıyım?

• Arkadaşlar son kızımın formu kaldı ancak bir kaç bilgi alabilirsem çok memnun olurum. Hepinize çok teşekkür ediyorum burası sayesinde bütüm süreçi hallettim sayılır.
    Kızımın passaportu şuan kargoda geliyor bizimkileri doldurduk onunkinide passaportsuz doldurmak istiyoruz. Kızımızın formunu doldururken telefon ve email e ne yazmalıyız? Kendi formuma yazdıgım kendi telefon ve emailimi yazmalıyım. Cevaplarınız için teşekkürler.

• @BKeG Buna daha önce cevap verilmişti evet kendi no ve emilimini yazabilirmissiniz

• @Tugba54 çok teşekkürler

• Merhaba benim aklıma takılan şey son 3 yılda herkes current olmuş ilk iletilerdeki veride EU BÖLGESİ İÇİN SON 8 YILIN DV DOSYA NUMARASI TAKİBİyazıyor ya yani DS260ı gönderip onaylanan herkes vize randevusu hakkı kazanmış mı oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugba54 lütfen sorunuzu sorduktan sonra cevaplanmasını bekleyin, yazdığınız iletileri görüyoruz merak etmeyin. üzerinden 2-3 gün geçtiği halde cevaplanmazsa o zaman hatırlatırsınız, 2 dk. sonra değil.

eski eşiniz sizinle vize almayacağız için çocuklarınızın evraklarına doğru bilgi yazın ve o şekilde ilerleyin.

• @Eren_A Tamamdır çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Djordan023 elbette hayır, öyle olsa ben ve geçmiş yıllardaki benim durumumdaki herkes vizesini almış olurdu 🙂

bültende cut-off içinde olmak, vize alacağınız anlamına gelmez.
    bu adam da neyden bahsediyor diyorsanız bu iletiyi okuyun lütfen.

ayrıca elbette bu iletiyi.

• @mstfak anladım, teşekkür ederim.

• @EzgiLera Tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |