Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar arkadaşlar.

Ben DS260 formunu 10.05.2022 tarihini 11.05.2022 tarihine bağlayan gece saat 02:30 ile 05:30 arasında tamamladım.

İşlemi Opera browser üzerinden yaptım.

Opera browserda VPN seçeneğini açık yaptım.(Ayarlara girerek Tarayıcıyı başlatırken VPN'e bağlan seçeneğini aktif etmelisiniz)

75ef850c-ce02-45d0-a9a3-d84afe37bd33-image.png

Gizli sekmeden değil normal sekme ile ilerledim.

DS260 kısayolunu, kısa yol çubuğuna ekledim ve sürekli olarak oraya tıklayarak sayfayı açmayı denedim.

c3bce0cd-00fd-4c59-8ae6-12d6cdbe361b-image.png
    Sayfa açılmadığında sayfayı yenilemeyi denemeyin.

Operayı komple kapatın tekrardan açın,sayfayı yenilerseniz açılmayacaktır.

VPN ayarlardan her zaman açık olarak ayarlanmalı. Adres satırındaki VPN simgesi mavi olmalı.

ccc57216-e639-45ee-8821-9a4895a44927-image.png

DS260 Sayfası diğer browserlara göre (Chrome, Edge) daha fazla açıldı. ( Operada VPN ile açıldığında aynı zamanda diğer browserlarda açılmıyordu sayfa)

Ben bu şekilde işlemi tamamladım. Herkese kolaylıklar dilerim.

• @mstfak hocam sabahlari bosa deneme derim ben hic giris yapamadim
    eve geldim yattim 2 de kalkip deneyeme basladim okul surecine kadar gelebildim

artik yarin gece biter heralde 1. kisi

• @uurse, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mstfak hocam sabahlari bosa deneme derim ben hic giris yapamadim
    eve geldim yattim 2 de kalkip deneyeme basladim okul surecine kadar gelebildim

artik yarin gece biter heralde 1. kisi

@uurse en hızlı ilerlemeyi dün sabah 6-11 arası kaydettim bu sabahta 5 te kalkıp aynı taktiği deniyorum 🙂

• @mstfak o zaman senin tecrubelerinden yararlanacagim

bende en hizli ilerlemeyi bu sabah 5 gibi yaptim/

@mstfak o zaman senin tecrubelerinden yararlanacagim

bende en hizli ilerlemeyi bu sabah 5 gibi yaptim/

@uurse o zaman bende senin tecrübeni kullanarak 5 değil de 4 te kalkayım 🙂 birde yanıtını biliyor musunuz bilmiyorum ama eşim önlisans mezunu ve DS-260 formu için bu konunun ilk sayfasında paylaşılan "DV2023 icin aciklamalar pdf " dosyasında,
    "Course of Study: buraya universite ya da daha ustu bir
    ogretim kurumunlarindaki bolumunuzu yazmalisiniz, lise
    icin ise meslek liseleri icin ‘vocational’, diger liseler (duz,
    anadolu, fen, aol vs.) icin ‘academic’ yazabilirsiniz."
    ibaresi var ama meslek yüksek okulu bilgisi yok. "Course of Study" kısmına vocational mi yazmalıyım yoksa mezun olunan bölümümü.

• @mstfak mezun olunan bolumu yazman gerekiyor.

suan son asamaya geldim ssn vs sorularini yanitladim
    kayit edebildim mi bilmiyorum ama yine gitti

cok hizli ilerlerdim son 30dk da

@mstfak mezun olunan bolumu yazman gerekiyor.

suan son asamaya geldim ssn vs sorularini yanitladim
    kayit edebildim mi bilmiyorum ama yine gitti

cok hizli ilerlerdim son 30dk da

Bende de aynısı oldu az önce dünde 6.5-7 arası baya ilerlemiştim şimdide son sayfaya kadar geldim ve o sayfayı kaydedemeden kapandı 🙂 Dediğin gibi eşim için bölümü yazmıştım teşekkür ederim cevabın için. Kendim için lisans bölümümü yazacağım zaten eşimin ön lisansı için aklımda soru kalmıştı

• Arkadaşlar adres bilgilerine wat ile gittiğim 2 ay kaldığım yeri eklemeli miyim

• Selamlar, benim askerlik tecilim 8. ayda doluyor. Tecilimin bitmesi greencard almaya engel midir ?

• Selamlar, ben eşim ile beraber Singapur'da yaşıyorum. Doktora 2 sınıf öğrencisiyim. Green card çıktı. Başvururken adresi Singapur yazmıştım dolayısıyla işlemleri buradan yürüteceğiz. Eşim taşkent Özbekistan doğumlu fakat Türk vatandaşı. Dolayısıyla TR ve Özbekistan'dan gereken belgeleri biz Singapurda iken almaya çalışacağız. Bu ve benzeri bir durumda olan, atlatan, tavsiyesi olan varsa iletişime geçersek çok seviniriz. Saygılar

• Merhaba, sosyal medya hesabı olarak geçmişte kullandığım ama şu an silinmiş veya dondurulmuş olan hesapları da eklemem gerekir mi?

• Mühendislik son sınıf öğrencisiyim ve aynı zamanda bölümümle birlikte bitecek Anadolu üniversitesinde açıköğretim den 2. Üniversite okuyorum. Eğitim bilgilerini doldururken bunu açıköğretim olarak belirtmeliyim değil mi Türkçe mi yazmalıyım yoksa İngilizce mi.
    Birde geçen yaz sigortalı olarak toplamda 2 ay 1er ay olmak üzere 2 adet zorunlu staj yaptım bunları da belirtmeli miyim? Teşekkürler şimdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frodo_2023 yapabilirsiniz, sorun olmaz.
    eğer bu şekilde adres bilgilerinizde sorun yaşıyorsanız bulabildiğiniz ve netleştirdiğiniz adresleri yazın. mülakat aldığınızda gerek kalırsa güncelleyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ediede size verilen green card 10 yıl geçerlidir.
    5 yıl içinde abd vatandaşı olursanız zaten abd pasaportu alacaksınız ve bu kartı kullanmanıza gerek kalmayacak.

bilginize @smk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamitt25 yazabilirsiniz elbette.
    bu sorunun amacı abd hükümetine faydası olacak dilleri bilip bilmediğinizi öğrenmek için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cuce-Ejderha bu başlığın ilk iletisindeki pdf dökümanında sorularınızın cevaplarına ulaşacaksınız. lütfen incelemekten çekinmeyin..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Djordan023 bu başlığın iletisindeki pdf. dökümanını incelemenizi rica ederim.
    sorunuzun cevabı bu dökümanda mevcut.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kamilydn formunuzu submit edeceksiniz.
    lütfen bu başlığın ilk iletisindeki pdf dökümanını inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berna-Colak ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

bu sorunuzda ifade ettiğiniz tam olarak nedir?

bu da 55Kden sonrasına denk geliyor.

bir case'in mülakata çağrılması için ilk olarak bültende cut-off içinde olması gerekir. bültende aktif olan bir dosya da elbette mülakat alacak diye bir şey yok. bu tamamen başvuru sahibinin durumu, mülakata gireceği konsolosluğun kapasitesi ve elbette diğer faktörlere göre değişir.

unutmayın, çekilişe seçiliyor olmanız vize alacağınız anlamına gelmez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cuce-Ejderha evet, YES diyebilrisiniz.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 19
  • 5
  • 56
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |