Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ertevl fazlasını bile görme ihtimalimiz var zaten bankalar, kurumlar zorla satış yaptırılmasaydı şuan 25 lerden fazlasını konuşuyorduk inşAllah sonumuz hayır olur çok kötü günler bizi bekliyor maalesef ki 😕

• @ertevl, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@hedonicus

Lütfen yanlış anlama moral bozmak istemiyorum ancak eğer birikimlerin varsa başka vize türlerini de deneyebilirsin çünkü bu green card tamamen bizim elimizde olmayan bir piyango . Bunu bekleyerek bence bizim ömrümüzden gidiyor

dediğiniz çok doğru siz tüm vizelere bakın green card çıkrsa yemede yanında yat misali olur 🙂 @ertevl

• 😢

• Bu sene acikcasi secim bekliyorum ve eger hukumet devam ederse 20-25 arası tutacaklardir. Eger ki muhalefet kazanirsa, disardan yatirimci cekmek ve faiz arttirimi yolu ile 20 civarinda tutarlar diye dusunuyorum. Tabi burada CB degisir ama meclis yogunlugu hukumet tarafinda kalirsa, yabanci yatirimci burda ne dusunur onu bilemem. Lakim CB elindeki yetkiler cok geniş oldugu icin bunu bypass edebilir. Herkese sabir diliyorum.

• $1 = 15.55 TL

Son 1 haftadir hergun yaklasik 10 kurus artiyor.

• @cnpist olmaz demiyorum ama bence biraz karamsar bir tablo olmuş. Eğer yakında olacak bir seçimle iktidar değişirse ben 11-12 seviyelerine düşebilme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

Ardından da gelecek köklü değişikliklerle güven ortamı oluşturulabilirse en azından 2019'un sonlarına dönebiliriz. Şu an ona bile razıyız.

• @socal umarim , lakin ne uretim ne de doviz rezervi var. Faiz yukselterek dolarin ates biraz dusebilir , sikinti atacak kursunun olmamasi artik. Umarim siz hakli cikarsiniz, zaman gosterecek .

• @cnpist, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@socal umarim , lakin ne uretim ne de doviz rezervi var. Faiz yukselterek dolarin ates biraz dusebilir , sikinti atacak kursunun olmamasi artik. Umarim siz hakli cikarsiniz, zaman gosterecek .

Ben 2023'de veya daha erken bir secim yapilacagina, muhalefetin beklentilerinin aksine, cok fazla ihtimal vermiyorum. Su andaki hukumet, kaybedecegini bile bile bir secime asla girmez. Secimi otelemek icin ellerinden geleni yapacaklardir diye dusunuyorum.

En basit ornek: Anayasayi ve yuksek mahkemelerin kararlarini bile islerine geldigi gibi uyguluyorlar. Secim takvimine mi uyacaklar? Uymazlarsa, hangi yuksek yargi organi veya YSK karsi cikabilecek?

Ote yandan, sadece $ degil ama tum doviz kurlarinin atesini de uretim ve ihracat geliri olmaksizin dusurmeleri mumkun gorunmuyor. Aslinda sorun TL'nin diger para birimlerine karsi deger kaybi.

Her ay butceyi yamamak icin ve buyuk ihtimalle maaslar basta olmak uzere tum yurtici odemeleri yapabilmek adina surekli TL basiyorlar. Bu odemeler listesine $'a bagli (faizli) TL mevduat hesaplarina odenen faizler ve kur farklari da dahil. Tum bunlarin sonucu ise degeri surekli dusen bir TL ve artan enflasyon olarak ortaya cikiyor.

• 2023 yilinda Iktidarin degisme sansi bence %1 bile degil. Planlari ona gore yapmak gerektigini dusunuyorum.

• @MySea, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@cnpist, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@socal umarim , lakin ne uretim ne de doviz rezervi var. Faiz yukselterek dolarin ates biraz dusebilir , sikinti atacak kursunun olmamasi artik. Umarim siz hakli cikarsiniz, zaman gosterecek .

Ben 2023'de veya daha erken bir secim yapilacagina, muhalefetin beklentilerinin aksine, cok fazla ihtimal vermiyorum. Su andaki hukumet, kaybedecegini bile bile bir secime asla girmez. Secimi otelemek icin ellerinden geleni yapacaklardir diye dusunuyorum.

En basit ornek: Anayasayi ve yuksek mahkemelerin kararlarini bile islerine geldigi gibi uyguluyorlar. Secim takvimine mi uyacaklar? Uymazlarsa, hangi yuksek yargi organi veya YSK karsi cikabilecek?

Ote yandan, sadece $ degil ama tum doviz kurlarinin atesini de uretim ve ihracat geliri olmaksizin dusurmeleri mumkun gorunmuyor. Aslinda sorun TL'nin diger para birimlerine karsi deger kaybi.

Her ay butceyi yamamak icin ve buyuk ihtimalle maaslar basta olmak uzere tum yurtici odemeleri yapabilmek adina surekli TL basiyorlar. Bu odemeler listesine $'a bagli (faizli) TL mevduat hesaplarina odenen faizler ve kur farklari da dahil. Tum bunlarin sonucu ise degeri surekli dusen bir TL ve artan enflasyon olarak ortaya cikiyor.

Ben de Ekim gibi secim bekliyorum acikcasi. Durum daha vahim olmadan, ellerine yazin turizmden gelecek doviz ile guclendirip, maas vs zamlar yaparak guclu Turkiye imaji ile bir deneme yapacaklar. Kaybetme korkulari oldugunu sanmiyorum cunku kaybetseler bile yargi vs bircok kesimde kendi adamlari oldugu icin yargilama sureci felan cok zor o isler. TL basmalari konusunda ise haklisiniz, bankadan devamli gicir para cekiyorum ATMden ama muslugun suyu bitmek uzere, dis gucler soylemi de bitti gibi. Bakalim zaman ne gosterecek .

• ⭐⭐

turkiyede ne olursa olsun hangi parti iktidara gelirse gelsin,kisa vade icinde turk lirasi kolay kolay deger kazanmaz.bu gunlerde kurus kurus dusmeye devam ediyor.cok kuvetli bir ekonomi yaratmak planla proje ile olur o da uzun yillar surer.

• @cnpist, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

Bu sene acikcasi secim bekliyorum ve eger hukumet devam ederse 20-25 arası tutacaklardir. Eger ki muhalefet kazanirsa, disardan yatirimci cekmek ve faiz arttirimi yolu ile 20 civarinda tutarlar diye dusunuyorum. Tabi burada CB degisir ama meclis yogunlugu hukumet tarafinda kalirsa, yabanci yatirimci burda ne dusunur onu bilemem. Lakim CB elindeki yetkiler cok geniş oldugu icin bunu bypass edebilir. Herkese sabir diliyorum.

açık ve net şuan seçim yapmaz varsayalım yaptı
    hükümet seçimi kaybetse bile koltuğu bırakması çok olası gelmiyor artık oraya alıştılar hepsi KOLTUK SEVDALISI oldu
    yıl sonu doları 22 TL olarak görüyorum belki de daha fazlası
    kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var
    Allah yar ve yardımcımız olsun

• @socal, içinde söyledi: Dolar Çıldırdı

@cnpist olmaz demiyorum ama bence biraz karamsar bir tablo olmuş. Eğer yakında olacak bir seçimle iktidar değişirse ben 11-12 seviyelerine düşebilme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum.

Ardından da gelecek köklü değişikliklerle güven ortamı oluşturulabilirse en azından 2019'un sonlarına dönebiliriz. Şu an ona bile razıyız.

maalesef ben o köklü değişimi yapacak kimseyi görmüyorum ne iktidar da ne de muhalefet partilerde %99 liyakatsız insanlar var o değişim çok zor ama keşke gelse gönül istiyor ama açıkcası çok umudum kalmadı 😞

• @yenihayaletadam benim de umudum yok aynen oyle. anketlere ba, manipulasyon yoksa akp hala 1. yada 2. parti oluyor. bu halka mustehak. beraber batalim. belki amerika olur da kurtuluruz. dahil oldugum nesilden yeni nesilden biraz beklentim var sekuler ve insani bir yasam kafa yapisi, ekonomi, laiklik cumhuriyetin ilk yillarindaki gibi olursa abd de 1 saniye durmam vatanima donerim. insallah. belki

• $1 = 15.92 TL

• Hazirana kadar Dolar 17 yi görür mü sizce ?

Ne dersiniz ?

• @Megatron Daha gecen hafta basinda 14.80 lerdeydi. 1 haftada 1 TL artti. Haziran'a kadar daha 2 hafta var...

• @MySea

Doğrudur herşey olabilir.
    😃

• ⭐⭐

Malum şahıs apar topar araplara satacak bir şey arıyordur şimdi. Gelen doları da satıp TL'yi 2 hafta daha stabil tutar.

• Arkadaşlar sıkı tutunun şahlanıyoruzzzz (!)

Benzer Başlıklar

• 7
  • 13
  • 50
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |