Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Cuce-Ejderha, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera kısa dönem 6 ay olarak tamamladım. Ev adresim uygun mudur?

Ev adresinizi yazın, sorun olmaz.

• ⭐⭐

@Berna-Colak, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera case numarasını 0lar olmadan mı yazmak lazım

Girerken sıfırları yazacaksınız. Sadece submit ederken sıfırları yazmıyorsunuz.

• Merhaba 2 sorum olacaktı pasaporttaki soyismim kızlık soyismi evlenince kimlikte değişti formu doldururken hangisini yazacağım ? Birde ikametgahlarım arasında askeri okulda okuduğum için okulun adreside kayıtlı bunu yazmam gerekiyor mu yardımcı olursanız çok sevinirim

• @tak3517, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Richmond Tesekkur ederim. Birlige bunu yazip, ilerleyen kisimdaki atesli silah egitimiyle ilgili soruya No demem sorun yaratmaz sanirim. Ya da birlik kismina da none yazacagim

Bende bilmiyorum cevabı vw bende merak ediyorum

• ⭐⭐

@ermandr, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba,

DS260 formunu doldurmak gerçekten bir eziyet halinde 3 günde filan formun ancak yarısına gelebildim maalesef.

Şunu sormak istiyorum; bu sistemin yavaşlığı sebebiyle sadece başvuru sahibinin bilgileri ile formu submit etmek daha sonra ise diğerlerini doldurup submit etmek mi daha uygun olur yoksa hepsini bitirdikten sonra toplu olarak submit etmek mi? Süreçten bir değişiklik oluşur mu?

Teşekkürler şimdiden.

Bitirdiğiniz formu submit edin, diğerlerini de bitirince onları submit edin. Hepsini aynı anda submit etmek zorunda değilsiniz.

Sürecinizi imzanıza taşıyın lütfen...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

• ⭐⭐

@aggdk92, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, ben ds260 formunu doldururken 2 sorunla karşılaşıyorum ilki önceden kullandığınız isim var mı sorusunda kızlık soyadımı ve adımı yazınca soyadımı kabul ediyor ama adım aynı olduğu için hata veriyor ona ne yapmam gerek?

Adınız aynı olduğu için hata vermez ki. Herkes öyle yapıyor. Karakter hatası yapıp yapmadığınızı kontrol edin. İngilizce karakterle yazmanız lazım.

Bir de ben 2014te work and travel yaptım vize başvurum ilkinde reddedildi ertesi gün ikinci görüşmede vizeyi aldım daha önce vize reddi yaşadınız mı sorusuna evet demeli miyim eğer dersem bu durumu nasıl açıklamam gerekiyor

Red mi edildi AP'ye mi kalmıştınız 🤔
    AP ise yazmanıza gerek yok. Red ise yazıp açıklamasını bu şekilde yazabilirsiniz.

• Merhaba herkese green card cekisine katılmadan önce 6 aylık pasaport aldım. Green card çıktı ama benim pasaportumun Nisan'da gecerlilik süresi doldu. Ds 260 formunu doldururken yeni bir pasaport çıkarmam gerekirmi.yoksa geçerliliği bitmiş olan pasaportumla.formumu doldurabiliyor muyum?

• ⭐⭐

@ayşebirkadın, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba. Mülakatta illa para göstermek zorunlu mu? Üstüme kayıtlı araba ve motor var ortalama 340 bin ediyor. Artı olarak bankada 5000 dolar göstersem yeterli olur mu?

Evet, nakit para illa ki göstermeniz gerekiyor.
    Ama paranın yeterli olup olmadığına konsolos karar verecek. Nakit dışındakileri yeterli görebilir de görmeyebilir de. Yaşamak istediğiniz eyalet, mesleğiniz, ingilizce bilginiz, tanıdığınız olup olmaması, konsolosun eşiyle tartışıp tartışmaması gibi birçok etken var karar verdikleri 🙂

• ⭐⭐

@lawyer90, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, sınıra yakın bir ilde yaşadığım için 5 yıldır günübirlik olarak ya da birkaç gün kalmalı olarak defalarca yurtdışına girip çıktım hepsini yazmalı mıyım. Ya da iki haftaya yakın Avrupa gezisi? Hepsi 2 haftadan az olduğu için gerek var mıdır

Yazabildiklerinizi yazın. En azından pasaportta yazanları yazın.

• ⭐⭐

@mfurkankup, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, ds 260 formunda Amerikadaki adresi sorduğu bölümden hemen önceki 'is your mailing adress the same as your Present Adress?' sorusu amerikadan vereceeğimiz adresi mi soruyor yoksa türkiyedeki posta adresi mi?

Amerika'yı soruyor. Yes seçin.

• merhabalar, şuan forumda okul kısmındayım, siz değerli formun verdiği kılavuzu inceleyerek yapıyorum, şuan master yapıyorum ve hala devam etmekte mezuniyet tarihine ne yazıcam ? kılavuzda bugünün tarihini girin diyor ama kabul etmiyor bunun için önerileri alırım. bir de aynı üniversitede master yapıyorum, isim kısmına "anadolu university master program" yazdım uygun mudur?

• merhaba herkese
    Sadece ortaokul diploması olan birine greencard çıktı, formu doldurmamızda sakınca var mıdır? Yardımıcı olursanız çokkkk sevinicem

• ds-260 formunu doldurmak için siteye girmeye çalıştığımda Your request cannot be processed at this time. yazısıyla karşılaşıyorum yoğunluktan hangi saatlerde denemeliyim?

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar

Universitedeyken Cezayire 1 ayligina staja gitmistim. Adresini yazmak zorunda miyim sizce ?

• Rusya dan bu yıl kazanan var mıdır acaba?

• ds-260 formunu doldurmaya çalışıyorum, case numberı vs giriyorum ardından, 'Your request cannot be processed at this time.' hatası alıyorum bilgisi olan var mı ?

• KKTC'den green kart kazanan var mı? Süreci nasıl yaptı bilgisi olan yazarsa sevinirim

• @enemy çıkan belge sadece askerlikle ilişiği yoktur gibi bir bilgilendirme yapıyor maalesef. Tarih konusunda orada bir bilgi bulamadık. Siz farklı bir belgeden bahsediyor olabilir misiniz?

• ds-260 formunu doldurmaya çalışıyorum, case numberı vs giriyorum ardından, 'Your request cannot be processed at this time.' hatası alıyorum bilgisi olan var mı ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |