Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Djordan023, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

İmzalara bakıyorum zaten genelde hep mayısın 18 sonrası doldurmuş herkes panik yapmadan halletmek lazım , herkese bol şans

Dv22 exceline bakın. Türkiye'den ilk mülakat alan kişi sonuçların açıklandığı gün doldurmuştu 🙂

• ⭐⭐

@ysanal, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar !

Örneğin 5 yıl okuduğum okulun adresini yazacağım adres sütununa. Arada erasmusa gittim ve onun da adresini yazmak istiyorum. Ancak tarihlerle ilgili hata alıyorum. Bunu okul adresi/tarihi-> erasmus adresi tarihi-> tekrar okul adresi/tarihi olarak duplicated şekilde mi yazmam gerekiyor.

Evet o şekilde yazmalısınız. Tarihler çakışmamalı, boşluk kalmamalı.

• ⭐⭐

@Mr-Yavuz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Herkese merhaba ; öncelikle tüm talihlileri tebrik eder, sorunsuz bir süreç yaşanmasını dilerim.
    Spesifik olmakla birlikte önemli olduğunu düşündüğüm bir sorum olacak, tecrübesi olan varsa yardımını rica edeceğim.

• Son beş yıllık seyahatlerim içerisinde işim gereği İran, Afrika ülkeleri, Ürdün, Irak vb. bulunuyor, bu ziyaretlerin akabinde de 3 kere sorunsuz gidip döndüğüm New York seyahatlerim var. Toplamda 25 e yakın seyahatim oldu ancak ülke spesifik negatif algı oluşturabilecek yerleri yazmadan geçsem sorun yaşar mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Tüm seyahatlerinizi yazın. Doğru beyan en önemlisi.

• ⭐⭐

@Beste-Latifoğlu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera tekrardan merhaba çok bilgili değildim GC hakkında bu forumlada yeni tanıştım haliyle dolduracağım. Foruma social login yaptığım için isim soyisim şeklinde kullanıcı adım oluştu ama istemiyorum böyle olmasını nereden değiştirebilirim?

Ayarlar kısmından kendiniz değiştirebiliyor olmanız gerekiyor. Eğer değiştiremiyorsanız şu başlıkta @crazycells 'i etiketleyerek yazın:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/125/forum-ile-i̇lgili-hatalar-görüşler-öneriler-ve-sorularınız/493

• @ Merhabalar #aile ile ilgili önemli sorum olacak, ailem için en mantıklı tercihi yapabilmek adına farklı kombinasyonlarda sormak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim;
    1- Amerika’ya tek başıma gitmem gerekirse, düzen kurup en geç 1 yıl sonra eşimi ve 4 yaşındaki çocuğumu getirmek istediğimde onlar bu süreçte Avrupa’da olursa, bunun için nasıl bir yol izlemeliyim?
    2- Asıl talihli benim, eşim ve çocuğum Türkiye’de Mülakata gelemeseler de onlar için de DS260 formu doldurmam gerekiyor mu? DS260 formunu Eşim ve çocuğum için de doldurduğumda, Greencard hakları onlar için daha sonra kullanılabilir mi? (Herhangi bir Avrupa ülkesinden)
    3- Benim Ankara’dan işlemlerim devam ederken, aynı zamanda Onlar için de Avrupa’da herhangi bir Amerikan Konsolosluğundan mülakat tarihi alabilir miyim?
    4- Ben Amerika’ya gittiğimde sonradan onları yanıma aldırmak için yapacağımız işlemleri Avrupa’daki herhangi bir Amerikan Konsolosluğundan halledebilir miyiz?

• @gucarslan Ben yazları hep otellerde çalışıyordum ve bu sebeple otel lojmanlarında kalıyordum oraların adresini versem sıkımtı olmaz değil mi?

• Arkadaşlar site hata veriyor. Sizde de durum böyle mi?

• Kullanıcı adı değişitirilmiyordu, @crazycells hemen ulaştı. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oner merhaba, ilk olarak tebrikler.

1- tavsiyemiz her zaman bütün aile üyelerinin aynı anda vize alması olacaktır. çünkü diğer türlü vize almayan aile üyeleri, sonrasında F2A- F2B süreçlerine dahil olacaktır ve bu onların ort. 2,5 - 3 yıl sonrasında vize alması demektir. bu yüzden imkanınız varsa her zaman birlikte vize almaya gayret gösterin. form doldurmuş olsalar bile mülakata katılmama hakları var. onlar, asıl talihli vizesini aldıktan sonra diğer aile üyeleri herhangi bir abd'de konsolosluğundan vizesini alabilir.

2- tavsiyemiz onlar için de DS260 formu doldurun. çünkü ileride planınız değişirse en azında mülakat alma durumları olur mali yıl içinde (30 eylül 2023'e kadar)
    yukarıda da dediğim gibi asıl talihli vizesini aldıktan sonra diğer aile üyeleri vizelerini farklı bir avrupa ülkesinden vize alabilir. ama bu elbette o konsolosluğun bu vize mülakatı talebini kabul etmesiyle alakalıdır.

3- bir üstteki cevapta detayları verdim.

4- dünyanın herhangi bir konsolosluğundan yapabilirsiniz ama dediğim gibi bu süreç min 2,5 - 3 yıl arası sürebilir.

• @EzgiLera Cevap için teşekkürler, case numberım 25xxx lerde olduğu için biraz tedirgin oldum, sonradan submit etsek sıra gelir mi gelmez mi diye açıkçası 🙂

• @EzgiLera kısa dönem 6 ay olarak tamamladım. Ev adresim uygun mudur?

• Formu doldurmaya henüz başlamadığım için bilmiyorum..Asıl seçilen formu doldurduktan sonra mı eş ve çocuk için yeni form sekmeleri açılıyor acaba..

• Çekiliş sonucuma bakamıyorum site hiçbir şekilde bilgilerimi kabul etmiyor yardımcı olabilir misiniz. Teşekkür ederim şimdiden

• @EzgiLera Teşekkür ederim cevabınız için. Evrak talebi dediğiniz KCC'den gelen maille yolladığımız evraklar mı ileride? Yoksa vize mülakatına gelen maille mi?

• @gucarslan bu kadar hızlı ve açıklayıcı bilgiler verdiğiniz için minnettarım🙏🏻

Rica etsem 2.Sorum için detaylı bir sorum daha olacaktı;
    DS260’ta onlar için de başvuru yaptığımda, süreci eşim ve çocuğum Avrupa’dayken birlikte götürebilme imkanımız olduğunu anladım bu bizim için çok iyi olur.

• Peki DS260 formunda eşim ve çocuğum için yapacağım başvuruda dikkat etmem gereken hususlar var mıdır?

-Onlara mülakat yeri belirtmem gereken bir soru var mı? (Avrupa’dan bir konsoloslukta mülakata girmeleri için)

-Ayrıca szleri sorularımla bunaltmak istemem, Bununla ilgili bi videonuz ya da link paylaşabilirseniz çok memnun olurum?

Teşekkürler🙏🏻🙏🏻🙏🏻

• Merhaba, hem bir işte çalışıyorsak hem de yüksek lisans yapıyorsak iş olarak student mı yazmalıyız? Yüksek lisans öğrencisiyim ancak mülakata kadar bitirmeme durumu mevcut, tez aşamasındayım. Yüksek lisansı hiç karıştırmamak daha mı doğru olur resmi olarak yüksek lisans öğrencisi olsam da yüksek lisans diplomasını alamayabilirim daha çok çalışma hayatındayım.

• @EzgiLera case numarasını 0lar olmadan mı yazmak lazım

• Merhabalar, ds260 formunda son aşamadayım ancak sign and submit seçeneğine tıklayamıyorum. bir üstteki yorumda bahsettiğim gibi üstte askerlik vs yazan bir pdf oluyor altında da pasaport numarası, kcc number soruyor. ikisi + captcha'yı giriyorum ama ilerleye tıklayamıyorum. sebebi nedir acaba? kcc number için cn'mizden 0'ları çıkarıp yazıyorum pasaport için de ilk sayfadakinin aynısını ancak olmuyor sorun neden acaba?

• @aytug-aykut Aynısını bana 2 defa oldu ve sürekli tıklamaya çalıştım ve tıkladı sistemde arızadan dolayıdır sürekli tıklamaya çalış hocam olacaktır.

• arkadaslar;
    ds260 henuz gitmedi, cn 4xx lerde . mulakat verilme zamani ne olur?
    bir de mülkatta okay vize verdik dediler . ne kadar süre içerisinde tamamen abd geçmem gerekiyor? ilk sefer gidip iş arayıp diploma çevirip geri dönüp bir kaç ay sonra falan gidiliyormu? ( bunun için erken sanırım ama merakk işte)

Benzer Başlıklar

• 152
  • 316
  • 11674
  • 296
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |