Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@mervekurtuldu, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

anne baba bilgilerini girerken annemin kızlık soy ismini mi yazmalıyım?
    lise bilgilerini yazarken türkçe olarak ismini versem bir problem yaratır mı?

Evet kızlık soyadını soruyor.
    İngilizce karakter kullanarak yazabilirsiniz. Ama lise yerine highschool yazmanız tercih sebebi.

• ⭐⭐

@Barıstaylan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar..Eşim için yaptığımız başvuru sonucu seçildik..DS 260 doldururken iş geçmişi son 10 yılı mı kapsıyor..Çünkü öyleyse hem eşim hem ben son 10 yılımızda şu an ki işlerimizdeyiz..

Şimdiki işlerinizi yazabilirsiniz.

• Soruları gördükçe aklıma yeni sorular geliyor. Ben okul bilgilerini hep İngilizce yazdım, üniversite bölüm adını da İngilizce yazdım problem olmaz değil mi, diploma Türkçe çeviride onlar nasıl çevirecek bilmiyorum 😃

• Ayrıca sosyal medya hesaplarını TWITTER . COM/KULLANICIADI şeklinde ekledim sorun olmaz değil mi, bazı arkadaşlar sadece kullanıcı adı eklemiş, burada da kararsız kalmıştım.

• Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama pasaportun süresi greencarda başvururken geçerliydi ve 1 ay önce süresi bitti. Şimdi DS260 formuna pasaportu Other Travel Documents olarak seçtik. Eski pasaportu mu girmeliydik süresi geçen? Yoksa iyi mi yapmışız?
    Ayrıca yeni çıkaracağımız pasaportu nasıl ve ne zaman işletebiliriz tekrar?

• @Tugce-0 2022 Mart için cut-off sayısı 13.000 olduğundan bu rakam üzerindeki CN ler mülakata cagirilmadi. Bundan dolayı bazı mülakatlari, CN'e gore verdiler. Daha geç DS-260 submit eden ancak mülakat alan CN 3000 'e kadar olanlari gormenizin sebebi bu.

• ⭐⭐

@Scavel, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar öncelikle selamlar herkese, formu doldururken adres kısmında bir hata yapıyorum ve 4-5 kere adresler arası tarihte boşluk olduğu için hata verdi o sayfayı kaydedemedim. O günden beri sürekli "Your request cannot be processed at this time." hatası alıyorum ilk soy isim kısmındaki bilgileri girdikten sonra. Sistemi kilitlemiş olabilir miyim? Tekrar tekrar denediğim için.

Yoğunluktan dolayı, size özel bir hata değil.

Ve bir sorum daha olacak, ben üniversitede kısa bir süreliğine başka bir evde kalmıştım onun adresini girmem şart mı? İkametgah falan almamıştım. Ve erasmustaki evim de kısa süre kaldığım bir yerdi (5 ay) adresi bulamıyorum bu yüzden bu iki adresi girmek istemiyorum bir problem yaşar mıyım?

Kısa süreli ise yazmak zorunda değilsiniz. Erasmusu yazmanızı tavsiye ederim. Tam adres olmasa da yakın bir adres yazın. Google haritalardan bakıp yazabilirsiniz.

• Benim case number'ın son 4 rakamı 7800. Şansım nedir?

• Arkadaşlar merhaba, Bu gün saat 16:30 itibari ile DS-260 formunu submit etmiş bulunuyorum.

YEŞİLKARTFORUM'dan hem yorumları ile hem de hazırladıkları belgeler ile bizleri bilgilendiren ve destekleyen adminlere, diğer arkadaşlara çok çok teşekkür ederim. Böyle bir forum un varlığından YEŞİL KART çıkana kadar haberdar dahi değildim, ancak şu 2 3 gün içerisinde gerçekten benimsedim ve aile ortamının sıcaklığını hissettim.

Umarım herkesin işleri güçleri yolunda gider bahtları açık olur.

• merhaba

2 sorum olacak forumda rastlayamadım
    1- okul isimlerini ingilizce şekilde yazıyoruz sanırım bu çalıştığımız yer içinde geçerlimi misal (hastane adı)"eğitim ve araştırma hastanesi" bu kısmı yabancı şekildemi yazmak gerekiyor.
    2- 3 adet mesleğim bulunmakta ve 3ünde de tek seferlik çalıştım meslekler kısmına 3unu yazdım fakat geçmişteki işlerim sorulduğunda gene aynı yerleri yazsam problem olur mu? nasıl bir yol izlemem gerek
    örnek freelance webmasterlık yapıyorum radyoloji teknikeriyim ve medical malzeme mübesiliyim hepsinde tek bir yerde çalıştım formu doldurma sıram nasıl olmalı dökümanda bunla ilgli yazı bulamadım

şimdiden teşekkür ederim

• @Carl Evet herkese emekleri için müteşekkirim, sağ olsunlar. @EzgiLera @gucarslan

• İmzalara bakıyorum zaten genelde hep mayısın 18 sonrası doldurmuş herkes panik yapmadan halletmek lazım , herkese bol şans

• @Djordan023 ne imzası bu? dijital imza numaram var başvururken bana verilen. onu nerede kullanacağım?

• ⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar,

Ben Excel'leri incelediğimde özellikle de Covid dönemini es geçersek en güncel Excel'e detaylı baktığımda (2022) 13000'lere kadar olan Case Number değerlerine yoğunluklu olarak Mart ayı içerisinde mülakat tarihi verildiğini görüyorum. Ancak durum Case Number değerinden baya bir bağımsız görünüyor. Form doldurma sıralarını incelediğimde yine mantıklı bir görüşe varamıyorum. Örneğin 13000'lerden önce olup mülakat tarihi verilmeyenler bulunuyor veya formu daha geç doldurup daha erken mülakat tarihi alanlar... Belirli bir istatistiğe dayandırılamıyor. Sorum şu şekilde, uygun görmedikleri kişileri hiç mülakata çağırmıyorlar mı acaba? Uygun gördükleri kişilerce mi mülakat tarihi verip devam ediyorlar? Mülakat tarihi verilmeyenlere neden verilmiyor, buradaki yorumlarınız nedir?

Teşekkürler 🙂

Ohooo. Bu daha başlangıç. Bu süreç çok kafayı yedirtecek 🙂
    13500'e kadar olan Mayıs submitliler + ilk 2xxx mülakat aldı Mart'ta ama hepsi değil 😅
    Nisan'da Türkler mülakat alamadı.
    Mayıs için 13500-15xxx arası Mayıs submitler mülakat aldı ama Türkiye doğumlu olanlar.
    Haziran için 15xxx-18xxx arası Mayıs submitler mülakat aldı Türkiye doğumlu olanlar.
    Mart'ta mülakat almamış ama hala bekleyen 2xxx var diyoruz, boşa değil 🙂
    Kcc'nin saçma politikaları 🤷🏻♀

• ⭐⭐

@happycandy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera merhaba, süreci imzanıza taşıyın ne demek

Şu linkteki iletiyi okuyun, anlayacaksınız.

https://bit.ly/3cIMFIw

• ⭐⭐

@phenex, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Soruları gördükçe aklıma yeni sorular geliyor. Ben okul bilgilerini hep İngilizce yazdım, üniversite bölüm adını da İngilizce yazdım problem olmaz değil mi, diploma Türkçe çeviride onlar nasıl çevirecek bilmiyorum 😃

Sorun olmaz. Mülakata Ankara'da girecekseniz Türkçe diploma sorun değil. Ankara dışında zaten çeviri yaptırmanız gerek.

• ⭐⭐

@phenex, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ayrıca sosyal medya hesaplarını TWITTER . COM/KULLANICIADI şeklinde ekledim sorun olmaz değil mi, bazı arkadaşlar sadece kullanıcı adı eklemiş, burada da kararsız kalmıştım.

Sorun yok. Sizi bulsunlar yeter.

• ⭐⭐

@atacan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Daha önce soruldu mu bilmiyorum ama pasaportun süresi greencarda başvururken geçerliydi ve 1 ay önce süresi bitti. Şimdi DS260 formuna pasaportu Other Travel Documents olarak seçtik. Eski pasaportu mu girmeliydik süresi geçen? Yoksa iyi mi yapmışız?
    Ayrıca yeni çıkaracağımız pasaportu nasıl ve ne zaman işletebiliriz tekrar?

İyi yapmışsınız.
    Evrak talebi geldiğinde yeni pasaport bilgilerinizi gönderirsiniz.
    Mülakata yeni+eski pasaport ile gidin.

• Merhabalar !

Örneğin 5 yıl okuduğum okulun adresini yazacağım adres sütununa. Arada erasmusa gittim ve onun da adresini yazmak istiyorum. Ancak tarihlerle ilgili hata alıyorum. Bunu okul adresi/tarihi-> erasmus adresi tarihi-> tekrar okul adresi/tarihi olarak duplicated şekilde mi yazmam gerekiyor.

• ⭐⭐

@barankngl, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba

2 sorum olacak forumda rastlayamadım
    1- okul isimlerini ingilizce şekilde yazıyoruz sanırım bu çalıştığımız yer içinde geçerlimi misal (hastane adı)"eğitim ve araştırma hastanesi" bu kısmı yabancı şekildemi yazmak gerekiyor.

Türkçe ama İngilizce karakter ile yazabilirsiniz.

2- 3 adet mesleğim bulunmakta ve 3ünde de tek seferlik çalıştım meslekler kısmına 3unu yazdım fakat geçmişteki işlerim sorulduğunda gene aynı yerleri yazsam problem olur mu? nasıl bir yol izlemem gerek
    örnek freelance webmasterlık yapıyorum radyoloji teknikeriyim ve medical malzeme mübesiliyim hepsinde tek bir yerde çalıştım formu doldurma sıram nasıl olmalı dökümanda bunla ilgli yazı bulamadım

şimdiden teşşekür ederim

Güncel çalıştığınız işler tek işiniz ise eski iş bilgisi olarak girmenize gerek yok. Çünkü zaten çalışıyorsunuz hala.
    Ama güncel olarak çalışmıyorsanız eski işleriniz kısmında yazın. Sıralaması önemli değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

51

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |