DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• @Carl aşırı yoğunluk var 😞

• @MuratA ben de aynı sorunu yaşıyorum 😞

• @gucarslan @EzgiLera

Tabiki ne olacağını kimse bilemez. DV2020-21 de kazanıp vizesini alamayanların üzüntüsü ve stresini tahmin edemem. Kendi şahsi görüşüm benim gönlüm içim rahat. DV2023 ün eskisi gibi sıkıntısız hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum. Çünkü artık dünya eski haline döndü. Korona diye birşey kalmadı gibi birşey. Hemen hemen her ülke bütün yasakları kaldırdı sayılır. O yüzden pandemi gibi 2. ekstrem birşey olmadığı sürece bütün dünyayı etkileyen süreçler eski haline dönücektir bir kaç aya şahsi görüşüm tabiki 🙂 Acele etmeyip sakin sakin doğru adımlar atma taraftarıyım. Sonuçta yarın gel al demeyecekler. Aylarca belki 1 yılın üzerinde bekleme süreleri olcak. Bunları sürekli düşünüp stres etmemek lazım diye düşünüyorum.

Bu arada size bir sorum olucak Sayın @gucarslan
    DV2022 mülakat sürecinin başından (1 ekim 2021) beri mi KCC Evrak İsteği ve ardından Onayı aşaması kaldırıldı bu sene için yoksa sonradan bi denemelik mi yapıldı ? (Örnek 2022 nin başından beri) DV2023 için KCC Evrak maili isteyip onaylama süreci olacağı veya olmayacağı ile ilgili resmi bir bilgi mevcut mudur ? Yoksa bu sene evrak isteme olmayıp mülakatta yanımızda mı götürürüz şuan mülakata giden DV2022 talihlileri gibi ? Sizin vardır bu konuda bilginiz diye düşündüm Guru gibisiniz çünkü sürecin içinde olanlara yardımlarınızla 🙂 🙂 😇 Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

• ⭐⭐⭐

@crazycells Evet lise diplomam okulda kaldı, gidip alacağım önümüzdeki hafta, ayrıca okula kayıt olup sildirdiğim bir döküman ve transkript de alacağım kapalı zarfta vermelerini isteyeceğim.

• arkadaşlar case no ya göre mi randevu verilecek yoksa kim önce başvurursa mı bir de sitede sürekli Your request cannot be processed at this time yazısı çıkıyor sizde de hala öyle mi dolduramıyorum formu

• @EzgiLera Ezgi selamlar,

Çok teşekkür ederim yanıtın için 🙂 Aslında haklısın evet ama geçtiğimiz sene 6000. sıradaki bir arkadaşım formu geç doldurduğu için mülakata alınmazken 20000. başka bir arkadaşım formu erken doldurduğu için mülakat şansı elde etti. O sebeple oldukça paniğim aslına bakarsan 🙂 Hiç doğru düzgün bir istatistik doğru düzgün bir işleyiş yok anladığım kadarıyla, form için de bence riske atmasak iyi olur diye düşünüyorum ama asla erişemiyorum forma...

• @EzgiLera başına + koymadan 90539xxxxxx olarak submit ettim sıkıntı olur mu düzeltmeli miyim

• @Tugce-0 Bende de ayni problem

• @MuratA yoğunluktan dolayı oluyor sürekli yenileyerek denerseniz ara sıra açıldığını görürsünüz. Gece saatlerinde daha da kolay ulaşabildim ben. Ama sürekli denemeniz gerekiyor

• @Tugce-0 Hanım, heyecanınızı anlamakla beraber biraz fazla panik olduğunuzu gözlemliyorum. 10 Mayıs'ta submit edenle 15 Mayıs'ta submit eden büyük ihtimalle aynı dönemde mülakat alır. Bugün giremiyorsunuz diye panik olmanıza gerek yok. Zaten numaranız da çok düşük. İlk ay olmazsa ikinci bülten current olacaksınız. Asıl sonraki bekleme süreci daha yıpratıcı olabiliyor, şimdiden bu kadar panik olmanız numarası yüksek olan arkadaşları da paniklettirebilir. Dv2022 kişisel deneyim ve gözlemlerimdir. Herkese bol şans dilerim.

• ⭐⭐

@FlyingAllAroundWorld, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan @EzgiLera

Tabiki ne olacağını kimse bilemez. DV2020-21 de kazanıp vizesini alamayanların üzüntüsü ve stresini tahmin edemem. Kendi şahsi görüşüm benim gönlüm içim rahat. DV2023 ün eskisi gibi sıkıntısız hızlı ilerleyeceğini düşünüyorum. Çünkü artık dünya eski haline döndü. Korona diye birşey kalmadı gibi birşey. Hemen hemen her ülke bütün yasakları kaldırdı sayılır. O yüzden pandemi gibi 2. ekstrem birşey olmadığı sürece bütün dünyayı etkileyen süreçler eski haline dönücektir bir kaç aya şahsi görüşüm tabiki 🙂 Acele etmeyip sakin sakin doğru adımlar atma taraftarıyım. Sonuçta yarın gel al demeyecekler. Aylarca belki 1 yılın üzerinde bekleme süreleri olcak. Bunları sürekli düşünüp stres etmemek lazım diye düşünüyorum.

DV2022 mülakat sürecinin başından (1 ekim 2021) beri mi KCC Evrak İsteği ve ardından Onayı aşaması kaldırıldı bu sene için yoksa sonradan bi denemelik mi yapıldı ? (Örnek 2022 nin başından beri) DV2023 için KCC Evrak maili isteyip onaylama süreci olacağı veya olmayacağı ile ilgili resmi bir bilgi mevcut mudur ? Yoksa bu sene evrak isteme olmayıp mülakatta yanımızda mı götürürüz şuan mülakata giden DV2022 talihlileri gibi ? Sizin vardır bu konuda bilginiz diye düşündüm Guru gibisiniz çünkü sürecin içinde olanlara yardımlarınızla 🙂 🙂 😇 Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

Umarım bu pozitif haliniz hep devam eder. Geçen sene tam bu zamanlar sizin gibi düşünen kişiler şu an ne yapsak da mülakat alsak diye kara kara düşünüyor 🤷🏻♀
    Keşke tek engel korona olsaydı. En kötüsü kcc'nin saçma politikaları.

9 Aralık 2021'de artık evrak talep ve onaylarına yetişemeyip saçma sapan çalışan, Ekim'de 0 mülakat, Kasım'da yalnızca 1 mülakat dağıtabilen KCC yüzünden, DoS evrak işlerini kaldırdı, dv22 için pilot uygulama olacak dedi. Devamı olacak ya da olmayacak diye bir açıklama yapılmadı.

• ⭐⭐

@Anıl-Elmastaşı, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera başına + koymadan 90539xxxxxx olarak submit ettim sıkıntı olur mu düzeltmeli miyim

Sorun olmaz.

• ⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Ezgi selamlar,

Çok teşekkür ederim yanıtın için 🙂 Aslında haklısın evet ama geçtiğimiz sene 6000. sıradaki bir arkadaşım formu geç doldurduğu için mülakata alınmazken 20000. başka bir arkadaşım formu erken doldurduğu için mülakat şansı elde etti. O sebeple oldukça paniğim aslına bakarsan 🙂 Hiç doğru düzgün bir istatistik doğru düzgün bir işleyiş yok anladığım kadarıyla, form için de bence riske atmasak iyi olur diye düşünüyorum ama asla erişemiyorum forma...

Fırsat oldukça az az da olsa doldurmaya çalışın.
    Belki bu sene submit tarihi önemli bile olmaz. Bunu bilemiyoruz 🤷🏻♀️ ama riske atmaya ne gerek var?

• Arkadaşlar merhaba. DS-260 formu büyük ölçüde bitti. Tek eksik pasaport numaram. Eskisinin tarihi geçtiği için dün yenisi çıkardım. Onun gelmesini beklemek mi daha iyi olur yoksa 'other travel document' seçeneğini işaretleyip daha sonra pasaport bilgilerini mail atmak mı? (Hangisi daha hızlı olursa onu yapmak isterim.)

• merhaba herkese kolay gelsin. sosyal medya hesaplarımızın hepsini yazmak zorunda mıyız? bazı kullandığım platformlarda (örn. youtube...) kullanıcı adımı bulamadım ve bir nickname sahibi değilim. facebook, instagram ve twitter yeterli olur mu? şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FlyingAllAroundWorld merhaba,

bununla ilgili resmi bir açıklama yok ne yazık ki.
    DOS ve travel states'e bununla ilgili sorularımızı yönelttik ancak henüz resmi bir cevap alamadık.
    şuan ki durumda DV2022 sürecinde uygulanan pilot eylem planı faydalı duruyor.
    ama bunun iç işleyişteki durumunu ne yazık ki bilemeyiz.
    bekleyip görmek ve her şeye hazırlıklı olmak en doğrusu.

• ⭐⭐

@MuratA, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar merhaba,

Bana DV2023 çıktı. Ancak DS-260'ı dolduramıyorum. Çoklukla "Your request cannot be processed at this time" uyarısı alıyorum. Sizde durum nedir?

Yoğunluktan dolayı oluyor. Yoğunluğun az olduğu saatlerde (gece 3 - sabah 7 gibi) deneyin.
    İnternetin hızlı olduğu yerlerde deneyin.
    Gizli sekmeden deneyin.

• ⭐⭐

@cemalkt, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

adresim 8424/12 fakat slash kabul etmiyor ne yapmam gerek ve askerliğimi er olarak yaptım ne yazmam gerekiyor ?

/ Yerine - kullanabilirsiniz. Ya da boşluk bırakın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalkt bence her şeyi bir kenara bırakıp, bu başlığın ilk iletisindeki pdf'i ve videoyu incelemeniz aynı zamanda yazılan iletileri okumanız gerek.
    sorduğunuz bütün sorular hali hazırda cevaplandı. lütfen sormadan önce en azından ilgili dökümanları inceleyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.5k

| | | |