Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@cemalkt, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba ds260 formunda adres bilgisini doldurduğum zaman bana uyarı veriyor noktalama işaretleri tarzında fakat doğru giriyorum yine olmuyor ? türkçe karakter kullanmıyorum sizce neden olabilir ? ve ben sayfayı otomatik türkçeye çeviriyorum chrome sayesinde bu sorun yaratır mı yardımcı olursanız sevinirim.

Klavye küçükken ı yazıyor ama ekranda I görüyor olabilirsiniz ya da bunun gibi hatalar.
    Klavyeyi büyük kullanın ve Türkçe karakter kullanmayın. Hatta en iyisi klavyeyi İngilizceye çevirip öyle kullanın.

• Basit sorular ama hata yapmamak için soruyorum arkadaşlar,
    DS-260 formunda "Spouse's Address" kısmına eşimle aynı adreste ikamet ettiğimiz için ilk seçenek olan "Same As Present Adress" seçeneğini seçiyorum.
    "Is your spouse immigrating to the U.S. with you?" seçeğindeki eşle beraber göç seçeneğini Yes yapıyorum.
    doğrumu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşebirkadın fiziki olarak kaldığınız yerleri sırasıyla yazmalısınız.
    aynı anda yurtta kalırkan kendi evinizde kalıyor gösteremezsiniz kendinizi.

sırasıyla bu şekilde yazarsanız sorun olmaması lazım;

10.03.2020 - 18.10.2019
    18.10.2019 - 15.11.2017
    15.11.2017 - 08.09.2016

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-AK-0 evet doğrudur.

ayrıca; bu başlığın ilk iletisindeki formu ve videoyu incelerseniz zaten bu basit sorular size sorun olmaktan çıkar. orada bütün soruların en net şekilde cevaplamıştık.

• ⭐⭐

@ozzgedenizz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan burada mülakat tarihinden önce yapmayın yazılmış o biraz kafamızı kurcaladı sadece o zaman formu yolladıktan hemen sonra evlensek 260 ı açtırıp düzenlesek bizi etkiler mi çünkü 2 seçenek var ikisi arasında kaldık

Etkiler çünkü submit tarihiniz son submit ettiğiniz tarih olacak.
    Submit tarihi dv22'de önemliydi ama öncesinde değildi. Bu sene ne olur bilmiyoruz. O yüzden süreci takipte kalıp ona göre bir rota belirleyin.

• ⭐⭐

@NINJAKEMAL, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@mhtbodur reis case numberlarla ilgili bir şey sorabilir miyim ? bu case numberlar atlayarak gidiyormuş bununla ilgili bilgin var mı? kaçar kaçar atlamış geçen senelerde? yani 1000 case numberda 100 var mı en az?

Dün de sormuştunuz bunları. Ve yine link göndermiştik. Tekrar tekrar sormadan önce size attığımız başlıkları inceleyin lütfen. Eğer takıldığınız yer olursa yine sorarsınız.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Mustafa-AK-0 evet doğrudur.

ayrıca; bu başlığın ilk iletisindeki formu ve videoyu incelerseniz zaten bu basit sorular size sorun olmaktan çıkar. orada bütün soruların en net şekilde cevaplamıştık.

Cevabınız için teşekkürler @gucarslan videoyu da izleyerek eş zamanlı olarak dolduruyorum ama videoda bu spouse kısmı bilgisi olmadığı için sorma gereği duydum.

• Form doldurmak gerçekten uğraştırıcıydı, saati falan yoktu tamamen keyfi ne zaman isterse o zaman açıldı bende. Tek tavsiyem bence hatalı sayfayı yenileyip baştan açmaya çalışmayın yani her zaman yeni bir link ile sayfaya yönlenin ve giriş yapmaya çalışın.
    Bir şey soracağım çevremde dillendi ve gitmezsem kötü hissederim. Case number 278xx yani 27K. Gitme ihtimalim çok mu düşük, bu sıralamayla ya da üstü sıralamayla gidenler varsa yazarsa sevinirim, umutsuz olmayım mı, tamamen kısmet her şey zaten formu doldurdum bu aşamadan sonra tamamen beklemek ve normal hayat akışıma dönmek benim için.
    Ayrıca adresim olmadığı için formda adresleri no available yaptım yani adres belirtmedim.

• @gucarslan Aynen bu şekilde yazdım ama sorun çıkıyor 😞 Neyse bir şekilde ayarlamaya çalışıcam. Birisi de 2 yıldan az kaldığınız yeri yazmayın demiş. Örneğin yurtta 6-7 ay kaldım. Onu yazmama gerek yokmuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayşebirkadın kısa süreli ikametlerinizi yazmanıza gerek yok evet.

• ⭐⭐

@FlyingAllAroundWorld, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Tugce-0 Bu kadar acele etmenize gerek olduğunu hiç düşünmüyorum. Panik olmayın bence. Benim numara 1000 lerde olmasına rağmen çok rahatım çünkü daha evlenicem 🙂 Haziran sonu temmuz başı gibi hem kendim hem nişanlım için doldurmayı planlıyorum. Hiç stres olmayın ben olmuyorsam bence 🙂

O kadar da rahat olmayın derim, KCC bu. Ne olacağı belli olmaz. Haziran-temmuz gibi submit etmiş 2xxx hala mülakat beklerken, Mayıs'ta submit ettiğim için 14xxx olarak birkaç hafta sonra mülakatım var.

• ⭐⭐

@cemalkt, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera son bişey daha sorabilir miyim ? ben ds260 formunu otomatik çeviri yaptırıyorum chrome sayesinde bu sorun yaratır mı ? ve klavye mi ingilizceye çevirsem faydası olur mu ? teşekkürler.

Çeviri kullanmadan doldurun. Soruların anlamları değişebiliyor. Ds260 paketinde çevirisi var soruların, oradan destek alın. Klavyeyi İngilizce'ye çevirin, karakter hatası yapmamış olursunuz.

• @gucarslan
    Hocam merhabalar öncelik özverili yardımsever yaklaşımlarınız için teşekkür ederim şahsım adına. Kafama birbşey takılıyor

Benim case number'ım 338xx lerde gidememe gibi bir durum olur mu sizce rica etsem aydınlatabilir misiniz ?

• @gucarslan Çok teşekkür ederim yardım ettiğiniz için.

• ⭐⭐

@ayşebirkadın, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan TARİHLERİM SIRASI İLE ŞÖYLE:
    08.09.2016 – 15.11.2017 ESKİ EV ADRESİ
    15.11.2017-18.10.2019 ŞUAN OTURDUĞUM EV
    18.10.2019 – 10.03.2020 YURT TARİHİM.

08.09.2016 tarihinde 16 yaşının altında mıydınız? Gün/ay olarak kaçırıyor olabilirsiniz 16yı.

• Mülakat için parayı nasıl bulabilirim önerisi olan ? Yada ne yapabilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FlyingAllAroundWorld süreci yaşamadan böyle çıkarımlar yapmamanızı tavsiye ederim 🙂
    özellikle de son üç dv sürecinde yaşananları düşündüğünüzde..

• ⭐⭐

@tohma31, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,

Foruma yeni katıldım,
    şanslıyım ki green cardı ilk başvurumda kazandım. Lakin kafamda bir kaç soru var , ben şimdi nişanlıyım 28 ağustosta düğünümüz var ve nikahı ozaman planlıyorduk.
    Lakin şimdi şartlar değişti , ds260 formunu da dolduracağım ama örnek veriyorum 1 1.5 ay sonra nikahlansak ve ozaman forumu güncellemeye kalksam , o güncellediğim tarihmi doldurduğum tarih olarak baz alacak? sizce bu durumda napmalıyım tecrübeli veya benim gibi durumda olan arkadaşlar bilgi verebilirler mi rica etsem.

Son submit tarihiniz baz alınır. Siz şimdiden kendiniz için bekar olarak formu doldurup submit edin, sonrasına sürecin gidişatına göre bakarız. Ancak formu doldurmak için evlenmeyi beklemeyin.

• ⭐⭐

@Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@frodo_2023 Ya bende son aşamaya geldim cn number la pasaport numarasının olduğu yere tam girdim numaraları tıklıyorum submit diye etmiyor sonra otomatik şekilde attı böyle saçma bir sistem yok ya vallaha

Sıfırsız yazmalısınız case numberı submit ederken.

• Merhabalar bu sene green card kazananlardanım. Ds260 formunu doldururken amerikadan bir adres istiyor green cardın yollanması için fakat yazabileceğim bir adres yok ne yapabilirim bir önerisi olan var mı acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

144

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |