Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana teşekkür ederim bilgi için güncelledim imzamı 🙂

• ⭐⭐

@misty, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, iki sorum olacak.

1. Ben lisenin ilk senesini bir kolejde, kalanın bir anadolu lisesinde okudum. OSYM sisteminde ilk sene okuduğum yer gözükmüyor. Yine de giriş çıkış zamanımı hatırlayıp girmem gerekir mi forma ?

İlk okulunuza giriş yılınızı kullanın mezun olduğunuz okulu yazarken. Yani liseniz 4 yılık olsun.

1. Yaptığım iş ile sgk'da görünen iş tanımım ayrı. Yaptığım işe göre mi doldurayım yoksa SGK'da ki iş tanımıma göre mi ? (Ki bir karşılığı yok)

Yaptığınız işi yazın.

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Merhaba, bende 1999 yılında mezun oldum ve lise 3 yıllık tabi o zaman, bunu nasıl 4 yıllık olarak ispat edebiliriz, il milli eğitimden yazımı almak gerekiyor, yapanlar nasıl ilerledi.

Teşekkürler.

Sonrasında okumaya devam ettiyseniz o okulların diplomalarını götürün.
    Devam etmesiyseniz lisenin artık 4 yıllık olduğuna dair resmi gazete yazısını götürebilirsiniz.

• Merhaba adres kısmını doldururken city kısmında eğer ille aynı isimli merkez ilçede oturuyorsak merkez mi yazmamız gerekiyor ilin ismini m

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera Cevap için teşekkür ederim.
    Sonra okumaya devam ettim ama daha sonra bıraktım okulu, meslek lisesi mezunuyum, resmi gazete ilanı dijital imazlımı olmalı ?

• @EzgiLera kısmet artık bakalım. İnşallah gelir sıra.

• ⭐⭐

@Erkan-Gürsoy, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera Cevap için teşekkür ederim.
    Sonra okumaya devam ettim ama daha sonra bıraktım okulu, meslek lisesi mezunuyum, resmi gazete ilanı dijital imazlımı olmalı ?

Bıraktığınız okuldan kapalı zarfta transkript ve kayıt olduğunuza dair belge alın.
    Geçmiş yılların talihlilerinden o şekilde yapanlar vardı, kabul edildi. Kapalı zarfta olması önemli.
    Mantık şu: 12 yıllık veya dengi bir eğitim tamamlamadıysanız zaten üniversiteye kayıt olamazdınız. Bu sayede kanıtlamış oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera Anladım teşekkür ederim.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@dilmel, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Muhtaradana konusu açılmışken sorayım. Nitekim merak ediyordum bu konuyu.

Normalde Türkiye dışındaki hiçbir ülke KKTC'yi tanımıyor. Ancak aşağıdaki haritaya göre KKTC pasaportuna kırmızı ülkeler vize istiyor. Anladığım kadarıyla bu durum pasaportu kabul ettikleri anlamına geliyor. Tanımadığı ülkenin pasaportunu nasıl tanıyor o da ayrı bir konu ya. (Griler pasaportu kabul etmiyor; yeşil olan Türkiye ise vize istemiyor.)

7e49bba7-7ff6-4c5e-a75f-4dec7fb95e0f-image.png

Sanırım göçmen vizesi için Güney Kıbrıs'a gitmek gerekiyor. Eğer yapılabiliyorsa Türkiye üzerinden almak da bir çözüm olabilir.

Evet, ulkeyi tanimasa da pasaportu kabul ediyor. Hatta ABD ve Fransa'nin yanisira Ingiltere de Kuzey Kibris pasaportunu kabul ediyordu diye hatirliyorum ama burada kirmizi ile isaretlenmemis.

Fotoğrafı Wikipedia'dan aldım. Oraya ekleyen kişinin gözünden kaçmış olabilir belki.

• ⭐⭐

@lawyer90, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba adres kısmını doldururken city kısmında eğer ille aynı isimli merkez ilçede oturuyorsak merkez mi yazmamız gerekiyor ilin ismini m

İl ismini tekrar yazabilirsiniz.

• @EzgiLera Teşekkürler

• merhaba herkese. ds260 formumu doldurdum henüz submit etmedim kontrol aşamasındayım. telefon numaramı başında alan kodu olacak şekilde mi yazmalıyım? (+90539XXXXXXX örneğin) yani alan kodu zorunlu mu acaba? şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@chucker, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba herkese. ds260 formumu doldurdum henüz submit etmedim kontrol aşamasındayım. telefon numaramı başında alan kodu olacak şekilde mi yazmalıyım? (+90539XXXXXXX örneğin) yani alan kodu zorunlu mu acaba? şimdiden teşekkürler.

Evet alan kodu ile yazın. +90 veya 0090 yazabilirsiniz.

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba herkese. ds260 formumu doldurdum henüz submit etmedim kontrol aşamasındayım. telefon numaramı başında alan kodu olacak şekilde mi yazmalıyım? (+90539XXXXXXX örneğin) yani alan kodu zorunlu mu acaba? şimdiden teşekkürler.

Ben 009053x xxx xx xx bu şekilde değil mi düzen, yani o boşlukları karakter belli olsun diye ayırdım. 🙂

• ⭐⭐

@phenex, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Ben 009053x xxx xx xx bu şekilde değil mi düzen, yani o boşlukları karakter belli olsun diye ayırdım. 🙂

Evet bu şekilde.

• Arkadaşlar merhaba,

Bana DV2023 çıktı. Ancak DS-260'ı dolduramıyorum. Çoklukla "Your request cannot be processed at this time" uyarısı alıyorum. Sizde durum nedir?

• @MuratA 4 gündür aynı problemi yaşıyorum denemediğim birşey kalmadı...

• @Tugce-0 Çok sayıda browser kullandım. Sonuç aynı. DS-260'ı bir türlü dolduramıyorum.

• @Tugce-0 Bu gün site daha rahattı sabah 7 - 7:30 sularında girdim epey doldurma şansım oldu, ardından kapandı, 5 saatlik dilimde 2 3 kez girip kaydetme şansım oldu. Askerlik sorusunun olduğu son kısımlara geldim. Sürekli giriş yapmayı deneyin bu gün çok daha hızlı dolduracağınızı düşünüyorum

Benzer Başlıklar

• 4650
  • 56
  • 296
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |