Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yigiyigi Teşekkür ederim çok sağolun .Anlaşılan beklemekten başka bir carenin ne yazık ki olmadıgı...

• İlk okul mezunu olarak kazanıp mülakata giren arkadaşların deneyimini paylaşması mümkünmü.eşim 2018 de işinden ayrıldı.satış danışmanı olarak çalışıyordu.toplamda 26 yıllık deneyimi var.

• ⭐⭐

@serayasir, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

İlk okul mezunu olarak kazanıp mülakata giten arkadaşların deneyimini paylaşması mümkünmü.eşim son beş yılda 2 yıllık satış danışmanı olarak çalıştı .aslındada bu işi 26 yıl yaptı.en son 2018 de bıraktı.

En düşük lise mezunu veya amerikanın istediği mesleklerde son 5 yılda 2 yıl is tecrubesi isteniyor

• @SkyNet, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@electronics-ege Merhaba , İş teklifi olduğunda hizmet sektörü oluyor değil mi? ve bunun için Amerikadan ilgili yerden nasıl bir yazı gerekiyor ?

Merhaba sayın @SkyNet , tesadüfen foruma girerek mesajınızı gördüm. İş teklifinin hizmet sektörü olma zorunluluğu yok, her sektör olabilir. Tam olarak yazıyı bulamayacağım ama o firma size, e- mail de atabilir veya bir A4 ün üzerine size sunacağı şartları yazar, firmasının amblemini koyar, altada adını soyadını telefonunu imzasını atar, ve bu kağıdın resmini çekip size yollar. Bu kapıdın üstünde işe ne zaman başlayacağınız, saatlik kaç dolar kazanacağınız, haftada kaç saat çalışacağınız, işinizin adı, firmanın adı(amblemi kağıt üstüne yerleştirilirse iyi olur)kısmen içeriği, bu yazının sonunda da sizin adınızı yazıp, sizi dört gözle bizimle çalışmanız için bekliyoruz tarzı bir bilgi yazısı. Firmanın sahibi ya da yetkili insan kaynakları adını soyadını tel numarasını adresi yazarak imzalayacak. Bu kadar. E mail atarsa da yine benzer şeyler.

• Merhaba arkadaşlar,
    Sizlere 11.03.2022 konsolosluk mülakatı deneyimimi paylaşmak istiyorum. Saat 10:15'te konsolosluk randevum vardı. Ankara'da yaşamam sebebiyle evimden çıkarak aracımı tunalıda bulunan paralı otoparka park ettikten sonra 5 dk'lık yürüme ile 9:45'te konsolosluğa vardım. Telefonumu arabada bıraktım ve araç anahtarı ile gittim güvenlikler anahtarın sıkıntı olmayacağını belirttiler. Araç anahtarı sıkıntı olmuyor. Erken gitmeme rağmen kapıda kimse olmadığı için içeri alındım ancak mülakat saatim gelene kadar içeride beklemem gerekti. İlk girişte 330 dolar ücreti ödedikten sonra numaramın gelmesini bekledim.

1. İlk yandığında evrak teslimindeki görevli tek tek evraklarımı istedi ve tekrar lambanın yanması için beklememi söyledi ancak numaranızı unutmamanız gerekiyor çünkü numaratör kağıdını sizden alıyorlar.
    2. Mülakat için numaram yandığında mülakatın yapılacağı yere doğru ilerledim. Standart olarak yemin ettim ve sonrasında sorular geldi. (Mülakat ingilizce olarak gerçekleşti ancak sizlere neler yaşandığını Türkçe olarak aktaracağım)
      -- Mesleğin nedir?
    • Makina Mühendisiyim.
      -- Nerede çalışıyorsun?
    • Aile işletmesinde çalışıyorum.
      -- Ne yapıyorsun birazcık açar mısın?
    • Üretim bölümünün başında duruyorum.
      -- Tamam. Amerika'da hiç tanıdığın var mı?
    • Hayır. yok.
      -- Nerede yaşamayı planlıyorsun?
    • Texsas Austin.
      -- Neden Texsas?
    • Yeni bir iş kurmak için avantajlı ve orada şirket kurmayı planlıyorum.
      -- Peki giderlerini nasıl karşılayacaksın? (banka hesabında 150 bin TL para göstermiştim.)
    • Giderken aracımı satmayı planlıyorum. Oradan yeterli kaynağı elde edeceğim.
      -- Araç modelini ve markasını söyler misin?
    • Ruhsat fotokopisi evrakların arasında var.
      -- Olsun sen söyle.
    • .......(Söyledim ve tek tek model yılına kadar not etti)
      -- Ailen sana destek sağlayacak mı giderlerin için?
    • Evet destek sağlayacaklar.
      -- Türkiye'de herhangi bir borcun ya da kredin var mı?
    • Hayır yok.
      -- Tebrikler vizenin en kısa zamanda basılarak size gönderilecek.

Sanırım banka hesabındaki hareketsizlik nedeniyle bir kuşku oluştu. Ancak parayı gönderen kişi babamdı. Her neyse biraz fazla soru soruldu gibi ancak sıkıntısız olarak vizemi aldım.

Dosya Numarasi: 2022EU6XXX
    DS-260 Gonderimi: 02/06/2021
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: 08/03/2022
    Vize Mulakati: 11/03/2022
    Vize Onayi: 11/03/2022
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @mustafa-arar

Hayırlı olsun inşallah , kısa - basit - net anlatmışsın .

Darısı başımıza diyelim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa-arar tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    sonrası için de bol şans diliyorum.

• Mülakat yerini değiştirmek için bir kural veya kısıtlama varmı. Ben mülakat yerimi değiştirmek istiyorum. Kırgısıztan bishkek düşünüyorum. Orada adres işini halladebilirim gibi geliyor. İkamet şartı falan var mı? Örneğin mülakkattan 1 hafta önce mülakat yerine gitsem olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sanaldeniz orada yasal oturum sahibi olmak zorundasınız.
    bu iletide bütün detayları aktarmıştım;

https://yesilkartforum.com/forum/post/215667

• Arkadaşlar merhaba merak ettiğim bir soru var mülakata sadece kazanan kişi mi giriyor yoksa eşi de mülakata giriyor mu?

• ⭐⭐

@ozzgedenizz, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba merak ettiğim bir soru var mülakata sadece kazanan kişi mi giriyor yoksa eşi de mülakata giriyor mu?

DS260 formuna eklediğiniz ve abdye gidecek olan gitmek isteyen herkes giriyor. Ama şart değil herkesin gitmesi. ABDye gitmek istemeyen kişi girmese de olur. Ama kazanan kişinin girmesi şart.

• @electronics-ege Teşekkür ederim .
    Resim yada taranmış şekilde olması yeterli midir? ıslak imzalı kargolanmasına ihtiyaç yok değil mi?

• @mustafa-arar Teşekkürler Mustafa Bey. Hayırlı olsun vizeniz. Gelecek planlarınızda başarılar dilerim.
    Mülakat deneyiminiz de öğretici oldu. Siz kaç kişi için o miktarı göstermiştiniz ?

• @uzaysan Biz 4 kişilik aileyiz. 3 kişinin DSde detay yazdık. Oğlum USA vatandaşı. Onun da SSN vs yazdık. Onu da mülakata götürmeyi düşünüyoruz. Zaten bırakacak kimsemiz de yok. Sorun yaşar mıyız acaba ?

• @serayasir başvuru şartlarını bilerek mi başvurdunuz.lise mezunu değilseniz ABD nin istediği puana sahip mesleğe sahip olmanız gerekiyordu.forumda bikaç kişi nasıl yaptığını bilmiyorum ama şartları taşımadığı halde vize aldığını söylüyor.bi şekilde yalan yanlış sahte belge ne olduğunu bilmiyorum bişey yapıp almışlar vize. Paranız varsa mülakatta şansınızı denersiniz

• @SkyNet formda belirttiğiniz için görmek isteyebilirler diye düşünüyorum. Doğum belgesinin orijinalini mi vereceksiniz yoksa Türkiyeden alınanı mı?

• @uzaysan teşekkür ederim 😊

• @mustafa-arar 150 bin tl ve araba mı gosterdiniz sadece?

• @kadircangokdemir 10bin dolar ve araba ne var ki şaşıracak.5-6bin dolarda araba olsa daha ne

• @yesilturk Oğlumun orjinal usa d.belgesi ve ssn ile gideriz.
    Hatta kızımızın da doğum belgesi de vardı onu da alacağım ins.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |