Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@atacan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar acil yazabilir mi bilen. Ds260 adresi sonra talimatlardaki gibi none none yazdık. Tekrar adres bulunca duzeltmek istedigimizde nasil yapiyoruz? Sıraya bir etkisi dezavantajı oluyor mu? Hiç belirtmeyip none none diyip mulakatta mi degistiriyoruz? Müsait olan biri cevaplarsa cok sevinirim.

hiçbir dezavantajı yok. mülakatta bulduğunuz adresi bildirip yazdırmanız yeterli..
    öncesinde adres bulursanız da mülakatta bildirin, formu güncellemenize gerek yok.

• Ben boşandım ve 2 çocuğum var, fakat çocuklarım şimdilik ABD ye gitmek istemiyor sonra belki gelirler. başvururken onların bilgilerini girmiştim. dS260 formu doldururken ne yapmam lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SemihPehlivan tebrikler.

• eşiniz ve sizin adınıza doldurmanız gerek DS260 formunu.
    • yoğunluktan alıyorsunuz bu hatayı, ilerleyen günlerde - saatlerde denemeye devam edin.
    • sonuçları öğrendiğiniz numara, evet.
  • ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

• Merhaba.

Tam bu sıralar taşınmak zorundayım. DS260 formuna şu anki adresi yazmam sorun olur mu? Yoksa 1 ay bekleyip taşınınca mı doldurmam daha doğru olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ayhan2023 öz ya da evlat edinmiş olduğunu bütün çocuklarınızı, kendi DS260 formunda belirtmeniz gerek. abd'ye gelecek olsun ya da olmasın..

edit: tavsiyem onlar için de DS260 formu doldurun, belki sonradan fikriniz değişir ve gelmeleri gerekir.

• @Ayhan2023 dostum sen gidecekmiş gibi bilgileri gir. Bakarsın karar değiştirirler. Onların mülakata girmemesi de sorun çıkarmaz ...

• @pensieve teknik olarak other travel documents seçeneğini seçerek formda ilerleyebilir ve ds260 formunuzu submit edebilirsiniz, ama DV2023 süreci başladığında şayet kcc tekrar evrak talep sistemine başlarsa ve sizin ds260 formunuzda geçerli bir pasaportunuz yoksa, ds260 formunuzu açtırıp pasaport ekleme ihtimaliniz olabilir. Budaerken yaptığınız submit tarihini bozma ihtimali var. Gelecek biraz belirsiz ve net tavsiyeler vermemizi engelliyor belkide ds260 formunu açtırmadan kcc ye gönderdiğiniz evraklar kabul edilecek bilemiyoruz. Bu sebeplerden dolayı karar ve risk sizin önünüzde iki seçenek var
    1-Other travel documents seçeneğini seçip formu submit edeceksiniz
    2-Pasaport için nvi de en yakın tarihli randevuyu alıp pasaport başvurusu yapıp kapıdan çıktığınız gibi 199 u arayıp pasaporta acil ihtiyacınız olduğu notunu aldıracaksınız
    Süreçte bol şans, şans sizinle olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emreaydıner, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

tebrikler.

Öncelikle bu sene Haziran ayında Work and travel için Amerikaya gideceğim ve 17 Ekimde dönüşüm var.

DS-260 formunu doldurup göndersem green card mülakatı tarihi ile benim amerikada olduğum tarihlerin çakışma ihtimali var mı? Case Number'ım 25.000 lerde (Okuduğum kadarıyla mülakatlar 1 Ekim 2022 itibarıyla başlıyor.)

çakışma ihtimalı çok ama çok düşük. numaranız o tarihe kadar zaten cutoff içinde olmaz.

Bir de formu doldururken o anki güncel bilgileri girmem gerekli değil mi. Yani önümüzdeki ay Amerikaya gideceğim ama daha önce Amerikaya gittiniz mi sorusuna hayır demem gerekli sanırım değil mi?

doldururken abd'ye gitmediyseniz evet, NO demelisiniz.

Bir de adres kısmını şu an için nasıl yapmam gerekiyor? Boş bıraksam herhangi bir sorun yaşar mıyım. (Mülakat tarihine kadar bir adres bulabilirim.)

hayır yaşamazsınız. eğer abd'de bir adresiniz yoksa NOT CLEAR YET yeazıp mülakatta bildirebilirsiniz.

• @gucarslan Cevabiniz icin tesekkur ederim adres sorununu halledince ds-260 gondericem

• @vecihi tebrik ederim, yaşadığınız ülkede oturum sahibimisiniz ve ülkedeki ABD konsolosluğu ülkede yaşayan hangi statüdeki kazananlara vize mülakatı veriyor, bunları bilmemiz iyi olur. Bu soruların cevabını konsolosluğa e-mail atarak çok rahat öğrenebilirsiniz.Süreçte bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmet_ formu doldururken nerede ikamet ediyorsanız onu yazın, hiçbir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hokkabaz36 eğer bahsettiğiniz abd adresi ise hiç beklemeyin, mülakatta bildirirsiniz.

• @vecihi hiçbir sorun olmaz isterseniz mülakat yerinizi Ankarada seçebilirsiniz, tercih sizin ama mümkünse İrlandada yaşamınıza devam edin.Benim şahsi tavsiyem bunlardır

• @Aleister pandemi harici verilere baktığımızda rahat geleceğini düşünüyorum. muhtemelen marttan sonra mülakat olacaktır.

• @Muhtaradana evet dil okulu work and study ile geldim.Ogrenciyim fakat part time calisma hakkim var. Oturum kartim.var fakat 8 aylik gecici bir oturum karti. Aslinda benim istegim Turkiyede girmek, irlandada dil okulu okurken ve calisirken Turkiyede mulakata girmek mantik li olurmu?

• @gucarslan teşekkür ederim.

• @vecihi İrlandada geçirdiğiniz süredeki adresleri parça parçada yazabilirsiniz, süreçde Ankara konsolosluğunun hızına bağlı mülakat yerinizi İrlandaya taşıma ihtimaliniz olabilir buna göre hareket edin lütfen

• @kerimcann umarım bol sabırlar

• @Darwin tebrik ederim, çok sevindim 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |