Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@stlkr ilk olarak lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın
    sorunuz için de şuan cok erken. bir an önce formunuzu doldurup sabırla beklemelisiniz.

1 ekim'de mulakatlariniz başladığında her şey netlesecektir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 

• sıralamam ilk 300 de çok heyecanlandım. bakalım süreç ben ve eşim için nasıl işliyecek.

talihli herkese kolaylıklar diliyorum.

neler yapacağım hakkında hiç bir bilgim yok araştırmak adına buradayım

• Electronic Diversity Visa Confirmation Number
    ARKADAŞLAR BU NEDİR TAM OLARAK DS 260 FORMUNU DOLDURMAK İSTİYORUM FAKAT BU İSTENİYOR.

• ds 260 forumunu doldurmaya çalışıyorum ama bu hatayı alıyorum
    Your request cannot be processed at this time.

• ds260 forumu ne zaman açılcak

• merhaba, acaba has not been selected yazısının have been randomly selected yazısına çevrilme şansı ne kadar? bazı arkadaşlar yoğunluk nedeniyle böyle olduğunu, ve daha sonra değişe bileceyini söylemişlerdi doğru mu bu?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• peki abd'deki adres için kanadayı verebilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mefsa tebrikler. lütfen ilk olarak sürecinizi imzaniza taşıyın.
    sonra da DS260 formu için bu başlığın ilk iletisini inceleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrozan tamamen yoğunluktan kaynaklı.
    sabah erken saatlerde deneyin lütfen.

• Merhaba arkadaşlar,
    Forumdaki ilk konum ve mesajım, 4. kez çekilişe katılıyorum ve şimdiye kadar tüm başvuru süreçlerim de bu forumdaki bilgilerden yararlandım, bilgilerini paylaşıp bizlere yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Yine yardımcı olabilirseniz 2 sorum var. Konu açmamak için forumda aradım ve aşağıdaki @Muhtaradana isimli arkadaşımızın alıntı yaptığım cevabını buldum ama tam olarak yeterli gelmedi, diğer sorumun cevabı da varsa kusuruma bakmayın çekilişi kazanma heyecanından sanırım diğerinin cevabını bulamadım. İleride benzer soruları olan arkadaşlarımız olursa konunun yardımı olur umarım.
    Sorularım şu şekilde,
    1-Eşim ön lisans mezunu ve şimdiye kadar gerek olmadığı için diplomasını almadık, yakında bebeğimiz olacağı için diplomayı almak için seyahat edemiyoruz. Mülakatta e-devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi yeterlimi?
    2-DS-260 formunu bebek olduktan sonramı dolduralım, yoksa en erken şekilde doldurup göndersek bebek için sonradan formu güncellesek problem çıkar mı? Açıkçası siz olsanız daha erken diyerek 2 ay daha bekleyip doğumdan sonramı formu doldurursunuz?
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Örnek bulduğum cevap,
    @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mülakat Deneyimleri

Arkadaşlar merhaba
    Yakın zamanda mülakata katılacak talihliler
    Mülakata lise diploması ile gidecekler ise mutlaka e-devletten lise mezuniyet belgesini yanlarına alsın

Üniversite eğitimine devam edip, lise diploması üniversite de olanlar da lise mezuniyet belgesini mutlaka alsın

Bazen ciddi sorunlar ortaya çıkıyor, mülakat ve sonrasında

Üniversite mezunu arkadaşlarımız lise mezuniyet belgesini e-devletten alabiliyorsa, ellerinde de lise diploması varsa birlikte götürsün(normalde üniversite diploması ve e-devletten üniversite mezuniyet belgesi yeterli ama varsa alın, sorarlarsa verirsiniz)

Üniversite diploması ile mülakata katılacak arkadaşlar, e-devletten üniversite mezuniyet belgesi alsın, e-devletten bu belgeyi kontrol edelim eğer yok ise, mezun olduğumuz üniversite yöksise e işlememiştir, bunun için üniversite ile irtibata geçip, bu işlemi gerçekleştirmelerini isteyelim

Sanırım türkiyede en çok diploma sahteciliği yapılarak mülakata gitme sorunu var, doğrulama istekleri bundan dolayı

Bu belgelerin hiç birine ihtiyaç duymadan sadece diploma aslı ile vize onayı alanlarda var
    Ama niye sıkıntı yaşama ihtimalimiz olsun ki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ako kanada, abd'de sınırları içinde olmadığı için veremezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilith666 değildir 🙂
    böyle bir durum sadece DV2012'de oldu o da çekiliş tekrar edildiği için.

• DS-260 formu doldurduğumda (Your request cannot be processed at this time.) bu sorun ile karışabiliyorum? Sizde de böyle mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrozan formunuz açık, sadece yoğunluktan erisemiyorsunuz.

• @gucarslan peki yoksa bir adresimiz ne yapmalıyız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ako şuan "not clear yet" yazabilirsiniz ama mülakata kadar bir adres bulmanız gerek.

• 1 ci başvuru ve kazandım. Sıralamam 2 binde hemen hızlıca telegram grubunuza başvurdum ve 10 dakika içinde gruba ekledi arkdaşlar çok ilgililer , sizlerin desteği ile bir kaç gün içerisinde DS-260 ı da dolduracağım. Sormak istediğim çok şey var .Kazandığımızda çıkan mektup'ta '' Vize numarası mevcut olana, her aile üyesi için eksiksiz ve geçerli bir DS-260 başvurusunda bulunana ve gerekli tüm belgelerin kopyalarını Kentucky Konsolosluk Merkezi'ne (KCC) sağlayana kadar davanız bir görüşme randevusu için planlanmayacaktır. . KCC süreçleri ve DS-260 başvuru formlarını sizin ve beraberindeki aile üyeleriniz için kabul ettikten sonra e-posta ile belge gönderme talimatlarını alacaksınız. '' bu şekilde yazıyor DS-260 formunu doldurduktan sonra ekravları yollamak için Kentucky den mail mi bekliyoruz? Şu an sevinç heyecan herşey olduğu için kafam çok karışık yanlış yerde soruyorsam'da lütfen uyarın .

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ako şuan "not clear yet" yazabilirsiniz ama mülakata kadar bir adres bulmanız gerek.

hocam adresi nasıl değiştiriyoruz, benim de adresim yok fakat sonradan adres belirleyince nasıl değiştiriyoruz ki? Sonradan değiştirmek sorun olur mu ayrıca?

• @gucarslan teşekkürler cevap için🙂

• @ayşebirkadın Merhaba, sürecinizi imzanıza taşır mısınız ? 2022 kazananı mısınız, 2023 kazananı mı anlaşılmıyor. Muhtemelen 2023 🙂 Henüz aktif olmamış olabilir. Yarın tekrar deneyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |