DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Merhaba, az once esimin randevusu geldi. Haziran 6 icin. Bir sorum var. Benim tax returnlerim 2020-2021-2022 icin yapilmisti. Ama 2023 icin erteleme almistim. Erteleme mektubum var. Ama tax suan yapsam bile transcript cikmaz. Sizce bu bir problem yaratir mi? Lutfen cevap yazin 🙂

Ikinci bir sorum da. Esim bir doz korona asisi oldu aralik ayinda. Daha once hic asisi yok. Hatirlatma dozu da olmadi. 2. Dozu da olmadi. Yarin tekrar olcak sinovac. Bu yeterli olur mu sizce?

• @ufukadiyaman sizin dq ne zamandı ?
    İmzanıza yazarsanız herkes faydalanır. Teşekkürler

• @MnAtac3106 Social security daha çabuk gelmişti. Girişimden 3 hafta kadar sonra aldım diye hatırlıyorum. Kimliğimi social security, pasaport ve Türk kimliğim ile çıkarttım. Eyaletinizin kimlik çıkarmak için kabul ettiği belgeleri kontrol edin, social security şart olmayabilir.

• @Uycleperdue 4 Nisan 2023.

• Merhaba arkadaslar, ben de 7 mayista mulakata gidenlerdenim, sureci herkes yazmis
    o yuzden tekrar yazmiyorum ama sorusu olan varsa cevaplarim.
    Bugun itibariyle pasaportumu aldim. Sizlere nacizane tavsiyem pasaport teslim adresini ev adresiniz secmeyin, evinize yakin bir sube secin. Oraya ulasinca alirsiniz hemen gidip. Ben ev adresim yapmistim fakat ptt kargo asiri kotu, Ankara'dan oldugunuz sehre geliyor ama asla dagitima cikmiyorlar, sehir ici aktarmada gozukup duruyor. Ben de kendim gittim aradim buldum postanede. Onemli bir evrak sonucta, yillarca bekledigimiz sey ama teslim alirken bile stres oluyoruz. Herkese bol sans.

• Bu ileti silindi!

• @ecom dosya numarasını veya iletiyi nasıl silebilirim bi türlü silemiyorum

• @ufukadiyaman siz f2a mısınız sonra vatandaş kısmına geçtiniz başvurunuz 6 Aralık 2021 yazıyorda

• @yasmin982 ben ir1. Kendim vatandasim. Esim rusya dogumlu turk vatandasi.

• Birsey sormak istiyorum. Bugun mulakatimiz geldi. Appointment registration yapmaya calisiyorum. Suan Case Number koydugumda yaninda is not ready for an appointment yaziyor. Bu durumu yasayan var mi? Genelde ne zaman koyuyorlar sisteme?

• @ufukadiyaman ondan uzun sürdü sevindim o zman darısı başımıza siz ve diğer arkadaşlarda mülakat tecrübelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz 😊

• @ufukadiyaman sizin DQ 2023 doğru mu?

• @ygmbx social security istiyor Orlandodayım. Vermediler ıd card bir arkadaşa 5 gün sonra vermişler social security pazartesi gelmezse gelin çıkartalım dediler ya bizim için sağlık sigortası önemli social security şart, ve dil okulu için Greencard şart bilmiyorum beklemekte fayda var.

• @Zehra-Cho evet

• @ufukadiyaman 2-3 gün beklemeniz gerekiyo tekrar deneyin normal bi durum

• @mamc, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@ecom dosya numarasını veya iletiyi nasıl silebilirim bi türlü silemiyorum

Yazdığınız iletinin sağ alt köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın. Düzenle ve sil seçenekleri var, oradan dilediğinizi seçebilirsiniz.

• @cokbekledik86 tesekkur ederim. Saglik taramasi icin mulakati aldik. Bunu da yapinca baska bir durum yok sanirim.

Arkadaslar tax konusunda kimsenin bilgisi yok mu? 2023 taxlerimi yapmadim. Uzatma yaptim. Yani yapmadim ama bekleme surecim de legal. Bu bir problem olur diyorsaniz ben baska sponsor bulup dosyama ekleyecegim. Ama yok extension aldiysan sorun olmaz diyorsaniz o zaman bu sekilde o extension mektubu ile girecem.

• Herkese merhaba, ir1 için sürecim devam etmekde dq olduğuna dair epostayı 2024 mart ayının dokunda aldım. Mülakat tarihi için beklemekteyim, bunun ne kadar sürecegine dair bir fikir edinebilmek adına tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler

• @Okan-Kars 2 max 3 ay sürüyor

• @Okan-Kars hocam biz de 1 ve 6 şubat dq’yiz henüz randevu yok. Şu sıralar uzun sürüyor. Bekliyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.2k

| | | |