Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@green01 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Dv 18 talihlisiyim. Mart ortasinda vizemi aldim, 2 Haziran tarihinde evlendim ve 26 Haziran tarihinde vizem iptal edildi( elcilik pasaportumu, vize paketimi, esimin pasaportunun fotokopisini ve evlenme cuzdani fotokopimizi istedi), esim dosyama eklendi ona da ds260 acildi. Yeni randevu tarihimiz 10 Agustos. Gelismelerden haberdar ederim.

Sürecinizle ilgili haberdar edebilir misiniz ? Benimde durumum aynı , nnceden teslim ettiğiniz belgeleri tekrardan istediler mi ? Diplomanız , mali evraklar , nüfus kayıt örnekleri , vs vs . . Yoksa sadece eşiniz için mi topladınız belgeleri .

Bu durumda belgelerin cogu guncelligini yitirecegi icin tekrardan tum belgeleri iki kisi mulakata gidiyormus gibi hazirlamaniz lazim.

Nufus kayit orneklerindeki bilgiler vs. de degismis olacak zaten. Eger saglik raporunun son tarihi yakinsa yine yeniden almalisiniz ama aynisini kullanmak isterseniz konsolosluk sorun cikarmayacaktir, fakat yine de vize tarihiniz buna gore ayarlanacak ve esinizle ayni vize son tarihine sahip olmayacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@green01 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells 25 tane falan foto bastirdim
    Ortak banka hesabi, hanima aldigim ek kart, telefon faturasi detay dokumlerim, dugun icin imzaladigim sozlesme, icinde adlarimiz yazan alyanslar, whatsapp mesaj sayisi ekrani, ailelerle fotolar, balayi otel faturasi, ucak binis kartlari hazirladim. Yeter umarim:)

gayet yeterli gorunuyor.

• @crazycells Çok teşekkürler. Gelişme olursa haber edeğim.

• Merhaba ben dv2019 talihlisiyim case number 16 binlerde, bu yararlı forumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.3 yıllık bir ilişkim var ve greencard çıktıktan sonra kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik.Ancak üniversiteden Haziran 2019da mezun oluyorum.Bu nedenle mülakkattan önce nikah işlemlerini bitirip düğünü mülakkattan sonra(haziran gibi) yapıp çıkış yapmaya karar verdik.Bununla birlikte bir arkadaşım, mülakatta aynı evde kalıp kalmadığımıza dair sorular gelebileceğini belirtti(En son gelen elektrik farurasını sormak gibi.).Dolayısıyla benim sorum şu; mülakkattan önce sadece nikah kıyıp aynı evde yaşamasak bu durum, mülakatta bize bir problem yaratır mı? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alimanstory ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba ben dv2019 talihlisiyim case number 16 binlerde, bu yararlı forumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.3 yıllık bir ilişkim var ve greencard çıktıktan sonra kız arkadaşımla evlenmeye karar verdik.Ancak üniversiteden Haziran 2019da mezun oluyorum.Bu nedenle mülakkattan önce nikah işlemlerini bitirip düğünü mülakkattan sonra(haziran gibi) yapıp çıkış yapmaya karar verdik.Bununla birlikte bir arkadaşım, mülakatta aynı evde kalıp kalmadığımıza dair sorular gelebileceğini belirtti(En son gelen elektrik farurasını sormak gibi.).Dolayısıyla benim sorum şu; mülakkattan önce sadece nikah kıyıp aynı evde yaşamasak bu durum, mülakatta bize bir problem yaratır mı? @crazycells

Cekilis sonuclarinin aciklanmasindan sonra evlenseniz bile genelde bu sorun olmuyor, su ana kadar sadece birkac kisiden evliliklerinin iyi niyetli olduguna dair belge istediler. Sizden de isteme ihtimalleri var ama ihtimal oldukca dusuk.

Eger isterlerse, elinizdeki iliskinizin koklu ve iyi niyetli oldugunu gosteren butun belgeleri gosterebilirsiniz. Bunlar su tur belgeler olabilir; fotograflar (yaptiginiz gezi, nikah, kina gecesi, dugun, balayi veya diger bulusmalara ait), ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlar...

• Çok teşekkürler @crazycells

• Merhaba arkadaslar yardımcı olabilirseniz cok sevinirim, case number 6 bin, ds260 ı zaman kazanmak acısından bekar olarak doldurduk ve yakın zamanda evlendik. Mulakat tarihi acıklandıgında ds260 ı yeniden actırıp bilgileri guncellemeyi planlıyoruz ancak nereye mail atmamız gerektigini bir turlu bulamadım, ds260 formunu nasıl actırabiliriz? Konsolosluga mı yazmamız gerekiyor? Simdiden tesekkürler

• Evet konsolosluga mail atmanız gerekiyor ayrıca burdandanda yazmanizi tavsiye ederim https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/

• Dosyanizi açtırmak içinde evlilik cüzdanını tarayıp ekte yollayın 👍

• Bir arkadaşım için soruyorum kendisi amerikan vatandaşı aynı zamanda türk vatandaşı.Kendisi burada bu yıl kız arkadaşı ile evlendi amerikan vatandaşı olarak ve konsoloslukta evlenmediler amerikan kanunlarına göre.Eşi şimdi tr de ve greencard için sıra bekliyorlar.Hangi yolları izlemesi gerekiyor evlilik belgesi olarak ne vermeleri gerekiyor buradan aldıkları ingilizce belge ile TR'de soyadını değiştirip statüsünü evli yapabilirmi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betfair39 ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Bir arkadaşım için soruyorum kendisi amerikan vatandaşı aynı zamanda türk vatandaşı.Kendisi burada bu yıl kız arkadaşı ile evlendi amerikan vatandaşı olarak ve konsoloslukta evlenmediler amerikan kanunlarına göre.Eşi şimdi tr de ve greencard için sıra bekliyorlar.Hangi yolları izlemesi gerekiyor evlilik belgesi olarak ne vermeleri gerekiyor buradan aldıkları ingilizce belge ile TR'de soyadını değiştirip statüsünü evli yapabilirmi?

Devrik cumle ve zamirlerden dolayi cevaplamadan durumdan emin olayim 🙂
    Su bilgiler dogru mu?

• ABD vatandasi arkadasiniz ABD'de kiz arkadasiyla city hall'de evlendi ve bu evliligi TC konsoloslugunda tescillemedi.
    • Esi sonra Turkiye'ye gitti?
    • I-130 basvurusunu yapip basvuruyu baslattilar ama henuz bunun disinda hicbir sey yapmadilar? (yoksa hicbir basvuru mu yapmadilar?)

Isterseniz su konudan sorulari cevaplamaya devam edelim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

• Merhaba arkadaşlar.
    Görüşme için götüreceğim nüfus kayıt örneği için
    ''Başvuru sahibinin tüm aile fertlerini içeren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’nin aslı
    ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden
    alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır. ''
    Diyor. Her aile bireyi derken kardeşlerimin dahil nüfus kayıt fotokopilerini de istiyorlar mi acaba. Vukuatlı de çıkan annem babam ve ben yeterli oluyor mu teşekkürler cevabınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raicho ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar.
    Görüşme için götüreceğim nüfus kayıt örneği için
    ''Başvuru sahibinin tüm aile fertlerini içeren Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği’nin aslı
    ve her aile bireyi için birer fotokopisi gerekmektedir. Nüfus kayıt örneğinin aslının Nüfus Müdürlüğü’nden
    alınmalı ve üzerinde Nüfus Müdürlüğü’nün kırmızı renkli damgası olmalıdır. ''
    Diyor. Her aile bireyi derken kardeşlerimin dahil nüfus kayıt fotokopilerini de istiyorlar mi acaba. Vukuatlı de çıkan annem babam ve ben yeterli oluyor mu teşekkürler cevabınız için.

Hayir, sadece kendi nufus kayit ornegini almaniz yeterli. Aile bireyleri derken, Green Card alacak her aile bireyi icin fotokopisini almanizdan bahsediliyor. Nufus kayit orneginde esiniz gorunmuyor mu?

• @crazycells .... tarihinde abd vatandaşı...... kişi ile evlenmiştir yazıyor. Not olarak.
    Ama normalde ben annem babam görünüyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raicho ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

@crazycells .... tarihinde abd vatandaşı...... kişi ile evlenmiştir yazıyor. Not olarak.
    Ama normalde ben annem babam görünüyor.

Tamamdir, o halde hicbir sorun yok 🙂

Bu arada sizin konunuz surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Oradan bilgileri alip, sorulari yine orada sormaniz en faydalisi olur 🙂

• @crazycells tamamdır çok teşekkür ederim 🙂

• @crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Bir arkadaşım için soruyorum kendisi amerikan vatandaşı aynı zamanda türk vatandaşı.Kendisi burada bu yıl kız arkadaşı ile evlendi amerikan vatandaşı olarak ve konsoloslukta evlenmediler amerikan kanunlarına göre.Eşi şimdi tr de ve greencard için sıra bekliyorlar.Hangi yolları izlemesi gerekiyor evlilik belgesi olarak ne vermeleri gerekiyor buradan aldıkları ingilizce belge ile TR'de soyadını değiştirip statüsünü evli yapabilirmi?

Su bilgiler dogru mu?

• ABD vatandasi arkadasiniz ABD'de kiz arkadasiyla city hall'de evlendi ve bu evliligi TC konsoloslugunda tescillemedi.
    • I-130 basvurusunu yapip basvuruyu baslattilar ama henuz bunun disinda hicbir sey yapmadilar? (yoksa hicbir basvuru mu yapmadilar?)

Şuan onaylattılar konsoloslukta evliliği eşide soyadını değiştirdi TR'de.
    I130 başvurusu yapıldı gönderdiler şimdi de interview için ankaradan cevap bekliyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Su bilgiler dogru mu?

Şuan onaylattılar konsoloslukta evliliği eşide soyadını değiştirdi TR'de.
    I130 başvurusu yapıldı gönderdiler şimdi de interview için ankaradan cevap bekliyorlar.

ABD Vatandasi ile ABD'de evlenip surece ABD'de devam etmek isterse su konuyu:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak/

ABD Vatandasi ile evlenip Turkiye'de surece devam etmek isterse su konuyu:

inceleyebilirsiniz...

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hosgeldin ABD Yolunda Evlilik içinde söyledi:

Merhaba,
    Greencard lottery'si sevgilime çıktı ve diyelim ki çıktıktan sonra DS260'ı göndermeden önce evlendik. Amerika'ya gittik ve ben yapamayacağımı anladım, boşanmak istedim mesela 6 ay içerisinde. Bu durumda ben boşandıktan sonra GC hakkım oluyor mu yani Amerika'da kalabiliyor muyum yoksa Türkiye'ye dönmek zorunda mıyım?

Bu durumda soyle oluyor... Green Card'lariniz tabii ki sizde kaliyor. Green Card'iniz oldugu muddetce ABD'de kalabiliyorsunuz ve yasayabiliyorsunuz ama vatandaslik basvurusu yaptiginiz zaman cekilis sonrasi evlendiginiz ve ABD'ye geldikten sonra bosandiginiz goruneceginden, dosyanizi inceleyen USCIS gorevlileri evliligi sadece kart almak icin yapip yapmadiginizi anlamaya calisiyorlar. O durumda iyi niyetli evlilik oldugunu ispatlamak (gocmenlik amaciyla yapilan sahte bir evlilik olmadigini) size kaliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |