Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @alibilen hayırlı olsun sanırım sizin dosyanızla ilgilenen servis hızlıymış bize 1 yıl oldu henüz onay alamadık

• @alibilen Merhaba Ali Bey. Öncelikle tebrik ederim. Fakat birşey dikkatimi çekti. Ben de dahil olmak üzere birçok arkadaşın onay süreci 1 sene dolmasına rağmen tamamlanmamışken sizinki 1 yıl dolmadan tamamlanmış. Sürecinizin bu şekilde daha hızlı ilerlemesi için ekstra bir işlem/talep vs. yaptınız mı yoksa doğal süreç mi bu şekilde ilerledi?

• @alibilen Merhabalar sizin dosyanız hangi servisteydi acaba ?

• Esim Ukrayna vatandasi. USCIS'e Ukrayna'da savas basladi ve Kiev'de vize mulakatina gidemeyecegiz, Ankara'da gitmek istiyoruz ve insani nedenlerle hizlandirabilir misiniz diye email yollamistim. Dosyamiz California servis merkezindeydi. Bu emailden yaklasik 1 hafta sonra basvurumuzu once Department of State'e yolladilar. Aslinda ABD icinden basvuru yapinca DOS'a yollarlar. Sanirim bizimki hizlansin diye DOS'a yolladilar. Ama ayni gun icerisinde DOS basvurumuzu tekrar California merkezine geri yolladi onlar ilgilenecekler diye ve hemen ayni gun USCIS dosyamizi onayladi. 1-2 gun sonra da NVC case olusturdu. Dosyamizin gidip gelme durumlarini bize gelen emaillerden ogrendik. Evraklari ancak hazirladik ve yarin yukleyecegiz. Son 2 haftada ayrica 2 kez evraklarin yuklenmesini hatirlatici emailler yolladilar. Gorunuse gore savas nedeniyle cok hizli bir sekilde onayladilar. Vize sinifi F21 gorunuyor.

• @alibilen Aaa anladım büyük ihtimalle özel sebepten dolayı sizin için hayırlı olsun

• @Seher-Gürel merhabalar bişey merak ediyorum başvuru yaptıktan sonra uscıs sayfasında başvurunuz alındı dışında bi yazı güncelleme oldumu sizin dosyanızda yoksa hala aynımı bizim dosyamızda aktif olarak inceleniyor yazısı var şubattan beri

• @Seher-Gürel bir yıl inanın artık gözüme çok iyimser görünüyor 18 ay oldu hiç bir gelişme yok dosyamızda sadece arada sorgulatip nerde ne durumda onu öğreniyoruz, iki yılı genelde dolduruyorlar şu ara onaylar için sadece nebraska erken onaylıyor.

• @lina Bizimki de aynı şekilde malesef.

• @ecom Nebraska'ya düşen şanslı baya ama ben kimseyi de görmedim sanki büyük oranda kişi California service center'da gibi. Ben de artık alıştım eskisi kadar kontrol etmiyorum gelişmeleri, birşey olursa mail gelir zaten diye. Ben 4-5 ay sonra belki bir gelişme olur diyordum ama siz de böyle dediğinize göre psikolojimi tekrar 1 sene sonrasına ayarlayayım en iyisi 🙂

• @Seher-Gürel iyimser tahminler bir yandan moral olurken bir yandanda hayal kırıklığı yaratıyor. Uscis en son açıkladığı 130 form onay süresini 2023 yılında 6 aya indirmeyi hedefledigini söyledi sanırım olan bize oldu bu durumda. Tarihindeki en büyük dosya birikimlerinden biriyle uğraştığı söyleniyor. elle tutulur tek veri forumdan onay alan arkadaşlar dosyası nebraskada olmayan yada herhangi bir hızlandırma talep etmeden benim bildiğim onay alanların biri 21 diğeri 23 ayda aldılar bu arkadaşlar.

• Arkadaşlar çok şükür 5 yılın sonunda 3 nisan tarihinde ben ve kızlarım Amerika’ya giriş yaptık. Şu an airbnb evinde kalıyoruz. 2 ay gibi bir süremiz var. Green card için bu adresi verdik ancak hala posta gelmedi. Sadece ilk hafta içinde benim sigorta numaram geldi. Kızlarımın hala yok. Ne kadar sürüyor bunların ulaşması bilen var mı acaba ?

• @kubra94 hiç beklemeden ssn ofisine gidin ve orda pasaportunuzun vize kısmını beyan ederek dilekçe vermiş oluyorsunuz 7 iş günü içinde gönderiyorlar greencard olayınıda bende bekliyorum 90 gün dolduktan sonra onun içinde başvuru yapıcam

• @kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar çok şükür 5 yılın sonunda 3 nisan tarihinde ben ve kızlarım Amerika’ya giriş yaptık. Şu an airbnb evinde kalıyoruz. 2 ay gibi bir süremiz var. Green card için bu adresi verdik ancak hala posta gelmedi. Sadece ilk hafta içinde benim sigorta numaram geldi. Kızlarımın hala yok. Ne kadar sürüyor bunların ulaşması bilen var mı acaba ?

Girişinizden sonra tam 3 hafta geçmiş. Ssa ofisine giderek bizzat başvuru yapmanız lazım. Ssa girişten sonra 3 hafta bekleyin diyor. Sizin sure dolmuş. 1 haftada elinizde olur, başvurudan sonra.

• @horoz çok sağolun sadece sigorta numarası için mi yoksa green card içinde mi başvuruyoruz. Bir de yanımızda belge götürmemiz gerek mi ? Gelirken bizim valizlerimiz kayboldu havayolu sayesinde şu an pasaport harici evragımız da yok. Yoksa sadece pasaport yeterli mi ?

• @Tugba, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar çok şükür 5 yılın sonunda 3 nisan tarihinde ben ve kızlarım Amerika’ya giriş yaptık. Şu an airbnb evinde kalıyoruz. 2 ay gibi bir süremiz var. Green card için bu adresi verdik ancak hala posta gelmedi. Sadece ilk hafta içinde benim sigorta numaram geldi. Kızlarımın hala yok. Ne kadar sürüyor bunların ulaşması bilen var mı acaba ?

Girişinizden sonra tam 3 hafta geçmiş. Ssa ofisine giderek bizzat başvuru yapmanız lazım. Ssa girişten sonra 3 hafta bekleyin diyor. Sizin sure dolmuş. 1 haftada elinizde olur, başvurudan sonra.

Çok sağolun. Hangi evraklar gerekli peki biliyor musunuz ?

• @kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Tugba, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Henüz gren card elinizde degil sanırım. Pasaport ile gideceksiniz. Girişte elinize herhangi kagit verildiyse onları da götürün. Ben de sizin gibi beklemiştim ve 3 hafta sonunda ssa ofise gidip bir form doldurdum. 1 haftada gelmişti.

• @kubra94 öncelikle hayırlı olsun 30 günde geldiğini biliyorum ama siz bi ofise gidip görüşün birde neden 5 yıl sürdü acaba gitmeniz

• @Tugba, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@Tugba, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Henüz gren card elinizde degil sanırım. Pasaport ile gideceksiniz. Girişte elinize herhangi kagit verildiyse onları da götürün. Ben de sizin gibi beklemiştim ve 3 hafta sonunda ssa ofise gidip bir form doldurdum. 1 haftada gelmişti.

Maalesef green card da hala gelmedi. Sadece pasaportsa oluyorsa bizim için çok güzel haber. Çok teşekkürler

• @lina, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@kubra94 öncelikle hayırlı olsun 30 günde geldiğini biliyorum ama siz bi ofise gidip görüşün birde neden 5 yıl sürdü acaba gitmeniz

Çok sağolun. Hem pandemi araya girdi hem de kızımız doğunca sürece ekledik çok uzadı

Maalesef green card da hala gelmedi. Sadece pasaportsa oluyorsa bizim için çok güzel haber. Çok teşekkürler

Ben pasaportla gitmiştim. Green card 45 gün içinde gelmez ise uscis arayarak sorun, gerekirse bulunduğunuz bölgedeki ofisten randevu talep edin. Veya en kısa yokunu once deneyin. Bu adresten kartınızı teslim almadığınızı bildirin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |