Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Esra-Esra bu tercümanlar yazılı sınava girerken mi gerekecek bende Pensilvanyadayım ve ücret belirttiler mi ?

• @emirgenco Onu da sordum; yazılı sınava tercümanla girebilirsiniz ama uygulamaya alamayız dediler. Sadece görevli ve aday oluyomuş uygulamada. Fakat testten önce tercümanınızla pratik yapabilirsiniz. Ben henüz girmedim GC yeni geldi. Ücreti sormadım ama küçük rakamlar oldugunu biliyorum sadece ne gerektiğini sordum onlar da:

• Sosyal Güvenlik Kartı
    • 2 ikamet belgesi
    • Aşağıdakilerden biri:
      • Daimi İkamet kartı I-551 (Yeşil Kart)
      • I-551 Damgalı Pasaport
      • Makine Okunabilir Göçmen Vizesi
      • Yeniden Giriş İzni I-327

18 yaş ve üzeri Adaylar için İkamet Belgesi için Kabul Edilebilir Belge Listesi

• Vergi kayıtları
    • Kira sözleşmeleri
    • İpotek belgeleri
    • W-2 Formu
    • Güncel faturalar (su, gaz, elektrik, kablo vb.)

bunlarmış. İstediğiniz soruyu sorabilirsiniz kuruma. Mailimi ingilizce yazdığım halde translate kullanıp Türkçe cevap verdiler.

• ⭐⭐

@Esra-Esra harika peki ben henüz evlenmedim bakalım. İlerde lazım olacak ehliyetim var ama Türk ehliyeti öyle kullanıyorum suanlık 🙂
    Cevap için çok sağolun. Biraz kafam karıştı ama olsun

• @emirgenco niçin kafanız karıştı? Ben karışık anlattım sanırım. Benim de Türk ehliyetim var ama bi aksilik olur neden ehliyet almadın derler diye baş ağrıtmak istemiyorum. O yüzden en kısa sürede almakta fayda var.

• ⭐⭐

@Esra-Esra yani zaten usa ehliyeti almak zorundayız Türk ehliyeti ile bir yere kadar araç kullanabiliyoruz o yüzden en iyisini yapmışsınız.

• Merhaba, Austin Texas'ta ehliyet için başvuru yapacağım. Sorum şu: Evlilik sonrası soyadımda değişiklik oldu. Green cardım bekar soyadımla, yeni pasaportumda ise iki soyadım birden yazıyor. Green cardımı yenilemek için doldurmam gereken I-90 formu için $455 + $85 vermek istemiyorum şimdi (henüz iş bulamadım, yanımda getirdiğim para çok kıymetli 🙂 ). Bu durumda, hangisiyle başvurmam gerekli ve hangi soyadıma göre olacak?

Teşekkürler

• @mulus Bence passporttaki soyadlari kullanin. Greencardda yazan nasil olsa passporttaki soyadlarindan birisini kapsiyor. Problem olacagini sanmiyorum. Boylece ehliyette yazacak soyadi da passport ile ayni olacak. Greencardi daha sonra duzelttirirsiniz.

• @emirgenco yazili sinava Ohio'da girdim.

• California ve Ehliyet
    Esimin ehliyet surecini kisaca anlatmak istiyorum.
    10 Martta CA ya giris yapti. SSN gelir gelmez ehliyet icin basvurduk.
    Yazili Sinav Icin istenilen belgeler:
    -SSN'in geldigi evrak cunku ustunde evin adresi var ikametgah icin
    -Banka /yada kira dokumani isim ve yasadigi adresin oldugu
    -SSN numarasi
    -Pasaport

Yazili sinavi Turkce secti bilgisayardan ve ilk denemesinde kaldi. 3 defa arka arkaya aldiktan sonra. Tabi bu sureci sifirdan baslatti bizim icin. Eve gelip bayagi bir calisti. Ertesi gun yine gittik ve kolaylikla gecti. Burda kurallar farkli oldugu icin hafife almayin derim. 30 senedir araba kullaniyorda olsaniz kalabilirsiniz bu sinavdan calismazsaniz.

Sonra direksiyon sinavina girdi. Ordada 2 defa kaldi. En buyuk mesele bisiklet seridinde donusleri idi. Bir kopukluk orda 2 defasindada ayni egitmen girdi sinava. Ve birakti esimi. Tabi esim bana takti bu deyip durdu. Bilemiyorum artik. Bisiklet donuslerini iyi calisip bir daha girdi sinava bu sefer sansina baska egitmen cikti. Ve gecti. 10 gun icinde ehliyet ev adresinize gelir dediler ve gecici ehliyet verdiler. Boylelikle ABD ye geldikten 1 ay gecmeden ehliyetini almis oldu esim.

• ⭐⭐

@yonca_2020 sınavı Türkçe seçebileceğimizi ilk defa sizden duydum bu eyaletten eyalete değişkenlik gösteriyor mu. ?

• @emirgenco evet her eyaletin kanunlari farkli oluyor. CA'da yazili sinav alirken 35 dilden birini secebiliyorsunuz.

• ⭐⭐

@yonca_2020 harika o halde sağolun

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar benim bir kaç sorum olacaktır
    1- Ben New jersey de ehliyet alsam her eyalet de geçerli olur ehliyetim?
    2- Bende Türk ehliyeti var onla gider gitmez araba kullanabilir miyim ( yeni tip ehliyet )
    3- New Jersey e gider gitmez ehliyete başvuru yapabilir miyim?

• @yeninesiladam

1- Evet gecerli. Ama eger baska eyalete tasinirsaniz, genelde tasindiktan sonraki 2 ay icerisinde o eyaletin ehliyetini almaniz gerekiyor.

2- NJ'de Turk ehliyeti ile 1 yila kadar arac kullanabiliyorsunuz. Internette yazdigina gore!

3- Kimlik proof, adres proof ve SSN varsa, evet.

• @Sabri-FT burada tüm farklar var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Yasaklı

20 Nisan'da New York şehrinde direksiyom sınavına girip 70 puanla(tam sınırda) geçip ehliyeti aldım çok şükür. 🙂

10 yıldır araba kullanıyorum ama burada sürüş testinde biraz saçmaladım. Kalacağımı düşünüyordum ama geçtim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov tebrikler hadi bakalım yolculuk başlasın. Yepyeni bir eyalet yepyeni bir orhan bizi bekliyor. Hemen gider gitmez bu işlere başvuru yaparsın
    uber hariç olacak fakat lyft belki uber gibi ehliyet zamanı olarak kriter ister

11.jpg

22.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

virginia driver test pratik yapıyorlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |