Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle merhaba aklıma takılan bir soru olduğu sormak istiyorum nasıl aşacağımın yolunu bulamadım
    Mülakata giderken üzerime kayıtlı olan tapunun mali değerini gösteren kanıtını nereden bulabilirim yaşadığım yer küçük olduğu için herhangi bir resmî emlakçı bulunmamakta başka hangi yöntemle bu mali değeri gösteren belgeyi bulabilirim?
    bu belgenin bi örneği var mı nasıl ve ne yazması gerekiyor belgede?
    herhangi resmî bir mühür gerekiyor mu?
    mali kanıt belgesinin ve tapunun İngilizceye çevirisi gerekiyor mu?
    Mülakatta 5000$ Gösterip ek olarak bu mali kanıt belgesini göstermemiz bir sorun teşkil edermi?
    Eminim bu soruları bir çok kişi cevap aramaktadır
    Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🙏

• Herkese merhaba. Ankara büyükelçiliğinin neden görüşme dosyalarını almaktan çekindiğini bilen var mı?

• @MUSTAFA-ARAZ-1 Sorunun cevabı daha önce pek çok kez yanıtlandı. Yine de DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığının altında da bulabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@Ferary Merhaba, mesele çekinmek değil. Çekinecekleri bir konu olduğunu sanmıyorum. Ama hepimiz neden daha fazla dosya almadıklarını merak ediyoruz tabi ki. Yani sebebini kimse bilmiyor.

• ⭐⭐⭐

@MUSTAFA-ARAZ-1 Merhaba, bu işlemin resmi yolu bir köyde veya kasabada yaşıyorsanız bağlı olduğunuz il veya ilçeye gidip bir ekspertiz bulmanız. Ekspertiz raporu sorularınıza cevap olacaktır. Mülakata tapunuzun aslını ve fotokopisini de yanınızda götürürsünüz ama aslını geri almayı unutmayın.
    Ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın çünkü imzanızda süreçle ilgili hiçbir bilginiz bulunmuyor. DV sürecinizi imzanıza taşımak için tıklayın.
    Kolay gelsin.

• @Utopya evet ama daha fazla detay için sormuştum soruda belgenin içeriği hakkında

• @Programmer cevap için çok teşekkür ediyorum

• @Programmer cevabını için teşekkür ederim

• Herkese merhabalar benim mülakat deneyimim şöyle oldu;

1.Unganlar Sağlık Muayenesi Deneyimim,
    Randevu saatimden 15-20 dakika öncesinde kapıyı çalıp içeriye girdim. Biraz yoğunluk olduğundan dolayı 30 dakika kadar içeride bekledim. Daha sonra çağrıldığım da istenen evrakları teslim edip fotoğrafım webcam kamera ile fotoğrafım çekildi ve tekrardan beklemek için yerime oturdum. Biraz daha bekledikten sonra çağrıldım ve boy-kilo ölçümü yapıldı ve alt iç çamaşırım kalacak şekilde üstümü çıkartıp ameliyat önlüğü giydim. Mehmet Ungan hocam bir kaç dakika sonra gelip sigara-alkol-dövme vb. soruları sorduktan sonra tansiyonu mu ölçüp aşılarımı yaptı ve küçük bir sohbetin ardından odadan ayrılıp ilk ödememi gerçekleştirdim. Daha sonra bir kat aşağıda ki Düzen Laboratuvarına gidip önce kayıt işlemi + ödeme yapıp bir kaç dakika sonra kan verdim ve akciğer filmi çektirdim. Tekrardan yukarı çıktım ve sistemdeki son kontrollerin ardından (telefon numarası-adres-email vs.) röntgenimin onaylandığını ertesi gün 15.00-17.00 arası gelip dosyamı alabileceğimi söylediler ve ertesi gün gidip dosya mı teslim aldım.

1. Konsolosluk Mülakat Deneyimim,
      Randevu saatine 50 dakika kala konsolosluğun önündeydim ve Meşhur Kaktüs kafeye gidip bir şeyler içtim. Randevu saatime 30 dakika kala konsolosluk kapısına gittim, polis abimiz 5-10 dakika daha oyalanmam gerektiğini söyledi tam o sırada bir aile daha geldi arka sırama ve polis abimiz neyse gelin hava soğuk ve karlı sizi bekletmeyeyim, içerde beklersiniz diyerek Covid-19 formunu doldurtup bizi içeri aldı. Sıra numaramı aldıktan sonra beklemeye başladım. İlk numara yandıktan sonra pasaportumu teslim edip $330 ödeme yaptım. İkinci defa çağrıldığım zaman da mail de istenen evrakları teslim edip mülakata İngilizce gireceğimi belirttim ve 1-2 dakika bekledikten sonra numaram yandı ve Asyalı hanımefendi ile görüşmem başladı sorular şu şekildeydi;
      -Ne iş yapıyorsun?
      -Diplomanı görebilir miyim?
      -Amerika dışında bir ülke de yaşadın mı?
      _Eski pasaportunu görebilir miyim?
      -Çocuğun var mı?
      -Amerika da ne yapmayı planlıyorsun?
      -Nereye gideceksin?
      -Orada akrabaların mı var?
      -Ne kadar paran var?
      Vizeni onaylıyorum 1 hafta içinde PTT'den alacaksın kendine iyi bak!
      Teşekkür edip çıktım ve 4 gün sonra PTT'den evraklarımı imza karşılığı teslim aldım.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@veterinerbey tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, sağlık ve başarı diliyorum.

• @veterinerbey Tebrikler.

Amerikada ki yaşamınızda mutluluklar ve başarılar dilerim.

• @veterinerbey, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar benim mülakat deneyimim şöyle oldu;

Randevu saatimden 15-20 dakika öncesinde kapıyı çalıp içeriye girdim. Biraz yoğunluk olduğundan dolayı 30 dakika kadar içeride bekledim. Daha sonra çağrıldığım da istenen evrakları teslim edip fotoğrafım webcam kamera ile fotoğrafım çekildi ve tekrardan beklemek için yerime oturdum. Biraz daha bekledikten sonra çağrıldım ve boy-kilo ölçümü yapıldı ve alt iç çamaşırım kalacak şekilde üstümü çıkartıp ameliyat önlüğü giydim. Mehmet Ungan hocam bir kaç dakika sonra gelip sigara-alkol-dövme vb. soruları sorduktan sonra tansiyonu mu ölçüp aşılarımı yaptı ve küçük bir sohbetin ardından odadan ayrılıp ilk ödememi gerçekleştirdim. Daha sonra bir kat aşağıda ki Düzen Laboratuvarına gidip önce kayıt işlemi + ödeme yapıp bir kaç dakika sonra kan verdim ve akciğer filmi çektirdim. Tekrardan yukarı çıktım ve sistemdeki son kontrollerin ardından (telefon numarası-adres-email vs.) röntgenimin onaylandığını ertesi gün 15.00-17.00 arası gelip dosyamı alabileceğimi söylediler ve ertesi gün gidip dosya mı teslim aldım.

Randevu saatine 50 dakika kala konsolosluğun önündeydim ve Meşhur Kaktüs kafeye gidip bir şeyler içtim. Randevu saatime 30 dakika kala konsolosluk kapısına gittim, polis abimiz 5-10 dakika daha oyalanmam gerektiğini söyledi tam o sırada bir aile daha geldi arka sırama ve polis abimiz neyse gelin hava soğuk ve karlı sizi bekletmeyeyim, içerde beklersiniz diyerek Covid-19 formunu doldurtup bizi içeri aldı. Sıra numaramı aldıktan sonra beklemeye başladım. İlk numara yandıktan sonra pasaportumu teslim edip $330 ödeme yaptım. İkinci defa çağrıldığım zaman da mail de istenen evrakları teslim edip mülakata İngilizce gireceğimi belirttim ve 1-2 dakika bekledikten sonra numaram yandı ve Asyalı hanımefendi ile görüşmem başladı sorular şu şekildeydi;
      -Ne iş yapıyorsun?
      -Çocuğun var mı?
      -Nereye gideceksin?
      -Ne kadar paran var?
      Teşekkür edip çıktım ve 4 gün sonra PTT'den evraklarımı imza karşılığı teslim aldım.

Allahım sen konuyu biliyorsun, aminnn 🙂 Vizeniz hayırlı olsun bu arada, yeni hayatınızda başarılar.

• @veterinerbey Hocam Tebrikler, Amerika'ya giriş ve sonraki sürecinizin de sorunsuz geçmesi dileğiyle...

• ⭐⭐

@veterinerbey, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar benim mülakat deneyimim şöyle oldu;

-Ne iş yapıyorsun?
      -Çocuğun var mı?
      -Nereye gideceksin?
      -Ne kadar paran var?

Merhaba, hayırlı olsun yeni hayatınızda başarılar dilerim

• Günaydın

Pcr testi sonuçları ne kadar zamanda çıkıyor ?

• Ds260 formunu MAYIS ayında submit ettikten sonra formu açtırarak revize ettiği halde, mülakat maili alan var mı acaba...

• @sanaldeniz Ben revize edip onaylı olanlardanım. Mülakat maili bekliyorum.

• @sadıkkurtoglu Teşekkürler

• Arkadaşlar sağlık muayenesine aç mı gitmeniz gerekiyor? Kan testi denmiş şeker falan mı kontrol ediliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilmel hayır aç ya da tok farketmez. ilgili kan tahlilleri farklı testler için.
    bu arada dv mülakatı aldıysanız lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |