Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya

Aaa hayırlı olsun. Güncel market videosu istiyoruz. Oralarda enflasyon almış başını gitmiş diyorlar. İzleyip izleyip çok üzülüyoruz size.

Valla yazarken ben kendime sinir oldum 😂😂

Hatları karıştırdım @ayvalik10

@bidünya sana yazdım.

• ⭐⭐⭐

@celica, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE bir de trafik isiklari cok mantikli degil mi abi??... Bizde tam tepemizde goremiyoruz bile orada direkt karsi tarafinda duzenli gayet... 😂

Işıklar, havuzdaki bir damla sadece. Oyunda bile tadını çıkarıyoruz valla. Oohhh 😂

• @Rüştü-Gürbüz hiç bir şey kaybetmediğin gibi akıl ve ruh sağlığını korumuşsun 🙂

• Hayaller.. Son 20 gün vee..

• Cennet vatanımda yapabildiğimiz en güzel aktivite hayal kurmak artık..
    Tedavülde olan en büyük banknot 200 tl ile 4 kilo biber alabilmek 🥹

• 50 TL oldu mu biberin kilosu?? @Emtee

• @Yahya-Öztürk gecen hafta 80 tl idi.. bugün markette 50 tl ye gördüm.. 🤔😆

• @Emtee 80 TL mi 😲 nerede yaşıyorsunuz??

• ⭐⭐⭐

@bidünya

Yok yok Fatih abi bu değil

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@bidünya

Aaa hayırlı olsun. Güncel market videosu istiyoruz. Oralarda enflasyon almış başını gitmiş diyorlar. İzleyip izleyip çok üzülüyoruz size.

Valla yazarken ben kendime sinir oldum 😂😂

Hatları karıştırdım @ayvalik10

@bidünya sana yazdım.

Hahahha bu ben değilim ahh keşke ben olsaydım hemen şimdi giderdim markete😂

• @Yahya-Öztürk fındık diyarı 😆

• @Emtee Mantı, sucuk ve pastırma diyarından selamlar 😃

• Sayıyoruz , sayıyoruz, sayıyoruz.. İnsan gibi yaşama şansı kazanmamıza günler kaldı 🙂

• Arkadaşlar 2007 senesinde greencard kazandım,işlerim o dönemde pek iyi gitmiyordu,eşime greencard kazandık hadi amerikaya gidelim dediğimde verdiği cevap hiç bir yere gitmem olmuştu..
    Ben kafaya takmıştım formu doldurup randevumu aldım konsolosluktan,ama tüm talihsizlikler peşpeşe geldi sonrasında..işlerim çok bozuldu,eşimden ayrıldım..alacaklılardan kaçayım derken greencard randevuma da gidemedim haliyle 😞
    Gel zaman git zaman herşey yoluna girdi,tekrar evlendim ,çokta mutluyum..Ama amerika içimde bir uktedir kaldı..Son bir kaç senedir eşimle greencarda başvuruyoruz..
    Merak ettiğim acaba bana tekrar çıkma şansı var mı ? Yoksa randevu alıp görüşmeye gitmediğim için kara listeye mi alındım ?
    Herkese amerika yolunda başarılar diliyorum,umarım bu konuya yazan herkesin günün birinde Greencardı olur 🙂

• Neden para muhabbeti dönüyor anlamış değilim.0 tl param olsada başvururum kardeşim çekiliş değil mi sonuçta.Herkes denesin, zaten kimin kısmetiyse onu bulur. 2-3 Kişinin boş başvurusu engellemez yani. Sana çıkar numaran en sonda olur gene patlarsın. En iyisi hayırlısı. Zaten konsolosluğun istediği belli bi tutar yok adam bekardır çekiliş çıkarsa 1-2 bin dolarla görüşmeye gidecek belki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın konsolosluk kendi hükümetine daha fazla maddi yük bindirilmemesi için bu para olayına bakıyor. Uçak bileti hariç 2 bin dolar ile amerikaya indin. Bana nerede kalacaksın nasıl yemek ihtiyacını gidereceksin nasıl ayakta kalabileceğini gösteren bir yazı yazar mısın ikna edici olursa konsolosluk tamam yanlış yapıyor deriz.

• ⭐⭐⭐⭐

Sevgili @Furkan-Aydın para konusu ABD geliste ve Immigration vizesi alim oncesi yapacağınız tüm işlemler açısından önemli. Buraya körü kötüne borç harç içinde gelme durumu maceraperest olmaktan da öte. Mevcut dünya ekonomisindeki şartlar nedeniyle gelişinizi daha da zorlaştırıyor. Bu konu Türkiye’nin ekonomik durumu yanında ABD içinde aynı tehlike sinyallerini vermeye başladı. Zaten eğer bakarsan normal bir turist vizesi için bile maddi yükümlülüklerini beyan etmen gerekiyor.

Buraya geldin diyelim bir süre elinde kart olmayacak , herşeyden önemlisi daha doğru dürüst kalacak yerin olmayacak. Hızlı bir şekilde çok büyük paralar harcayarak saçma sapan yerlerde kalmak durumunda kalacaksın. Çıkmaya çalıştığın bir dağdan hızlı bir şekilde düşüşe başlayacaksın. Bu seni kahredecek , sinirlendirecek ve de herşeyden önemlisi derdini bile anlatacağın bir kişi bile olmayacak. İş eskisi gibi çok basit değil fazla karmaşık ve akıl oyunları gerektirecek kadar problemlerle dolu labirent. Öncelikle dilin olması lazım. Gelmeden çok iyi sağlam plan yapman lazım. Olmadı yapamadın kendine bir dönüş tarihi belirlemen lazım. Her şey para değil ancak bir gün daha ABD topraklarında kalabilmek için ne yazık ki bir paraya ihtiyacın var. Burada hiç kimse ve buna ABD de yaşayan akrabaların dostların dahil sana yardımcı olmayacakmış gibi plan yapman lazım. Çürük iskeleye kurulan plan çok kısa zamanda çöküyor. Forumda bir çok iyi örnek kadar ibretlik hayat hikayeleri var. Ben kendi kiralık evime Tam 3 yıl sonra geçebiliyorum. Bu süre zarfında hep oda kiraladım. Ya gücüm yetmedi yada burada sağlam temele oturmak için biraz birikim yapmak adına tutmadım. Maaşımızın yarısı artan kiraya bir kısmı artan gıda harcamalarına ufak bir kısmı nefes almak için gelecek garantimize kalıyor. Sadece Türkiye kötü durumda değil Dünyada bu yeni ekonomik düzende burası da kötü.Çalıştığın 40 saatin üzerine ya ek iş yada fazla mesai ile çalışarak burada var olabilirsin. Gelecek olan herkesin yaşanmış hayat hikayelerinden ders alması şart. Şu son 3 yılda burada iki roman birikti kendi adıma.

Herkesin güzel hikayeler yazmasını isterim Ancak gerçek hayatında ne yazık ki bir realitesi var. Sağlam basarak gelin Ama hayalinizi umutlarınızı ve moralitenizi hiç kaybetmeyin. Yeni maceraperestlere şimdiden hayırlı olsun.

• Good morning

• ⭐⭐⭐

@Ozzy-han, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Arkadaşlar 2007 senesinde greencard kazandım,işlerim o dönemde pek iyi gitmiyordu,eşime greencard kazandık hadi amerikaya gidelim dediğimde verdiği cevap hiç bir yere gitmem olmuştu..
    Ben kafaya takmıştım formu doldurup randevumu aldım konsolosluktan,ama tüm talihsizlikler peşpeşe geldi sonrasında..işlerim çok bozuldu,eşimden ayrıldım..alacaklılardan kaçayım derken greencard randevuma da gidemedim haliyle 😞
    Gel zaman git zaman herşey yoluna girdi,tekrar evlendim ,çokta mutluyum..Ama amerika içimde bir uktedir kaldı..Son bir kaç senedir eşimle greencarda başvuruyoruz..
    Merak ettiğim acaba bana tekrar çıkma şansı var mı ? Yoksa randevu alıp görüşmeye gitmediğim için kara listeye mi alındım ?
    Herkese amerika yolunda başarılar diliyorum,umarım bu konuya yazan herkesin günün birinde Greencardı olur 🙂

Kara listeye alınma diye bir şey okumadım daha önce. Kazanıp form doldurmayan, doldurup mülakata gitmeyen kim bilir kaç kişi daha vardır.

Kısaca sana tekrar çıkma ihtimali var. Ama bu sene ama 15 sene sonra orası muallak.

• 20 gün 🙂 tik tak tik tak🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |