Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @clutchshot

Öncelikle sorularınıza daha net cevap alabilmeniz için sürecinizi imzanıza taşıyın.

Şu anda DS-260 işlemeleri, uzun bir süredir dosya numarasına göre ilerliyor. An itibariyle 144XX geçildi. KCC artık evraklarla ilgilenmediği için formu işlenen bir talihli için geriye sadece mülakat maili beklemek kalıyor. Mail süreci ise sırasıyla şu şekilde ilerliyor.

1. Mail : "Your forms have been received and are currently processing."
    2. Mail: "Your DS-260 has been processed."

Ortalama 10 gün içinde ise:

1. Mail: "Your case is now current for interview processing." yanıtı alınıyor.

Bu mailin ikinciden farkı, KCC dosyayı mülakata hazır hale getirdiği için artık DS-260 formunu açmaya müsaade etmiyor, dosya transferi gibi durumlarda ilgili konsolosluğa mail atılıyor. Şu anda bu yanıtı alanlar ise CN'den bağımsız DS formunu Mayıs ayında submit edenler ve dosya numarası 14 bine kadar olanlar.

• @gucarslan ds260 submit edenlerin sayısından mülakat alan caselerin sayısını çıkartıp aşağı yukarı kac kişi kaldığını hesaplaşacağım. Tüm case nodan çıkarmaktan anlamlı sanki submit edenlerin hepsi sürece devam etmesede

• @berke1998
    İlginiz için tesekkürler.
    Dosya onayları 144xx lere gelmiş durumda bu arada

• Covid öncesi 2019 yılında Ankara, Temmuz-Eylül aylarında toplam 670 civarında dv vizesi vermiş. Tahminimce bu sene de dv'cilerin süresi Eylül sonunda dolacak diye önceliğine alarak gaza basacaklardır. Karamsarlığa kapılmadan sabırla beklemekte yarar var. Tüm mülakat bekleyen arkadaşların biran önce bekledikleri müjdeli e-mail'i almalarını dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@entropik DV2021 talihlisiydi..
    aynı zamanda DV2022'yi de kazandı ama. yani DV2021'deki sürecine devam etmiyor, sizinle birlikte DV2022 sürecine devam ediyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zimar hayır yok, sabırla mülakat beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstktlb neden bir ay sonra bekliyorsunuz ki?
    sizin yerinizde olsam her gün atardım.. illa ki ikinci maildeki cevabı verecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@The-inception onun yerine TR'deki talihli sayısını, mülakat verilmiş caselerden çıkarın %90 aynı sonuca ulaşırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@clutchshot sonraki sorularınızın cevaplanmasını istiyorsanız eğer, lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• @Ozhas evet bende case no 16 17 binlerde olup pandemiden önce mulakati haziran temmuzda gelmis bir çok kişi ile konuştum inancımı oyuzden koruyorum. Hayirlisi ile olacak bu iş. Umarım isteyen her 2022 talihlisi gidebilir

• Merhaba,
    DV-2022 talihlisiyim. DS260'ı bekar olarak doldurdum, 3 ay sonra evlendim. Sonrasında DS260 formundaki bilgilerimi güncelledim, eşim de DS260 formunu doldurdu ve ikimiz için evrakları gönderdik. Gelen mülakat davetinde 'beneficiaries' kısmında 'None' yazıyor, eşimle ilgili bir bilgi yok. Bu bir sorun mu, nasıl çözebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merhaba-merhaba ilk olarak tebrikler.
    DS260 formunu doldurduğunuz sayfaya girip doldurduğunuz formların "completed" olup olmadığını kontrol edin lütfen.

eğer "completed" statüsündeyse sonrasında, [email protected] adresine, gelen mülakat mailinizi, and-soyad ve case number bilginizi de ekleyip mail atın ve durumu anlatın.

onlardan gelecek cevaba göre hareket etmeniz gerek.
    eğer eşiniz görünmüyorsa bu ciddi bir sorun ama merak etmeyin çözülmeyecek bir durum değil.

• @The-inception Umarım dediğiniz gibi hızlanırlar. 1 haziran itibariyle tatil günlerini çıkardığımızda, geriye ortalama çalışacakları 80 iş günü kalıyor.

Bu 80 gün mülakat verilirse çok iyi değerlendirilebilir.

• @gamefry Mart'ta 15 günde 341 tane EU dosyası bitirmişlerdi. Hafta sonu tatilini saymazsak 11 günde 341 dosya. İnanıyorumki inşallah aynı performansı bir daha gösterirler hepimiz mülakat deneyimlerimizi buraya aktarırız.

• Merhabalar bana evrak isteği gelmeden evrakları gönderdim ve interview süreci ile ilgili birkaç defa email attım [email protected] adresine de hepsinde de aynı cevap geldi process aşamasında olduğunu belirttiler CN numaram 2binlerde olmasına rağmen bununla ilgili söyleyebileceğiniz ya da ne yapmam konusunda önerebileceğiniz bir şey var mıdır @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhammed-Ali-Kaplan bu kadar düşük bir cn ile bu şekilde mesaj almış olmanızın tek sebebi DS260'ı geç submit etmiş olmanız muhtemelen, başka bir açıklaması yok. peki formunuzun sistemde completed olduğuna emin misiniz, kontrol ettiniz mi?

eğer ondan sorun yoksa mail atmaya devam edin, şuan başka yapabileceğiniz bi' şey yok ne yazık ki.

• Merhabalar mayıs mülakatı bitti diye yazılmış ama okuyup anladığım mülakatlar bir ay önceden verildiği buna göre mayıs mülakatlarının nisan da verilmesi gerekmiyor mu veya ben mi yanlış biliyorum numaram 145xx lerde hâlâ at nvc diye görünüyor gelen bir mail de yok beklemedeyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasbirq son dağıtılan mülakatlar zaten mayıs ayı'nın sonuna verildi.
    dağıtılanlar da zaten nisan'dan bir kaç gün önce dağıtıldı ki bunu da nisan olarak düşünebiliriz.

şuan mülakat dağıtılmasını beklemeniz gerek, bunun dışında ne yazık ki yapacak bi' şey yok.

• @gucarslan çok teşekkür ederim ilginize herkes için hayırlısı olsun inşALLAH.

• @gucarslan eminim 26b73ee9-e718-4083-ab8b-3e821a5468e4-2022EU00002975_Muhammed_Ali_Kaplan_Ds260_Form.jpeg.JPG

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |