Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Çok teşekkür ederim. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Artık gerisi kısmet.

• Herkese selamlar, birkaç soru sormak istiyorum bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim. Ben suan Fransa'da üniversite öğrencisiyim fakat DS 260 formunu doldurmaya basladigimda mülakat yerini bir nedenle Ankara sectim normalde Paris yazıyordu çünkü gecen sene çekilişe başvurduğumda fransadaydım simdi planlarım değişti ve mülakat yerini tekrar Paris'e aldırmak istiyorum bunu nasıl değiştirebilirim?
    Son olarak, daha önce Turkiye'de üniversite okudum ama 3. sinifi bitirip Fransa'ya geçiş yaptım dolaysıyla daha önceki gördüğüm eğitimide üniversite olarak yazdım ama NO DEGREE, simdi lise bilgilerimi eklemeye gerek var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selamlar, birkaç soru sormak istiyorum bilen birileri cevaplarsa çok sevinirim. Ben suan Fransa'da üniversite öğrencisiyim fakat DS 260 formunu doldurmaya basladigimda mülakat yerini bir nedenle Ankara sectim normalde Paris yazıyordu çünkü gecen sene çekilişe başvurduğumda fransadaydım simdi planlarım değişti ve mülakat yerini tekrar Paris'e aldırmak istiyorum bunu nasıl değiştirebilirim?
    Son olarak, daha önce Turkiye'de üniversite okudum ama 3. sinifi bitirip Fransa'ya geçiş yaptım dolaysıyla daha önceki gördüğüm eğitimide üniversite olarak yazdım ama NO DEGREE, simdi lise bilgilerimi eklemeye gerek var mi?

Formu teslim ederken son asamada degistirebilirsiniz tercihinizi, ornek icin DS260 video'muzu izleyebilirsiniz.

lise ve ustu butun egitim kurumlarinin bilgileri isteniyor, neden lise bilgilerinin gerekmedigini dusunuyorsunuz?

DS260 formunu doldururken imzamdaki paketten yararlanabilirsiniz.

• @crazycells Oncelikle teşekkür ederim yardimlariniz icin. Yani universite bilgilerini girdiğim icin lise bilgilerini yazılıp yazilmayacagina kafam karisti onun icin sordum.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammetnzr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Oncelikle teşekkür ederim yardimlariniz icin. Yani universite bilgilerini girdiğim icin lise bilgilerini yazılıp yazilmayacagina kafam karisti onun icin sordum.

lise ve sonrasi butun okudugunuz okullarin bilgileri soruluyor. Hepsini yazmalisiniz.

• Merhaba, adres için yazacaktım, forumda(ABD`de) herhangi birine para verip onun adresini yazabilir miyiz? ( böyle bir uygulama yapabilir misiniz)

• Merhaba, adres için yazacaktım, forumda(ABD`de) herhangi birine para verip onun adresini yazabilir miyiz? ( böyle bir uygulama yapabilir misiniz)

• @sahingc emin değilim ama amerikadan iste.com diye bir site var size 7$ karşılığında adres temin ediyor sonrada gelen postayı size gönderiyor güvenilir bir işletme ama alışverişlerde kullanılıyor....forumdaki arkadaşlar daha iyi bilirler belki çözüm olabilir

• opal111
    Merhab ben 2019 talihlisiyim. Henuz DS 260 formumu imzalamadim birkac durumdan dolayi. Ozetlemek gerekirse;

Calistigim yerde farkli donemlerde farkli mudurlerle calistim fakat forma bir mudur ismi yazabilirim. Bunlardan hangisini yazmam gerekir.
    Ben mulakata yurt disanda katilacamgim icin hazirlamam gereken evraklardan cogunu e-devlet sitesinde indirdim. Unv. Diplomasi, adli sicil kaydi ve vukuatli nufuscuzdani kayit ornegi.. vb..Bu evraklarda islak imza olma zorunlulugu varmidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@opal111 DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

opal111
    Merhab ben 2019 talihlisiyim. Henuz DS 260 formumu imzalamadim birkac durumdan dolayi. Ozetlemek gerekirse;

Calistigim yerde farkli donemlerde farkli mudurlerle calistim fakat forma bir mudur ismi yazabilirim. Bunlardan hangisini yazmam gerekir.
    Ben mulakata yurt disanda katilacamgim icin hazirlamam gereken evraklardan cogunu e-devlet sitesinde indirdim. Unv. Diplomasi, adli sicil kaydi ve vukuatli nufuscuzdani kayit ornegi.. vb..Bu evraklarda islak imza olma zorunlulugu varmidir.

sizi en iyi taniyan ya da en uzun sureli calistiginiz muduru yazabilirsiniz.

Diplomanin orjinali ve ingilizce cevirisi gerekecek, e-devlet'i kabul etmeyeceklerdir. Diger arsiv kayitli adli sicil kaydi ve vukuatli nufus kayit ornegini e-devletten alabilirsiniz, belgeleri su an almamalisiniz. Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra gereken belgeleri toplayabilirsiniz.

• Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Formda 16 yaşından beri ikametgah adreslerini yazın denmiş. Ben üniversite'yi başka bir ilde okudum. okurken ikametgâhımı üniversitemin bulunduğu ile aldırmadım. İkametgahım Ailemin yaşadığı yerdeydi. Şu ana kadar hiçbir şekilde ikametgahımı değiştirmedim. Formda üniversitedeki adresimi yazmam lazım mı?

• @katre sizin o tarihlerde nerede olduğunuzu bilemezler zaten ama örnek olsun 2008-2012 yılları arasında bir yerde okuyup adresi eski adresiniz gosteremezsiniz sizden nerede ve ne zaman oturdunuz bilgisi isteniyor sadece adresleri hatırlamıyorsanız Google maps'in gösterdiği kader yazın. Yani neyse onu yazmaya çalışın.

• merhaba, ds260 formunu doldururken iş bilgileri kısmında işin en az iki yıllık tecrübe gerektirdiğini belirten kutucuğa ne yazmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı? bir de iş yeri değiştirme sıklığı vize onayını etkiler mi?

• Sayın @crazycells ben iki defa turistik seyehat amacıyla yurtdışına çıktım. gittiğim ilk ülkede 3 ay ikinci ülkede 1 hafta. bunları 16 yaşından sonra ikametgah adresi olarak yazıcakmıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Formda 16 yaşından beri ikametgah adreslerini yazın denmiş. Ben üniversite'yi başka bir ilde okudum. okurken ikametgâhımı üniversitemin bulunduğu ile aldırmadım. İkametgahım Ailemin yaşadığı yerdeydi. Şu ana kadar hiçbir şekilde ikametgahımı değiştirmedim. Formda üniversitedeki adresimi yazmam lazım mı?

Fiziksel olarak bulundugunuz adresleri yazin. Sadece uzun sureli kaldiginiz adresleri yazmaniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dearosemary DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba, ds260 formunu doldururken iş bilgileri kısmında işin en az iki yıllık tecrübe gerektirdiğini belirten kutucuğa ne yazmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı? bir de iş yeri değiştirme sıklığı vize onayını etkiler mi?

Bu isinizden once en az iki yil deneyim veya ozel egitim aldiysaniz "evet" diye isaretleyebilirsiniz.

Is degistirme sikligi dosyanizi etkilemez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@katre DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sayın @crazycells ben iki defa turistik seyehat amacıyla yurtdışına çıktım. gittiğim ilk ülkede 3 ay ikinci ülkede 1 hafta. bunları 16 yaşından sonra ikametgah adresi olarak yazıcakmıyım?

Hayir, bunlar kisa sureli ve gecici amacli geziler oldugundan yazmaniza gerek yok.

• Merhabalar
    bu harika siteyi oluşturanlara teşekkür ediyorum ilk olarak. Dv2019 talihlisiyim ve şu ana kadar bir çok konudaki bilgiyi buradan edindim. Formu yeni doldurmaya başlayacağım. Fakat işin içinden bir türlü nasıl çıkacağımı bilemediğim bir durum ve ek olarak sorularım olacak. Cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Sorularıma geçmeden önce durumumu kısa geçmeye çalışarak anlatayım.
    Sigorta başlangıç tarihim 1997. 2012 yılına kadar drama piyasasında çalıştım. Yaklaşık 30 dizi film ve sinema filmi.. Bu 15 YIL boyunca gösterilen sigortalılık sürem 196 GÜN. sigorta kaydı bulunan sadece 5 işyeri var. Bu işlerin arasında TRT yapımları da var ama ne yazık ki onlar bile sigorta kaydı yapmamışlar.
    Şimdi sıkıntı yaşadığım form sorusu;
    1-Daha önceki işler... Bu otuz tane işin çok büyük bir bölümünün kaydı yok. Kaydı olanlar da o kadar eski şirketler ki hala devam ediyorlar mı etseler bile beni tanıyabilecek tek bir kişi var mıdır bir muamma. Formun bu bölümünde ayrıca bu şirketlerin telefon numaraları şef ya da müdürün adı, soyadı, telefonu gibi bilgiler isteniyor. Bunlar da şu an benim için erişilmesi güç bilgiler. Şirketlerin adres, telefon numaralarını bulsam bile ne şef kalmıştır ne de şefin telefon numarası. Çünkü teknik ekip bir yapım için oluşturulur iş bitince herkes dağılır başka işlere gider.Yani benim bu işlerde çalıştığımı form üzerinden kanıtlamam çok zor gözüküyor. Ancak yapılan işlerin jeneriğine bakıldığında o işte çalıştığım anlaşılabilir. Şimdi ben bu çalıştığım işleri yazsam uydurup uydurup yazmış gibi duracak 😃 yazmasam gerçeği beyan etmemiş olacağım gerçekten ne yapayım bilemedim.Fikir verirseniz çok sevinirim. Bu konu beni biraz acıttığı için böyle uzun oldu diğer soruları mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışayım
    2- Önceki ikametgah adresleri... Şimdiye kadar üç ikametgah değiştirdim bunlardan ikisi muhtarlıklara kayıtlı. Bir tanesi bildirilmemiş. Nüfus idaresinde sadece şu an oturduğum adres gözüküyor. Adrese giriş tarihim reel tarih değil nüfus müdürlüğünün adres sistemine giriş tarihi. Yani reel 2002 kayıtta gözüken 2007 ayrıca gün ay bölümüne de doğum günümü yazmışlar 😃 önceki kaydım baktıklarında gözükmüyor fakat aile bilgileriyle ilgili bir bölümde doğduğum eve evlenerek giriş yapmışım gözüküyor 😃 forma gerçekleri mi yazayım yoksa benim için uygun görülen bilgileri mi gireyim bilemedim 😃

Çok uzadı sanki şimdilik bitireyim. Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum... Herkese kolaylıklar dilerim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar
    bu harika siteyi oluşturanlara teşekkür ediyorum ilk olarak. Dv2019 talihlisiyim ve şu ana kadar bir çok konudaki bilgiyi buradan edindim. Formu yeni doldurmaya başlayacağım. Fakat işin içinden bir türlü nasıl çıkacağımı bilemediğim bir durum ve ek olarak sorularım olacak. Cevaplayabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim. Sorularıma geçmeden önce durumumu kısa geçmeye çalışarak anlatayım.
    Sigorta başlangıç tarihim 1997. 2012 yılına kadar drama piyasasında çalıştım. Yaklaşık 30 dizi film ve sinema filmi.. Bu 15 YIL boyunca gösterilen sigortalılık sürem 196 GÜN. sigorta kaydı bulunan sadece 5 işyeri var. Bu işlerin arasında TRT yapımları da var ama ne yazık ki onlar bile sigorta kaydı yapmamışlar.
    Şimdi sıkıntı yaşadığım form sorusu;
    1-Daha önceki işler... Bu otuz tane işin çok büyük bir bölümünün kaydı yok. Kaydı olanlar da o kadar eski şirketler ki hala devam ediyorlar mı etseler bile beni tanıyabilecek tek bir kişi var mıdır bir muamma. Formun bu bölümünde ayrıca bu şirketlerin telefon numaraları şef ya da müdürün adı, soyadı, telefonu gibi bilgiler isteniyor. Bunlar da şu an benim için erişilmesi güç bilgiler. Şirketlerin adres, telefon numaralarını bulsam bile ne şef kalmıştır ne de şefin telefon numarası. Çünkü teknik ekip bir yapım için oluşturulur iş bitince herkes dağılır başka işlere gider.Yani benim bu işlerde çalıştığımı form üzerinden kanıtlamam çok zor gözüküyor. Ancak yapılan işlerin jeneriğine bakıldığında o işte çalıştığım anlaşılabilir. Şimdi ben bu çalıştığım işleri yazsam uydurup uydurup yazmış gibi duracak 😃 yazmasam gerçeği beyan etmemiş olacağım gerçekten ne yapayım bilemedim.Fikir verirseniz çok sevinirim. Bu konu beni biraz acıttığı için böyle uzun oldu diğer soruları mümkün olduğunca kısa tutmaya çalışayım
    2- Önceki ikametgah adresleri... Şimdiye kadar üç ikametgah değiştirdim bunlardan ikisi muhtarlıklara kayıtlı. Bir tanesi bildirilmemiş. Nüfus idaresinde sadece şu an oturduğum adres gözüküyor. Adrese giriş tarihim reel tarih değil nüfus müdürlüğünün adres sistemine giriş tarihi. Yani reel 2002 kayıtta gözüken 2007 ayrıca gün ay bölümüne de doğum günümü yazmışlar 😃 önceki kaydım baktıklarında gözükmüyor fakat aile bilgileriyle ilgili bir bölümde doğduğum eve evlenerek giriş yapmışım gözüküyor 😃 forma gerçekleri mi yazayım yoksa benim için uygun görülen bilgileri mi gireyim bilemedim 😃

Çok uzadı sanki şimdilik bitireyim. Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum... Herkese kolaylıklar dilerim...

Hosgeldiniz. Bu iki soru da bilgi amacli soruluyor, dolayisiyla sorulara gercek cevaplari vermelisiniz, illaki kayitlarda olan cevaplari degil.

1. Sanirim son 10 yildaki isler soruluyor, hatirladiginiz kadariyla hepsini yazmaya calisin. Eger lise ya da daha ust bir diplomaniz varsa zaten yaptiginiz islere dair herhangi bir belge istenmeyecek.
      Sizin calistiginiz zamanki adresleri, kisi isim ve telefonlarini yazabilirsiniz, hatirlamadiklarinizi fakat yazmaniz gerektigini dusunduklerinizi N/A, not available diye yazarak gecebilirsiniz.

2. Fiziksel olarak bulundugunuz ve uzun bir sure kaldiginiz adresleri yazmalisiniz. Ikametgah belgesinden olup olmamasi sorun degil, zaten boyle bir belge de gostermeyeceksiniz.

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |