Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Mandrake tam bir sene degil , 29mart TR cıkıs , 1 Subat ABD cikis olarak Lufthansa dan aldim bieti.

• Merhaba, 28 - 30 Nisan arası gidişli - 6-8 Mayıs dönüşlü İst - Miami veya İst Atlanta bilet bakıyorum, olurda benzer tarihlerde sizde uygun fiyatlı bir kampanya - bilete denk gelirseniz haber verir misiniz ?

• @AE123 Hopper uygulamasını yüklemeniz öneririm, orada dinamik fiyat takibi mümkün.

• arkadaşlar uçak biletleri ile ilgili yeni bir şey öğrendim. sizinle de paylaşmak istedim, belki birilerinin işine yarar. skyscanner sayfasından gidiş-varış havaalanlarını seçiyorsunuz, gidiş mi yoksa gidiş-dönüşmü olacak seçiyorsunuz sonra da tarih kısmına tıklayıp tüm ay seçeneğini seçiyorsunuz. orada en ucuz ay diye bir seçenek var. işte yeni öğrendiğim kısım burası. en uygun biletleri buradan görüp amerikaya (ya da istediğiniz yer neresi olursa) en uygun fiyatları görebilirsiniz. ancak deneme yapıyorum. uygun fiyat veren bir gün için uçuşları göster dediğimde o uygun fiyatlı uçuşu bulamıyorum.

• @december Merhabalar, şimdi dediğiniz işlem ile İstanbul - Chicago olarak baktığımda 24 Mayısta 5669 TL olarak görüntüledim. Ocak 2023 ten sonra uçuş göstermiyor. Yine de güzel bilgi teşekkürler. İlerde değerlendirebiliriz 🙂

• @denizci10 Valla bir an uçakta hıyar kesip dağıtan insanlar ve mola yerinde ön camları hortumla yıkanan bir boeing hayal ettim 🤣🤣

• skyscanner ile ilgili ekşide şöyle bir bilgi okudum, sözkonusu uçuşun fiyatları açıklandıktan sonraki en uyguna satılan biletinin (fi tarihinde satmış o bileti gösterdiği fiyata) o uygun şekli kalıyor aradan zaman geçince fiyatlar aslında değişiyor, artıyor ama burada hala o uygun fiyat duruyor, acaba bu sebeple mi o uygun fiyatı artık göremiyoruz. uçuş var evet ama yeni pahalı fiyatıyla yani

• @december Evet şimdi tekrar denedim. 2 kişi için 9800 TL gösterirken tekliflere ilerle diyorum ve fiyatları güncelleyip 19000 TL oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami yok ya o kadar da değildir. Star Alliance üyesiymiş sonuçta

• @denizci10 evet evet Alliance üyesiymiş ben de sonradan araştırdım baktım.
    Bu arada sizin vize de onaylanmış tebrik ederim. Hayırlısı olsun adınıza çok sevindim.
    Ben geçen sene buralarda dv2022 beklerken forum sohbetlerinde bir kaç kere denk gelmiştim. Hiçbirimize gc çıkmayınca ben B planına geçiyorum demiştin. Sanırım işler yolunda gitmiş. Umarım her şey çok çok güzel olur. Tez zamanda bize de bir yerden nasip olur inşallah bakalım.
    Bu arada net bilgi vermek istemeyebilirsin ama ortalama olarak danışmanlık ücretleri neler?

• Arkadaşlar merhaba, 1 Mayısta kısmet olursa eşimle birlikte THY ile gidişimiz var, PCR testi için 24 saat öncesinden mi test sonucu almamız gerekiyor ? Türkçe veya İngilizce vs olması fark ediyor mu, bir de illa spesifik bir labaratuarda vs mı yaptırmamız gerekiyor, normal özel hastanede yapıp sonuçlarını print olarak almamız uygun mudur?

• ⭐⭐

@AE123 öncelikle iyi yolculuklar testi maksimum uçuştan 24 saat öncesine kadar almış olmalısınız yani uçuştan 25 saat önce sonuçlanmış bir test olamaz en fazla 24 saat olabilir uçuştan 5 saat öncede alabilirsiniz 24 saati geçmemeli akabinde bana sorarsanız testi havalimanında yaptırın daha garanti Testin sonucu inglizce yada Türkçe olması önem arz etmiyor zaten THY ile gidiyorsunuz. Türkçe olabilir Önemli olan yaptırırken yurt dışı uçuşu için diyebilirsiniz gideceğiniz yer usa ise antijen testte kabul ediliyor. Hem daha ucuz hem 20 dakikada sonuçlanıyor

• @emirgenco , cevabiniz icin tesekkur ederim antijen testi duymamistim onu da arastiracagim daha cok ve ekonomikse covid e nazaran tercih edilebilinir.

• ⭐⭐

@AE123 gideceğiniz ülke neresi acaba akabinde uçuşunuza 1 yada 2 gün kala THY yi arayıp uçuş yapacağınız ülkenin güncel kısıtlamalarını tekrar öğrenin çünkü Her gün başka bir kısıtlama güncellleme geliyor

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@denizci10 evet evet Alliance üyesiymiş ben de sonradan araştırdım baktım.
    Bu arada sizin vize de onaylanmış tebrik ederim. Hayırlısı olsun adınıza çok sevindim.
    Ben geçen sene buralarda dv2022 beklerken forum sohbetlerinde bir kaç kere denk gelmiştim. Hiçbirimize gc çıkmayınca ben B planına geçiyorum demiştin. Sanırım işler yolunda gitmiş. Umarım her şey çok çok güzel olur. Tez zamanda bize de bir yerden nasip olur inşallah bakalım.
    Bu arada net bilgi vermek istemeyebilirsin ama ortalama olarak danışmanlık ücretleri neler?

Teşekkürler. Evet çok şükür şimdilik işler yolunda gidiyor. İş yerinden istifa sürecine başlıyorum yavaştan. İnşallah sizin de gönlünüzce olur her şey. Ben turist vizesi için kişi başı 900 tl verdim. Ama geçen sene fiyatıydı. Bu sene ne kadardır bilmiyorum. Şimdi de E2 sürecine başlıyorum o da yaklaşık olarak 8-10 bin dolar civarı. Ama paket fiyatı bu. Avukat, muhasebeci falan dahil. Anahtar teslim yani.

• @emirgenco, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@AE123 öncelikle iyi yolculuklar testi maksimum uçuştan 24 saat öncesine kadar almış olmalısınız yani uçuştan 25 saat önce sonuçlanmış bir test olamaz en fazla 24 saat olabilir uçuştan 5 saat öncede alabilirsiniz 24 saati geçmemeli akabinde bana sorarsanız testi havalimanında yaptırın daha garanti Testin sonucu inglizce yada Türkçe olması önem arz etmiyor zaten THY ile gidiyorsunuz. Türkçe olabilir Önemli olan yaptırırken yurt dışı uçuşu için diyebilirsiniz gideceğiniz yer usa ise antijen testte kabul ediliyor. Hem daha ucuz hem 20 dakikada sonuçlanıyor

Maalesef hatali bilgi verdin. CDC sitesindeki bilgi soyle:

The 1-day period is 1 day before the flight’s departure. The Order uses a 1-day time frame instead of 24 hours to provide more flexibility to the air passenger and aircraft operator. By using a 1-day window, test acceptability does not depend on the time of the flight or the time of day that the test sample was taken.

For example, if your flight is at 1pm on a Friday, you could board with a negative test that was taken any time on the prior Thursday.

Yani ozetleyeek olursak ucustan onceki gun yapilmis test. 24 saat zorunlulugu yok. Ama havalanin personeli ile tartismamak adina 24 saat ile sinirlandirmak mantikli.

@AE123 PCR yaptiracaksaniz turtdisi cikisi icin yaptirdiginizi belirmeniz gerek. asaport numaraniz teste isleniyor. Normal amacla yapilmis test ile ucusa kabul edilmezsiniz. Havaalninda yadayekili kurumlarda test yaptirabilirsiniz.

CDC test ile ilgili safa:
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

• @denizci10 valla dolar bazında baktığında para değil aslında. Yarın öbürgün bir imkan olursa tecrübelere dayanarak rehber olabilecek bir süreç bu sizinkisi. Hayırlısı olsun şimdiden 💪👏

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami sağolun.

• ⭐⭐

@sigmoidalmammal valla ben bu sorunu yaşadım hata ise devletin hatası testimi uçuştan önceki gün yaptırdım uçuş saatinde 26 saat olmuştu uçağa alınmayacaksınız dendi ve bir daha limanda test yaptırdım onu bi kenara bırak birde geri dönerken test yaptırdım meksikadaydım birde ülkeye girerken sorun yaşadım pasaporttaki polis giriş yaparken bile testimin 24 saati geçip geçmediğine baktı. Düşün tr pasaport kontrolünde girişte. Burada en sağlıklısı bana kalırsa limanda testi uçuştan 3 4 saat önce yaptırıp öyle gitmek

• Havalanındaki test ücreti özel hastanelerden daha farklı bir tarifede mi oluyor ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |