Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar,
    Bi gıda firmasında sevkiyat şöförüyüm. Çalıştığım şubenin müdürü daha önce Amerika'da okumuş. Gayet düzgün bi insan severim kendisini. Çoğu zaman greencard başvurusunu kimseye anlatmayan biriyim. Zaten duyan çoğu insanda ''yeaaaa o videolar kurgudur yeaaaa, o kadar iyi değildir'' Dediği için gıcık olup anlatmıyorum.

Geçenlerde bi durumdan dolayı şube müdürüm Artık üniversteni devam ettir, farklı şeyler var kafamda deyince, başvuru yaptığımı bu yüzdende 10 mayısa kadar hiç bişey planlamadığımı belirttim.

Tabii adam bilmiyor benim bu konuyu kimseye sölemediğimi... Oda kamelyada çay içerken heycan var mı felan diye sorunca. Depocu öğrendi başvuru olayını. İlk cümlesi gidemezsin almazlar nasıl gitcen oldu.

Enerji emen embesil insan tipi 🙂 Sakin bi şekilde kurayı ve sistemi anlattım.

Sonuç: 3 günde bir sırıtan s..l.k bi ifadeyle.... ''eee ne zaman gidiyon ganga amerigayaaaaa.....

YA SABIRRRRR

• @Doğaniçke, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese selamlar,
    Bi gıda firmasında sevkiyat şöförüyüm. Çalıştığım şubenin müdürü daha önce Amerika'da okumuş. Gayet düzgün bi insan severim kendisini. Çoğu zaman greencard başvurusunu kimseye anlatmayan biriyim. Zaten duyan çoğu insanda ''yeaaaa o videolar kurgudur yeaaaa, o kadar iyi değildir'' Dediği için gıcık olup anlatmıyorum.

Geçenlerde bi durumdan dolayı şube müdürüm Artık üniversteni devam ettir, farklı şeyler var kafamda deyince, başvuru yaptığımı bu yüzdende 10 mayısa kadar hiç bişey planlamadığımı belirttim.

Tabii adam bilmiyor benim bu konuyu kimseye sölemediğimi... Oda kamelyada çay içerken heycan var mı felan diye sorunca. Depocu öğrendi başvuru olayını. İlk cümlesi gidemezsin almazlar nasıl gitcen oldu.

Enerji emen embesil insan tipi 🙂 Sakin bi şekilde kurayı ve sistemi anlattım.

Sonuç: 3 günde bir sırıtan s..l.k bi ifadeyle.... ''eee ne zaman gidiyon ganga amerigayaaaaa.....

YA SABIRRRRR

Keşke aramızda kalsın yada kimseye söylemeyi düşünmüyorum umarım siz de söylemezsiniz deseymişsin kardeşim.

Bence yinede konuş şube müdürüyle. Diğer çalışanlarada bu yıl lotoyu erken yaptılar çıkmadı bana de. Konu kapansın. Yoksa dediğin gibi enerjini bitirir, çok moral bozar bu tipler

• @Doğaniçke hic dert etme her tarafimizda hatta ailemizin icinde dahi var bu tip insanlar gul gec,
    ben gidiyorum sende gelicenmi var o …neyse 🙂
    Bir hayalin varsa pesinden kosmalisin,
    İnsanlar yapamayacaklari seylerin,seninde yapamamani isterler.
    Cok dogru bir soz 😉

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   eynar eynar 
  • Yasaklı

😎 Adam yarginin vucu bulmus hali.

• Merhaba İstanbul’dan yazıyorum. Green card bekleyenlerdenim. Malum 8mayısa az kaldı size sormak istediğim sorularım var. bu kadar işlemi doğru ve eksiksiz tamamlamam çok zor. bu işlerle ilgili bir göçmenlik avukatı tutmak doğru olur mu? form ve başvurularımda bana yardımcı olur mu? çok kazıklanır mıyım? Asıl sorum. 8 Mart tarihinde onayım gelirse kaç gün içerisinde dv 260 formunu doldurmam gerekiyor hemen o an doldurmasam sorun olur mu?

• ⭐⭐

@Ht-captain sen kazanınca dv2023 greencard aşamaları sayfası ve açılacak telegram gruplarına üye olur istediğin soruyu sorarsın şimdiden dertlenme %99 ihtimalle çıkmayak, %1lik dilimde kazananlardan olman dileğiyle sen rahat ol. ✈ 🇺🇸

• @Ht-captain, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Merhaba İstanbul’dan yazıyorum. Green card bekleyenlerdenim. Malum 8mayısa az kaldı size sormak istediğim sorularım var. bu kadar işlemi doğru ve eksiksiz tamamlamam çok zor. bu işlerle ilgili bir göçmenlik avukatı tutmak doğru olur mu? form ve başvurularımda bana yardımcı olur mu? çok kazıklanır mıyım? Asıl sorum. 8 Mart tarihinde onayım gelirse kaç gün içerisinde dv 260 formunu doldurmam gerekiyor hemen o an doldurmasam sorun olur mu?

Forum bunun için var. Sorduğun sorularla ilgili bütün başlıkları aç oku. Bence avukatlık bir işlem değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ht-captain 2 gün öncesinden ben sana ve tüm foruma boş ds260 vericem sen doldur sonra kopya yapıştır yapıp sisteme yüklersin sonra e devletten belge çıktısını alacaksın sonra doctorun sitesine girip randevu alacaksın eğer bu kadar basit işlemleri yapamayacak kadar kendine güvenmiyorsan sen gitme amerikaya yazık başkaların hakkını engelleme bu üç olay zaten vizen için gerekli hareketler

• @Doğaniçke Uzun yıllardır başvururum ve ailem dahil kimseye de başvurdum demem. Sadece geçen yaz çok sevdiğim bir arkadaşıma azıcık açayım konuyu dedim. Adamın bana kurduğu ilk cümle "yapamazsınız kardeşim oralarda" oldu.
    Diyalog'un devamını yazıyorum;
    -neden yapamayalım?
    -"siz oralarda yapamazsınııııııııııızzzzzz! anında geri dönersiniz, yaşayamazsınız orada"
    -E giden nasıl gidiyor abi? yapıyor millet. Herkesin bir hikayesi var sonuçta. Neden biz de bir hikaye yazmayalım?
    -"parana yazık".

Şimdi bu diyalog'un üzerine ben bu adama ne anlatayım 🙂 kime ne paylaşayım siz söyleyin 🙂 🙂 Haa varsın gidemeyeyim, varsın hiç nasip olmasın( allah korusun tabi 🙂 ), böyle mi demen lazım..
    Bir gün olur da abd'ye gidiş için somut bir adım atarsam çevremdeki pesimist, loser, yıkık ve ruhsuz sevdiklerime sadece uçak biletini aldığım gün, ben şu gün şu saatte gidiyorum haberin olsun diyeceğim 🙂
    Enerjisizlere paylaşmayın hayallerinizi, motivasyonunuzu bozmasınlar. Boşverin nasıl yaptı diye merak etsinler 🙂 🙂

• ⭐⭐

@istanbuladami anlamıyorum ben yeni birini bile görsem merhaba greencarda başvurdum seneye gidiyorum diyorum, o derece. Sayemde 2 arkadaş daha başvurdu. Belki kültürden kaynaklanıyordur burada her ailede en az 1 kişi yurt dışında. Yani yapamazsınız da denmez gidin deneyin denir. Kimsenin kimse üzerinde hayatı hakkında söz söylemeye hakkı yok. Bu sizin hayaliniz ne kimseye söylemek zorundasınız, ne de kimseden saklamak zorundasınız. Kimsenin hayalinizi evrene olumsuzlamasina izin vermeyin. Evren duyar. Ayrıca insanlar kendilerinin başarılı olamadıkları düzene kimsenin sahip olmasını istemez. Bu forum size inanıyor. 💪🏼

• Bide, orda burdaki gibi değil çok çalıştırıyorlar diyenler var. Bunu söyleyen adam haftanın 6 günü 11 saat çalışıyor :).

• Herkese Merhaba,oncelikle forum ailesine saygilarimi sunuyorum umarim herkes hayalindekini yaşar ve mayis ayi bizim icin umutlu geçer simdiden bol şans,konuya gelirsem aslinda yazmiyacaktim mayis ayina kadar ama burada green card la alakali muhabbetleri duyunca elimden gelmedi bende bir hikayemi paylasmak isterim sizinle 🙂
    Yaklasik bundan 3 ay once calistigim bir dukkanda patronla otururken onun yurtdisindaki sohbeti acildi kendisi yaklasim 6-8 sene arasi yurtdisinda (ukrayna-rusya) da yasamis ve boyle konusurken bende aklimdan diyorumki acaba desemmi, abi ben greencard basvurdum senin fikrin nedir sormaz olsaydim hahaha 🙂
    Tepki 1 Olum yurtdisi eskidendi simdi yaramaz
    Tepki 2 olum burda gir bekcilige veya devlet memuru ol ne yapacan
    Tepki 3 Hem 3 dunya savasi cikacak gelemessin bir daha geri :)) , falan derken abi dedim sen niye falan kaldin onca zaman dedim olum o zamanlar iyiydi simdi gidilmez falan yani arkadaslar işin muhabbeti bir tarafa benim inandigim tek sey ,sadece hayallerin varsa ve yapabilecegine inaniyorsan sadece hayatini ona dogru kaydir her zaman eninde sonunda hayaline kavusursun emin ol ,ve unutma kimse greencard kazandiginda belki 10 bin dolar para gosteremicek belki kredi cekicek sanmiyorum bankanin verecegini veyahut amcasindan akrabasindan alicak ama bunlar onemli degil ,benim her zaman motive oldugum konu Musluman olmayanlar haric 🙂 Sen yolunda bulun ,takdir Allah'ın :)) herkese Bol Şansss ;))
    (Bu arada hristiyan veya baska inanclari kinamiyorum yanlis anlamayin lutfen)

• ⭐⭐

@Hokkabaz36 onca yıl neden kalmış yurtdışında patronun. O zamanlar iyiydi bir açıklama değil genel bir değerlendirme. Yani yurtdışında neden kaldığı veya kaldığı yerle alakalı açıklama yapmamış ve okları sana döndürmüş. @denizci10 Geçen sene kendisine söylenen bir söz hakkında yazmıştı. Nasıl bir cesaret gibi birşeydi sanırım o da sizin burada yaşayabilme isteğiniz asıl cesaret demişti. Kendisi ilk ağızdan belki yazar. Bence çok haklıydı.

• @Hokkabaz36, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese Merhaba,oncelikle forum ailesine saygilarimi sunuyorum umarim herkes hayalindekini yaşar ve mayis ayi bizim icin umutlu geçer simdiden bol şans,konuya gelirsem aslinda yazmiyacaktim mayis ayina kadar ama burada green card la alakali muhabbetleri duyunca elimden gelmedi bende bir hikayemi paylasmak isterim sizinle 🙂
    Yaklasik bundan 3 ay once calistigim bir dukkanda patronla otururken onun yurtdisindaki sohbeti acildi kendisi yaklasim 6-8 sene arasi yurtdisinda (ukrayna-rusya) da yasamis ve boyle konusurken bende aklimdan diyorumki acaba desemmi, abi ben greencard basvurdum senin fikrin nedir sormaz olsaydim hahaha 🙂
    Tepki 1 Olum yurtdisi eskidendi simdi yaramaz
    Tepki 2 olum burda gir bekcilige veya devlet memuru ol ne yapacan
    Tepki 3 Hem 3 dunya savasi cikacak gelemessin bir daha geri :)) , falan derken abi dedim sen niye falan kaldin onca zaman dedim olum o zamanlar iyiydi simdi gidilmez falan yani arkadaslar işin muhabbeti bir tarafa benim inandigim tek sey ,sadece hayallerin varsa ve yapabilecegine inaniyorsan sadece hayatini ona dogru kaydir her zaman eninde sonunda hayaline kavusursun emin ol ,ve unutma kimse greencard kazandiginda belki 10 bin dolar para gosteremicek belki kredi cekicek sanmiyorum bankanin verecegini veyahut amcasindan akrabasindan alicak ama bunlar onemli degil ,benim her zaman motive oldugum konu Musluman olmayanlar haric 🙂 Sen yolunda bulun ,takdir Allah'ın :)) herkese Bol Şansss ;))
    (Bu arada hristiyan veya baska inanclari kinamiyorum yanlis anlamayin lutfen)

Kardeşim boşverin insanları anlatmayı. Ben en sevdiğim arkadaşıma anlattım, yine aynı terane. Meğer büyük hayaller kurmaya başladığında insanlar ne kadar kıskanç oluyormuş.

Bu arada bir gün Alaska yazmışsın. Eminmisin 😅🤠😁

• Bizim gibi çocuklarla, aile olarak gitmeye çalışanlara verilen tepkileri varın siz düşünün arkadaşlar. Çocukların asimile olmasından tutun, işsiz parasız kalmaya, ailenin dağılmasına kadar gider... (Allah korusun)

• ⭐⭐⭐

En meşhurlardan biri de,
    "Napcan orda?"
    Bazen içimden bazen dışımdan 40 senedir yapamadıklarımı diyorum 😕

• ⭐⭐

Bu yapamayız edemeyiz kafası bizim için iyi. Yoksa başvurular daha da artar.

• @OrlandoGücü Hayallerim alaska kesinlikle belki bir gun orlando'da bulusuruz ne dersin 🙂

• @gariban Sana katiliyorum kesinlikle kendisi orada bir firmada tercumandi ve gayet iyi kazaniyordu fakat ailesi bir daha gitmesini istemedi sanirim bu yuzden benim hayallerimi torpulemek icin soylemiste olabilir 🙂

• Yasaklı

Bizim cocuklar cevabini bilen varsa verebilir mi!
    Turist vizesiyle gidilip 3 ay sonra f1 icin aos basvurusu yapildiginda vize net aliniyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |