Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Dünkü in transitler de Polonya ya gitmiş.
    Ankara neden bu kadar bekliyor acaba?

Yalnız dikkatimi çekti numaralar hep sıraya göreydi

• @gucarslan konsolosluğa email gönderdim, e devletten aldığım mezuniyet durumumu gösteren üniversite transkriptimi de koyup nasıl bi işlem yapmam gerektiğini sordum, sahip olduğum dosya numarasında bir başvuru bulamadıklarını belirten bi cevap gönderdiler ve authentication ile ilgili bir açıklama yapmadılar. authentication apostil denen şey mi acaba, bugün valilikte apostil bölümüne sordum, diplomalara aposil yapabileceklerini söylediler. bilmiyorum ne yapmalıyım

• Sayın yöneticiler telegram ana grubu ve köy kahvesi grubunda kısıtlandığımı fark ettim.Teknik sıkıntıdan dolayı mı,yoksa bir kusur mu işledim,anlayamadım.Her iki grubu her gün takip etmeye çalışıyorum,çok nadir de olsa sorum olunca soruyorum,cevabını da alıyorum,çok sağolun.

• @ayla-can çok garip bir işleyi durum var şuan ankarada. 10 ayda 350-400 mülakat verildi. CN'ye göre ilerlencek dendi ama hala buna dair bir emare yok. Herkesin dosyası neredeyse onaylı ama gene bekleme durumu söz konusu. 2 ay sonra dv 23 açıklanacak ama çoğu kişi daha mülakat alamadı. Nasıl olacak bilmiyorum.

• ⭐⭐

@gumuspsy endise etmeyin zaman her seyin ilacidir gibi bir klise laf soylemek istedim 😃 iyi aksamlar bol sanslar

• Onay maili aldıktan sonra vize randevusuna kadar beklemeli miyiz? O arada bir şey yapmak gerekiyor mu?

• @batosemo sadece beklemeniz gerekmektedir. Randevu verildikten sonra herşey başlıyor.

• Merhabalar,
    Uzun zamandır foruma giremiyorum. Telegram grubuna girmek için ne yapmak gerekiyordu?

• ⭐⭐⭐

@Aeroexpres, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar,
    Uzun zamandır foruma giremiyorum. Telegram grubuna girmek için ne yapmak gerekiyordu?

Bu konu başlığının ilk sayfasındaki 2. mesajı okumak gerekiyordu.

• Bir sorum olacak. Diyelim ki suanda atiyorum mulakat almamis ve current olan 200 tane onayli dosya olsun. Ayni zamanda Ankara 100 dosyaya daha mulakat tarihi vermek istesin. Bu 200 dosyadan 100 dosya neye gore secilecek, kim sececek (KCC mi Ankara mi)?
    Secenek 1: Case numbera gore
    Secenek 2: DS260 submission tarihine gore
    Secenek 3: Kafalarina gore
    Sorumun cevabi var midir, varsa da bu bilgi biliniyor mudur bilmiyorum tabi.

• @smartcells 🤚hocam herkese selamlar
    bende tam bu konuyu soracaktim.. benim pasaportun suresine bir yil daha var ama yeni pasaport cikartmak istiyorum; gc vizesini yeni pasaportuma basilmasi icin.. onceden okuduklarimda konsolosluga mail atma gibi seyler okumustum..
    ozaman hemen yeni pasaporta basvurup alabilir, mulakat tarihinede ikisinide goturup vizeyi yeni pasaporta bastirabilirim? Dogrumu anladim..
    Tesekkurler!

• @gumuspsy, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ayla-can çok garip bir işleyi durum var şuan ankarada. 10 ayda 350-400 mülakat verildi. CN'ye göre ilerlencek dendi ama hala buna dair bir emare yok. Herkesin dosyası neredeyse onaylı ama gene bekleme durumu söz konusu. 2 ay sonra dv 23 açıklanacak ama çoğu kişi daha mülakat alamadı. Nasıl olacak bilmiyorum.

400 kusur mülakattan sonra devamı gelir diye düşünüp sevinmiştim. Çok yanılmışım.

1 buçuk ay olacak 1 tane mülakat yok.

Ders oldu bana.

Abdye ayak basana kadar olumlu düşünmeyeceğim.

Hayal kırıklığına uğruyorum sonra.

• ⭐⭐⭐

@Mevlut-Yilmaz, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells 🤚hocam herkese selamlar
    bende tam bu konuyu soracaktim.. benim pasaportun suresine bir yil daha var ama yeni pasaport cikartmak istiyorum; gc vizesini yeni pasaportuma basilmasi icin.. onceden okuduklarimda konsolosluga mail atma gibi seyler okumustum..
    ozaman hemen yeni pasaporta basvurup alabilir, mulakat tarihinede ikisinide goturup vizeyi yeni pasaporta bastirabilirim? Dogrumu anladim..
    Tesekkurler!

Evet. 1 yıl kalmasına takılmayın. Zaten her yıl pasaport çıkartmak daha da zamlanıyor, çıkarın yeni bir 10 yıllık, kafanız uzun süre rahat etsin.
    Yenisini çıkarınca eskisini iyi muhafaza edin, mülakata ikisini götüreceksiniz çünkü. Yenisini konsolosluğa mail ile bildirirseniz iyi olur tabiki ama bildirmeden giderseniz de bir problem olmaz.

Bu arada sizin DS260 gönderme tarihiniz kaç? İmzanıza yazabilir misiniz ?

• @smartcells aynen dogru..
    duzelttim simdi..
    Sizede Hayirli olsun:)

• @Megatron Şuan hayatımda türkiye şartları altında da gerçekleştirebilecek bazı fırsatlar var ama mülakat gelmediği için herşey öyle karmaşık bir halde ki...
    En mantıklısı bu iş olmayacakmış gibi düşünüp hayata devam etmek. En mantıklı savunma mekanizması bu gibi duruyor .

• Vizesini alan arkadaşları "Kutlarım güzel bir hayatınız olmasını diliyorum."
    Ben şuan yoklama kaçağı durumundayım mülakatta askerlik durum bölgesinden sorun yaşarmıyım. Askerlik şubede akrabam var çalışan o bana kaçak gez vizeni alınca teslim olur celp dönemi beklerken uçak biletini alır gidersin hava limanında falan kimse seni tutamaz kaçak değilsin demişti ama görüyorum ki askerlik durum belgesini istiyorlar herkesten. Bu konuda bilgi tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ?

• ⭐⭐

@gumuspsy evet bu şekilde hareket ederseniz hem daha rahat zaman geçer hemde normal hayatınızdan geri kalmazsınız

• ⭐⭐⭐

@Fatih-Duman, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Vizesini alan arkadaşları "Kutlarım güzel bir hayatınız olmasını diliyorum."
    Ben şuan yoklama kaçağı durumundayım mülakatta askerlik durum bölgesinden sorun yaşarmıyım. Askerlik şubede akrabam var çalışan o bana kaçak gez vizeni alınca teslim olur celp dönemi beklerken uçak biletini alır gidersin hava limanında falan kimse seni tutamaz kaçak değilsin demişti ama görüyorum ki askerlik durum belgesini istiyorlar herkesten. Bu konuda bilgi tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi ?

E-devlet'ten askerlik durum belgesi alamıyor musunuz? Aldığınızda durumunuz için ne yazıyor orada?

• @Kompüter, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Bir sorum olacak. Diyelim ki suanda atiyorum mulakat almamis ve current olan 200 tane onayli dosya olsun. Ayni zamanda Ankara 100 dosyaya daha mulakat tarihi vermek istesin. Bu 200 dosyadan 100 dosya neye gore secilecek, kim sececek (KCC mi Ankara mi)?
    Secenek 1: Case numbera gore
    Secenek 2: DS260 submission tarihine gore
    Secenek 3: Kafalarina gore
    Sorumun cevabi var midir, varsa da bu bilgi biliniyor mudur bilmiyorum tabi.

@smartcells selamlar bu konu hakkındaki fikriniz nedir?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |