Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben de an itibariyle vize basılı pasaportumu ve zarfı teslim aldım. Forumdaki herkese yardımları ve ilgileri için teşekkür ederim. Bekleyen arkadaşlar da umarım çok yıpranmadan süreci tamamlar .Herkese bol şans!

• ⭐⭐⭐

@Rosenrot
    @imahnet
    @alpha_julliet

Sizlerin mülakatı nasıl geçti? Vizeniz onaylandı mı?

• Vizesi onaylanan arkadaşlara, Amerika'da mutlu bir gelecek diliyorum.

• Mülakat Deneyimi
    Arkadaşlar öncelikle @gucarslan @Muhtaradana @smartcells @crazycells @Sono Ezgi Hanım'a ve gruptaki herkese teşekkür etmek istiyorum. Bizlere bıkmadan usanmadan yardım ettiniz ve her sorumuza tek tek cevap verdiniz. Minnettarım 🙂 Bundan sonraki süreçte yardım edebileceğim bir konu olursa desteğe ve yardıma her zaman hazırım.
    9 Mart 2022 Saat: 08:45
    Sabah 6:30'da uyandım. Heyecan yok stres çoktu 🙂 Hazırlanıp tam 8 de taksiyle kaktüs kafeye gittim oturdum. Mülakatıma tam 45 dakika vardı. Kafede kazanan arkadaşlar vardı. (konsolosluğun içinde bol bol muhabbet etme şansı yakaladım hepsine burdan selam) 🙂 Kahvaltı ettim belgeleri kontrol ettim. Kafedeki arkadaşlarla 8:30 gibi sıraya girdik içeriye 8:53 civarı varmıştık. Kapıda üstümüzü aradılar. Covid formu doldurdum. ( benim mailden çıktı alıp doldurduğum covid formunu istemediler elimde kaldı) kapıyı geçtikten sonra hemen bir kapı daha geçip belgelerimi ve montumu x rayden geçtikten sonra ordan da çıkıp biraz ilerleyip sol tarafta olan tek kapıdan girdim. Hep bahsedildiği gibi kapıdan girer girmez soldaki bankoda görevli sırasıyla;

*Pasaportuma bir barkod yapıştırdı.
    *Vize ile ilgili yönerge kağıdı verdi.
    *Sıra numarası verdi.

Sıra numaranızı takip edin dedi. Boş koltuk bulup hemen çöktüm. İçerisi çok kalabalıktı. Önümde yaklaşık 10 kişi vardı. Sıra numarasını takip etmeye başladım.

*ilk numaram ödeme için yandı.
    Yanan bankoya gittim. Benden pasaport + 330 $ + Sıra numaramı aldı. Numaranızı takip edin evraklar için çağırılacaksınız dendi.
    *ikinci kez numaram yandı.
    Evrak teslimi için yanmıştı. Bankodaki beyefendi çok kibardı. Benden istedikleri;
    *Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
    *Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesi
    *Diploma ve fotokopisi
    *Askerlik kaydı
    *Banka dökümü ve imza sürküleri
    *Yeni adresin çıktısı
    Beyefendinin benden istemedikleri ama benim araya sıvıştırıp verdiklerim;
    *Tapu aslı ve fotokopisi, endeksadan aldığım değerleme kağıdı
    Üniversite bölümümü yanlış yazdığımı ve değiştirmek istediğimi belirttim önemli değil dedi ve öyle kaldı. Mülakatı türkçe istediğimi ingilizce kendimi rahat ifade edemediğimi söyledim.

*Numaram 3. kez yandı ve mülakat başladı.
    +Merhaba
    -Merhaba
    +Burda ne yapıyorsunuz?
    -Öğrenciyim
    +Okulunuzun ismi
    (okulumun ismi yüzünden iletişimsizlik oldu 2 kere söylemek zorunda kaldım tatmin oldumu olmadımı anlamadım)
    +okulunuzun kaç yılı kaldı?
    -2 yıllıktı bitti dedim.
    (hanımefendi türkçe konuşuyor ama beni anlayamadığını sandım. "2 yıllıktı bitti" dememin sebebi son senemdi ve devam etmeyi düşünmüyordum. "tamam" dedi geçti. Kafama da burası takıldı sonrasından bir sorun olurmu çünkü pasif öğrenciydim ve yalan beyan gibi bir durumla karşı karşıya kalmak istemem beni aydınlatırsanız sevinirim 🙂
    +Burada nerde kalıyorsun?
    -Balıkesir
    +orada hangi eyalete gideceksiniz?
    -Orlando
    +Neden?
    -Arkadaşım yaşıyor onun evinde kalacağım
    +Babanız ne iş yapıyor?
    -(söyledim ne iş yaptığını)
    +Arkadaşınız ne iş yapıyor?
    -(normal cevap)
    +Orada hangi işi yapacaksınız?
    -Garsonluk ve vasıfsız işlerde çalışacağım.
    +Vizeniz onaylandı. Pasaportunuzu 1 hafta içinde alırsınız gibi bişey dedi.
    Arkadaşlar tamamiyle doğruları söyleyin ve rahat ve güvenilir bir görüntü verin.
    *Para ile ilgili soru sorulmadı.
    *Ben bankoya geldiğimde diploma orjinali, tapu orjinali ve 330$ fişi vardı.
    *Mali kaynak olarak gösterdiğim para miktarı
    10 K USD+ 100K TL değerinde tapu

• ⭐⭐⭐

@xarivas, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Mülakat Deneyimi
    ..
    ...
    +Vizeniz onaylandı. Pasaportunuzu 1 hafta içinde alırsınız gibi .

Tebrikler, hayırlı olsun.
    Yolunuz açık, şansınız bol olsun.

• Sn @smartcells bize verilen vize ile ilk girişten sonra GC beklemeden çıktığımızda tekrar aynı vize ile GC almak için ikinci bir giriş daha yapabiliyoruz öyle değil mi? Bunun belirli bir süresi varmı?

• ⭐⭐⭐

@buokcun, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sn @smartcells bize verilen vize ile ilk girişten sonra GC beklemeden çıktığımızda tekrar aynı vize ile GC almak için ikinci bir giriş daha yapabiliyoruz öyle değil mi? Bunun belirli bir süresi varmı?

İlk girişte pasaportunuza bir damga basılacak. Bu damga GC ile aynı özelliğe sahip. Bu damganın geçerlilik süresi basıldığı andan itibaren 1 yıldır ve kart elinize geçene kadar bu damga ile istediğiniz gibi giriş çıkış yapabilrsiniz.

Fakat aktarmalı uçuşlarda bir çok havayolu çalışanı bu damgaya değil de 6 ay süresi olan vizeye baktıklarından vizenizin süresi geçmiş sanıp sorun çıkarabiliyorlar. Bu yüzden GC vizesi süresi bittikten sonra bu damga ile giriş yapmak için giderken direk uçuşları tercih edin, aktarmalı uçuşlardan kaçının.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buokcun sadece bir detay ekleyeyim, ilk giriş sonrası 1 yıl içindeki girişlerde direkt uçuş tercih edin. çünkü aktarmalı uçuşlarda bu damga diğer ülkelerce anlaşılmayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xarivas gözün aydın, tebrikler.
    abd'deki hayatında da mutluluk ve sağlık diliyorum.

yolun da bahtın da açık olsun inşallah

• ⭐⭐⭐

Bu arada dosya onaylarında KCC 103XX'lere geldi.
    Bu gece 104XX'lere ulaşmalarını bekliyoruz.

• Merhaba, bildiğim kadarıyla her yılın en az 6 ay 1 günü amerikada olmamız gerekiyor. Bu süreç 2023 de mi başlayacak acaba. Yoksa bu vizenin tarihine göre mi gidiyor? Şimdiden teşekkürler

• -Mülakat-
    10:15teki mülakata biraz geç alındık. 10:30 gibi sanıyorsam. Kaktüs cafeye telefon anahtarı bıraktık. Üstümüzdeki bütün küpe piercing ne varsa cikardik ugrasmayalim diye. Yüzüklerimizi cikarmadik esimle. Guvenlikler cok kibardı, covid formumuzu imzaladık. İlk giriste pasaportlarımızı verdik sıra numaramızı aldık, numaramızı beklemeye basladik. Numaramız yanınca cashier bolumune gidip pasaportu verip odememizi yaptik. 2.kez numara yanıncaya kadar bekledik, yandığında evraklarımızı vermeye gittik, gorevlinin soylemediklerini de sorup ver dediklerini verdim. İlişki kanıtlarımızı sordu onu da ayrıca bir dosya yapmıştım teslim ettim. Adres değişikliği yapmak istediğimizi belirtip küçük kağıda yazıp görevliye teslim ettim. Eski pasaprtum yeşildi, Amerika vizesi vardı önceden, onu da verdim. Mülakatın Türkçe olmasını tercih ettiğimizi söyledikten sonra 3.kez numaramızın yanmasını beklemeye başladık. 3.kez yandığında gittik parmak izlerimizi verdik. Mülakat İngilizce başlayınca üstelemek istemedim. Soyleyecegimizin dogruluguna dair elimizi kaldırıp yemin etmemizi istedi.
    Ben ve esim “I swear” diyerek basladik.

-how are you?
    Ben: fine and you?
    -ikimize de sordu: whats your job here? And what are you planning to do in usa?
    Ben: Im a student at Ege university my depertmant is biology. This is my last year. At first time, I can work any job. After, when I pass toefl, I want to work in lab in usa.
    Esim: Im a medical doctor. Im planning to pass usmle exams then became doctor. But first I can work anywhere.
    -where will you go in usa?
    Ben: We will go to Florida. Our friend are living there.
    -when did you meet?
    Ben:5 years ago.
    Esim: 2016
    Ben: tarihi söyledim burada.
    -where did you meet?
    Biz: We met in the university
    -when was your relationship start?
    Ben: tarihi soyledim gun ay yil olarak.
    -why did you marriage?
    Ben: we are together long time and we decided to be together in there.
    -congratulations. Your visa is approved. Enjoy your journey!

Hesaplarimizda toplamda esimle birlikte 20k $ civari gosterdik. Benim hesapta 15.200$ esimin hesabinda 4500$ ve 500€ vardi
    Cn:10k

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gülay-Levent gözünüz aydın, tebrikler.
    abd planlarından daha çok evliliğinizi merak etmiş gibi 🙂

abd'deki hayatınızda mutluluk ve başarı diliyorum.
    yolunuz açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@Gülay-Levent, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

-Mülakat-
    10:15teki mülakata biraz geç alındık. 10:30 gibi sanıyorsam.
    -congratulations. Your visa is approved. Enjoy your journey!

Cn:10k

Yeni yaşantınızda mutlulular.
    Yolunuz açık, şansınız bol olsun.

• @gucarslan mulakattan bir ay once evlilik yaptigimiz icin olsa gerek:) cok tesekkur ediyoruz 🥰

• @smartcells cok tesekkur ederiz😍🥰

• @Gülay-Levent Tebrikler arkadaşlar, yeni hayatınızda yolunuz açık olsun 🙏🏻

• @smartcells Detaylı bir anlatım yapacağım üstat; olumlu sonuçlandı benim de. Darısı mülakata girecek arkadaşların başına 🙋🏻♂

• ⭐⭐

@Rosenrot tebrikler

• @emirgenco Çok teşekkürler hocam 🙏🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |