Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Programmer Öncelikle güzel dilekleriniz için teşekkür ederim . Dediğiniz gibi hepimiz hakkında hayırlısı ne ise o olsun gönlümüzce olsun . Verdiğiniz linkten kontrol ettiğimde ''Invalid Application ID or Case Number.'' uyarısı alıyorum bir soruna işaret midir bu yoksa olağan olması gereken yazı mı mülakat öncesi ? Teşekkür ederim .

• ⭐⭐⭐

@Ozhas Merhaba. Benim de at NVC (National Visa Center - Ulusal Vize Merkezi) görünüyor. Dileğimiz bir an önce mülakat tarihi verilmesi. Ama beklemekten başka çare yok.
    Ayrıntılar için linkteki konuyu inceleyebilirsiniz.
    Vize kontrolü ve vize durumları

• ⭐⭐⭐

@tsea Merhaba, Sayın @gucarslan 'ın hazırladığı linkteki konuyu inceleyebilirsiniz. Aklınızdaki sorulara cevap olacaktır. Bir önceki cevabıma bakarsanız görebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@UzakyolSurucu Verdiğim linkten kontrol etmek istediğinizde CN olarak sıfırlar olmadan yazarsanız hata vermeyecektir. Yani sizin noyu 2022EU00016XXX bu şekilde değil de 2022EU16XXX şeklinde sıfırlar olmadan yazacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@avatar tebrikler, gözünüz aydın.
    mülakatınız Makedonya olarak görünüyor, şimdiden bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @smartcells çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏

• @avatar tebrik ederim hayırlı olsun. Ankara konsolosluğu değil galiba di mi? Hangi konsolosluk?

• @avatar Mülakata nerede gireceksiniz ?

• @gucarslan Evet Makedonya

• @Megatron Uskupte girecegim

• @Ozhas Invalid Immigrant Visa Case Number. uyarısı veriyor ben anlamadım.

• Sn. @HyperGG "visa status check" sayfasından kontrol ediyorsanız 2022EU sonrasındaki numaranıza kadar olan sıfırları kaldırarak deneyiniz lütfen.

• ⭐⭐⭐

@HyperGG, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Ozhas Invalid Immigrant Visa Case Number. uyarısı veriyor ben anlamadım.

Bu LINKten kontrol edeceksiniz.
    Bazen site bir süreliğine hata verebiliyor.

Bunun dışında Telegram kullanıyorsanız statünüzü CEAC sayfasına girmeden kontrol edebileceğiniz bir bot var..

Numaranızoı 0 olmadan giriyor enter'a basıyorsunuz size dosya statüsünü veriyor aşağıdaki örnekte olduğu gibi
    d4c4dcf5-3a46-4e67-abd0-13968d955d23-image.png

• @avatar

Cn nize baktım 20xxx çok şaşırdım.

Bi bizler kaldık heralde. Artık nasıl şanssız talihsiz isek ...

Neyse Hayırlı olsun başarılar şimdiden .

• Arkadaşlar merhaba. DV başvuru formuna eski pasaportla başvurmuştum fakat onun süresi bitince yeni pasaport çıkarttım. Başka bir yere taşındığımızdan dolayı ne yazık ki eski pasaportumu kaybettim. Bu durumda ne yapmam gerektiğini sorduğumda ''pasaport explanation'' adlı bir dosya içine eski pasaportumun kaybolduğunu açıklayan bir metin yazmam söylenmişti. Bende buna ek olarak kaybolan pasaportumu ispat etmek için ''Pasaport Protokol Sorgulama ve Yurda Giriş Çıkış Belgesi'ni'' e devletten çıkardım. Acaba mülakatta bir sorun olur mu ? 😞

• @gumuspsy Pasaport kuralı kalktı. Artık sorun olmaz. Ama siz yinede protokol belgenizi yanınızda götürün.

• Lise diplomasında öğrenim süresi benim gibi 3 yıl yazan arkadaşlar sorun yaşamıştı. Her ne kadar yurtdışı üniversite diplomam ve Türkiye’de 2 tane bitirmediğim transkript alabileceğim fakülte olsada, görüşmede hiç bir aksilik yaşamamak için Meb ile iletişime geçtim.

Yaklaşık 2 hafta öncesinde Mebim’i arayarak durumu anlattım ve kayıt bıraktım. Geçtiğimiz günlerde sorgu dosyam Talim Terbiye Kurulu’na aktarılmıştı. Oradan bir yetkili aradı ve durumu sordu. Tekrar anlattım. Araştırıp geri döneceklerini söyledirler.

İsteğim bugün sonuçlandı ve gelen cevaba göre 4 yıllık liseye eşit olduğuna dair belge veremiyorlar. Fakat 11 Nisan 2012 tarihli resmi gazete ibrazının işimi göreceğini söylediler.

Konuyu araştıran arkadaşlara ufak bir bilgi olsun.

• @gamefry hocam pasaport kuralı yeni başvuranlar için geçerli diye biliyorum.Geriye dönükte etkiliyor mu ?

• Cevap: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları51f9f0da-6a62-4b58-ad80-81bcd992a78a-image.png
    mülakata girmeyi planladığım konsolosluk, lise diploması için authentication talep ediyor. bu işlemin ülkemizdeki karşılığı tam olarak nedir? nasıl yapılabilir?
    678a879d-eab0-4fe9-a110-34b1edb40948-image.png
    lise diplomasına ek olarak üniversite diploması içinde autentication isteniyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim

Benzer Başlıklar

• 7342
  • 56
  • 36
  • 11
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |