Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rauf
    youtube bu videoyu buldum bir göz at istersen belki yardımcı olur sana. Adım adım gösteriyor

• @Rauf 1 yazmalısınız

• @hulyaek çok teşekkür ederim. I-130A formunda bütün boşluklara N/A mı yazmam gerekiyor?

• @Meltem-Koç merhabalar, merak etmeyin yakinda gelecektir.
    Ben ilk girisimi 3 Aralik'ta yaptim ve bir gece kaldiktan sonra Turkiye'ye dondum. 27 Subat'ta da tekrar girisi yaptim ve bugun itibariyle green card'im geldi. Darisi bekleyenlerin basina....

• Merhabalar. Martın 14 ü randevum var ama case statüsümü kontrol etdiğim zaman in transit yerine at nvc yazıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor?

• @Rauf Evet, boşluk veya size uygun olmayanlara N/A yazmalısınız

• Arkadaşlar greencardlıyım ve eşim için F2Aya müracaat edeceğim. I-130 formunu online olarak dolduruyorum,sondan bir önceki sayfada “Religious record,School Records,Census records,Affidavits,DNA test results” başlıkları var.Bunlar bize ait değil,öyle mi? Bu sayfayı boş geçeceğim.

• @Meltem-Koç Ay Meltem hanim vallahi benim de gelmedi henüz. En azindan bi exension belgesi gonderselerdi iyiydi. Ehliyet icin greencard istediler benden Philadelphia da. Mail atabilecegimiz bi yer yok Uscis i aramamiz gerekiyor ama benim ingilizce orta seviye. Aksanlarina da cok alisamadim henuz o yuzden aramadim hala. Ama siz ulasirsaniz lutfen bana da haber verir misiniz?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   smartcells smartcells 

• @zytn Tam 90 gün sürmüş yani 🙂 Uscis web sayfasında da ABD ye girişinizden itibaren 90 gün içinde gelecek, gelmezse iletişim kurun falan yazıyor. @Meltem-Koç benim de henüz gelmedi CA dan giriş/11 ocak.

• @ilkin001 Şu an için yapacağınız birşey yok, randevu ile ilgili ayrı bir mail bekleyeceksiniz, NVC deki işlemleriniz tamamlanmış, Dosyanız Ankaradan randevu bekliyor. Şuandaki süreler ne kadar bilmiyorum, ama en az birkaç hafta sürer diye tahmin ediyorum.

• @hulyaek Hulya hanim siz ehliyetinizi alabildiniz mi green kart gelmeden?

• @Esra-Esra Aradım aynı şeyi söylediler 90 gün geçtikten sonra başvurmamız gerekiyormuş burada da bekleyeceğiz yani

• @Meltem-Koç anladim, oyle yapariz madem. tesekkur ederim haber verdiginiz icin 😇

• @yonca_2020 Evet ehliyet için CA da bir sorun çıkmadı. SSN ve pasaporttaki vize yeterli normalde. Önce SSN gelmeden gitmiştim, Green Card gelmese de olur ama SSN in olması lazım dediler. Sonra SSN gelince tekrar gittim ve başvuruyu yapıp sınava girdim.
    Ancak görevli şöyle dedi, ehliyetinizi GC gelmeden alırsanız, 1 sene sonra GC ınızın süresine göre tekrar değiştirmeniz gerekir. İsterseniz Cardınızın gelmesini bekleyin dedi. Ben başlamışken devam etmek için yok tamam 1 sene sonra değiştirim dedim. ( Henüz ehliyetim gelmedi, gelince göreceğim üzerindeki geçerlilik süresini - memurlar da herşeye hakim değil, adam doğru mu söyledi ezbere mi konuştu emin olamıyorum)

• @hulyaek benim martın 14üne zaten randevu aldım neyi bekleyeceğimi tam olarak anlamadım .daha detaylı anlata bilirmisiniz lütfen?

• ⭐⭐

@hulyaek bildiğim kadarıyla vizenin geçerlilik süresine göre ehliyet kullanım süresi veriyorlar green card olmadan önce geçen gün bir arkadaşım girdi sınava ve 28 günlük ehliyet verdiler vizesinin bitiş tarihine endeksli

• @ilkin001 randevu tarihinizi bekleyeceksiniz demek istemişim, ama belli olmuş zaten. Şimdiden bol şans, kolaylıklar.

• @emirgenco ben de bundan korkuyordum 🙂 e o zaman tabiki her ne kadar zorlayınca vize ile başlatılsa da, kart gelince ehliyet işlemlerine başlamak daha mantıklı.

• ⭐⭐

@hulyaek yani ben 3 aydır buradayım hala ehliyet almadım kendi ehliyetimle kullanıyorum kimsede dönüp çevirmedi beni 🙂 kurallara uyunca kimse çevirme yapmıyor burada

• ⭐⭐

@emirgenco oldu da cevirdiler basina bir sey gelme ihtimali var mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |