Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@USAdana, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhaba. Biz de dün mülakatımız sonrası onayımızı aldık. Tecrübemizin detayını aşağıda paylaşıyorum.

• Your visa is approved. Congratulations. - Thank you. Have a nice day.
    • Good luck!

Sonra da dışarı çıkıp sarılmalar falan 🙂 Umarım herkes bu güzel anı yaşar. Tüm kalbimle diliyorum 🙏🏻

Yeni hayatınızda mutlu ve sağlıklı bir gelecek diliyorum.
    Şansınız bundan sonra da hep yanınızda olsun.

• @Aziz18, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Hayalini kurduğum mülakat deneyimini nihayet yazıyorum.Deneyimlerimi sağlık muayenesi ve mülakat olarak ikiye ayıracağım,sağlık muyanesi deneyimimi daha önce paylaşmamıştım.
    Öncelikle sayın grup yöneticilerimize ve adminlerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum buradan bu gün vizemiz onaylandıysa bu grup sayesinde olmuştur sayın @gucarslan @smartcells ismail abi hepinize çok çok teşekkür ederiz tüm sorularımızı sıkılmadan cevapladınız sizlerinde ve forumdeki arkadaşlarında hepisinin vizesine kavuşması dileklerimle.
    Sağlık muyanesi
    Şubat 23 saat 10:30 ki rendevuma 9:45 oradaydım hemen bi hanım efendi içeri aldı ve ilk olarak PCR testimi istedi tüm evrakları teslim ettikten sonra kan almak için yönlendirdiler orda beklerken 47,5 dollar ödeme gerçekleşdirdim tek kişiydim kan aldıktan sonra akciğer röngeni için yönlendirdiler onu çektikten sonra evraklarımı aldılar ve saat 12:30 gelmemizi istediler ve o sırada Forumdan Şehmus arkadaş ile tanışmıştık işlemlerimizi birlikte takip edip bitirmiştik burdan onada selamlar olsun 12:30 tekrar unganlara geldik ve beni çağırdılar boy kilo ölçüdüler sonra doktorun gelmesini bekleyin dedi doktor geldi herkesin söylediği gibi tüm soruları sordu ve ameliyat olmuştum gecen sene onunda ekiprizini götürmüştüm onu sordu sıkıntı yokmu dedi ben yok dedim iki aşı yaptı ve geçmiş olsun dedi çıktım kasaya tekrar 220 dollar ödeme gerçekleşdirdim akşama kadar aramazsak yarın 3-6 arası gelip sonuçlarınızı alabilirsiniz dedi toplam ödemem 267,50 usd ödeme gerçekleştirdim unganlarda aşı kartımı götürmüştüm ve hastanede staj yaptığımdan dolayı tüm aşılarımızı bizim yaptırmak zorundayız ondan dolayı çok ödeme çıkmadı diye düşünüyorum ve ertesi gün kapalı zarfımı aldım.
    Mülakat deneyimi
    Hayatımın en güzel günüydü diyebilirim 02.03.2022 rendevum için konaklama olarak Sümer 2 sokak Bloom otelde kaldım ücret günlük 240 tl Kızılkayalar Avm yakın yerde.08:15 rendevum için sabah 07:15 de konsolosluğa gittik ve orada arkadaşlar ile kaktus kafede beklemeye devam ettik dışarda baya kar yağıyordu orda son kez evraklarımızı sıraladık kontrol ettik baktık konsolosuğun önü sıra olmaya başladı bizde hemen gittik sıraya girdik güvenlik tek tek kovid formunu doldurdup içeri alıyordu bizde aynı şekilde içeri girdik ilk olarak pasportumu istediler girişte sonra sıra numarası verdi beklememi söyledi içersi biraz kalabalıktı ve 20 dakika bekledikten sonra ilk sıra numaram yandı pasaportumu verdim ve 330usd viza ücretini ödedim tekrar beklememi söyledi sonra aradan gene 25 dakika geçer geçmez ikinci kere sıra numaram ekranda gözüktü bu sefer evrakları teslim etmek içindi
    doğum belgesi transleti ve kopyası
    Lise diploması istedi bende yoktu üniversite vermemişti sonra adminlerin dediği gibi kapalı zarfta öğrenci belgesi ve transkript almıştım ve ne olur ne olmaz diye e-devlet üzerindende karekodlu olanını aldımve teslim ettim
    polis belgesi Türkmenistanın ve Türkiyeden almıştım ikisinide teslim ettim
    Askerlik belgemin cevirisi ve orginalini aldı
    son olarakta banka hesap dökümünü verdim
    ve adres değişikliği yaptırdım orada ve pasaportumun süresi Haziran ayında dolmak üzere olması ve Türkmenistanın yolları kapalı olduğu için değiştiremediğimi ve sadece uzaltma yaptığımı söyledim ve arkasında uzatılmasını gösteren karekod mevcut olduğu tüm bilgileri gösterdim ve bilgisayardan pasaportumun son tarihi olarak 31.12.2022 olarak günceledi diye biliyorum sonra tekrar beklememi söyledi ve 15 dakika sonra 3 kere sıra numaram ekranda bu sefer mülakat içindi Asiyalı bi hanım efendi mülakatımı gerçekleştirdi Merhaba diye başladı inglizce bilyormusun diye bende hazırlık okudum üniversitede az bişey biliyorum dedim sonra Türkiye'ye ne zaman geldin kaç senedir burdasın ve hiç yurt dışına çıktınmı bende evet bir günlüğüne Ermenistana giriş çıkış yaptığımı söyledim ve evlimisin hayır çocuğun varmı hayır Amerikada nereye gidiyorsun ve kimin yanına bende New Jersey arkadaşımın yanına dedim ne iş yapıcaksın dedi bende hizmet ilk etapta hizmet sektorunda çalışacağım dedim oda garson olarakmı dedi bende hayır dedim ve sağlık alanında çalışmayı düşünüyormusun dedi bende ilerde belki dedim sonra tebrik ederi vizeniz onaylandı üç beş gün içinde pasaportunuz adresinize gönderilecek dedi ve askerlik dosyamı ve doğum belgemin orginalerini geri verdi bende Thank you have a nice day diye mutluluk heycan dolu oradan ayrıldım.Benim deneyimlerim bu kadar emeği geçen herkeze sonsuz teşekkürlerimi iletirim darısı bekleyenlere.

Tebrik ederim, gözünüz Aydın🙏🏻 Bundan sonrası için de bol şans 🙂

• Merhaba arkadaşlar seçtiğim PTT şubesini değiştirebiliyormuyum mülakat gerçekleştikten sonra.

• Sevgili Forum Ailesi,

ABD Büyükelçiliği’ndeki randevumuzdan 4 tane ışıl-ışıl, umut dolu “CONGRATULATIONS” mesajı ile ayrılıyoruz. Şu an İstanbula dönmek için yoldayız. Detaylar çok yakında burada olacak. Herkese bol şanslar diliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aethelwulf mülakatınız olduysa -ki olmuş- hayır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nico gözünüz aydın, vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Nico, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sevgili Forum Ailesi,

ABD Büyükelçiliği’ndeki randevumuzdan 4 tane ışıl-ışıl, umut dolu “CONGRATULATIONS” mesajı ile ayrılıyoruz. Şu an İstanbula dönmek için yoldayız. Detaylar çok yakında burada olacak. Herkese bol şanslar diliyoruz.

Gözünüz aydın.
    Bundan sonraki yaşamınızda mutluluklar, bol şanslar.

• Herkese merhabalar.Bizde vize gorusmemizi sorunsuz bir sekilde gerceklestirdik.Bu forumun kurucularina,sordugumuz sorulara cevap veren ,bizleri aydinlatan herkese çok teşekkür ederiz.sizler olmasaydiniz bu sureci tamamlayamazdık.

• ⭐⭐⭐

@mia, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar.Bizde vize gorusmemizi sorunsuz bir sekilde gerceklestirdik.Bu forumun kurucularina,sordugumuz sorulara cevap veren ,bizleri aydinlatan herkese çok teşekkür ederiz.sizler olmasaydiniz bu sureci tamamlayamazdık.

Hayırlı olsun, yolunuz açık olsun.
    Yeni hayatınızda mutluluklar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mia gözünüz aydın, tebrikler. bu kadar kısa özetle kurtulamazsınız ama 🙂
    uzun uzun mülakat deneyiminizi bekliyoruz..

• Merhaba 2.03.2022 tarihinde 9.45 olan mülakatıma 9.35 civarı gittim kapıda çok sıra yoktu mülakat saatinden erken almıyorlar zaten. kapının önünde 3 5 dakika kaldıktan sonra covid-19 formu doldurdular, hepsine no yazıp içeri geçtim. Kapıda bir konsolosluk görevlisi bulunuyor passaportunuzu vedikten sonra birşey yapıştırıp size geri veriyor ve bir adet sıra numarası veriyor. bu sıra numarasını bankada sıra bekler gibi bekliyorsunuz. ilk 330 dolar ödemeniz için ve pasaportunuzu almak için çağırıyorlar. yaklaşık bir saat kadar daha bekledikten sonra topladığınız belgeleri almak için çağırıyorlar. Benim götürdüğüm belgeler şu şekilde;

• Universite diploması, fotokopisi, e-devlet üzerinden alınmış mezuniyet belgesi

• askerlik tecil belgesi, (SSS İÇİN OLAN BELGEYİ İSTEMEDİLER)

• Banka dökümü

• nüfus kayıt örneği (e-devlet kabul ediliyor)

• Adli sicil belgesi

• ptt registiration belgemi almadılar

• 2 adet 5x5 renkli foto

• sağlık raporu
      Mülakat görüşmem hiç beklemediğim kadar kolay geçti. Buyrun aşağıda anlatayım:
      mülakatımdan 4 5 dakika önce gözümün önünde biri AP aldı, ona sorulan sorular şu şekildeydi (evet bir miktar kulak misafiri oldum)

• amerikada hiç bulundunuz mu

• amerikada nereye gidiyorsunuz

• ne iş yapıyorsunuz

• amerikada bir şirketten iş teklifi aldınız mı

• amerikada ne iş yapmayı düşünüyorsunuz

• amerikada arkadaşınız var mı

• amerikada ki arkadaşınız ne iş yapıyor

• hesapta gösterdiğiniz para sizin mi

• madem çalışmıyorsunuz parayı nereden buldunuz

• ingilizce konuşmayı biliyor musunuz (ingilizce olarak soruldu)
      -- yukarıda bulunan soruların aynısını ingilizce olarak sordu ve adam konuşamadı maalesef

Yukardaki durum böyle olunca açıkcası stres olduk
    Benim mülakatıma gelecek olursak;
    sağ eli kaldırıp söylediklerinizin doğru olduğuna yemin eder misiniz dedi, Bende askeri lise çıkışlı olduğum için bir miktar inanarak yemin etmiş olmalıyım ki amerikalı adam bir miktar gülümsedi... üslup ve giyimin bir tık etki ettiğini düşünüyorum naçizane fikrim...

• amerika'da bulundunuz mu
    • amerika dışında bir yerde bulundunuz mu
    • nereye gideceksiniz
    • amerikada tanıdığınız var mı
    • iş teklifi aldınız mı
    • ingilizce biliyor musunuz (ingilizce olarak soruldu)
    • congratulation. biz size pasaportunuzu yollayacağız
      Değerli Yeşilkart forum Ailesine, saygılar.
  • ⭐⭐⭐

@Omer-Dereli-0, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhaba 2.03.2022 tarihinde 9.45 olan mülakatıma 9.35 civarı gittim

• congratulation. biz size pasaportunuzu yollayacağız
      Değerli Yeşilkart forum Ailesine, saygılar.

Gözünüz aydın. Yolunuz açık olsun.

• Herkese merhaba. Dün 10.40 sağlık randevum vardı. Randevu burada daha önce yazılanlardan farklı ilerlemiyor. Benden kan, idrar tahlili ve akciğer röntgeni istendi. Toplamda bunlar için 117.5 dolar ödeme yaptım. Ardından sağlık muayenesi için sıram geldi ve aşılarımın süresi 10 yılı geçtiği için yapılmadı olarak gözüküyordu ve 3 adet aşı vuruldum. Muayene için 250 dolarlık ödeme yaptım. Yalnız kan testi için hemşire sanırım damarımı zedeledi baya bir kanadı kolum ve şişti. Şu anda da morarmış vaziyette. Dikkatimi çeken bir diğer konu ise çalışanların ingilizce bilmiyor oluşu. İranlı insanlarla anlaşmaları epey zor oluyor bu da işlemlerin uzamasına sebep oluyor. İranlı bir kişinin çocuğunun kaç yaşında olduğunu sormak için çocuğu gösterip "How much ?" diye bir soru yöneltti görevli istemsizce kahkaha atar gibi olduk 😄

• @smartcells teşekkürler🙏🏾 🙏🏾 🙏🏾

• Mülakattı geçmiş ve vizesini almış herkesi kutluyor yeni hayatlarında başarı ve mutluluk diliyorum. Deneyimlerinizi mutluluk ve umutla okuyorum :).
    Bu arada bir soru sormak istiyorum.
    Unganlara geçmişte geçirilmiş ameliyatlarla ilgili rapor verildiği yazılmış. Ameliyat geçirdiysek söylemek yeterlimi yoksa, rapor isteniyormu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Omer-Dereli-0 tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu geçirdiğiniz ameliyatların epikriz raporlarınız varsa götürmeniz faydalı olacaktır.

• @gucarslan çok uzun zaman geçti. Bende rapor yok varsa belki hastanenin arşivinde olabilir. Kesin istenen birşeyse şimdiden araştırmaya girmem gerekecek. Henüz greencard çıkmadı ama yine de merak ediyoruz haliyle.
    Talihli olursam günün birinde, unganları arayıp sorarım artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu çok eskiyse almanıza gerek yok.

• @gucarslan teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |