Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bugün mülakata giren 36 arkadaşımızdan yağmur gibi "Vizem onaylandı" mesajları geliyor.
    Vizesine kavuşan herkesi tebrik ediyoruz ve bundan sonraki yaşamlarında şans ve mutluluk diliyoruz.

• @smartcells mulakat deneyimlerinide sabirsizlikla bekliyoruz😊

• @smartcells vizesini alan herkesi tebrik ederim. 😊🙏

• ⭐⭐⭐

@gokhanbagatur, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@smartcells mulakat deneyimlerinide sabirsizlikla bekliyoruz😊

Yeni çıktılar, müsait olduklarında mülakat deneyimlerini yazacaklar burada

• @smartcells para konusuna pek takılıyorlar mi acaba hesaplarında 10-15k USD den az para gösteren olmus mu hiç yada yakın zamanda olacak mı bilginiz var mı bilgi verilmiş mi?

• Merhabalar, hesabımızda gösterdiğimiz parayla ilgili bir sorum olacak, bu parayı mutlaka dolar çevirip öyle mi göstermeliyiz? hesabımızda TL varsa varsa ve bu şekilde gösterirsek sorun mu olur?

• Vizesini alan arkadaşları tebrik ediyorum. Mülakata girecek olanlara da kolaylıklar diliyorum.

• Nerdesiniz zzzzzzz. Biz sizden daha heyecanlıyız. Anlatın artık şu mülakatları da bizde sevinelim sizlerin adınıza 😊🙂😊

• Sn. @smartcells excel tabloda iki mülakat ertelendi gözüküyor. Covid nedeniyle mi ertelendiler?

• Merhabalar herkese 🥰
    2 Mart 2022 de saat 09.15 te mulakatim vardi Ankaraya bir gun oncesi gittim sonno Otelde kaldim mukemmeldi ve konsolosluga 6 dk yurume mesafesinde konaklayacak yer arayanlar icin😊
    Mulakat sabahi tam 09.00 da kapidaydim iceri alirken covid formu dolduruluyor
    Teknolojik olan esyalarinizi kaktus kafeye birakabilirsiniz
    Kapidakiler Turkce konusuyor mulakata kadar herkes sizinle turkce konusuyor mulakatida dilerseniz Turkce yapabiliyorsunuz
    Numaraniz ilk yandiginda odeme yapiyorsunuz passportunuzu aliyorlar ikincide belgeleri aliyorlar (2 Fotograf
    Nufus kayit ornegi
    Sicil kaydi
    Diploma
    Saglik raporu
    Banka hesap dokumu) ve mulakatati nasıl yapmak istediğinizi söylüyorsunuz Ben İngilizce istedim daha iyi olacagını düsünüp
    Bunun disinda ben passportumu yeniledigim icin eski pasaportumuda verdim
    Ve greencard adresimi degistirdim bu islemlerin hepsi Turkce
    Ucuncu yandiginda mulakata gidiyorsunuz en heyecanli olan kisim 😇
    Benim mulakatatimi asyali genc bir kadin yapti
    Daha once yurtdisina cikip cikmadigimi sordu wat ile Amerikada bulundugumu soyledim hangi eyalet dedi charleston dedim virginia mı dedi hayır dedim nerede olduğunu sordu söyledim yes right dedi
    Sonrasında Türkiye de Ne iş yaptığımı orada ne iş yapacağımı nerede kalacağımı sordu
    Üniversitenin kaç yıllık olduğunu sordu dört yıllık dedim Hesabımda hem TL hem altın hem dolar vardı sanırım hesaplayamadı Toplamının ne kadar olduğunu sordu 12.000 usd vardı söyledim pasaportunuz beş iş günü içinde teslim edilecek dedi bu kadar mı dedim evet dedi have a nice day dedim bu kadar arkadaşlar 😇 ben tek gittiğim için cok fazla prosedürüm yoktu umarım deneyimim ışık olur yolunuza🤍 girmeden önce buradan cok fazla bilgi edindim 😇 yolunuz ısıklı olsun bütün güzel enerjilerimi gönderiyorum sizlere😌

• ⭐⭐⭐

@buokcun, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Sn. @smartcells excel tabloda iki mülakat ertelendi gözüküyor. Covid nedeniyle mi ertelendiler?

Evet. Covid pozitif çıktıkları için ileri tarihte mülakat verilecek. Ama bu ne zaman verilir konsolosluğun planlamasıyla ilgili.

• Mülâkat Deneyimi

Merhaba
    02.03.2022 (bugün) saat 10.45'te olan mülakatım için sabah erken saatlerde uyanıp kopyalarıyla birlikte yaklaşık 50 sayfaları bulan dosyalarımı son kez gözden geçirdim. Evrakları hazırlarken kendime göre (konsolosun istemesini beklediğim öncelikli sayfalar, kopyalar, almasını beklemediğim ama yanımda bulunsun dediğim sayfalar) olarak hazırladım.

10.30'a kadar büyükelçiliğin karşısındaki Kaktüs cafede bekledim. Eşyalarımı emanete bıraktım ve büyükelçiliğin kapısına doğru gidip güvenliğe mülakatım olduğunu söyledim. 2-3 dakika kadar beklettikten sonra form doldurtup içeri aldılar. Telefon, bozuk para, kemer veya herhangi bir metal üzerinizde bulunmamalı. Güvenlikten geçtikten sonra ilerde kapıdan geçer geçmez pasaportu alıp sıra numarası ile geri verdiler. Yaklaşık 20 dk bekledikten sonra numaram yandı. Vezneye geçip pasaportumu verdim ve 330 dolar ödeme yaptım. Aynı numarayı unutmadan tekrar bekleyip yanınca tekrar vezneye geçmemi söylediler. 2.bekleyiş yaklaşık 10 dk sürdü. Evraklarımı istediler. Başvuru pasaportum, nüfus kayıt, adlı sicil, diploma, diploma fotokopisi, tecilli olan askerlik belgemi, DS260ta yazmadığım adresim ve iş mektubu ( iş mektubuna gerek olmadığını ancak isterseniz dosyanıza koyabilirim dedi. Ben dosyada bulunmasını istedim ve onu da aldı). Daha sonra yeniden beklemeye geçtim. Evraklarda bir sorun çıkmaması rahatlatmıştı. Saat 12ye doğru gelirken içerde çok az kişi kalmıştı. Benden önceki ve sonraki numaralar yanınca yeniden endişelenmeye başladım:) sonra benimki de yandı ve son kez mülakat icin türkçe bilen, güleryüzlü konsolosun karşısındaydım. Sağ elimi kaldırarak yemin ettirdi. Ne iş yapacağımı sordu? Neden Georgia diye sordu? Neden bu iş diye sorduğu soruya açıklama yaparken tabiki tabiki eee doğal olarak böyle olacak anlamına gelen kafa sallayışı sonrası diplomamı uzattı ve yüksek ses tonuyla gülerek tebrikler dedi. Toplam 3 dakika sürdü.

Mülakat sonrası depar atarak çıkacaktım ancak kapılar vardı ve dar bir alanda koşamazdım 🙂
    Umarım bekleyen herkes bu heyecanı en kısa sürede yaşar. Benim için unutulmaz bir gündü.

• ⭐⭐⭐

@vrl60
    @beyc
    @cemil-kaya
    @İBRAHİM

Sizlerin mülakatlarınız nasıl sonuçlandı?

• ⭐⭐⭐

@salih25, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Mülâkat Deneyimi

diplomamı uzattı ve yüksek ses tonuyla gülerek tebrikler dedi. Toplam 3 dakika sürdü.

Mülakat sonrası depar atarak çıkacaktım ancak kapılar vardı ve dar bir alanda koşamazdım 🙂
    Umarım bekleyen herkes bu heyecanı en kısa sürede yaşar. Benim için unutulmaz bir gündü.

Yeni yaşamınızda başarılar, mutluluklar.
    Şans bundan sonra da hep yanınızda olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salih25 tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun..

• @salih25 darisi oncelikli olarak mulakat bekleyen arkadaslarin daha sonrasi icinde mayis ayini bekleyen bizlerin basina diyorum🤲
    Guzel ve sorunsuz bir mulakat deneyimi olmus,yolunuz bahtiniz acik olsun ✋🏽

• Herkese merhabalar. Uzun bir sürecin sonunda kendi doktor ve mülakat deneyimimi aktarıyorum. Öncelikle kendi durumumuzdan bahsedeyim. Ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim fakat asıl talihli babam. Asıl talihli babam olduğu için üç kişi yararlanacağız (Babam-Annem-Ben). Biz DS-260 formunu mayıs ayında doldurmuştuk. Tekrardan açtırma talebinde de bulunmadık.
    --UNGANLAR—
    18 Şubat 2022
    Bizim randevu saatimiz 09:15 teydi bizde saat 08:50 de binanın oraya geldik. Önce 4. Kata Unganlara çıktık onlar bize saat 9 da açıldıklarını ve beklememizi söylediler. Saat 9 da bizden önceki randevu saatlerindeki kişiler henüz gelmediği için ilk önce bizi aldılar. Belgelerimizi istediler (COVID-19 Aşı kartlarının fotokopisi, Negatif sonuçlu PCR test sonuçlarının fotokopisi, pasaportlarımızı, benim çocukluktan kalma elle yazılmış aşı kartımı da aldılar ve sadece asıl talihlinin DS-260 formu onay sayfası. Diğer iki DS onay sayfasına gerek olmadığını söylediler.) Belgelerimizi aldıktan sonra beklememizi söylediler ve sırayla adımızı söyleyip fotoğraflarımızı çektiler. Kayıt işlemi bittikten sonra 5. Kata kan ve idrar testi için Düzen Laboratuvarına gönderdiler. İşlemlerden önce 187,5 USD ödedik. (Paranın 150 USD lik kısmını nakit dolarla geri kalanını karttan Türk lirası olarak ödedik) Annemle Babamın yaşlarından dolayı onlardan kan ve idrar testi istemedikleri için onlar 3. Kata inip röntgen çektirmeye gittiler. Benim de önce kanım alındı daha sonra idrar testine yönlendirildim. Benim de işlemlerin bittikten sonra 3. Kata röntgen vermek için indim. Biraz sıra bekledikten sonra içeri girdim. İşlem bittikten sonra tekrar 4. Kata Unganlara çıktık ve saat 12 gibi tekrar gelmemizi söylediler. 12 gibi tekrar gittiğimizde içerisi iyice kalabalıklaşmıştı. 15 dk. kadar bekledikten sonra ilk olarak asıl talihli olan babamı muayeneye daha sonra da annemi muayeneye aldılar. En son ben muayeneye girdim. İlk olarak kıyafetlerle birlikte boy ve kilo ölçümü yapıldı. Daha sonra üstümdekileri çıkarıp önlüğü giydim ve doktoru beklemeye başladım. Doktor geldi ve sadece iki soru sordu.
    1- Daha önce ameliyat oldun mu?
    2- Sigara/Alkol kullanıyor musun?
    Bu arada göğsümü ve sırtımı dinleyip sağ kolumdan iki aşı yaptı. İşlemler sonucu kişi başı 250 USD den 750 USD ödedik. (Normalde bana daha fazla aşı yapması gerekiyordu fakat sadece iki tane yaptı. Benim aşı kartım 2001’den kalma elle yazılmış olmasına rağmen sonuçlara ve onların verdikleri aşı kartına işlemişler.) Ertesi gün saat 11-12 gibi gelip sonuçları alabileceğimizi söylediler. Ertesi gün saat 10:30 gibi gittik ve sonuçlarımızı aldık.
    NOT: Doktor ameliyatları özellikle doğru söylememizin önemini vurguladı. Eğer ki ABD sisteminde olan bir ameliyat geçmişiniz varsa ve o bilgiyi söylemezseniz sorun çıkacağını söyledi. Ayrıca biz cuma günü muayene olmaya gittiğimiz için ertesi gün erken saatte sonuçları alabildik. Cumartesi yarım gün çalışıyorlar.
    Asıl talihliye sorulan sorular
    1- Daha önce ameliyat oldun mu?
    2- Sigara/Alkol kullanıyor musun?
    3- Alkollü iken araba kullandın mı/Ceza yedin mi?
    4- ABD ye daha önce ne zaman/ne için gitmiştin

--MÜLAKAT--
    2 Mart 2022
    Bizim mülakat saatimiz sabah 09:15 te idi. Biz saat 08:50 gibi 2 numaralı kapının önündeydik. Yaklaşık 10 dakika kapının önünde bekledikten sonra bizi içeri aldılar. Öncelikle Covid formu doldurttular. Formu tamamladıktan sonra güvenlik kontrolünden geçip solana giriş yaptık. Salona girer pasaportlarımızı istediler ve üzerlerine numara yapıştırdılar ve bir numara verdiler. Numaranın ilk yanması için yaklaşık 30 dk. kadar bekledik. Numaramız ilk sefer yandığında 3 kişi için toplam 990 USD ödedikten sonra tekrar beklemeye başladık. Numaramız ikinci kere yandı ve bu sefer belgeleri vermek için gişenin yanına gittik.
    • Sağlık Raporları
    • Evlilik Cüzdanının aslı ve iki adet fotokopisi
    • Nüfus Kayıt Örnekleri (E-devlet)
    • Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesi (E-devlet)
    • Asıl Talihlinin son mezun olduğu bölümün Diplomasının Aslı ve bir adet fotokopisi
    • 2 Adet Renkli Fotoğraf
    • Banka Hesap Dökümü
    • Askerlik Durum Belgesi (E-devlet)
    • Anne kızlık soyadı. (Anne kızlık soyadını söylerken bize form da yanlış doldurmuşsunuz dedi ama herhangi bir problem olmadı. Sadece düzeltti.) (Hem babamın annesinin hem de annemin annesinin kızlık soyadı istendi.)
    • PTT kaydının yapılıp yapılmadığını sordu. Herhangi bir belge istemedi.
    NOT: Ben 20 yaşındayım ve benden DS-1810 (Selective Service System) formunu istemediler. Hem babamdan hem de benden askerlik durum belgesi alındı. Ayrıca banka hesap dökümünde imza sirkülerini vermemize rağmen gerek yok deyip geri verdi oradaki görevli. Bankada toplam 50.000 USD + 56.000 TL + 400 Gram altın gösterdik.
    Gerekli belgeleri de verdikten sonra son kez beklemek üzere tekrar oturduk. Numaramız üçüncü kez yandığında mülakatın yapılacağı yere gittik. Görevli öncelikle maskelerimizi indirip adlarımızı söylememizi istedi. Daha sonra sağ elimizi kaldırarak doğruları söyleyeceğimize yemin ettirdi. Mülakattan önce de parmak izlerimiz alıp mülakata başladı. Bu arada bize mülakatın hangi dilde yapmak istersiniz diye sormadı kimse. Biz zaten İngilizce isteyecektik direkt olarak İngilizce başladı mülakat.
    • Mesleğiniz Nedir? (Her birimize tek tek sordu) (Ben üniversitede öğrenci olduğumu belirttim. Daha sonra bana orada üniversiteye devam edip etmeyeceğimi sordu ben de devam edeceğimi söyledim. ABD’deki birkaç üniversiteden kabul aldığımı da ekledim. Sadece tebrik ederim dedi)
    (Babam üniversitede profesör olarak çalıştığını söyledi)
    • Bölümünüz Nedir? (Ben şu an okuduğum bölümü babam kendi bölümünü söyledi)
    • En son diplomanızı aldığınız bölüm? (Babam Ph.D mezunu olduğu için sadece Ph.D diplomasını vermişti. Diplomasını aldığı bölümü söyledi)
    • Orada hangi eyalete taşınmayı düşünüyorsunuz? (Colorado) (Babam buraya iş başvurusunda bulunduğunu da ekledi. Burada iş başvurusu yaptığını duyunca tekrardan ABD de çalışıp çalışmayacağını sormadı.)
    • Orada akrabanız var mı? (Hayır)
    • Kaç çocuğunuz var? (3) (Diğer iki kardeşimin neden burada olmadığını sordu ben de onların 21 yaşından büyük oldukları için vize alamadıklarını söyledim)
    • Diğer iki çocuğunuz evli mi/çocuğu var mı? (Hayır)
    • Daha önce Türkiye ve ABD dışında herhangi bir ülkede yaşadınız mı? (Hayır)
    • Toplam kaç dolarınız var? (Yaklaşık 70.000 USD) (Bankadaki altınlarla beraber) (Evde de dolar olmasına rağmen bankadaki miktar yeteceğini düşündüğümüzden bahsetmedik) (Araba ve Ev göstermedik)

• (Biz adres olarak babım arkadaşının New Jersey’deki adresini yazmıştık fakat onunla alakalı herhangi bir soru sormadı.)
      Daha sonra eski vizemi iptal edip, vizeniz onaylandı tebrikler dedi. Bir hafta içerisinde elinize ulaşır dedi. Biz de teşekkür edip oradan ayrıldık. Bu arada diploma-evlilik cüzdanı-eski vizenin olduğu pasaportu mülakat sırasında geri verdi. Mülakatta burada okunduğu kadar bunaltıcı olmuyor. Her ne kadar çok soru sormuş gibi gözükse de çok rahat geçti. Mülakat yapan görevli oldukça güler yüzlüydü.
  • ⭐⭐⭐

@TheSesar, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese merhabalar. Uzun bir sürecin sonunda kendi doktor ve mülakat deneyimimi aktarıyorum.

Daha sonra eski vizemi iptal edip, vizeniz onaylandı tebrikler dedi. Bir hafta içerisinde elinize ulaşır dedi. Biz de teşekkür edip oradan ayrıldık. Bu arada diploma-evlilik cüzdanı-eski vizenin olduğu pasaportu mülakat sırasında geri verdi. Mülakatta burada okunduğu kadar bunaltıcı olmuyor. Her ne kadar çok soru sormuş gibi gözükse de çok rahat geçti. Mülakat yapan görevli oldukça güler yüzlüydü.

Detaylı ve uzun anlatımınız için teşekkürler. Bundan sonra mülakata girecekler için önemli bilgiler ve detaylar içeriyor.

Yeni kıtada yeni bir ülkede yeni hayatınızın size mutluluk ve başarı getrimesini diliyorum.

• @salih25 Gözünüz aydın, hayırlı olsun, Amerika'daki yaşamınızda başarılar dilerim. Bir sorum olacaktı, DS 260 formunda belirtmediğiniz adresi direk yazıp çıktı alıp mı verdiniz yoksa bunun bir formatı var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheSesar tebrikler, gözünüz aydın.
    abd'deki hayatınızda mutluluk ve sağlık diliyorum.
    yolunuz da bahtınız da açık olsun..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |