Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• yakın zamanda tekrar toplu mülakatlar dağıtılır diye düşünüyorum.

• @Megatron az daha sabir .. ayin 1 i yine basladin ustad 😅

• Banka hesap geçmişini çıkarınca mulakat tarihine yakın para transferi gerceklestirmek herhangi bir sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhyme-Azfendak milyon $ değilse yaratmaz.

• @xbens merhaba, gelen cevabı da paylaşır mısınız rica etsem.
    En azından ilk paragrafı.

• @gokhanbagatur onun huyudur, ayın 3 ünde de başlar yine her şey ters gidiyor, bize sıra gelmeyecek diyerek karamsarlık tohumları nı serpmeye...

• @gokhanbagatur

Ya 6 ayda bi mülakat geliyor zaten

Son mülakatlardan sonra hiç iyi haber yok.

Yavaş yavaş pozitifliğimi kaybediyorum .

• Mülakattan sonra üstümdeki paranın bi kısmını (Örneğin 15 bin doların 10 bini ) başka hesaba aktarsam ?

Abd ye 5 bin dolar ile gitsem bir sıkıntı olur mu ?

Yoksa Abdye inince hesaptaki parama bakıp inceliyorlar mı ?

• ⭐⭐

@Megatron herşey daha iyi olur karamsar olmayalım kardeşim

• @Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mülakattan sonra üstümdeki paranın bi kısmını (Örneğin 15 bin doların 10 bini ) başka hesaba aktarsam ?

.green card ile gidiyorsaniz uzerinizdeki para konusu incelenmez...bazi durumlarda turist olarak gidiyorsaniz,suphelenip bir kenara cekip sorguya alabilirler, diyelimki 3 ay kalacaksiniz,3 ay kalma imkaniniz varmi ve yahut 4 haftaliginiza gittiniz, uzerinizde ne kadar para var, aile yakininiz yoksa hangi otelde kalacaksiniz,getirmis oldugunuz para yeterlimi, nakit para yoksa uzerinizde debit veya kredi karti varsa onuda atm ye sokup ne kadar para oldugunu veya ne kadar kredi kullanma olanaginiz oldugunu ogrenebilirler.

• ⭐⭐⭐

@Megatron, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Mülakattan sonra üstümdeki paranın bi kısmını (Örneğin 15 bin doların 10 bini ) başka hesaba aktarsam ?

Sınır kapısında CBP denen gümrük polisleri konsolosluğa beyan ettiğiniz para ile girişte üzerinizde çıkan parayı karşılaştıracak. Eğer eksik getirdiğiniz tespit edilirse oradaki Departmant of State bizim Dışişleri bakanlığına Türkiye'deki size ait hesapların dondurulması için acil koduyla mesaj çekecek. Dışişleri bakanlığı da BDDK'ya talimat verip buradaki paranıza el koyup ABD'ye gönderecek. CBP polisleri bu paranın yarısını "beyan edilenden eksik para getirme" cezası olarak kesecek geri kalan yarısını da Amerikan sınır polislerini koruma ve yaşatma derneği mensup ve ailelerine verilecek barbekü partisinde kullanılmak üzere derneğe transfer edecek. Yiyecekler o parayı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

rusya'nın ukrayna'yı işgali sonrası, abd büyükelçiliği ukrayna'daki bütün süreçlerini durdurmuştu.

bugün travel states'de yayınlanan açıklamaya göre ukrayna'daki bütün konsosloluk işlemlerinin (DV vizeleri dahil) almanya / frankfurt'a taşındığı açıklandı.

böylece ilgili tüm DV mülakatlarının ankara için bir yük olup olmayacağı sorusu da cevabını bulmuş oldu.

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/announcement-of-processing-posts-for-visa-applicants-from-Ukraine.html

• ⭐⭐

@gucarslan ŞÜKÜR!...

• @smartcells Bu beyan edilen tutar banka hesap dökümünde gösterilen tutar mı oluyor yoksa uçakta verilen beyan formundaki tutar mı?

Bir de bu parayı nakit olarak mı götürmemiz mi gerekiyor illa?

• @smartcells konuya ilişkin bir sorum olacak. Biz bugün mülakatımızı olumlu şekilde tamamladık fakat tabiiki gösterdiğimiz tutarın bir kısmını yolda işlemler için (uçak bileti, uscis fee gibi) harcayacağız, bu tarz eksiklerin bir sıkıntısı olur mu? Ayrıca yanımızdaki paraya nasıl bakacaklarını da merak ediyorum, nihayetinde bütün parayı nakit olarak götürmeyeceğiz.

• @Levent-Akay Ne kadar para gostermistiniz?

• @caganpaker sevgili dostum banka hesabindaki paran oraya giriste kimseyi ilgilendirmiyor diye biliyorum. Zaten daha sonra onu oraya transfer edebilmen adina bir hesap acicaksin vs. Bu bahsedilen abd hukumeti sinirdan iceri girerken yani ucaktan indiginde ustunde en fazla 10K$ olmasina musade ediyor.
    Formu ucaktami yoksa binmeden oncemi dolduruyorsun o kismini bilmiyorum ama bu rakama kadar ne kadar nakitle giriyor isen beyan etmek zorundasin.
    Tabi bikac istinasnai durum yasayan arkadas olmus ama bunu sana sormicaklar anlami tasimaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Levent-Akay bu konu sorun olmaz, belirttiğiniz miktarı abd'ye götürmek zorunda değilsiniz.
    abd'ye girişte kimse sizin paranızı saymayacak, abd'de bütün her şey beyana dayalıdır.
    sizden beklenen doğru olanı beyan etmeniz, başka bi' şey değil.

şimdi bunları kafanıza takmayın ve mülakat deneyiminizi foruma aktarın 🙂
    sizden beklenen şuan bu.. şimdi tebrik etmeyeceğim, deneyiminizi okuduktan sonraya bırakıyorum bunu..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |