Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bizimde lise diploması 3 yıllık ve üniversite yok bu durumda 12 yıllık değil 11 yıllık eğitimimiz oluyor mülakatta ne dememiz gerekecek bilmiyorum bizim durumumuzada olan arkadaşlar tecrübelerini aktarırsa çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenan-horasan merhaba. bitirdiğiniz lise meslek lisesi mi yoksa düz lise mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kenan-horasan 5 ilkokul - 3 ortaokul - 3 lise bu eski normal sistemdi illada 12 yıllık olmasına gerek yok. Sana 12 yıllık okumadın diye bir şey demiyecekler ki sadece lise mezunu isen diplomanı istiyorlar o kadar.

• Merhabalar, benim mülakata götürülecek olan belgelerle ilgili birkaç sorum var birilerinin de işine yarayabileceğini düşünüyorum.

Sorum: Lise mezunuyum lise diplomamı ve fotokopisini alacağım, üniversiteye de kayıtlı olduğum için üniversite öğrenci belgemi de almam gerekir mi?

Sorum: Ds-260 formunun sonunda 18-25 yaş arası erkekler için ds-1810 Amerikan askerlik formu vardı bunun da çıktısını alıp mülakata götürmek gerekiyor mu? 18-25 yaş arasındayım.

Sorum: Üniversiteye kayıtlı olduğum için askerliğim tecilli, e-devletten Türkiye’de askerlik tecilli belgemin çıktısını alıp mülakata götürmeli miyim?

Çok teşekkür ederim

• @gucarslan meslek lisesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@i̇brahi̇m ds260 lise mezunu mu yazdın yoksa üniversite öğrenci mi hangisini yazdıysan onu ispat edecek olan evrağı götürmen yeterlidir. ds260 askerlikle ilgili hangi bilgileri yazdıysan onları ispat etmen gerekiyor. Evrakları götürsen de neden getirdin demiyorlar.

• @ayvalik10 gruptaki bir arkadaşın paylaşımındaki isimdeki videosunu seyrettim onunkide meslek lisesi 3 yıllık dönemde ki diplomadan üniversiten transcrip alarak süreci tamamlamış videonun devamında mülakatta ki görevlinin tecrübesizliğinden olabileceğini belirtmiş ama son söz neticede görevliye ait talilinin üniversite durumundan dolayı kısa sürede işini halletmiş bizim durumumuzada sorun çıkarmı videonun sahibi Mustafa Sayılan

• @gucarslan birde diplomada tek isim ve soy isim yazılmış ama asıl talihli olan eşimin ismi çift isim ve ds260 formunda bu şekilde doldurduk bu durumda diplomadaki bu durumu ne yapmamız gerekiyor

• Sn @gucarslan bende benzeri bir soru yoneltim size bende zamaninda liseyi 3 yillik olarak tamamladim ve diplomami aldim. Diplomamda da 3 yillik die belirtilmis, ayrica Duz Lise mezunuyum.
    Bu surecten sonra kendi islerimiz ticaret vs derken universite okumadim.
    Bu durumda olasi bir kazanma durumunda ve mulakat surecinde ekstra yapilmasi gereken bir durum varsa simdiden bilmek cok faydali olucaktir.

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Bu hızla giderlerse, sizin de daha önce yaptığınız paylaşımdaki gibi sadece haftaiçi çalışma günlerini hesaba katarsak. Benim gibi onay almamış 20K üzerine kabaca Temmuz gibi onay gelecek.

Mülakatlar da aralıksız devam ederse Eylül’de görüşmeye gidebiliriz.

Tabi bu söylediklerimde ekstra bir hız ya da yavaşlamayı hesaba katmadım.

Siz 23 Mayıs'ta göndermişsiniz. Mayıs'ta gönderen herkes onaylı zaten. Sizinki zaten onaylı olduğundan Nisan ayında mülakata girersiniz yüksek ihtimal.

• @smartcells yalnız bizim CN lerin dosyaları hala KCC de gözüküyor, önce Ankaraya gelmesi gerekmez mi?
    CN:19xxx

• @smartcells Ben imzayı düzeltmedim. Unutmuşum, hemen düzeltiyorum. Formu açtırmak için e-mail göndermiştim. Geç cevap geldi ve açtılar formu. Eylül’de formu tekrar gönderdim.

KCC’e en son geçtiğimiz bir kaç hafta içinde sorduğumda, “Ds-260 formu ulaştı. İşleme alınması için bekleyin yazıyordu.”

• ⭐⭐⭐

@furkan-polat, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells yalnız bizim CN lerin dosyaları hala KCC de gözüküyor, önce Ankaraya gelmesi gerekmez mi?
    CN:19xxx

Öncelikle imzanızı aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi düzenlerseniz süreciniz boyunca forumda soracağınız sorular ve yardım taleplerinizde daha hızlı ve verimli yanıtlar alırsınız.
    LINK >>> https://bit.ly/3cIMFIw

• @kenan-horasan
    @ayvalik10
    Kesinlikle lise diplomasını yetersiz bulabilirler. Mustafa bey ile ( Mustafa sayılan) iletişime geçerseniz gönderdiği evrak örneklerini de paylaşıyor. Asıl talihli eşim. Lise mezunu olduğu için Mustafa bey bu konuda belge ve bilgi olarak çok yardımcı oldu sağolsun.

• Merhabalar üniversite 1. Sınıf öğrencisiyim öğrenci belgesini e devletten çıktısını almam yeterli midir? Bilgisi olan varsa acil dönüş yapabilir mi? Şimdiden Teşekkürler

• @smartcells ben ds-260 formunu 30 Mayıs'ta gönderdim,evrak talebi gelmedi ve göndermedim buna rağmen dosyam onaylı mıdır

• @mahir-tunç Kcc’e e-mail göndererek gelecek cevaba göre öğrenebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@mahir-tunç, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells ben ds-260 formunu 30 Mayıs'ta gönderdim,evrak talebi gelmedi ve göndermedim buna rağmen dosyam onaylı mıdır

[email protected] adresine email gönderek sorabilirsiniz. Gelecek cevabı yazarsanız size durumnuzu söyşeriz. Büyük ihtimak onaylıdır.

Mailde CN, Ad-Soyad ve doğum tarihini (AY,GÜN,YIL) formatında yazın. uzun uzun cümlerler yazmanıza gerek yok, sadece "Interview?" yazmanız yeterli, buna cevap veriyorlar.

• @smartcells Mayıs'ta gönderen herkes onaylı zaten. demişsiniz . Her ne kadar da sonuncu cn'a sahip olsamda 🙂 benim durum At NVC görünüyor ceac check status'da. Halbuki evrak isteği bile gelmişti bana. Mayıs ayında form gönderenlerin hepsi onaylı muhabbeti At NVC ile alakalı bir durum mu ? yoksa ben mi yanlış anladım.

• ⭐⭐⭐

@cgokhan, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells Mayıs'ta gönderen herkes onaylı zaten. demişsiniz . Her ne kadar da sonuncu cn'a sahip olsamda 🙂 benim durum At NVC görünüyor ceac check status'da. Halbuki evrak isteği bile gelmişti bana. Mayıs ayında form gönderenlerin hepsi onaylı muhabbeti At NVC ile alakalı bir durum mu ? yoksa ben mi yanlış anladım.

Mülakat mali gelene kadar At NVC gözükür zaten. Dosyanın onaylı olması demek DS260'ınızın process'inin tamamlanmış olup mülakat için konsolosluklara gönderilmeye hazır olması demektir. Sizden evrak isteği yapıldığına göre DS260'ınız process edilmiş bitmiş demek. Yani sizin dosya onaylı şu anda. Nisan ayında mülakat verilecek kişiler arasındasınız (Ankara'nın Nisan ayında kaç adet mülakat vereceğine bağlı olarak). Sürpriz olarak Nisan için cutoff 27 bin olarak açıklandığından size piyango vurdu ve numaranız 26K gibi bu yıl için çok büyük, hatta en sonlarda olmasına rağmen erkenden mülakata girme şansı yakaladınız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |