Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ezgilera tamamdır, çok teşekkürler

• @gucarslan teşekkür ederim yardımınız ve destekleriniz için

• Merhabalar,
    bazı arkadaşların mülakat için götürülecek evraklar mailindeki içeriğe istinaden yazdıklarını gördüm ve bu nedenle ben de bilgi amaçlı bir paylaşımda bulunmak istedim.
    Gelen mailin "WHAT TO BRING" başlığı altında "TRANSLATIONS are needed only for documents NOT in TURKISH or ENGLISH; must be from a sworn/certified translator." şeklinde açıklama yapılmış; devamında ise istenilen evrakların hemen peşinden parantez içerisinde farklı olarak şu açıklamalar yapılmış:
    Original and English translation with copy
    Original and English translation
    Original and copy
    dolayısıyla İng. çeviri gerektirmeyen belgeler için sadece "Original and copy" olarak belirtilenlerin fotokopisini götürmek yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

• Herkese Merhaba;

Forumda sorumun cevabını bulamadığım için buraya yazıyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Asıl talihli benim. Amerika'ya gidersek direk eşimle beraber iş başı yapacağız fakat mesleklerimizin dışında bir iş yapağız. 1- Farklı bir sektörde başlangıç yapmamız sıkıntı olur mu? 2- İş veren bize iş teklifi olarak hangi formu göndermesi gerekiyor.

• Merhabalar şu konuda ciddi kafam karıştı yardımcı olabilecek birisi var mı?
    Adli sicil kaydı, askerlik muafiyet belgesi, nüfus kayıt örneği, bu belgelerin orjinali ve 1 adet kopyasını götürücem ama bu belgeleri ingilizceye çevirmem gerekir mi? Forumda farklı cevaplar gördüğüm için soruyorum şimdiden cevaplayanlar için teşekkürler.

• @gucarslan evet unvanları aradığımda her ihtimale karşı gelmeden en geç 2 gün icinde pcr testiniz olsun dediler aynı şekilde vize mülakatı içinde söylediler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhanbrtc mahkeme yada Türkiye dışında ki bir ülkeden aldığın evrakların dışında hiçbir evrağı ingilizceye çevirtmene gerek yok. Bu iki olay dışında ki tüm evrakları türkçe olarak kabul ediyorlar çeviri yaptırmana gerek yok

• @ayvalik10 teşekkür ederim

• Sürecin yarısı bitti. Beklemeye devam... 😞

• sağlık muayenesi sonuçlarını pazar günü de alabiliyor muyuz ? @Barsamagic

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emirhanbrtc iyi akşamlar rica ederim kolay gelsin

• @lale-z hayır

• merhaba. mülakata götürülecek diplpma bir tane o da en son alınan. Doktora yapan var aile bireylerinde. sadece doktorayı mı götürmeliyiz yoksa üniversite diplomasınıda mı. teşekkür ederim

• @mirali-doğan

Hepsini götürebilirsiniz. Zararı olmaz.

• ⭐⭐

@lale-z cumartesi alabilirsiniz ama pazar alamazsınız

• @ayvalik10 Daha önce KKTC'de yaşadım.Ordan alacağım karakter belgesini tercüme ettirmek gerekir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rhyme-azfendak evet çünkü Türkiye dışında ki bir ülke. Her ne kadar Türkçe konuşulsa da bu kadar basit bir olaydan eksik evrağa kalmak istemem bence. Bu arada forumda daha önce kıbrıstan karakter belgesini alanlar var. Aşağıdaki linkin birinci sayfasında yazıyor. Fakat değişmişte olabilir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak?_=1645681741387

• @smartcells selamlar, onaylı case'ler kaç numaraya kadar geldi, güzel bir update varsa paylaşıp ortalığı şenlendirebilir misin? 🙂 teşekkürler.

• Merhaba bu ds260 onay sayfası ve aıs ptt kayıt belgesi örnekleri var mı? ben bulamıyorum yanlış evrak götürmemek için soruyorum yardımcı olabilecek var mı? Şimdiden teşekkürler

• @emirhanbrtc ds-260 formunu tam bilemiyorum, ben formu doldurduktan sonra yazdırma seçeneğine tıklayıp oradan pdf olarak kaybetmiştim. Ptt kaydı için ise ais kaydınızı yaptırdıktan sonra gelen mailin çıktısını alabilirsiniz. Mailin başında randevu kaydınızı onayı, altında ise pasaport için kaydolduğunuz ptt adresi olmalı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |