Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ipeke, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

merhaba,
    4 Aralik 2021 de ABD ye ilk girisimi yaptim. 26 Ekimde fee payment ini girisim oncesi yapmistim. uscis account ima girdigimde statu asagidaki gibi gorunuyor henuz 90 gun olmadi 30 gun daha bekleyecegim fakat yine statunun oldugu sayfada Submitted on December 7, 2021 diyor. buradaki submit olan benim giris sonrasi gerekli evraklarim midir bu durumda ekstra bir aksiyon almamam gerekiyor mu

Immigrant Visa Fee Payment Received
    On October 26, 2021, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident Card. You should receive your Permanent Resident Card within 90 days of your entry into the United States or within 90 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received. If you do not receive your Permanent Resident Card, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Bilgisi olan ve yorum yapabilecek var midir? simdiden tesekkurler

• @ipeke sanırım su anda beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. belirtilen günlerde tekrardan üretim aşamasına geçmezse gerekli işlemleri yapacaksınız. sizi bilgilendirirler forumda tekrardan ama benim bildiğim bu.

• yine ben biraz çok soru sormuş olabilirim ama. green cartım 3 gündür dağıtımda bugun ise son 2 adresten bağımsız ds260 formunda doldurduğum bir eyaletin posta dağıtım servisinde olduğunu görüyorum bana gelen emaille. bunun dağıtıma çıkmasını veya uscıse geri postalanmasını nasıl sağlayabilirim.

• şimdi şöyle bir sorunum var yeşilkartım gönderildi ama insufficient address olarak uscıse geri gönderildi. AR-11 Formunu doldurup göndermiştim ama bu süre içinde de güncellenmediği için eski adrese gitmişti. su anda benim erequest yapmam gerekiyor . ama onu yaparken hangi seçeneği işaretlemeliyim bilmiyorum(case outside normal prossesing time?) . benim bir an önce bu kartı almam gerekiyor. bu erequest işlemine ne kadar sürede geri dönüş yaparlar uscisi arasam ordan bana yardımcı olurlar mı?

• bilgilendirirseniz sevinirim

• Merhaba, ABD girisimin uzerinden 90 gun gecti, fee odemelerini zaten onceden yapmistim ve green card hala basim asamasi gecmedi.
    USCIS hesabimdaki statu October 26, 2021 Immigrant Visa Fee Payment Received bu sekilde
    E-request uzerinden Non-Delivery of Card kaydi acmak istiyorum form tipini I-90 ve I-485 secerek ayri ayri denedim asagidaki hatayi veriyor. Telefon numarasindan ulasmak zaten imkansiz USCIS e
    bilgisi olan var mi ben mi yanlis bir islem yapiyorum? @crazycells belki sizin bir yorumunuz olur.
    You must select the Form Number associated to your Receipt Number. The Form Number you selected does not match our records for that Receipt Number.

• @ipeke Merhaba. Öncelikle USPS ten hesap açıp adresinizi ekleyin ve ardından uscis hesabınızda AR-11 formu ile adres değişikliği yapın (Adres aynı olsa bile yapın bunu) bu formu doldururken adres girdiğiniz sırada usps teki adresinizle eşleşecek adresiniz ve siz o adresi seçip formu tamamlayacaksınız. Ardından +1 800-375-5283 nolu telefonu arayın ve telesekretere "request info pass" deyin. Bu şekilde bir görevliye bağlanırsınız ve derdinizi anlatabilirsiniz. Bir arkadaş bana bunu önerdi ve şuan kart basım aşamasına geçti. Sizde deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugandateam, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

dün green cart basılması için gerekli olan feeyi ödedim.green cartın gideceği adresi nereden görüntüleyebilirim. myuscıs hesabına giriş yapamıyorum hep uscis gov sayfasına kayıt için gönderiyor orda kaydım hali hazırda var zaten ama login deyince de username i bilmiyorum. illa oraya da kayıt olmak gerekli mi ya da aynı sayfalar mı genel olarak anlamış değilim.

bir de abdye daha önce giriş çıkış yapmıştım. girişte ds 260 formunda olan adresi değiştirmek isteediğimi söyledim görevliye ve yeni adresi vermiştim. uscis.govdaki profilimde bir tane adres görüyorum ama öyle bir şey yapmışlar ki anlayamadım. vermiş olduğum care of ve zip codu değiştirmemişler diğerlerini değiştirmişler karma bir adres çıkmış ortaya. bu da mailing adres olarak gözüküyor.fiziksel adres de gözükmüyor. yani şu anda benim ne yapmam gerekiyor. ar-11 formunu doldursam green card basım sürecine geçtiğinde ne kadar sürede uscise ulasır ve ne kadar sürede değişir .

bir de aynı sitede verify your identity denediğimde hata vermesinin sebebi ne olabilir. ( LIKE, An unexpected error occurred)

AR-11 doldurup sistemdeki adresinizi guncelleyin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/667/amerika-da-adres-değişikliği-yapmak-uscis-ar-11-form

Maalesef tam olarak hangi adrese gittigini hesaptan net olarak gorebileceginizi sanmiyorum, bunun icin USCIS call center'i arayip gorevlilere direkt sormaniz en iyisi olacaktir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

merhaba,
    4 Aralik 2021 de ABD ye ilk girisimi yaptim. 26 Ekimde fee payment ini girisim oncesi yapmistim. uscis account ima girdigimde statu asagidaki gibi gorunuyor henuz 90 gun olmadi 30 gun daha bekleyecegim fakat yine statunun oldugu sayfada Submitted on December 7, 2021 diyor. buradaki submit olan benim giris sonrasi gerekli evraklarim midir bu durumda ekstra bir aksiyon almamam gerekiyor mu

Immigrant Visa Fee Payment Received
    On October 26, 2021, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident Card. You should receive your Permanent Resident Card within 90 days of your entry into the United States or within 90 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received. If you do not receive your Permanent Resident Card, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

beklemeniz yeterlidir. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ugandateam, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

şimdi şöyle bir sorunum var yeşilkartım gönderildi ama insufficient address olarak uscıse geri gönderildi. AR-11 Formunu doldurup göndermiştim ama bu süre içinde de güncellenmediği için eski adrese gitmişti. su anda benim erequest yapmam gerekiyor . ama onu yaparken hangi seçeneği işaretlemeliyim bilmiyorum(case outside normal prossesing time?) . benim bir an önce bu kartı almam gerekiyor. bu erequest işlemine ne kadar sürede geri dönüş yaparlar uscisi arasam ordan bana yardımcı olurlar mı?

did not receive card by mail secenegini isaretleyip kartin tekrar gonderilmesini saglayabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ipeke, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhaba, ABD girisimin uzerinden 90 gun gecti, fee odemelerini zaten onceden yapmistim ve green card hala basim asamasi gecmedi.
    USCIS hesabimdaki statu October 26, 2021 Immigrant Visa Fee Payment Received bu sekilde
    E-request uzerinden Non-Delivery of Card kaydi acmak istiyorum form tipini I-90 ve I-485 secerek ayri ayri denedim asagidaki hatayi veriyor. Telefon numarasindan ulasmak zaten imkansiz USCIS e
    bilgisi olan var mi ben mi yanlis bir islem yapiyorum? @crazycells belki sizin bir yorumunuz olur.
    You must select the Form Number associated to your Receipt Number. The Form Number you selected does not match our records for that Receipt Number.

formu OS155A olarak secin ve USCIS ekraninda gorunen receipt number'i kullanin.

• @ipeke merhabalar, Green card'iniz geldi mi? Yanlis hatirlamiyorsam Amerika'ya ilk girisiniz benim ilk girisimle ayni gun olmustu.
    27 Subat'ta da Amerika'ya tekrar girisi yaptim ve bugun itibariyle green card'im geldi. Darisi bekleyenlerin basina....

• Herkese merhaba,
    En son 18 kasımdan parmak izi vermistim daha once i90 formunu doldurdugum için ancak benim greencardtan hala bir haber yok malesef. Bir sonraki adim olarak ne yapmam gerekiyor acaba?

• Merhabalar. Ben green card fee yi odedikten sonra USCIS e uye oldum. Green cardlarimizin hangi asdamada oldugunu sorgulamak istiyorum fakat benden A ile baslayan numara istiyor. Fakat o numaralarin oldugu evraklari USA border da ki gorevli memur aldi. Ve suan o numarayi hatirlamiyorum. USCIS de dosyami da goremiyorum. Bu konuda bana bana yardimci olursaniz sevinirim.

• @mstktlb Merhaba, vizenizin üzerinde var aynı numara.

Açıklama

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• Selamlar,

Green Card takibiyle ilgili guncel bilgi verebilmek adina yazmak istedim.

Fee odeme tarihi: 15 Temmuz
    Ulkeye Giris: 31 Temmuz
    Statunun being produced olmasi: 18 Agustos

Kartin olusturulup postalanmasini bekliyoruz artik.

• @Sono, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

@Sono, içinde söyledi: Yeşil Kart'ın Adresinize Ulaşmasını Nasıl Takip Edersiniz?

Merhaba,

5 Ekim'de GreenCard basım ücreti olan USCIS Immigration Fee'nin ödemesini yapıp, 24 Ekim yerel saat ile 23 sularında ABD'ye Dallas'tan giriş yapmıştım. 22 Kasım itibariyle kartım basım aşamasına geçmişti. Bugünse kartım mülakatta verdiğim adrese doğru yola çıkmış ve Case "Closed" olarak güncellenerek kapatılmış. Böylelikle hemen hemen 1 ay içerisinde kart üretilip, yola çıkmış oldu.

Kartım 27 Kasım itibariyle verdiğim adrese ulaşmış. Foruma tüm aşamaları not düşmem gerekirse;

USCIS Fee Ödeme: 5 Ekim 2021
    ABD İlk Giriş: 24 Ekim 2021
    Green Card Üretimine Başlanması: 21 Kasım 2021
    Green Card Postaya Veriliş: 23 Kasım 2021 (Kansas City, Missouri)
    Green Card Adrese Ulaşması: 27 Kasım 2021 (San Antonio, Texas)

*25 Ekim'deki Şükran Günü'nden ötürü USPS'in çalışmadığını ama federal tatil olmadığı 26 Ekim'de çalışmaya kaldıkları yerden devam ettiklerini belirtelim.

Merhaba Hocam,

Green Card postaya verildikten sonra USPS takip numarasinin da oldugu bir mail gelmis miydi? Case statusu mail edildi olarak degisti ama USCIS ten gelen mailde sadece case statusu degisti yaziyor. Herhangi bir takip numarasi yazmiyor.

• merhaba. türkiyedeyim. 22 mayı ameriya giriş hyaptım. haziran 15 çıkış yaptım. grencard gelmemişti. tr deyim şimdi. verdiğim adres arkadaşımın adresi. 120 gün içinde gelir diye sorun etmedim. bu sitenin yönlendirmesiyle kontrol ettim. 10 haziranda kartım adrese gitmiş görünüyor. ama posta kutumuzda böyle bir teslimat yapılmadı. ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim..

• Ödeme yaptıktan sonra verify your identity kısmını doldurmak zorunda mıyım? Doldururken zaten an unexpected error occurred hatası alıyorum. Adres değişikliği yapmayacağım. Burayı doldurmadan green card adresimize gelir mi?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   datanist datanist 

• Bir de buraya sorayim

Merhabalar 1 hafta sonra abdye giris yapali 2 ay olacak. Ama halen daha greencardim gelmedi. Uscisden kontrol ettigimde '' Immigrant Visa Fee Payment Received '' yaziyor. ( Uscis hesabini dogruladim evet )

mail adresim Maryland da yani greencardim buraya gelecek.

Dedigim gibi 2 ay olacak ve halen daha greencardim gelmedi. Bu bana pek normalmis gibi gelmedi. Size sorayim dedim.

Sizlerin greencardlari ne kadar zamanda geldi .

Benimki gibi uzun suredir karti gelmeyen oldu mu ?

Tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |