Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ezgilera evet dediğiniz gibi yapmak daha mantıklı olacak, birikim ve döviz hesaplarının dökümlerini alsam yeter.

• ⭐⭐

@mehmet-yilmaz-0, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

İyi günler herkese bugün unganlarda sağlık muyanemiz vardı 2 kişi eşim ve ben ilk 4. Kata çıktık saat 9:30 da randevumuz 10:00 idi , 41 nolu odada bekleyin dediler biz çağıracaz, 15 dk sonra çağırdılar , 45 nolu odaya gittik orda belgelerimizi istediler verdik kaydımızı yaptılar ( pasaport , pcr test , ds260, aşı kartı, covid aşı kartı ) , ordan bizi 5. Kata analiz vermeye yolladılar bana kan eşime kan ve idrar testi (168$) ödedik 2 kişi oraya ordan 3. Kata film çektirdik ordan yine 4. Kata 45 numaralı odaya gelip evrakları teslim ettik bize 12:00 gelmemizi söylediler , biraz dolandık , 11:45 oradaydık 45 nolu odada 4. Katta , biraz bekledik sonra içeri çağırdılar , boy kilo ölçtüler sonra üstümüzü çıkarıp önlük giymemizi istediler , giyip doktoru bekledim 2-3 dk sonra doktor hanım geldi , sorular sordu psikolojik olarak ve aşıları yaptı 3 adet , giyinip çıktım sonra ödemeyi yaptım benim için 250$ eşim 220 $ şeklinde ve bize yarın 15:00-18:00 arasında gelip belgelerimizi alabilirsiniz dendi. Toplam ödememiz 638$ oldu , dolar üstü felan vermede sorun olmuyor ama labaratuarda oluyor .

Mehmet Bey geçmiş olsun. Eşiniz için ibraz ettiğiniz aşı kartını biraz detaylandırır mısınız?

Ayrıca lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın ki tekrar tekrar aynı sorular sorulmasın:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

• ⭐⭐

@mia, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Merhabalar.Mülakata giderken kovid test sonucu ve asi kartı isteniyor mu?

Bildiğim kadarıyla hayır ancak 5 soruluk bir anket doldurup imzalıyorsunuz. Son 14 günde herhangi bir semptom olup olmadığına dair sorular. Kesinlikle yalan beyan vermeyin. Her yerde karşınıza çıkabilir bu.

• @crazycells Merhaba, bu excel tablosunu nasıl dolduruyoruz? Birinden izin mi alınması gerekiyor. Denedim ancak dolduramıyorum

• Bu ileti silindi!

• @ezgilera

İyi günler eşim Rus vatandaşı olduğu için onların çocukluktan belli tutulduğu aşı pasaportu vardı onu tercüme ettirip götürdük , ben kendi aşı kartımı e nabız dan almaya çalıştım ama alamadım 3 aşı yaptılar , bu 5 soruluk bi anket dediğiniz hastanenin yolladığı anketimi kasdediyorsunuz?

• @ezgilera, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Bildiğim kadarıyla hayır ancak 5 soruluk bir anket doldurup imzalıyorsunuz. Son 14 günde herhangi bir semptom olup olmadığına dair sorular. Kesinlikle yalan beyan vermeyin. Her yerde karşınıza çıkabilir bu.

Bu ankete nereden ulaşa biliriz ? Onlar bize mail olarak yolluyor mu ?

• ⭐⭐

@ezgilera

İyi günler eşim Rus vatandaşı olduğu için onların çocukluktan belli tutulduğu aşı pasaportu vardı onu tercüme ettirip götürdük , ben kendi aşı kartımı e nabız dan almaya çalıştım ama alamadım 3 aşı yaptılar , bu 5 soruluk bi anket dediğiniz hastanenin yolladığı anketimi kasdediyorsunuz?

Hayır mülakata girmeden önce konsoloslukta doldurduğunuz formdan bahsediyorum.

Lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532

• ⭐⭐

@ezgilera, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Bu ankete nereden ulaşa biliriz ? Onlar bize mail olarak yolluyor mu ?

Eğer süreci imzanıza taşırsanız tam olarak ne zaman bu maili alacağınızı size söyleyebilirim 🙂

• Merhabalar aıs ptt kaydı belgesi nerden alınır? Bir de sağlık muaynesine giderken pcr testini ingilizceye çevirmeye gerek var mı? Şimdiden teşekkürler.

• @emirhanbrtc ais kaydınızı yapınca size gelen bir mail olması lazım, en basta mülakatınızın onaylandığı, altta ise ptt bilgileri yazar. O mailin çıktısını alabilirsiniz. Pcr testini çevirmeye gerek yok, tarih tuttuğu ve negatif olduğu sürece sorun olmaz.

• @gokhanbagatur Teşekkür ederim.

• @smartcells Çok teşekkürler, umarım siz de en kısa zamanda vizenizi alırsınız.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim.

• Merhaba,
    Gönderide yazdıgınız Arşivli adli sicil belgesi, Nüfus kayıt örneği ve asker durum belgesini e-devlet üzerinen alıp mülakata götürebiliyor muyuz?
    Cunku Instructions pdfinde (https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf) nüfus mudurugunden alınması gerekiyor diyor. Eğer alabiliyor isek, arşivli olarak nasıl alınıyor adli sicil belgesi edevlet üzerinden arşivli seceneği yok.
    Ailemiz bize sponsor olucak diyip onların hesap dökümünü gösterebiliyor muyuz mulakatta?
    Teşekkürler

• Merhaba,
    Gonderinizde belirttiğiniz Arşivli Adli Sicil Belgesi, Nüfus Kayıt Örneği ve Askerlik durum Belgesini e-devlet üzerinen yazdırıp verebiliyor muyuz mülakatta? Çünkü Instructions pdfinde nüfus müdürlüğünden alınması gerektiği yazıyor. Orjinali olarak sayılıyor mu yani?
    Eğer e-devlet üzerinden alabiliyor isek arşivli bir sekilde nasıl alınabiliyor acaba adli sicil belgesi, e devlet üzerinde öyle bir seçenek yok çünkü.
    Bir de ailemizi sponsor olarak gösterip onarın hesap dökümünü gösterebiliyor muyuz mülakat için?
    Teşekkürler

• @şeyma-yildirim selam, teşekkürler.

Bu linkteki sorular var, bunları evet hayır olarak işaretliyorsunuz. PCR veya HES kodu talepleri olmadı. Herhangi bir soru da sormadılar covid ile ilgili.

• @boraozc
    @Kitapsever
    @OrlandoGücü
    @melcem
    @axlgnr
    @Orhan-Cabarov
    İyi dilekleriniz için hepinize çok teşekkürler.

• @kryptonite merhaba, durumunuzda değişme var mı? Hala AP mu görünüyorsunuz?

• ⭐⭐

@tolgahansayan, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

Herkese tekrardan selamlar,

16 Şubat çarşamba günü konsolosluk randevu deneyimim;

8.45 randevum için saat 8.15 de konsolosluğun kapısındaydım. Konsolosluk girişinin hemen karşısındaki kaktüs kafeye eşyalarımı emanet bıraktıktan sonra sıraya girdim. 8.30 gibi kapıdaki görevli randevu saatimi sordu ve beni içeri aldı. İlk girişte pasaportumu kontrol etti ve covid-19 formunu doldurmamı istedi. Sonrasında x-ray'den geçtim ve içeri alındım. İçerisi banka gibi geniş bir alan, ortada oturma yerleri var, kenarda ise sizi çağırdıkları vezneler(banko) var. Girişte soldaki görevli pasaportumu istedi ve üzerine etiket yapıştırıp sıra numarası ile birlikte bana geri verdi ve salonda beklememi sıra numaram yandığında vezneye geçmemi söyledi. Biraz bekledikten sonra sıra numaram yandı. Veznedeki görevli pasaportum ile sıra numaramı istedi (Pasaport ile sıra numaram görevlide kaldı). Ardından 330 doları nakit olarak ödedikten sonra tekrar beklememi ve sıra numaram bir daha yandığında evraklarımı teslim etmemi söyledi. Sıra numaram 2. kez yandı ve vezneye geçtim.

Görevli sırasıyla;

• Üniversite diplomamı ve fotokopisi,
    • Arşivli adli sicil belgesini,
    • Nüfus kayıt belgesini,
    • Sağlık raporunu,
    • Hesap dökümlerini,
    • 2x fotoğrafı,

istedi, ben diğer belgelerimin de yanımda olduğu söyledim fakat onları istemedi bunlar yeterli dedi. Mülakatı ingilizce'mi türkçe'mi yapmak istediğimi sordu. Türkçe yapmak istediğimi söyledim, tamam bekleyebilirsiniz dedi. (Normalde ingilizce yapmak istediğimi söyleyecektim ama biraz heyecanlı ve gergin olduğum için türkçe istedim.)

Tekrar salona geçtim, oturup beklemeye başladım. 10 dakika kadar bekledikten sonra numaram 3. ve son kez 7 numaralı veznede yandı. Veznede sarışın kadın görevli vardı. Vezneye geldiğimde bana direk ingilizce günaydın, hoşgeldin dedi bende ingilizce olarak karşılık verdim ve mülakat ingilizce başlamış oldu. Önce sağ elimi kaldırıp yemin etmemi istedi ardından parmak izlerimi aldı. Ve sorulara başladı;

• Evli misin? (Hayır)
    • Çocuğun var mı? (Hayır)
    • Öğrenci misin? (Evet)
    • Hangi Bölüm? (Enerji Mühendisliği)
    • Master mı yapıyorsun? (Aynı zamanda açıköğretimden mezun olduğum için diplomamı göstererek master mı yaptığımı sordu bende hayır lisans okuyorum dedim.)
    • Nereye gideceksin? (Florida)
    • Neden oraya gideceksin? (İklim koşullarının iyi olduğunu soğuk havayı pek sevmediğimi söyledim, ayrıca yaşam maaliyetleri uygun olduğunu ve turizm bölgesi olduğu için iş bulma konusunda sorun yaşamayacağımı düşündüğümü söyledim.)
    • Amerika'ya ilk gittiğinde ne iş yapmayı planlıyorsun? (İlk etapta yaşam masraflarımı karşılamak için bulabileceğim her türlü vasıfsız işte çalışabileceğimi söyledim. İş seçme lüksüm yok dedim.)

Ardından her şey güzel dedi ve önünde duran diplomamı uzatarak tebrikler vizeniz onaylandı, 5 iş günü içerisinde pasaportunuz gönderilecek dedi. Çok teşekkür ederim, iyi günler dedim ve ayrıldım.

(Not: Bankada 11.000 dolar ve 4.500 euro gösterdim. Doları eylülde, euroyu şubat başında hesaba yatırmıştım. Hesap dökümlerim ve para hakkında bir şey sormadı.)

Umarım isteyen ve çabalayan herkes sorunsuz bir şekilde vizelerine kavuşurlar.
    Sıkıntısız süreçleriniz olması dileğiyle. Herkese bol şanslar.

Merhaba hayırlı olsun. Yeni hayatinizda başarilar dilerim..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |