Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@aysy33, içinde söyledi: DV2022 Mülakat Deneyimleri

@ezgilera ama eşim 2006 yılında mersin devlet hastanesinde doğum yaptı.oradan mi almamız gerekiyor.e nabız yoktu o zaman..işlenmemistir oraya da.

Elinizde var olan belgeleri götürün. Yoksa beyan etmeniz yeterli olacaktır.

• @ezgilera tesekkurler.korktum bir an.

• Mülakat tarihim belli olduktan sonra evlilik gerceklestirdik. Mülakat randevu mailimi 2 subatta aldım, randevuyu 9 subata vermislerdi. 7 subatta sabah erkenden kanlarımızı verdik verem savasa gidip akciger filmi cektirdik neredeyse bir gunumuzu aldı bu durum. Kanlarımızın 9 subatta cikacagini soylediler. Verem savastan birkac saate sonucumuzu aldık. Hemen evlendirme dairesine gidip vesikalık ve kimlik fotokopilerimizi verip bir kağıt aldık saglik ocaginin doldurması gereken. 9 subatta geldigimizde saglik ocagina verem savastan aldıgımız akciger fimini teslim ettik. Dr kan sonuclarımıza ve filme bakıp evlendirme dairesinin verdigi forma imza attı. Evlendirme dairesine sabah erkenden geldik randevumuz da 10 subat öğleden sonra 2ye verildi. Nikahımız kıyıldı. Hemen 11 subatta ds260 formuma esimi ekletmek istedigime ve kendi formumda degisiklik yapmak istedigime dair ingilizce ve turkce mail attim. Evlilik cuzdanimizi ve esimin pasaportunun fotograflarini da maile ekledim. Kendi pasaportumu yeniledigimde mulakata eski ve yeni pasaportumu getirecegimi belirttim. 15 subatta ankaradan mail geldi. Esiminki acilmis onun butun bilgilerini girip ds260 formu tamamladim fakat benimki acilmamisti. Onun icin de bir daha mail attim ankaraya 17 subatta. 18 subatta actik maili geldi. Kendi bilgilerimde evli olarak duzenledim. Soyadimi degistirdim. Family spouse kismina esimi ekledim. En son sign complete yapip onun case numberina da benimkini girdim, onun pasaportunu yazip complete yazisi gordukten sonra kendiminkine de case number ve kendi pasaportumu yazip complete ettim ve bitti. Erkegin pasaport degismisine gerek yokmus eğer geçerlilik tarihi uzunsa. Ben kendi pasaportumu degisecegim. forumdaki her sey icin herkese cok tesekkur ederim cok yardiminiz dokundu hic yalniz hissetmedim. Unganlari ve mulakati bekliyoruz artik:)

Cn:10k

• @aysy33 sezeyanla ilgili evrak istemiyorlar.iciniz rahat olsun.

• @kryptonite Tebrik ediyorum sizi umarım yeni hayatınız da herşey istediğiniz gibi olur🙂

• @radres88 Çok teşekkürler, bu arada hala AP şeklinde görünüyor. CEAC ın sitesini tahriş ettim 3 gündür 🙂 Bakalım yeni hafta, yeni şans diyorum artık 🙂

• @kryptonite tebrikler, şimdiden yeni hayatınızda mutluluklar! 🙂

• Merhabalar ranveduya ve sağlık muaynesine giderken götürmemiz gereken bütün evraklar nelerdir? ve bunları nereden görebiliriz? Yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler.

• @boraozc Çok teşekkürler, sizden de güzel haberler bekliyoruz 🙂

• @emirhanbrtc bu konunun ilk iletisini detaylıca okursanız, aradığınız bütün cevapları bulabilirsiniz.

• Mülakatta banka hesabına ek olarak araç gösterebiliyormuyuz 20022 lerden bu konuda araç gösteren oldu mu kimi araç maddi olarak sayılmıyor deniyor birde araç değeri gösteren bir site varmıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barsamagic
    Aşağıdaki linkten aracın bilgilerini girip çıkan ekranın resmini çekip en yakın yetkili sigorta acentesine kaşe imza yaptırabilirsin kimse bulamazsan ben sana gönderirim tapu için de rayiç değer bedelini gösterebiliyorsun

https://www.tsb.org.tr/tr/kasko-deger-listesi

• Herkese tekrardan selamlar,

16 Şubat çarşamba günü konsolosluk randevu deneyimim;

8.45 randevum için saat 8.15 de konsolosluğun kapısındaydım. Konsolosluk girişinin hemen karşısındaki kaktüs kafeye eşyalarımı emanet bıraktıktan sonra sıraya girdim. 8.30 gibi kapıdaki görevli randevu saatimi sordu ve beni içeri aldı. İlk girişte pasaportumu kontrol etti ve covid-19 formunu doldurmamı istedi. Sonrasında x-ray'den geçtim ve içeri alındım. İçerisi banka gibi geniş bir alan, ortada oturma yerleri var, kenarda ise sizi çağırdıkları vezneler(banko) var. Girişte soldaki görevli pasaportumu istedi ve üzerine etiket yapıştırıp sıra numarası ile birlikte bana geri verdi ve salonda beklememi sıra numaram yandığında vezneye geçmemi söyledi. Biraz bekledikten sonra sıra numaram yandı. Veznedeki görevli pasaportum ile sıra numaramı istedi (Pasaport ile sıra numaram görevlide kaldı). Ardından 330 doları nakit olarak ödedikten sonra tekrar beklememi ve sıra numaram bir daha yandığında evraklarımı teslim etmemi söyledi. Sıra numaram 2. kez yandı ve vezneye geçtim.

Görevli sırasıyla;

• Üniversite diplomamı ve fotokopisi,
    • Arşivli adli sicil belgesini,
    • Nüfus kayıt belgesini,
    • Sağlık raporunu,
    • Hesap dökümlerini,
    • 2x fotoğrafı,

istedi, ben diğer belgelerimin de yanımda olduğu söyledim fakat onları istemedi bunlar yeterli dedi. Mülakatı ingilizce'mi türkçe'mi yapmak istediğimi sordu. Türkçe yapmak istediğimi söyledim, tamam bekleyebilirsiniz dedi. (Normalde ingilizce yapmak istediğimi söyleyecektim ama biraz heyecanlı ve gergin olduğum için türkçe istedim.)

Tekrar salona geçtim, oturup beklemeye başladım. 10 dakika kadar bekledikten sonra numaram 3. ve son kez 7 numaralı veznede yandı. Veznede sarışın kadın görevli vardı. Vezneye geldiğimde bana direk ingilizce günaydın, hoşgeldin dedi bende ingilizce olarak karşılık verdim ve mülakat ingilizce başlamış oldu. Önce sağ elimi kaldırıp yemin etmemi istedi ardından parmak izlerimi aldı. Ve sorulara başladı;

• Evli misin? (Hayır)
    • Çocuğun var mı? (Hayır)
    • Öğrenci misin? (Evet)
    • Hangi Bölüm? (Enerji Mühendisliği)
    • Master mı yapıyorsun? (Aynı zamanda açıköğretimden mezun olduğum için diplomamı göstererek master mı yaptığımı sordu bende hayır lisans okuyorum dedim.)
    • Nereye gideceksin? (Florida)
    • Neden oraya gideceksin? (İklim koşullarının iyi olduğunu soğuk havayı pek sevmediğimi söyledim, ayrıca yaşam maaliyetleri uygun olduğunu ve turizm bölgesi olduğu için iş bulma konusunda sorun yaşamayacağımı düşündüğümü söyledim.)
    • Amerika'ya ilk gittiğinde ne iş yapmayı planlıyorsun? (İlk etapta yaşam masraflarımı karşılamak için bulabileceğim her türlü vasıfsız işte çalışabileceğimi söyledim. İş seçme lüksüm yok dedim.)

Ardından her şey güzel dedi ve önünde duran diplomamı uzatarak tebrikler vizeniz onaylandı, 5 iş günü içerisinde pasaportunuz gönderilecek dedi. Çok teşekkür ederim, iyi günler dedim ve ayrıldım.

(Not: Bankada 11.000 dolar ve 4.500 euro gösterdim. Doları eylülde, euroyu şubat başında hesaba yatırmıştım. Hesap dökümlerim ve para hakkında bir şey sormadı.)

Umarım isteyen ve çabalayan herkes sorunsuz bir şekilde vizelerine kavuşurlar.
    Sıkıntısız süreçleriniz olması dileğiyle. Herkese bol şanslar.

• @tolgahansayan Çok temiz mülakat deneyimi, tebrikler! Geri kalan süreçte de bol şans dilerim! 🙂

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barsamagic
    Rica ederim her zaman

• @kryptonite Teşekkür ederim. Sizin de yolunuz açık, şansınız bol olsun!

• @tolgahansayan tebrik ederim paylaşım harika olmuş umarım abd'ye girişinizde sorunsuz olur 🙂

• @radres88 İyi dilekleriniz için teşekkürler.

• @tolgahansayan Forum'da böyle paylaşımlar gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum darısı hayalini kuran herkesin başına🙂

Benzer Başlıklar

• 11
  • 8481
  • 36
  • 2934
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.8k

| | | |