Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@kitapsever, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

7xxx e kadar onay geliyor ama evrak onayı kalkmamış mıydı ? Yoksa bu başka bir şey mi

Bu bahsedilen onay evrak onayı değil artık, DS260'ların prosess edilip tamamlandığına ve mülakata hazır hale getirildiğine dair onay.

• ⭐⭐⭐

@sadıkkurtoglu, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera Dosya numarası 13XXX olup mülakat alan var forumda.

Bu kişiler cutoff içindeler ve sistem değişmeden önce DS260'ları process edilip tamamlanmıştılar (DS260'larını çok erken gönderdikleri için en başta bunların işlemleri tamamlandı). Dosyaları hazırda beklediği için Ankara mülakat vermek içi KCC'den dosya istediğinde önce ellerindeki bu hazır dosyaları gönderdiler.

• @smartcells teşekkür ederim süreç sürekli değiştiği için bir yerden sonra adapte olamıyoruz 🙂

• @smartcells Merhaba. DS260 formunu ilk yolladığımız tarih mi geçerli yoksa sonradan değişiklik yapıp yolladığımız tarih mi geçerli?

• ⭐⭐⭐

@smartcells Merhaba. DS260 formunu ilk yolladığımız tarih mi geçerli yoksa sonradan değişiklik yapıp yolladığımız tarih mi geçerli?

-Tek kişiyseniz: Açtırdıysanız, tekrar gönderdiğiniz tarih
    -Aile iseniz: Bütün DS260'ları açtırdıysanız, tekrar gönderdiğiniz tarih
    -Aile iseniz: Hepsini açtırmadıysanız, açmadığınızın tarihi gönderme tarihi olur

• Merhaba @smartcells size bir sorum olacak ; Ben ds260 formunu açtırıp güncelleme yaptığım için dosya numaram 8k sayılarda olmasına rağmen mülakat verilmedi. Mail attım göçmenlik bürosuna şuan ds260 işleniyor diyorlar . Bu normal mi?

• ⭐⭐⭐

@xbens, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba @smartcells size bir sorum olacak ; Ben ds260 formunu açtırıp güncelleme yaptığım için dosya numaram 8k sayılarda olmasına rağmen mülakat verilmedi. Mail attım göçmenlik bürosuna şuan ds260 işleniyor diyorlar . Bu normal mi?

Normal. Açtırmasaydınız siz de şimdi Mart ayına mülakat alanlardan biri olacaktınız.

• ⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera Bu bahsettiğiniz onaylar henüz randevu almamış olanlar değil mi? Şu an excel dosyası açılmıyor. Fakat önceden baktığımda yanlış hatırlamıyorsam 13000’lerde randevular da vardı.

Evet henüz mülakat almamış olanlar bahsettiklerim.

13480lere kadar mülakat alanlar var.

• ⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera Ezgi Hanım onayların kaçta olduğunu nerden biliyoruz?
    Eğer öyleyse benim numarqm onaylanmış mülakat için bekliyor mu oluyor?

Eğer herkes current olursa gene önceden onaylanmış yüksek numaralara mülakat önceliği vermeyecekler mi?

Herkes current olursa onaylılar öncelikli olacaktır.

Herkes mail atarak öğreniyor, @smartcells in anlattığı şekilde mail atarak sorgulama yapabilirsiniz siz de.

Onaylı kişilerin elbet mülakat alacağına inanıyoruz. Geçen sene onay alıp da mülakat alamayan olmadı.

• ⭐⭐

@samet-tr, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

sayın @EzgiLera onaylanan ds 260 formlarının kaç numarada olduğunu nereden öğrendiniz?

Mail atarak onay durumunu soran kişilerin feedbackleri ile öğreniyorum. Mesela bugün 78xx henüz onaylanmamışken, 74xx in onaylandığını öğrendik.

Kcc bu konuda mail atmıyor, kendiniz atıp sorarak öğrenebilirsiniz.

• ⭐⭐

@ezgilera Dosya numarası 13XXX olup mülakat alan var forumda.

Evet var. Kim yok dedi ki?

Hatta önümüzdeki dağıtımda bültenin son sayısı mülakat alırken, mülakat alamamış 11xxx ler de olabilir örneğin. Tamamen onay meselesi. Onay alamayan mülakat alamıyor. 13binlerden onaylılar mülakat alırken, onayı olmayan 29xx ün mülakat alamaması bu yüzden.

• ⭐⭐

@orhan-cabarov, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba. https://savediversityvisa.org sitesine göre eğer yanlış anlamadıysam Ankara konsolosluğu case no 13471 ‘e kadar olanlara mart ayı için mülakat mı vermiş ? Eğer öyleyse rakamlar iyi değil mi ?

Edit: Geçen sene toplam vize alan case no sayısı 10k’yı geçmemişti.

Orada gördüğün 13471, geçen seneki 33.6k gibi maalesef. Yine sadece onaylılar mülakat aldı, arada bekleyen çok kişi var.

• ⭐⭐

@atalay-aras-0, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ezgilera 20K üzeri cn oldukça imkansız olduğunu tekrardan söylemek istiyorum. Şimdi hesap daha açık ortada.
    Kimse süper kırılgan davranmadan, gerçek ihtimallere göre geleceğini hesap etmeli.

Şu an bunu söylemek için çok erken. Hiçbir dayanağı yok. Henüz 55bin vizenin çoğu verilmedi, hatta mülakatı planlanmadı. Ayrıca hiç mülakat vermemiş ya da verse bile çok az vermiş konsolosluklar var ki 2 hafta öncesine kadar Ankara da bunlardan biriydi.

Kimse neyin ne olacağını tahmin edemez. Geçen sene bülten azar azar artarken 2 ayda değişti her şey. Bülten 12binden 18bine çıktı önce, daha sonra 18binden current (yani 40k) oldu. Çünkü bu söylediğim durum geçen sene de vardı. Bülten current olmasına rağmen yine de vizelerin çoğunu dağıtmadılar, orası ayrı mesele.

Yani kısaca, her ne sebeple olursa olsun vizeler böyle kıt kanaat dağıtılırken bültenin current olmaması için bir sebep yok ama current olması da mülakat alınacağı anlamına gelmiyor maalesef. 2 ay içerisinde gidişat kendini belli edecektir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@kitapsever, içinde söyledi: DV2022 (2022 Green Card Lotosu) Aşamaları

@smartcells teşekkür ederim süreç sürekli değiştiği için bir yerden sonra adapte olamıyoruz 🙂

Siz onaylısınız mesela. Current olduktan sonra mülakat bekleyeceksiniz.

• @atalay-aras-0 bu hesabı neye göre yaptınız acaba? Erken değil mi bunu söylemek için?

• Bu ileti silindi!

• Herkese Merhaba,

Arkadaşlar DS-260 formunu bir tek kendim için doldurmuştum ve şimdi evlenip eşimle beraber gitmeyi düşünüyorum.

DS-260 formunu açtırıp eşimi eklemeli miyim ? Yoksa mülakat mailini mi beklemeli miyim formu açtırmak için ? Mülakat tarihi belli olduktan sonra konsolosluğa mail atıp durumu açıklayıp eşimi de eklemek istediğimi söylerek yani...

Eğer formu mülakat maili gelmeden açtırırsam mülakatım çok arkalara atılacakmış gibi geliyor bana, mantıklı olan hangi yolu izlemem sizce? Düşüncelerinizi bekliyorum 🙂

• Herkese merhaba,

E-Nabızdan Aşı kartını açtığımda tüm aşılarım yapılmadığı yazıyor ancak ailem aşılarını yaptırdık diyor arada kalmış durumdayım 🙂 Aşı kartım olmadığını belirtmem durumumda sorun yaratırlar mı?

• Sağlık muayenesine 1 aydan fazla var ise, hangi aşılar vurulması gerekiyorsa vurulun sisteme işlettirin. Unganlarda çok pahalı. Yinede iyi araştırın derim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihankocaturk mülakat alınca ekleyin, şimdi değil.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

169

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |